בעיית התנתקויות סופר מוזרה בכבלים חיבור ללא חייגן - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית התנתקויות סופר מוזרה בכבלים חיבור ללא חייגן

Kidney_stonE

Recommended Posts

בד"כ אני לא שואל שאלות על דברים כאלה, אלא אמור לפתור אותן :)

סיפור מוזר

המפרט שלי בצד כמובן , אתם יכולים לראות הכל.

אני מחובר בחבילה רגילה כרגע, של מגה וחצי, בחיבור ללא חייגן כבלים 013.

לאחרונה (~חודש) החלה בעיה של התנתקות המחשב מהאינטרנט

איך התנתקות אם אני בלי חייגן ?

זרימת המידע על כרטיס הרשת מפסיקה לזוז, אין גלישה וכל תוכנות התקשורת חדלות מלעבוד

המודם (AMBIT) נשאר מסונכרן.

כשזה קורה, ניסיתי לעשות disable/enale לכרטיס הרשת שהמודם מחובר אליו

בנוסף ניסיתי לעשות release/renew וגם repair מהממשק שלו, שזה אמור להיות אותו דבר

בכל המקרים קיבלתי את המצב המוכר של קישורויות מוגבלת או חסרה - low limited connectivitty

כלומר 169.254 או 0.0.0.0 - הכרטיס לא הצליח למשוך IP תקין מהמודם.

אם אני מוציא את המודם מהחשמל, ומחזיר אותו אחרי חצי דקה, וממתין שיסתנכרן שוב -

הבעיה מסתדרת, בשניה שיש שוב IP על כרטיס הרשת - הכל חוזר לעבוד.

(שימו לב - המודם בלבד, המחשב נשאר דלוק ואני לא בו שום שינוי בכלל בכלל !)

ניסיתי לחבר את המודם לכ.הרשת השני שלי (גם הוא onboard)

וגם כאן זה קורה.

מה שהכי מוזר, זה שהסיפור הזה לא קורה תמיד

אלא בלעדית כאשר יש תוכנת שיתוף P2P כלשהיא שפועלת (אצלי זה אומר או אימיול או ביטורנדו או DC++)

אם אחת מהן פועלת - יהיה "נתק" שכזה אחרי 3-4 או פחות שעות.

אם אף אחת מהן לא פועלת - כלום לא יקרה, ימשיך להיות כרגיל 24/7

עכשיו, המחשב שלי הוא לא עגלה בכלל , כמו שרואים במפרט, ואף פעם לא היתה לו בעיה להריץ P2P או מה שזה לא יהיה.

ניסיתי לאפס את כל הגדרות ה TCP/IP מחדש ע"י פקודות NETSH

לא עזר

והמצב, כמו שאמרתי - קורה על 2 כרטיסי הרשת.

ונפתר ע"י הפעלה מחדש של המודם בלבד.

למישהו יש מושג מה אני עוד יכול לבדוק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה להוריד קובץ גדול מהאינטרנט (דמו או משהו) ושלא יהיה דרך אחת מתוכנות שיתוף הקבצים , נסה למצוא קובץ שיקח לו לרדת כמה שעות.

ותבדוק אם אז יש גם את הבעיה.

דרך אגב , גם לי יש חיבור קבוע בלי חייגן דרך וכבלים. ופעם בחודשיים-שלושה יש לי בעיה דומה שהאינטרנט לא זז בכלל , אבל זה תמיד קורה בגלל בעיות אצל תשתית האינטרנט והמודם מראה זאת. אחרי מספר דקות זה תמיד מסתדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בידיוק אותה בעיה פה.. אני חוזר לADSL.. אין ברירה הכבלים פשוט דוחה

הם תירצו לי שחסר אספקת חשמל, אמרו לי איך לתקן, תיקנתי, ועדיין זה מתנתק!!

בקיצור הספקית לא תעזור לך אתה מבין יותר טוב מהם תאמין לי סתם מטומטמים אפילו שלחו אלי טכנאי שלא ידע איך לסדר..

מה שעשיתי העברתי את המודם מחשב ועכשיו זה בסדר.. כנראה הייתה בעיה במחשב..

הכי טוב - לך ל ADSL.

גם אני כבלים 013.. זה זבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לפרט עוד קצת?

חיבור ללא חייגן - ז"א בלי תוכנת חייגן ואתה עדיין מתחבר עם החייגן של windows? או שאתה מחובר עם IP קבוע?

במצב ה"מנותק" - כרטיס הרשת בכלל לא מדבר עם המודם? או שעם המודם כן ועם האינטרנט לא?

יש סיכוי שספקית האינטרנט שלך מפעילה נגדך סנקציות אם היא מגלה שאתה משתמש ב- P2P. (תראה אם זה קורה כשאתה משתמש בפורטים לא סטנדרטיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך היא בצריכת החשמל בכ.רשת

אני לא חושב

קודם כל, אין מצב שהספק שלי לא מחזיק את המערכת, עד כדי כך שהמחשב ירצה לנתק חשמל לכ.רשת

דבר שני, ניטרלתי את האפשרות הזאת במנהל ההתקנים, על שני כרטיסי הרשת, אין הרשאה לנתק להם חשמל.

נסה להוריד קובץ גדול מהאינטרנט (דמו או משהו) ושלא יהיה דרך אחת מתוכנות שיתוף הקבצים , נסה למצוא קובץ שיקח לו לרדת כמה שעות.

ותבדוק אם אז יש גם את הבעיה.

ניסיתי, אין בעיה להוריד קבצים גדולים, הבעיה מתרחשת רק ב P2P

הבעיה גם לא מגיעה מהכיוון של חוסר סנכרון מהמודם או משהו כזה, הנורות נשארות באותו מצב, המודם נראה און ליין

בנוסף התקשרתי לחברת הכבלים, והם לא רואים ניתוקים מכיוון המודם, גם לא לאחר מעקב שהם שמו עליו.

אני חושד שהבעיה בכל זאת מגיעה מהמודם, אולי החיבור לכ.רשת פגום בצד של המודם

למה שלא תדבר עם ספקית האינטרנט שלך?

אני לא רואה איך הם קשורים לזה האמת, אלא אם כן מדובר בסנקציות מהמכונה שלהם, מה שאני לא מאמין שהם עושים

וגם אם כן, הם לא יודו בזה, ובטח ובטח שלא ייידעו את התומכים שלהם.

בכל מקרה, בחיבור ללא חייגן, הם (013) אפילו לא רואים אותי מחובר

אני מקבל IP ממכונה שלהם שנותנת DHCP ויושבת בכבלים.

אם אני אתקשר ל 013, ואספר להם על הבעיה, הם יפנו אותי לחברת הכבלים, ואיתם כבר דיברתי - לא מצאו לי פתרון

(מאשימים את המחשב, האמת גם אני חושש שאולי זה מגיע מהמחשב, השאלה מאיפה במחשב ואיך אני פותר את זה)

בקיצור הספקית לא תעזור לך אתה מבין יותר טוב מהם תאמין לי סתם מטומטמים אפילו שלחו אלי טכנאי שלא ידע איך לסדר..

מה שעשיתי העברתי את המודם מחשב ועכשיו זה בסדר.. כנראה הייתה בעיה במחשב..

הכי טוב - לך ל ADSL.

אני עובד בתמיכה של ספקית אחרת :) הידע הטכני יותר אישי, לא תלוי בספקית, תמיד תלוי לפי דעתי על איזה בן אדם אתה נופל בשיחה לתמיכה.

אבל לא על זה הפוסט

אם העברת את המודם למחשב אחר וזה בסדר, הבעיה באמת הייתה במחשב

אני לא רוצה לעבור ל ADSL מכיוון שיש משהו ספציפי שעשיתי בעבר ואני מתכנן לעשות בעתיד שאפשרי רק בחיבור כבלים.

אתה יכול לפרט עוד קצת?

חיבור ללא חייגן - ללא חייגן בכלל

אתה מחבר מודם - יש אינטרנט

כרטיס הרשת שלך מקבל כתובת IP ששרת ה DHCP בכבלים מקצה למודם, וכתובת ה IP הזאת היא כבר אינטרנטית לכל דבר

(במצב של חייגן מקבלים כתובת פנימית של רשת הכבלים, שמתחילה ב 172 , ומעליה יוצרים חיבור שמחייגן לספקית שלך, שאז מקצה לך IP אינטרנטי)

לסיכום, אני אנסה אולי לחבר במקום כ.רשת ולראות מה קורה

אם זה לא עוזר, אני אנסה לחבר את המחשב הנייד שלי למודם ולהתקין עליו איזו תוכנת P2P לראות אם זאת הייתה בעיית מחשב אחרי הכל.

אם שני הפתרונות הללו לא יעזרו, אני כבר אזמין טכנאי כבלים שיחליף לי מודם.

פתחתי את הת'רד כי חשבתי שאולי אנשים אחרים נתקלו בבעייה דומה, ומצאו פתרון שעובד, יש מישהו כזה ? או רעיונות נוספים בלי קשר ?

נ.ב קבלו איזה אירוניה

יש לי 769 הודעות ב HWZONE

769 זאת הודעת השגיאה הכי נפוצה בחיבור בכבלים (עם חייגן) :)

מנפלאות התמיכה הטכנית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי בעייה דומה דווקא ב adsl, הבעייה אצלי נבעה מהפיירוול ששיתק את כל החיבור לאינטרנט לאחר זמן מסוים מרגע הפעלת תוכנת שיתוף (azureus).

הפיירוול שעשה את הבעיה הוא OUTPOST, ואחרי שהסרתי אותו והתקנתי kerio הבעייה נפתרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה לי פירוול, זה היה אחד הדברים הראשונים שהייתי בודק :) זה גם מה שאני אומר ללקוחות לבדוק בתמיכה.

חוץ מהזה של SP2 , אין שום תוכנת הגנה על המערכת שלי, מאז שאני זוכר את עצמי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחובר כבלים ללא חייגן (ציינתי כבר) ומנסיון שהיה לי עם כל הבעיות אצלי , אני הייתי מחפש את הבעיה אולי דווקא במחשב עצמו.

כי אם אתה אומר שהוא עובד מצויין עד שאתה מפעיל תוכנת שיתוף , וגם קבצים גדולים הוא מוריד בלי בעיה (מה שמראה שאין לו בעיה לעמוד בעומס של מהירות ותעבורה גדולה של מידע) , אז נראה שמשהו בתוכנות שיתוף גורם פה לבעיה.

איזה תוכנות ניסית להפעיל שגרמו לבעיה ?

אני מניח שהדרך לחפש את הבעיה היא על ידי פסילת אפשרויות. יש מצב שאתה משיג מודם אחר ממישהו באופן זמני ?

אולי תנסה את המודם עם מחשב אחר ....

נסה אולי תוכנות שיתוף אחרות.

בכל מקרה מה שאמרתי זה מה שאני הייתי עושה בשביל למצוא את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה תוכנות ניסית להפעיל שגרמו לבעיה ?

(אצלי זה אומר או אימיול או ביטורנדו או DC++)

אני מניח שהדרך לחפש את הבעיה היא על ידי פסילת אפשרויות. יש מצב שאתה משיג מודם אחר ממישהו באופן זמני ?

אולי תנסה את המודם עם מחשב אחר ....

נסה אולי תוכנות שיתוף אחרות.

בכל מקרה מה שאמרתי זה מה שאני הייתי עושה בשביל למצוא את הבעיה.

לסיכום, אני אנסה אולי לחבר במקום כ.רשת ולראות מה קורה

אם זה לא עוזר, אני אנסה לחבר את המחשב הנייד שלי למודם ולהתקין עליו איזו תוכנת P2P לראות אם זאת הייתה בעיית מחשב אחרי הכל.

אם שני הפתרונות הללו לא יעזרו, אני כבר אזמין טכנאי כבלים שיחליף לי מודם.

פתחתי את הת'רד כי חשבתי שאולי אנשים אחרים נתקלו בבעייה דומה, ומצאו פתרון שעובד, יש מישהו כזה ? או רעיונות נוספים בלי קשר ?

איזה מודם יש לך בכלל ???

המודם (AMBIT) נשאר מסונכרן.

מתישהו השבוע אני אעשה נסיונות ואחזור עם תשובה אני מקווה, עד עכשיו לא היה לי זמן, כל היום באוניברסיטה..

צריך לקלל את מי שהמציא את אסמבלר.

בינתיים אני אשמח אם למישהו יש איזה רעיון נקודתי אחר לפתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה קלאסית אחי,

מודם של כבלים עובד כנתב בצורה מסוימת מבחינת החלפת כתובות

לפעמים קורה שמראב יציאות או כניסות מהמודם הוא פפשוט קורס.

צריך להחליף למודם כנראה קצת יותר חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...