למי שלא מבין למה אני חושב שעדשת 28mm זה חובה... - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למי שלא מבין למה אני חושב שעדשת 28mm זה חובה...

rangerman

Recommended Posts

אני מעלה כמה שצילמתי בפילם לפני שבועיים בטיול בפאריז ובריסל. רוב התמונות צולמו ב-20mm או באורך מוקד מאוד קרוב. פרטים טכניים:

מצלמה: מינולטה 8000i

עדשה: טוקינה 20-35mm/3.5-4.5

סרט: פוג'י Superia 200

פיתוח וסריקה: מעבדת SBY בת"א (כן, אני יודע שהסריקות לא משהו, אבל על סריקות טובות יותר הם לוקחים יותר מדי כסף לטעמי).

לא עיבדתי או חתכתי את התמונות האלה (עדיין), רק הקטנתי לגודל שמתאים לפורום. הרעיון הוא להדגים למה אני כל כך אוהב את הגמישות שנותנות עדשות רחבות.

Montmartre%20-%20Sacre-Coeur%20basilica%20A633965_011A_DCE.jpg

כנסיית סקרה-קור במונמרטר

Pompidou%20Centre%20A633967_037A%20(1)_DCE.jpg

מרכז פומפידו בפאריז

Notre%20Dame%20A633967_001A%20(1)_DCE.jpg

כנסיית נוטרדם

Hotel%20De%20Ville%20artificial%20beach%20A633967_011A%20(11)_DCE.jpg

חוף מלאכותי באמצע העיר, לא רחוק מכנסיית נוטרדם. ים אין שם, אבל עממי יש בשפע.

Loir%20-%20Chambord%20chateau%20030_DCE.jpg

טירת שמבור, עמק הלואר*

Loir%20-%20Chambord%20chateau%20A633966_022A%20(7)_DCE.jpg

תמונה נוספת מטירת שמבור

Brussels%20Petit%20Sablon%20A633966_021A%20(1)_DCE.jpg

פטיט סבלון, בריסל

* את התמונה הראשונה מבין השתיים של טירת שמבור צילמתי במצלמה דיגיטלית (אולימפוס C5060, עדשת 27mm. שאר הפרטים ב-EXIF).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על כל התגובות :)

צביקה, אתה צודק. יש לעדשה הזו לא מעט barrel distortion ורואים את זה בעיקר בתמונות שבהן מופיעים קווים אופקיים בקצוות. אפשר לתקן את זה בתוכנה, אבל כמו שאמרתי לא עשיתי עדיין שום עיבוד לתמונות. פתרון נוסף יכול היה לקנות עדשת 20mm קבועה. עדשות עם אורך מוקד קבוע הן בד"כ מושלמות מבחינת distortion, אבל הן די יקרות, והן פחות גמישות מעדשת זום. בשבילי הטוקינה 20-35 הזאת היא פשרה מעולה בין מחיר, איכות וגמישות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

גם לי יש מצלמת פילם (nikon f55), ורציתי להבין משהו.

אתה יכול לפתח מהפילם, ואז במעבדה הם סורקים לך אותן ומעבירים אותן לפורמט דיגיטלי? (שימושי בשבילי: לשלוח לאנשים וכולי)

זה לא הורס את התמונה? איזה סורקים יש שם?

בתודה מראש, איתי.

נ.ב: מצטער על ההקפצה, אבל זה היה קשור מאוד לדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאני עושה כשאני מצלם בפילם. אני מוסר את הסרטים לפיתוח ולסריקה במעבדת שבח בין יהודה (sby.co.il) בת"א. האיכות בסריקות היותר זולות שלהם לא רעה, אבל הגרעיניות של הסרט קצת מפריעה לי היום. התרגלתי לניקיון של צילום דיגיטלי.

הסיבה הכמעט יחידה שבגללה אני עדיין מצלם מדי פעם בפילם זה בגלל שאין לי עדשה עם זווית של 20mm לדיגיטלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מביא להם את הסרט, משלם בערך 40 שקלים לפיתוח + סריקה אוטומטית באיכות בינונית ("שמונה-בייס") ומקבל את הסרט המפותח ביחד עם CD שכולל את כל הקבצים הסרוקים בפורמט JPEG. אתה יכול לחסוך כמה שקלים עם סריקה באיכות נמוכה יותר או לבקש סריקה ידנית יקרה ולשלם על זה הרבה יותר, אבל האיכות הזאת נראית לי כמו הפשרה הכי הגיונית. גם ככה המחיר מגיע ליותר מ-50 שקלים ל-36 . זול זה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...