ביקורת - IRIVER H10 5 GIGA SILVER - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת - IRIVER H10 5 GIGA SILVER

ptyahoo

Recommended Posts

ובכן, ברשותי ה- IRIVER H10 5GIGA SILVER כחודש ימים. החלטתי לכתוב עליו ביקורת מקיפה על יתרונותיו וחסרונותיו.

קריאה נעימה!

הקדמה

לאורך זמן רב רציתי לקנות נגן. היו לי התלבטויות רבות בנושאים שונים למשל: גודל ההארד דיסק, חברה, משקל, רדיו ועוד...

כמובן שזה יצר גם בלבול רב אצלי מכיוון החברות השונות: IRIVER,RIO,.

בהתחלה חשבתי דווקא ללכת על ה-RIO. הוא נראה נגן חמוד קטן, נפח קטן גם (אני מדבר על ה-1.5 גיגה), אבל בכללי הוא בהחלט נגן שמכבד את עצמו.

אז עוד לא הייתי מבין כל כך ובקלות הייתי יכול לעשות בחירה טיפשית. אבל בסופו של דבר הלכתי על ה-IRIVER H10 5GIGA SILVER.

כשהגעתי לחנות, ראיתי אותו בתוך הקופסה ופשוט "התאהבתי", הנגן בעל מראה מעולה ומאוד מושך ואפילו סקסי, במיוחד בצבע הכסוף המבריק לעין.

באותו רגע פשוט החלטתי שהוא שלי. וזה מה שנעשה, תוך 15 דקות הוא אצלי בבית נח לו על השולחן בזמן שאני מתקין את הדרייברים שלו.

בעקרון יש כאלה שיגידו שהוא מכוער ויש כאלו שיגידו שהוא יפה, אבל אני חושב שהוא הרבה יותר יפה ואלגנטי מה- וזו אחת מהסיבות שהחלטתי ללכת עליו.

כמובן שכמו לכל דבר בחיים גם לו יש יתרונות וגם יש חסרונות, שאותם אפרט מאוחר יותר בביקורת.

ועכשיו לחלקים המעניינים...

מפרט טכני

ה-IRIVER H10 5GIGA SILVER ניחן בהרבה אופציות שנגנים אחרים לא ניחנים. יש לו מספר דברים טובים ומספר דברים רעים, כמובן שכל אחד והצרכים שלו.

המפרט:

4 צבעים לבחירה: כסוף, אדום, כחול, ירוק כהה.

דיסק קשיח של 5 ג'יגה, יכול להכיל כ-1200 שירים או 50000 .

בטריה נטענת של 12 שעות ניגון רציף.

הפורמטים הנתמכים: MPEG 1/2/2.5 Layer 3, VBR, WMA, JPEG, TXT.

לחצן נגיעה שלחיצה עליו מזיזה למעלה ולמעטה.

הקלטה דרך קול או דרך מיקרופון.

רדיו.

תמונות וטקסטים המוצגים גם שהנגן מנגן על ידי מסך צבעוני LCD בעל 260000 צבעים.

תומך ב-USB1 או USB2 (חיבור מהיר יותר).

משקל: 96.2 גרם.

גודל: כגודלו של כרטיס אשראי. עוביו  הוא 15 מילימטר.

תומך גם ב-SRS WOW, שאני לא יודע ממש מה זה? (אשמח אם מישהו יסביר לי :D).

מה קיבלנו ?

הקופסה בצבע שחור אדום, די מרשימה אבל לא "צעקנית".

מה בפנים:

-שלוש חוברות הדרכה.

- סנהייזר mx400.

-חיבור לחשמל.

-כיסוי לנגן שעשוי מסיליקון.

-דיסק .

-כבל ל- שאני ירחיב עליו בהמשך.

-הנגן עצמו כמובן.

h100216rv.jpg

h100187mz.jpg

ההתקנה

אז חיברתי את הנגן למחשב התקנתי את הדרייברים ונתקעתי! איך לעזעזל אני אמור להוריד שירים לנגן?!?!

פשוט ההוראות ב-3 החוברות לא עזרו לי ואני מבין אנגלית סביר+ ופשוט זה לא עזר עד שלבסוף הצלחתי להעביר דרך הדרייבר.

*הבאג תוקן בעדכון האחרון*

חוץ מזה הכל עבר חלק וטוב, הנגן מאוד פשוט להפעלה, התפריטים ברורים ונוחים והכפתורים בדיוק במקום הנכון והנוח.

3 שעות של הטענה ראשונית מומלץ. אפשר פחות, אני הטענתי כ-שעתיים-שעתיים וחצי.

פירוט דברים חשובים, מוזרים וכ"ו

יש בנגן כמה דברים שאני לא ידעתי שמשתמשים בכאלו דברים או שהם היו מוזרים.

1. חיבור הנגן למחשב ולחשמל - חיבור נורא נורא מוזר, אני יסביר לכם עליו במילים וגם התמונה תעזור לכם להבין.

מהנגן יוצא כבל, הכבל הזה מתפצל לשתי כבלים שונים אחד הוא החיבור לחשמל שניתן להסירו מהפיצול הזה והשני הוא חיבור ה- שהוא קבוע.

(לא הבנתם תסתכלו בתמונה).

h100232tb.jpg

2. גודלו הקטן פשוט מדהים. אחרי שקיבלתי אותו פשוט חשבתי שזה מדהים כמה דברים אפשר להכניס בקופסת אלומיניום או מה שזה...

הארדדיסק של 5 ג'יגה + בטריה נטענת של 12 שעות והמסך LCD הצבעוני ורדיו. פשוט מדהים לאיפה הגיעה הטכנולוגיה.

3. מאיפה ה-IRIVER שלך - אני עד עכשיו לא יודע מאיזה סוג ה-IRIVER שלי: אירופאי או אמריקאי.

אין על שום חוברת או על הקופסה ולא על המכשיר גם איזכור ברור לגבי סוג המכשיר, מאוד חבל שאין, למרות שזה לא כל כך חסר או משפיע לי כי העדכונים בכל מקרה יורדים אוטומאטי מה-IRIVER PLUS (התוכנה שמותקנת עם הדרייברים) שזה מביא אותנו לנקודה הבאה...

4. עדכוני FIRMWARE - לפי הבנתי עדכוני המכשיר הם דבר חשוב אך לא מחייב. המכשיר יעבוד גם ללא עדכון המכשיר בדיוק כמו שהוא עבד לפני, אבל העדכון הוא דבר חשוב שיכול להפיק איכות וביצועיים טובים יותר מהנגן שלך. בשלב הזה התאכזבתי.

מאוד חבל, אומנם זה לא בעיה של המכשיר אלא בעיה של IRIVER, אבל בכל מקרה זה משהו שמעצבן אותי מאוד. מאז שקיבלתי את הנגן (כ-חודש להזכירכם),

לא הצלחתי ואפילו פעם אחת להוריד עדכון בצורה חלקה וללא סיבוכים. עד לא מזמן הייתי עם העדכון 1.02 - הישן ביותר, עד לפני שבוע שיצא עדכון חדש 2.00

החלטתי לנסות ולהורידו. כאשר ה-IRIVER PLUS התחיל את ההורדה הוא פשוט נתקע באמצע והביא את ההודעה הבאה:

network problem, please try again later

אומנם יש לי ראוטר ורשת האלחוטית, אבל אני משוכנע שזה לא הגורם  כי זה קרה לעוד הרבה אנשים חוץ ממני שאין להם רשת. וניסיתי בכל המחשבים בבית - 3 במספר שעובדים על ואחד על 98 שהנגן לא תומך ב-98.

פעם אחת זה "הצליח", הגיע ל-50 אחוז, כתב לי להתק את הנגן מה- ולהשלמת העדכון להכנס בנגן הגדרות > הגדרות נוספות > firmware update.

ניתקתי הדלקתי ומה כתוב לי:

system files missing - עד שחשבתי שסוף סוף הצלחתי זה קורה לי.

הצלחתי לתקן את הנגן על ידי התקנה ידנית של העדכון 1.10 וכל יום אני מנסה להתקין את ה-2.00 ללא הצלחה.  :(  :(  :( פשוט חבל.

ניצן להוסיף שעדכון ה-IRIVER PLUS עבר חלק ללא בעיות רק עדכון המכשיר לא עבד.

5.העיברית במכשיר עובדת כמו גדולה!

יש עיברית רשמית שבאה עם המכשיר גם ללא עדכון של כלום, עם העדכון "סטוק".

יש לציין שהעיברית הפוכה וצריך להפוך אותה ידנית כדי לקבל עיברית תיקנית.

הבנתי איך לא לצלם כמו אידיוט....

im0006382ty.jpg

6.זעזועים- נגנים מבוססי הארדיסק בדרך כלל אינם מומלצים לריצה ולפעילויות שיכולות להזיז אותו בצורה חדה ודרסטית, מכיוון הפסקות בניגון ובגלל שהוא נורא שביר עם כל הדברים בפנים. לא קיבלתי הפסקה אחת בניגון אפילו וניתן להגיד שהוא לא סובל מבעיות אלו.

סיכום

חסרונות

-עדכוני המכשיר.

-דרייבר מסובך.

-מחיר (1899 בארץ).

-כבל מוזר, האפשרות לקנות אותו לבד במקרה של עיבוד הכבל ניתנת רק ביפן כרגע.

יתרונות

-5 גיגה (4.6 אמיתיים).

-מסך צבעוני.

-תמיכה עיברית רשמית.

-רדיו.

-הקלטה באיכות טובה.

-קומפקטי וקטן, נכנס לכיס בקלות.

-נרתיק מסיליקון, אצלי הוא לא בשימוש כי אני אוהב אותו נקי, אבל הוא בהחלט אביזר טוב.

ציון סופי- בשבילי הוא מביא תחרות מאוד טובה לאייפוד מיני והייתי מביא לו בדעה לא משוחדת 8.5 כמובן שהוא לא הנגן "המושלם" אבל הוא בהחלט קפיצת מדרגה בקטגוריית הנדנים בעלי ההארד דיסר הקטן.

הערה חשובה - לפי התגובות, החלטתי לקחת ולשכתב את הביקורת הזאתי ולשפר אותה לפי התגובות.

אם יש לכם הצעות שיפור נוספות, תכתבו אותם בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק מוזר בכבל יו אס בי שיש לו פיצול גם לחשמל ישנם עוד מוצרים העושים שימוש בכבל כזה כמו העכברים האלחוטיים של לוגיטק

מה אתה תעדיף שיהיו שני כבלים שיצאו מהתחנת עגינה זה סתם עושה בלגן על השולחן עדיף שהבלגן יהיה איפה שלא רואים אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד זה דרך טובה לשפר את הנוחות מצד שני אם זה היה מיני אז הייתי יכול לא לפחד לאבד את הכבל כי אז הייתי יכול לקנות אותו במקומות רבים והכבל כרגע נמכר רק ביפן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תומך גם ב-SRS WOW, שאני לא יודע ממש מה זה? (אשמח אם מישהו יסביר לי :D).

SRS LABS זאת חברה שמפתחת טכנולוגיות לשיפור השמע בהתקני אודיו שונים.

לפני הIRIVER הם היו מפורסמים בפלאג אין שלהם לווינאמפ ולעוד כמה נגנים שאמור (בעזרת אלגוריתמים שונים) לספק צליל איכותי ותלת מימדי.

כיום הם נכנסו גם לעולם הנגנים הניידים ואפילו לטלוויזיות של (לפי האתר שלהם) - תקן הWOW נותן תיאורטית תחושה של צליל היקפי גם במעט .

זהו, חוצמזה ביקורת מצויינת - אבל נראה לי שאחכה שמחירי הH340 ירדו קצת.

דרך אגב, מאיפה קנית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SRS LABS זאת חברה שמפתחת טכנולוגיות לשיפור השמע בהתקני אודיו שונים.

לפני הIRIVER הם היו מפורסמים בפלאג אין שלהם לווינאמפ ולעוד כמה נגנים שאמור (בעזרת אלגוריתמים שונים) לספק צליל איכותי ותלת מימדי.

כיום הם נכנסו גם לעולם הנגנים הניידים ואפילו לטלוויזיות של (לפי האתר שלהם) - תקן הWOW נותן תיאורטית תחושה של צליל היקפי גם במעט .

זהו, חוצמזה ביקורת מצויינת - אבל נראה לי שאחכה שמחירי הH340 ירדו קצת.

דרך אגב, מאיפה קנית?

תודה על התשובה. אני שם לב שאני שם על מצב ה-srs wow, העוצמה של המוזיקה נחלשת ישר.

קניתי בבאג מחשבים 1899 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמור להיות ב OPTIONS אפשרות לשחק עם העוצמה של ה SRS WOW, ככה לפחות יש ב MPIO פה...

מה לגבי שימוש ככונן נתונים, אין בעיה ? צריך DRIVERS בשביל זה ? מה לגבי העתקת שירים, חייבים דרך ה DRIVERS ? אין לו DIRECTORY VIEW ?

בכל מקרה, סקירה יפה (אם כי חסרה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמור להיות ב OPTIONS אפשרות לשחק עם העוצמה של ה SRS WOW, ככה לפחות יש ב MPIO פה...

מה לגבי שימוש ככונן נתונים, אין בעיה ? צריך DRIVERS בשביל זה ? מה לגבי העתקת שירים, חייבים דרך ה DRIVERS ? אין לו DIRECTORY VIEW ?

בכל מקרה, סקירה יפה (אם כי חסרה).

יש שם כזה אפשרות אבל היא מוזרה כזאתי:

field width?

trubass?

focus?

freq.boost?

אני לא יודע כמה לשים בזה...

לשימוש ככונן נתונים - אני מבין שאתה מתכוון ככונן כאילו להעביר איליו קבצים. אפשרי בהחלט לא צריך דרך הדרייברים אפשר גם דרך הכונן שנפתח ב"מחשב שלי". גם להעתקת שירים לא חייבים דרך הדרייברים אפשר כמו בקבצים דרך "המחשב שלי".

יש לו browser שמאפשר לראות את הקבצים שיש בתוך הנגן מתוך הנגן.

תגיד לי מה חסר בביקורת שאני יוכל להוסיף ולשפר אותה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודות לא טובות ? :)

בכל מקרה איך ה TOUCH PAD ? מרוצה ? אפשר לקבוע רגישית ? נוח לדףדף בין השירים ? אפשר לעשות הכל דרכו?

המסך ? בהיר מספיק ? אפשר לראות באיכות סבירה ? שמות השיר בגודל סביר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודות לא טובות ? :)

בכל מקרה איך ה TOUCH PAD ? מרוצה ? אפשר לקבוע רגישית ? נוח לדףדף בין השירים ? אפשר לעשות הכל דרכו?

אין דרך לכוון את מידת הרגישות שלו, אבל המידה בדיוק לטעמי. זה נוח מאוד וזה עדיף על פני כפתורים למעלה ולמעטה.

הכול אי אפשר לעשות איתו, רק לדפדף למעלה ולמעטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה ביקורות.... אבל מה דעתך על תמונות קצת יותר טובות?

תודה...

שאתה כותב יותר טובות למה אתה מתכוון???

איכות יותר טובה אני לא יכול להביא בגלל שיש לע די גרועה...

יש משהו מסויים שאתה רוצה שאני יצלם ויוסיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתמונה שצילמתי את המסך יותר מקרוב תעשה מאקרו... לא רואים בכלל את המסך ואין בכלל פוקוס.

חוץ מזה תצלם את המכשיר כולו יותר מקרוב קצת.

תודה על העזרה, אני ינסה לצלם שוב יותר טוב ומקווה להצליח ולעלות את זה לביקורת.

סקירה יפה, עם כי בהחלט חסרה וכתובה בצורה חובבנית מדיי. לטעמי לא יזיק לה שכתוב, או לכל הפחות הגהה ועריכה מינימלית.

Anatoli.

הבנתי אותך ותודה על תגובתך. החלטתי שזה יהיה מין ביקורת "בטא" ובנוסף אני ישכתב ויעדכן את הביקורת לפי התגובות הנראות פה.

תודה על התגובות שלכם, לקחתי אותם לתשומת ליבי ואני ינסה לשפר את הביקורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...