פרויקט חדש: CNC -תושבת לציר Z מוכנה, לאגרים- 22/08/05 עמוד 13 תגובה #127 - עמוד 6 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט חדש: CNC -תושבת לציר Z מוכנה, לאגרים- 22/08/05 עמוד 13 תגובה #127

EC

Recommended Posts

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תגיד לי איפה בדיוק שאר הצירים?

כי מסגרת זה חמוד אבל אל תשכח שאתה צריך מקום למשטח עצמו,לצירים,למסליות,הסטפרים,וכו...

בידיוק באתי לשאול.. זה לא קצת קטן?!? בכל מקרה.. עבודה יפה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמד מאוד...

תוכל להעלות איזה סיכום ביניים שמראה מה אמור לזוז ולאן?

אגב, חיזוקים נוספים למבנה לא ימנעו וויברציות. אני מציע לך לשים רפידות גומי או ספוג בין החלקים (לפחות בין אלא שעוד לא סיימת...)

אם יש לך חלקי עץ שאמורים לנוע אחד על גבי השני (עברתי על הת'ראד ולפי מה שהבנתי יש לך כאלה...) אז זה לא יעבוד טוב. שבבים יכולים להתנתק ולתקוע לך את כל המכונה. אגב, גם אלומיניום לא מתאים לעבודה כזו כי הוא רך מידי. אבל אם כבר, אז לפחות שים גריז לפני שאתה מתחיל לעבוד.

ובאחד העמודים כתבת שאתה רוצה לשים לוחות פרספקס בשביל למנוע הירטבות של העץ. לא ממליץ. הוא ישרט, ותפזרו ממנו שבבים והוא לא עמיד בחום. כבר עדיף לצבוע את העץ בחומר שמספיג אותו (שכחתי איך קוראים לו :bash: זה כמו לכה, אבל זה לא) וככה העץ לא יספוג את המים. ורצוי שתבנה טעלות ניקוז מסביב...

בהצלחה בהמשך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שלא עדכנתי, נכנסנו עכשיו לתקופה של בגרויות ואין הרבה זמן לעבוד על זה, בכל מקרה בקרוב עדכונים נוספים

הנה בנתיים עדכון, המסילה תנוע על פרופיל ולא מוט צינור , הרבה יותר חלק זז וננעל יותר טוב על הפרופיל

עדכוני סקאצ' והכל יהיו בהמשך

לגבי איפה שאר הצירים, זה רק ציר X כן מתקדם לאט :)

ציר ה Y יבוא בהמשך וציר Z יש זמן..

dsc048258eq.jpg

dsc048266hi.jpg

dsc048303ki.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסילה ממש גאונית לפי דעתי

איזה ABEC המיסבים?

ABEC- Stands for Annular Bearing Engineers' Committee. This committee works to determine standards for bearings for the Anti-Friction Bearing Manufacturers Association. The ABEC scale classifies different accuracy & tolerance ranges into classification of 1, 3, 5, 7 & 9. Classified by rotating accuracy and other measurements.

איך אני אמור לדעת? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אפשר להגיד שבערך מוכן ציר ה X מבחינה מכנית

למי שיצא לפרק כונני דיסקטים ישנים (אלו המרובעים הגדולים) בטח נתקל בחלק הזה

dsc048691xd.jpg

dsc048716ro.jpg

את האחרי שלו תראו בשאר התמונות

הוספתי 2 גלילים כאלו מפלסטיק לחלק שתופס את ההאום, חיזוק של הברגים גרם לעיקום האלומיניום, עכשיו הכל בסדר

dsc048546gb.jpg

dsc048533lo.jpg

הדבקתי מוט הברגה אחד בתוך הפרופיל גם לחוזק וגם נותן תפיסה יותר נוחה של הפרופיל האמצעי עם המסגרת

טוב, הנה תוצאה של כל העסק, בסוף העמוד הוספתי סרטון הדגמה

dsc048560os.jpg

dsc048578cm.jpg

dsc048582wn.jpg

dsc048595fe.jpg

dsc048600vm.jpg

dsc048617yj.jpg

dsc048636sm.jpg

dsc048646ds.jpg

והסרטון, הקולות ברקע זה והתוכי שלי

http://www.putfile.com/media.php?n=MOV04855

dsc048517px.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה מאוד!!! :xyxthumbs:

יש לי מכונת CNC בבצפר והיא בכלל לא מזכירה את המכונה שלך...

אני מחכה לראות איך זה יראה בסוף...

תמשיך לעדכן זה נראה בניה איכותית מאוד!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...