פרויקט חדש: CNC -תושבת לציר Z מוכנה, לאגרים- 22/08/05 עמוד 13 תגובה #127 - עמוד 4 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט חדש: CNC -תושבת לציר Z מוכנה, לאגרים- 22/08/05 עמוד 13 תגובה #127

EC

Recommended Posts

לדעתי אתה מתחיל ממש לא מהכיוון הנכון, מצטער להגיד לך אבל לחבר כמה קרשים זה לא הולך להיות הדבר המסובך בפרוייקט הזה, את זה גם האחיין בן השלוש שלי בקרוב יוכל לעשות. אם אתה מתכוון להיות רציני אתה צריך להתחיל ממערכת השליטה ובקרת המנועים, ולא מחיבור קרשים. תבנה את מערכת השליטה, התוכנה, תבדוק את המנועים ורק אז תתחיל בשטויות כמו בניית המסגרת והמסילות. זה אולי נשמע מזלזל אבל ביינתים לא הצגת פה שום דבר בעל משמעות כלשהי.

בנוסף לזה עד שאין לך את מערכת השליטה והמנועים אתה לא יכול להתחיל אפילו לתכנן את CNC כיוון שאתה לא יודע בוודאות מה בדיוק את צריך, גודל, משקל מרחב תמרון, כל אלא יקבעו וצריכים להקבע לפי המערכת עצמה, כמה קרשים בחיבור ראנדומאלי לא יתנו לך כלום חוץ מהגבלה לתנאים שאתה אולי תצתרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בקשר לספרית דיסקים

הכל אפשרי, אין דבר כזה לא אפשרי

הביצוע? יהיה קצת מסובך בגלל עניין הזרוע

יש מכונות שמשכפלות דיסק על ידי צריבה והכל נעשה על ידי זרועה

http://www.all-pro-sol.com/apollo_cd_series.htm

משכפלי דיסקים

פשוט גאוני :) אבל הקטע הוא שזה לא חייב להיות זרוע, הכוונה היא שתיהיה שליפה אוטומטית של דיסקים והכנסתם לכונן כל שהוא.. עכשיו מכוון שהספריה תיהיה מגוון רחב של דיסקים, צריך מגוון רחב של מקום + אזור שליפה נוח. קצת מחשבה והכל יסתדר.. עוד יבוא היום שאני אבנה את זה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אתה מתחיל ממש לא מהכיוון הנכון, מצטער להגיד לך אבל לחבר כמה קרשים זה לא הולך להיות הדבר המסובך בפרוייקט הזה, את זה גם האחיין בן השלוש שלי בקרוב יוכל לעשות. אם אתה מתכוון להיות רציני אתה צריך להתחיל ממערכת השליטה ובקרת המנועים, ולא מחיבור קרשים. תבנה את מערכת השליטה, התוכנה, תבדוק את המנועים ורק אז תתחיל בשטויות כמו בניית המסגרת והמסילות. זה אולי נשמע מזלזל אבל ביינתים לא הצגת פה שום דבר בעל משמעות כלשהי.

בנוסף לזה עד שאין לך את מערכת השליטה והמנועים אתה לא יכול להתחיל אפילו לתכנן את CNC כיוון שאתה לא יודע בוודאות מה בדיוק את צריך, גודל, משקל מרחב תמרון, כל אלא יקבעו וצריכים להקבע לפי המערכת עצמה, כמה קרשים בחיבור ראנדומאלי לא יתנו לך כלום חוץ מהגבלה לתנאים שאתה אולי תצתרך.

אני מחזק דווקא מה ש amisha אמר

כל אחד בדרך שלו

לפי דעתי המכניקה הרבה יותר מסובכת מהמעגל האלקטרוני

אם אתה שם לב זה תהליך שלוקח זמן

אתה מוזמן לצפות בפרויקט cnc שנפתח לפני כמה ימים

אבל אני לא משווה בכלל כי יש לו תקציב של 1000$ וכבר הוא הוציא 350$ רק על המסילות שאני בנתיים הוצאתי 12 שקל על שלושה מוטות הברגה

20 שקל על דבק בשם מונטאז' קיט, מסילות קניתי בהתחלה ואחר כך החזרתי כי קיבלתי חינם מאחד מהעבודה של אחותי, עצים וחיתוך העצים בחינם

זה כרגע ההוצאה שלי כשאני אגיע לחלק האלקטרוני בעזרת השם זה כבר הוצאה של כמה מאות שקלים, יש אולי ספונסרים? :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

הנה אני שוב הפעם עם שינוי :)

פסח לא היה בדיוק חופש של עבודה על אלא על יותר בנקיון, עבודה ...

במקום לבנות את המערכת מעץ ואחר כך להעביר לאלומיניום(זה היה התכנון שלי מההתחלה) החלטתי שעדיף כבר להשקיע את המאמצים מעכשיו על מערכת מאלומיניום

אז כל מה שבניתי עד עכשיו שזה אומר הוספת עץ מצד לצד לציר ה Y והוספת מקל למסילה לתזוזה יותר חלקה

dsc043255ec.jpg

ישב בצד ויחכה, לקונה? החלפה? אני פנוי להצעות כי אני לא חושב שאני אחזור לזה סה"כ יש פה בסיס די נחמד

קיבלתי זוג קופונים מתנה בשווי 150 שקל

אי אפשר לקנות איתם מוצרי אלקטרוניקה/חשמל ככה שמימשתי אותם כבר על זה

ביקרתי בהום סנטר וקניתי:

4 פרופילים של 15*15 מ'מ 2 מטר אורך - 20 ש"ח לאחד

2 מוטות-צינורות 10*1 מ'מ אורך 2 מטר - 20 ש"ח לאחד

רצועת אלומיניום 20*2 מ'מ אורך 1 מטר - 13 ש"ח

סה"כ 133 ש"ח

dsc043168gk8cl.jpg

dsc043151sc.jpg

dsc043228uu.jpg

זהו בנתיים, מקווה שיצא מזה משהו בסוף :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה!

סוף סוף זה מתקדם!

מאוד מעניין!

אלומיניום טוב יותר מעץ! (אבל פחות נוח לעבוד איתו..) - אני סומך עליך!

יהיה גומיות למניעת ויברציות? - או שזה לא שייך כאן?

תוך כמה זמן אתה משער שאתה מסיים את הפרוייקט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בספק אם יהיו ווברציות

אבל גם אם כן נמצא דרך

אין לי זמן מוגדר, סה"כ אני עובד הכל מהראש הכל תלוי בחומרים שיש לי בהישג ובזמן

לגבי מה זז

כל הצירים זזים

שזה אומר המכשיר עצמו שחורט/מכרסם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ.. נחמד עד כה. אבל עד כמה אתה בטוח שזה אכן יחרוט/יכרסם? הרי כדי לעשות את זה צריך להשקיע כוח, אתה בטוח שמה שאתה בונה יעמוד בזה?

לא יודע איך לנסח את זה כל כך.. אבל אני מקווה שהבנת אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן - מכשירים כמו הדרמל - לא דורשים כוח כמו מקדחה וכו'

אז זה כבר טוב.

מקסימום - אפשר לרתך בזוויות בזווית של 45 מעלות (יצירת משולש) מה שיקנה עוד קשיחות לעסק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...