LCD Vs. CRT - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

LCD Vs. CRT

NerdX

Recommended Posts

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

על מסכים באמת איכותיים..... (יותר ממה שהצגת פה)

אם הולכים על מסך LCD, חייבים על משהו איכותי כי אחרת האיכות זבל. מסך איכותיצריך זמני תגובה טובים + חיבור DVI כמובן (שאינו במסכים שאתה הצגת, לפי מה שנראה לי).

לפני שאני אגיד את המסכים, אורי, 18.1"זה יותר גדול מהשטח של מסך 19" רגיל (שהשטח הנצפה שלו הוא 18.0"). מסכי 18.1" לא יעלמו כל כך מהר מהעולם... כמעט כל הדגמים הכי מושקעים של מסכי LCD, הם 18.1".

לפני ההמלצות, קח בחשבון שקצב הריענון גביש של מסכי LCD בגודל 18.1" גבוה יותר משל מסכי LCD בגדלים קנים יותר כמו 15-17".

המלצות:

EIZO FlexScan L685. נתחיל מזה שEIZO זאת החברה הטובה בעולם לייצור מסכים..... יש לו קצב ריענון גביש של 40ms (מצויין), יציאת DVI דק מאוד ונראה טוב מאוד. זאת אומרת כל מי שיבוא אליך ימות מקנאה.

http://www.eizo.co.jp/welcome/products/lcd/l685/contents.html

בכל הביקורות רק משבחים אותו, ובחלק הרע הדבר היחיד שיש לרשום זה המחיר: 1900 דולר בUSA. בארץ זה יעלה עוד איזה 50-100 דולר (היבואנים ממש נחמדים) שזה בערך 2000 דולר. תוסיף מע"מ, זה 2360 דולר, תכפיל ב5 (דולר), ויצא שהמסך הזה עולה 11,800 ש"ח. זה לדעתי המסך LCD 18.1" הטוב בעולם....

היבואנים:

www.mag.co.il

תבקש לדבר עם כותי, הוא אחרי על כל החלק הזה של מסכי EIZO ויודע מחירים. יכול להיות שייצטרכו להזמין לך את המסך במיוחד. הוא בא בשני צבעים, שחור ואפור-כסף-לבן כזה (המצאתי צבע חדש.....). מביאים את הדגם הלבן בדרך כלל, אבל יביאו את השחור תמורת תוספת תשלום (לא יודע כמה).

אם זה יקר מידי, תגיד לי ואמצא משהו בפחות כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי, הדוגמה שנתת של ה-CRT הוא של מסך שעובד בטכנולוגית Shadow Mask שידוע שהיא פחות חדה בגלל פיזור חלקי הפיקסל.

אני מדבר על שיטת Flat Aperture Grille שנהנית מחדות תמונה מעולה, בהירות ועומק צבע שהולך ראש בראש עם כל מסך LCD שתביא עם כל הרזולוציות וקצבי הריענון.

היתרן הגדול של שיטה זו הוא שילוב של גודל נקודה קטן משמעותית מכל מסך LCD והעובדה שאין בכלל מרחק בין הפיקסלים בצורה אנכית וזה גורם למשטחי הצבע להראות אחידים ולטקסט להיות חד וקריא.

זה נקרא להנות מכל העולמות:

1 - המחיר אמנם יקר ממסך שעובד בטכנולוגית Shadow Mask אבל בלי כל החסרונות שלו(בעיקר בהירות וחדות).

2 - הוא זול בחצי ויותר ממסך LCD קטן יותר ונותן את אותה חדות ועומק צבע(כמובן שאין לו גם את חסרונותיו הרבים של ה-LCD).

למעשה מסך CRT איכותי יתן תמורה הרבה יותר הולמת לכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מסכים באמת איכותיים..... (יותר ממה שהצגת פה)

אם הולכים על מסך LCD, חייבים על משהו איכותי כי אחרת האיכות זבל. מסך איכותיצריך זמני תגובה טובים + חיבור DVI כמובן (שאינו במסכים שאתה הצגת, לפי מה שנראה לי).

לפני שאני אגיד את המסכים, אורי, 18.1"זה יותר גדול מהשטח של מסך 19" רגיל (שהשטח הנצפה שלו הוא 18.0"). מסכי 18.1" לא יעלמו כל כך מהר מהעולם... כמעט כל הדגמים הכי מושקעים של מסכי LCD, הם 18.1".

לפני ההמלצות, קח בחשבון שקצב הריענון גביש של מסכי LCD בגודל 18.1" גבוה יותר משל מסכי LCD בגדלים קנים יותר כמו 15-17".

המלצות:

EIZO FlexScan L685. נתחיל מזה שEIZO זאת החברה הטובה בעולם לייצור מסכים..... יש לו קצב ריענון גביש של 40ms (מצויין), יציאת DVI דק מאוד ונראה טוב מאוד. זאת אומרת כל מי שיבוא אליך ימות מקנאה.

http://www.eizo.co.jp/welcome/products/lcd/l685/contents.html

בכל הביקורות רק משבחים אותו, ובחלק הרע הדבר היחיד שיש לרשום זה המחיר: 1900 דולר בUSA. בארץ זה יעלה עוד איזה 50-100 דולר (היבואנים ממש נחמדים) שזה בערך 2000 דולר. תוסיף מע"מ, זה 2360 דולר, תכפיל ב5 (דולר), ויצא שהמסך הזה עולה 11,800 ש"ח. זה לדעתי המסך LCD 18.1" הטוב בעולם....

היבואנים:

www.mag.co.il

תבקש לדבר עם כותי, הוא אחרי על כל החלק הזה של מסכי EIZO ויודע מחירים. יכול להיות שייצטרכו להזמין לך את המסך במיוחד. הוא בא בשני צבעים, שחור ואפור-כסף-לבן כזה (המצאתי צבע חדש.....). מביאים את הדגם הלבן בדרך כלל, אבל יביאו את השחור תמורת תוספת תשלום (לא יודע כמה).

אם זה יקר מידי, תגיד לי ואמצא משהו בפחות כסף.

א. זמני תגובה אמת אך לגבי חיבור DVI, לא מחייב כלל! ולא חסרים מסכי HIGH-END LCD בעלי חיבור אנלוגי הנותנים איכות מדהימה.

ב. מתי אורי אמר כי ה-18.1 יעלמו מין העולם? לדגעתי הוא דיבר על הדגם הספציפי שהוא נתן..

ומה הקשדר לכך שמרבית דגמי 18.1 הם נכללים בסקנקציית האיכותיים. ה-19" הנתון פשוט טוב יותר בכל פרמטר מה-"18.1הנתון (שהוא ד"א באמת דגם ישן מאוד) כולל המחיר.

ג. לגבי קיצבי הריענון הגבישי, מרבדי LCD קטנים יותר נותנים חד וחלק קצביםפ טובים יותר.

ואל תשווה לי LOW-END 15" ... ל-Highend 18.1"... תשווה Highend ל -HighEND.

ד. עכשיו, גבה, לגבי ההכרזות שלך על EIZO,הן פשוט אינן נכונות.

סמסונג ואייסר נחסבות ליצרניות LCD מספר אחת בעולם. (נ.ב מספקת ל-EIZO את השפורפרות.)

ה. המסך שהבחור נתן של viewsonic (חברה המייצרת מסכים למקצוענים באותה קטגוריה בדיוק כמו EIZO) נותן זמני תגובה טובים יותר.

ה-19" שאורי המליץ עלייו נותן זמן תגובה של 25ms.

בנוסף הדגם שאורי נתן נותן רמת ניגודיות גבוהה בהרבה, 600:1 לעומת 400:1 . ורמת בהירות זהה.

עם זאת מלבד גודל עדיף לדגם של viewsonic והמחיר העדיף, נכנס פקטור נוסף, תאימות לחיבור אנלוגי ודיגטלי גם יחד.

ובאופן כללי הדגם של viewsonic מתקדם משמעותית טכנולוגית.. ה-EIZO מיוצר בשפורפורות הישנות של .

בנוסף, המסך ז\מין בארץ (על בפי המחירון), ןנמצא במחיר אטרקטיבי במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"ד. עכשיו, גבה, לגבי ההכרזות שלך על EIZO,הן פשוט אינן נכונות.

סמסונג ואייסר נחסבות ליצרניות LCD מספר אחת בעולם. (נ.ב סמסונג מספקת ל-EIZO את השפורפרות.)"

על אייסר לא שמעתי מי יודע מה אבל אולי זה בגלל שפשוט המסכים האיכותיים שלהם לא נמכרים בארץ אז לא התמקדתי בזה.

על סמסונג אני יודע אבל נאלצתי להוריד אותם מרשימת החלומות שלי כי ליבואנים של אין כל כוונה להביא מסכי LCD איכותיים של (אני שאלתי אותם...). מאיפה אתה יודע שEIZO מיוצר בשפורפרת הישנה של סמסונג? זה לא שאלה מכשילה או משהו, אני באמת רוצה לדעת.

בקשר למסך 19" של VIEW SONIC, לא ידעתי עליו את כל הפרטים שאמרת לי עכשיו, מהסיבה שהלינק לא עבד.

עכשיו כשנכנסתי לאתר בעצמי ידנית זה כן עבד..

באמת המפרט של המסך הזה ממש מרשים....... ובגלל שהוא בSALE ובמחיר מדהים אני חושב שהוא ממש במחיר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי מותר לענות? ...

אני מקווה שכן.

אז לגבי אייסר כפי שעומר אמר אייסר היא יצרנית ענקית של שפורפרות LCD, אשר מוררת בכמויות עצומות לחברות כמו , וכו'.. כנ"ל לגיב , רק שסמסונג שולטת בתחום הייצור, גם מבחינה טכנולוגית וגם מבחינת כמויות.

ולגבי כך ש-EIZO עושים שימוש בשפורפת ישנה של , לדעתי הוא התכוון לאותו דגם ספציפי שאתה ציינת וזה באמת נכון.

זה דגם וותיק ביותר! אשר צובר אבק לדעתי.. (וד"א EIZO רוכשת שפורפרות אשר מיוצרות ע"י .)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי, הדוגמה שנתת של ה-CRT הוא של מסך שעובד בטכנולוגית Shadow Mask שידוע שהיא פחות חדה בגלל פיזור חלקי הפיקסל.

אני מדבר על שיטת Flat Aperture Grille שנהנית מחדות תמונה מעולה, בהירות ועומק צבע שהולך ראש בראש עם כל מסך LCD שתביא עם כל הרזולוציות וקצבי הריענון.

היתרן הגדול של שיטה זו הוא שילוב של גודל נקודה קטן משמעותית מכל מסך LCD והעובדה שאין בכלל מרחק בין הפיקסלים בצורה אנכית וזה גורם למשטחי הצבע להראות אחידים ולטקסט להיות חד וקריא.

1 - המחיר אמנם יקר ממסך שעובד בטכנולוגית Shadow Mask אבל בלי כל החסרונות שלו(בעיקר בהירות וחדות).

2 - הוא זול בחצי ויותר ממסך LCD קטן יותר ונותן את אותה חדות ועומק צבע(כמובן שאין לו גם את חסרונותיו הרבים של ה-LCD).

אהה.. יניב כמעט פספתי את התגובה שלך.

אני מניח שםא אני אוכיח שהסוני G200, אכן עושה שימוש ב-ApraturGrill, זה יחסוך ממני להתחיל להגיב על הסעיפים שציינת.

אז בבקשה:

http://www.neoseeker.com/Hardware/Products/Sony_G200/index.html

This 17" Aperture Grill monitor (16" viewable) is capable of 1600x1200 resolution at 75 Hz (1024x768@85Hz recommended). It has a dot pitch of 0.24-0.25mm. It is 15.9"x16.3"x16.5" and 44.1 lb.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי, אם L685 וותיק מידי בשבילך, אז אני משנה את ההמלצה שלי לEIZO FlexScan L685EX הדגם הזה חדש יותר. פשוט לא רציתי להציע אותו כי הוא לא הראה שום שינוי במפרט הטכני. כנראה השפורפרת שלו באמת יותר חדשה.

הוא עולה קצת יותר מL685.

אורי... אולי כאתר חומרה תציעו ליבואנים של להתחיל להביא מסכי LCD נורמליים שלהם? למשל 171P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין, ה-viewsonic נותן חלופה עדיפה לחלוטין גם בגלל המחיר וגל בגלל היותו זול וזמין יותר, ובנוסף בגלל תאימות למחבר אנלוגי ודיגיטלי גם יחד.

נ.ב הצענו .. התחננו, המצב הגרוע במשק עושה את שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בסדר שהם לא נותנים לעשות אפילו הזמנות מיוחדות!

היבואנים של EIZO שתדעו הם ממש אחלה. מזמינים לך מה שאתה רוצה ומביאים את כל הדגמים.

בקשר למסך של VIEW SONIC, המחיר הוא כזה זול רק בגלל שזה SALE כנראה זה עודפים שרוצים להפתר מהם. בכל מקרה באמת מחיר מציאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שםא אני אוכיח שהסוני G200, אכן עושה שימוש ב-ApraturGrill, זה יחסוך ממני להתחיל להגיב על הסעיפים שציינת.

אז בבקשה:

This 17" Aperture Grill monitor (16" viewable) is capable of 1600x1200 resolution at 75 Hz (1024x768@85Hz recommended). It has a dot pitch of 0.24-0.25mm. It is 15.9"x16.3"x16.5" and 44.1 lb.

התמונה שנתת היא בשום אופן לא של ApraturGrill...זה לא נראה ככה.

סידור הפיקסלים בתמונה הוא של מסך Shadow Mask לא איכותי במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בבקשה:

גם אני חשבתי ככה בהתחלה, אבל זאת עובדה@

אני תמיד סומך על DansData (חוץ מאשר בדיקות ההיטבינקים שלו, ניצן >:( ), משם לקוח המידע.

נ.ב, תחשוב על זה ככה, זה בזום 200. על רקע לבן, נראה ל הגיוני מאוד, (כך בחשבון שזה נעשה גם ברזולוציה מקיסמלים של 1600X1200)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בבקשה:

גם אני חשבתי ככה בהתחלה, אבל זאת עובדה@

אני תמיד סומך על DansData (חוץ מאשר בדיקות ההיטבינקים שלו, ניצן >:( ), משם לקוח המידע.

נ.ב, תחשוב על זה ככה, זה בזום 200. על רקע לבן, נראה ל הגיוני מאוד, (כך בחשבון שזה נעשה גם ברזולוציה מקיסמלים של 1600X1200)

לא משנה כמה זום.

ApraturGrill בנוי אחרת לגמרי ואין לו את הטשטוש הזה.

התמונה שנתת היא ללא כל ספק של מסך Shadow Mask, זה בדיוק סידור הפיקסלים של Shadow Mask.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...