מישהו מכיר דרך או נוסחא לחישוב סל"ד? (RPM) - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו מכיר דרך או נוסחא לחישוב סל"ד? (RPM)

amir0015

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש דרך אבל היא מעצבנת וארוכה

זה מתבסס על רעש פשוט תעשה איזה מקור רעש קטן אשר יגרם כל סיבוב שלם של הפרופלור ואז אחרי דקה תסיים לספור את מספר הפעמים ששמעת את הרעש וזהו אתה יודע כמה סלד זה עושה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר בעזרת דיגיטלית, אני לא בטוח איך להמיר אתזה, אבל אפשרי.

צריך אור חזק (לא פלאש!) ופשוט לשחק עם החסיפות עד שתראה שהלהבים לא חדים כלומר רואים תזוזה.

בנקודה שבה רואים תזוזה זה אומר שבזמן שהצמצם היה פתוח הלהבים זזו (נגיד מימלטר) ואז אתה עושה נוסחה של דרך (1 מילימטר או 0.1 ס"מ או 0.001 מטר) * החשיפה שאת זה תמיר לשניות... נגיד 1/60= 0.01666.

אז לצורך העניין זה 0.1*0.0166=0.00166 מה שאומר שהמהירות היא 00166. 0 ס"מ לשניה היקף המאורר זה 8 ס"מ*פאי=25.1 ס"מ

25.1/0.00166=15060 (בשביל לעשות סיבוב יקח לו 15060  שניות) והתדירות שלו היא 6.6X10^-5 סיבובים לשניה נכפיל ב 60   ונקבל 0.003 סיבובים לדקה.

אני מקווה שכל החישובים שלי נכונים והשיטה באמת אפשרית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון למודינג מטורף:

קח עכבר מכני ישן (זה עם הכדור) עם חיבור טורי (RS232)

בפנים תמצא 2 גלגלים עם חורים בהיקף. גלגל אחד עבור תנועה על ציר ימין-שמאל וגלגל שני עבור תנועה על הציר מעלה-מטה.

מול החורים בהיקף ישנם 2 זוגות של לד+סנסור, אחד עבור כל גלגל.

הלד מורכב מצד אחד והסנסור בצד שני, כך שסיבוב הגלגל גורם להארה של הסנסור על ידי הלד בכל פעם שהגלגל מסתובב

ואחד מהחורים בהיקף נמצא בין הסנסור ללד.

אופציה 1:

פרק את העכבר, והפרד את אחד מהסנסורים מהלד שלו. שים אותם משני צידי המאוורר, כך שסיבוב הכנפיים יגרום להארה או אי הארה של הסנסור על ידי הלד (הרווח בין הכנפיים במקום החורים בהיקף הגלגל).

אופציה 2:

הדבק את הגלגל על ציר המאוורר עם רווח של בערך 5-10 מ"מ (תדביק עיגול בעובי כזה וקוטר של כמה מ"מ ביניהם.

הדיסקית עם החורים תסתובב על אותו ציר כמו המאוורר, אבל הרווח בינה למאוורר יאפשר לך להכניס את הסנסור המקורי.

תוצאה: אם תתחבר לעכבר דרך חיבור טורי, תוכל לקרוא בתוכנה את התנועה המדומה שלו ומכאן לחשב את קצב הסיבוב.

כדי להאט את קצב הסיבוב באופציה 2, רצוי לסתום את רוב החורים ולהשאיר רק 1-3 חורים פתוחים בגלגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...