עזרה במתקן נר---> מים - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה במתקן נר---> מים

H-nover

Recommended Posts

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^^^

א)מסת הנר לא תירד כי כאשר הוא "ימס" הוא ימס על המוזניים לכן לא יגרם שום שינוי.

ב)אסור להישתמש בצינור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

א)מסת הנר לא תירד כי כאשר הוא "ימס" הוא ימס על המוזניים לכן לא יגרם שום שינוי.

ב)אסור להישתמש בצינור.

אם השעווה הייתה רק נמסה אז הנר לא היה "מתבזבז".

עכשיו חנוכה, נכון?

אז תסתכל על החנוכיה שלך, אתה רואה בריכת שעווה למטה? לא. מסקנה - השעווה לא תימס על המאזניים.

אסור להשתמש בצינור?

אז הדרך היחידה היא או לשפוך את המים לכלי השני, או טלפורטציה של המים.

ואסור לעשות את 2 הדברים הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעשות שימוש בבלון? כי אפשר לקשור חוט ממעל הנר עד למעל החצי בקבוק. ההינה התמונה :

326b00e74d313123c94d8083e7a6b0b0030000.aspx

http://imgsrv.pic4u.co.il/326b00e74d313123c94d8083e7a6b0b0030000.aspx

אחרי שהנר ישרוף את החוט שמחזיק את הבלון מלרדת למטה, הבלון יחליק למטה בעזרת החוט ויתנגש ישר בדבר החד שיפוצץ אותו. הפיצוץ יקרה בדיוק מעל חצי הבקבוק וכתוצאה מכך, כל המים יפלו ישר אל הבקבוק.

זה הדבר הכי קל לביצוע ופשוט שיכולתי למצוא.. לקח לי פחות מדקה לחשוב על זה ודווקא יש לי עוד רעיונות אבל יותר מסובכים להסברה ולביצוע אך אפשריים עם כלים ביתיים ולא עוברים על הדרישות.

ההצעה שנתתי לך והסברתי עליה בתמונה היא משתמשת רק באנרגיית חום ובכוח המשיכה! אני מניח שזה מצוין בשבילך ואני מאוד אשמח אם עזרתי לך.

תודה לך על שהפעלת מקומות שונים אצלי במוח שלא הופעלו כבר זמן לא קטן, שמחתי לעזור,

אבי.

עריכה :

עוד משהו ממש קל - אפשר להכין תותח שילך ככה -

המשהו הכבד הזה יהיה כ"כ כבר שלאחר שהחוט שמחזיק אותו יישרף הוא ייפול למטה ויעלה את הבלון למעלה והבלון מרוב העוצמה יעוף ישר על הבקבוק. זה דורש המון חישובים של משקל ומרחק אבל אפילו בלי חישובים אפשר לנסות ולראות מתי זה קורה.

326b001c2178aa3b864f8595c1500fb0030000.aspx

http://imgsrv.pic4u.co.il/326b001c2178aa3b864f8595c1500fb0030000.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבו את שני אלו, ושניהם לא ברי ביצוע כי כלולה בהם אנרגיה נוספת

חבר'ה לא הבנתם אותו, מותר להשתמש בצינור (את זה הסקתי מהרצון שלו לחבר משאבה ולהריץ את המים דרכה, כך הוא רשם בתחילת הנושא)

אני לא יודע איזה עוד שיטות אפשר לעשות

אבל אני אעקוב אחרי התרד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מגבלה לכלי האיחסון ההתחלתי של המים?

אם לא: קח כלי נחושת או אלומיניום (מוליכי חום טובים), תרפד אותו בקלקר (בידוד), חוץ מחלק קטן בתחתית (בשביל הנר...). הכלי צריך להיות כמה שיותר שטוח(כדי שהאדים לא יתפזרו על שטח גדול, כדי שיווצר לחץ גדול יחסית, במהירות, וכדי שהחום יעבור כמה שיותר מהר אל המים). מעל למים חבר צינור דק שיוביל את המים לבקבוק. בדבר הכי חשוב זה שהמערכת התהייה כמה שיותר מבודדת, כדי לא לאבד חום לסביבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה בבית לראות כמה מים נר יאדה ב4 דקות

חשבתי עכשיו על משהו, אם מותר להעביר צינור בין שתי הכלים כל מה שצריך זה בעצם רק להתחיל זרימה בצינור

ואז המים ימשיכו לזרום (חוק כלים שלובים)

אתה בטוח אבל שמותר צינור? חבר שלי שגם בקורס אמר שאסור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:

איך לא חשבתי על זה :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

תחמם את הבקבקוק בלי המים (תסגור אותו ותשאיר חור אחד, שמתאים לצינור...) אחרי כמה שניות, תקע את הצינור והמים יתחילו לזרום :s07:, כמובן שהצינור צריך להיות בתוך המים בכלי השני...

בבקבוק יווצר לחץ נמוך שהמים ישאפו לאזן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי, הנה הפתרון עבורך...

זה עובד 100% וזה ממש גאוני... (אני מקווה שזה פרויקט בפיזיקה או כימיה...)

mitkan.JPG

הסבר:: בגלל שקשה לחמם כמות גדולה של מיים ע"י נר אנו גורמים לכמות קטנה של מיים להתחמם ע"י הנר וככה יהיה אידוי שיפגע במשו קר ויחזור לכלי, נכון זה לא מהיר אבל זה עובד ב100% ואי אפשר לומר שזה לא רעיון יצירתי ויפה...

עריכה: כמות קטנה של מיים מתחממים לא הכל!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חשבתי על זה בהתחלה... אבל כמו שכבר אמרו נר לא מספק מספיק אנרגייה כדי לאדות כמות גדולה של מים... אם מקור החום הייה יותר מפל טמפ' יותר גדול (הייה מחמם בטמפ' יותר גבוהה) אז זה יכול הייה לעבוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אתה במבוא יצירתי למכונות? חח

הרעיון שחשבתי עליו הוא כזה: בוכנה שתכיל נוזל המתפשט במהירות בחום

הבוכנה תלחץ על מיכל המים מה שירה את המים לתוך הכלי

teatime המסקנה שהגעת אליה היא המסקנה שגם אני הגעתי אליה .... פשוט אי אפשר לעשות בדרך אחרת- חייבים "לירות" את המים. וכול אלה שהציעו רעיונות עם צינורות ארוכים וכו'... תודה על העזרה אבל הם לא חוקיים.

teatime כרגע יש לי אציטון וכוהל בריכוז גבוה ועוד איזה חומר כימי שהשגתי... איזה חומרים השגת?

ולכול אלה שעדיין רוצים לעזור תחשבו על הכיוון הזה גז או נוזל (כוהל, אציטון וכו' ) שמחממים אותם.... עכשיו הבעיה לבנות את המתקן שיכלול או לא יכלול בוכנה אבל בכל אופן באמצעות הלחץ של התפשטות הגז/הנזול המים "יטוסו" באויר לאורך מטר לתוך החצי בקבוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK... כמו שכתבתי בהתחלה, בידוד המערכת יכול לעזור...

אתם צריכים להפוך כמה שיותר חום לעבודה.

צריך לחשב כמה אנ' יש למים בגובה מטר, ותחשבו כמה עבודה צריך להשקיע... חום שווה למס' המולים* קיבול החום של החומר* הפרש הטמפ' בהתחלה ובסוף (ככה תחשבו את העבודה שיפעיל הכוהל... אתם רק צריכים לדעת את הקיבול חום של הכוהל/ אציטון בטמפ' החדר-298 מעלות קלווין ואת החום של הנר... אני מקווה שזה קשור לבעייה שלכם :s07:...)

בכל מיקרה, אתם צריכים לדחוס את המים ולשחרר אותם במכה, העבודה שהמים צריכים לבצע על האטמוספרה שווה להפרש הנפחים (כי המים עובדים נגד לחץ קבוע של אטמוספרה אחת....). תציירו מערכת סגורה, שבנוייה משני תאים המופרדים ע"י בוכנה, ואתם צריכים להגיע ללחץ מסויים ע"י חימום אחד התאים...

אם החלק החושב של המוח שלי לא הייה מנותק זמנית (אני מקווה...) הייתי פותח את המחברת שלי בטרמודינמיקה וחושב על איזה מערכת... יום ארוך :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...