עזרה במתקן נר---> מים - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה במתקן נר---> מים

H-nover

Recommended Posts

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הי,

הדרך היחידה שאני רואה לעשות את זה היא כך:

צריך לבנות קטפולטה, לשים עליה כלי קטן סגור עם המים ולגרום לנר לחתוך (לשרוף) את הכבל שלה ולכוון אותה כך שהכלי הקטן עם המים יקלע את עצמו לתוך הבקבוק הפתוח... ;)

נראה לי קשה למדי לכוונן את זה, אבל מאוד כיף!

(אפשר לחלופין לנסות רוגטקה, אבל הכוונון יהיה יותר קשה)

תעשה חיים,

אופיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

הדרך היחידה שאני רואה לעשות את זה היא כך:

צריך לבנות קטפולטה, לשים עליה כלי קטן סגור עם המים ולגרום לנר לחתוך (לשרוף) את הכבל שלה ולכוון אותה כך שהכלי הקטן עם המים יקלע את עצמו לתוך הבקבוק הפתוח...  ;)

נראה לי קשה למדי לכוונן את זה, אבל מאוד כיף!

(אפשר לחלופין לנסות רוגטקה, אבל הכוונון יהיה יותר קשה)

תעשה חיים,

אופיר

זה נשמע רעיון טוב, אבל המתיחה של הקטפולטה יכולה להיחשב כמקור אנרגיה.

עיבוי מים ב- 4 דקות בהחלט לא נשמע כמו משהו אפשרי.

מה שאתם כן יכולים לעשות זה כזה דבר:

מכירים את הנוזלים האלו שבתוך הכלים המוזרים האלו שאתם נוגעים בהם ואז הנוזל מתחמם, מתרחב ועולה למעלה (או משהו בסגנון?), תמקמו נוזל כזה מתחת למים בעזרת מחיצה דקה כלשהי. בעזרת הנר, תחממו את הנוזל הזה, שידחוף דרך צינור את המים לכלי.

עומד בדרישות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שני תאוריות,

הראשונה שהמורה שלכם מצפה ממכם לבנות מכונת טלפורטציה שתונע ע"י נר שבת.

והשניה היא שלא הבנת לגמרי את דרישות המשימה, אין שום דרך לבצע את מה שאתה אומר, ללא שימוש בצינור שיגיע אל הכלי.

ואם רוצים להעביר כמות מים יותר מתכולה של כף מרק, צריך זמן ארוך יותר מ4 דקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים כמה הערות:

1) זה לא מורה זה מרצה (עכשיו אתם מבינים שאני לא בתיכון)

2) saliman איך קוראים לנוזל הזה אולי עלית על משהו .... והם נר יספיק לחמם אותו במשך 4 דקות?

3) כן הבנתי לחלוטין מה המרצה דורש ממני תאמינו שגם ככה זה לא קל... כל התנאים שכתבתי הם התנאים שהציב המרצה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אתה במבוא יצירתי למכונות? חח

הרעיון שחשבתי עליו הוא כזה: בוכנה שתכיל נוזל המתפשט במהירות בחום

הבוכנה תלחץ על מיכל המים מה שירה את המים לתוך הכלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2) saliman איך קוראים לנוזל הזה אולי עלית על משהו .... והם נר יספיק לחמם אותו במשך 4 דקות?

אני לא זוכר, אני רק זוכר שזה בכלי כזה שברגע שאתה מחזיק אותו בכף היד אז הנוזל מתחיל להתפשט. נר ב- 4 דקות עוד עלול לגרום לכזה דבר לבעבע למוות :x

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצוי למהול אותו כמובן או להשתמש בחומר עם טמפ' רתיחה מעט גבוה יותר (יש המון נוזלים אורגניים עם טמפ' רתיחה של 70-80 בערך שיתאימו)

גם כדי להוסיף שסתום ומנגנון מסוים שיתן לבוכנה להשתחרר רק אחרי לחץ מסוים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רעיון D:

אתה יכול לקחת מאוזניים טובות, בצד אחד לשים את המתקן עם המים ואת הנר, בצד השני לשים את המתקן הריק (וכמובן לחבר את הצינור בינהם). ולאזן תא מאזניים ע"י פלסטלינה או משהו.

ואז אתה מדליק את הנר, ובגלל שהשעווה מתאדה אז המסה ל הנר יורדת, והבעצם המאזניים מתחילות לאבד איזון והמים יעברו מהכלי הראשון לשני.

כמובן שהצינור צריך להיות מחובר לכל כלי, כך שבכלי הראשון הוא מחובר לאיזור שקרוב כמה שיותר לתחתית, ובכלי הריק, הוא יהיה מחובר לחלק העליון של הכלי.

אם לא הבנתי אני יעלה סקיצה של הרעיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...