soundstorm the wonder of dolby digital - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

soundstorm the wonder of dolby digital

ברק

Recommended Posts

שלום

רציתי רק להצהיר בזאת שלדעתי אין מודעות מספיקה לסאונדסטורם בקרב חובבי המחשבים בארץ.

לכן הכנתי מעין ביקורת קטנה משלי על הכרטיס.

היכולת המיוחדת של הסאונדסטורם היא לקחת כל שדר דיגיטלי ולהפוך אותו לשדר לא מפוענח של דולבי דיגיטל משמע שאם יש לכם ריסיבר/מפענח הוא מקודד את השדר וכל היוצא מהמחשב הוא בדולבי דיגיטל.

האמת היו לי הרבה ספקות לגבי כמה טוב הוא יכול להיות בהיותי חובב מושבע בעל כל הדיוידי אשר מתיימר לנגן מעולה.

אני הראשון שקנה את הלייב 5.1 ברגע שהוא יצא ורק בשביל לשמוע משחקים בסראונד נורמלי.

מה שעושה הסאונדסטורם הוא בעצם מוריד את כל הסאונד שאוזן האדם איננה יכולה לשמוע ומחלק באופן מדהים את הסאונד לרמקולים ואת הבאס לסאב.

יש במאפיינים שלו אופציה ליצור ערוץ סנטר וסאב משמע הוא מנגן סרטים ומוזיקה באיכות המשתווה לדיוידי.

אז אחרי שקראתי עליו בדקתי אם הכל יעבוד אצלי וחיברתי אותו ל3500 שלי הנה התוצאות.

ביצועים:

אין השפעה ניכרת בביצועי המחשב עם השימוש של הכרטיס המובנה מאשר כרטיס הרחבה של .

סרטי דיוידי:

אין הבדל מכל כרטיס שהוא המסוגל להעביר שדר לא מקודד של סאונד לריסיבר.

מוזיקה:

פה זורח וקורן הסאונדסורם בדיוק מופלא משלו נשמעים הטראנסים/מוזיקה קלאסית והרוק בחדות מדהימה אשר לא חוו הרמקולים הקטנים השחורים והמקסימים שלי בעבר.

פשוט הבאתי את כל החברים שלי וישבנו אל מול המחשב בשומענו את אינפקטד אניה אניגמה בעוד אוזנינו מרקדות להם מהמיקום החדות וחלוקת הסאונד לרמקולים השונים.

משחקים:

אם אי פעם הייתים באחד הסרטים כגון עקיצה בשישים שניות/מטריקס 2/מהיר ועצבני 1+2 ואהבתם את הסאונד של סצינות המרדפים אוצו רוצו טוסו ותעלו עשן ותשחקו NEED FO SPEED UNDERGROUND2 על הסאונדסוטרם.

הסאונד כ"כ איכותי שאני לפעמים צועק בעודי מטה את הראש לאחור מי לנתן לך רשיון יחרא!

מקס פיין דום3 פארקרי ועוד כולם נשמעים כמו חומת מגן בחדר הקטן שלי.

למי שיש מערכת ביתית/למחשב שיעזוב את טכנולוגית 64 ביט שיעזוב את הפנטיום שיעזוב את העבודה ויקנה סאונדסורם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל יפה על הניסיון...

דבר שני אני חושב שלהכנס לפורום פה ולהגיד שאין מודעות פה (בארץ, לא משנה) לSS זה כמו להגיד פה סלרון 2800 יותר טוב מFX55 כי מהירות שעון שלו גבוהה יותר!

לאח שלי (בהמלצתי) יש מחשב עם SS (לוח: NF7-SL)...

אבל ה"יקור" שלך די סובייקטיבית... אתה הכל אומר מתוך טעם אישי שלך... יש כאלה שלא יכולים לסבול OUTPUT מכרטסי שעלה פחות מ1000 ש"ח ויש כאלה שאין להם סיבה לקנות כרטיס עם CODEC יותר מתקדם מהAC97...

בכל מקרה ל אהבנתי את השורה התחתונה: "למי שיש מערכת קולנוע ביתית/למחשב שיעזוב את טכנולוגית 64 ביט שיעזוב את הפנטיום שיעזוב את העבודה ויקנה סאונדסורם." אתה מדבר על מול כרטיס קול... מ ההקשר? אתה כאילו רוצה להגיד שעדיף להשקיע בכרטיס קול איכותי מאשר במעבד חזק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא ספק - כרטיס מעולה - ואתה קצת טועה כי בתקופה שהוא יצא היה עליו כאן הייפ רציני (וגם אני קניתי לוח איתו - 8RGA+ )והוא אכן מצויין!

בנוסף לא ממש הבנתי מה אתה מתכוון כשאתה אומר:

"אין הבדל מכל כרטיס שהוא המסוגל להעביר שדר לא מקודד של לריסיבר. " ??? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה ל אהבנתי את השורה התחתונה: "למי שיש מערכת קולנוע ביתית/למחשב שיעזוב את טכנולוגית 64 ביט שיעזוב את הפנטיום שיעזוב את העבודה ויקנה סאונדסורם." אתה מדבר על מול כרטיס קול... מ ההקשר? אתה כאילו רוצה להגיד שעדיף להשקיע בכרטיס קול איכותי מאשר במעבד חזק?

סרקזם ..... מצלצל מוכר !?!?!?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, לא נראה לי זה יעזור כלכך, כי NVIDIA הפסיקו לתת בשלב זה את ה SOUNDSTORM בכל הלוחות אם החדשים שלהם (אין אותו בכלל בNFORCE 4 ולא יודע לגבי 3), והם אמרו שזה בגלל חוסר עניין של הקונים (ככה שהחוסר מודעות הוא בכל העולם, לא רק פה)...

עדיין לא הבנתי, האם זה יותר טוב מלהוציא STEREO החוצה דרך PROLOGIC 2, או מה ההבדלים של זה, מול לשחק משחקים עם EAX2 של , שאמור לתת SURROUND מעולה גם כן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

לגבי מעבדי ה64 אמרתי לעזוב אותם כי אין לוחות עם סאונדסטורם בשבילהם.

לגבי קודק טוב יותר כמובן שיש אבל לא עם אינקודינג של דולבי.

לגבי כרטיסים של 1000 שקל עדיף להשקיע בריסיבר שעושה כאן את כל עבודת הפענוח והכרטיס לא עושה מאומה חוץ מלקודד לדולבי דיגיטל.

לגבי הסרטים אין שוני בין כל כרטיס אחר משום שהSPDIF לא משתנה בכלל, זה השדר הלא מקודד שיוצא מכרטיס הקולן לכיוון הריסיבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היכולת המיוחדת של הסאונדסטורם היא לקחת כל שדר דיגיטלי ולהפוך אותו לשדר לא מפוענח של דולבי דיגיטל משמע שאם יש לכם ריסיבר/מפענח הוא מקודד את השדר וכל סאונד היוצא מהמחשב הוא בדולבי דיגיטל.

מה שעושה הסאונדסטורם הוא בעצם מוריד את כל הסאונד שאוזן האדם איננה יכולה לשמוע ומחלק באופן מדהים את הסאונד לרמקולים ואת הבאס לסאב.

יש במאפיינים שלו אופציה ליצור ערוץ סנטר וסאב משמע הוא מנגן סרטים ומוזיקה באיכות המשתווה לדיוידי.

כל הכבוד על הנסיון , אבל כמה דברים לא הכי מסתדרים לי , נראה לי בלבלת כמה נושאים לא קשורים. מה שרשמת אפשר להגיד בערך על כל כרטיס קול. וה3500 הם לא ממש אינדיקצייה מלאה לבדיקת כרטיס קול. הכרטיס קול לא מואיד שום תדרים בלתי ניתנים לשמיעה אלא את זה עושה דוחס סאונד , במקרה שלנו את זה עושה הדולבי דיגיטל. וזה לא ממש קושר לכרטיס החביב שלך אלא לטכנולוגייה יקרה שאותה פיתחה חברת דולבי. לגבי חלוקה לערוצים - לא בדיוק הבנתי למה אתה מתכוון , כולמר הוא משמיע משחקים דרך כמה ערוצים ? (נו די ברור) או שאתה מתכוון שהוא פשוט מפזר סאונד בסטיראו דרך כל הרמקולים ? (שזה משהו שרוב אנשי הסאונד והאיכות יסלדו ממנו - זה פשוט אפקט, בדיוק כמו שכל רסיבר יודע לעשות , וגם הרבה מאוד כרטיסי קול. דולבי פרולוגיק 2 זה משהו אחר , אבל כל אחד שמכבד את עצמו מבחינת הסאונד ישתמש ברסיבר שמן הסתם  חוץ מלספק עוצמה ואיכות ברמה מאוד גבוה, עושה את כל העבודה הצדדית הזאת ובצורה מצוייינת).

היכולת המיוחדת של הסאונדסטורם היא לקחת כל שדר דיגיטלי ולהפוך אותו לשדר לא מפוענח של דולבי דיגיטל משמע שאם יש לכם ריסיבר/מפענח הוא מקודד את השדר וכל סאונד היוצא מהמחשב הוא בדולבי דיגיטל.

וזה המשפט שהכי מעניין אותי , אתה טוען שבעצם הוא יכול לשדר כל סאונד שיוצא בדולבי דיגיטל ? ז"א שהוא אוסף את המידע שמתקבל מהערוצים השונים , דוחס אותו בזמן אמת לדולבי דיגיטל ומעביר הלאה למפענח ? אם כן זה נהדר ומאוד שימושי. רק השאלה אם אתה בטוח בעצמך שזה מה שקורה. למשל האם כשאתה מנגן שיר בWINAMP מופיע לך DD על הרסיבר ? צריך לדעת מה שאומרים כשאומרים דבר כזה - כי DD מיוצג ע"י ביט אינפורצמציה. אם אתה מחובר לרסיבר דרך יציאת דיגיטלית - ה DD מוצג כשהרסיבר מזהה את הביט הזה. אך אתה בקלות יכול להערים עליו ולשדר את הביט גם בלי DD. למשל עם AC3 פילטר בהגדרות מסוימות על הרסיבר יצויין DD גם כשמשמיעים סתם סטיראו.

זה מאוד מעניין אותי , האם ניסית למשל לשים משחק של DIRECT SOUND 3D או EAX ולראות שאתה באמת שומע מכל הרמקולים בניפרד ? , האם ניסית איזה בדיקת סאונד באחד מהמימשקים הנ"ל (לא AC3) של הרמקולים שנותנת כל פעם סאונד מרמקול שונה (בדיקה שמראה שכל הרמקולים מחוברים ומכוונים טוב). ודבר אחרון - אתה מחובר לרמקולים ביציאה דיגיטלית בלבד ולא אנלוגית נכון ?

מחכה לתשובה..

*עידכון - הנה מצאתי לך לינק לבדיקה כזאת , זה חמש ערוצים אך ב WMA ולא דולבי דיגיטלי. תבדוק ותגיד אם אתה רואה על הרסיבר "דולבי דיגטל 5.1" כשאתה צחובר ב חיבור דיגיטלי בלבד (והחיבורים האנלוגים מנותקים).

http://download.cinenow.com/vobtrailers/wmv-surroundtest_720p.wmv

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מעבדי ה64 אמרתי לעזוב אותם כי אין לוחות עם סאונדסטורם בשבילהם.

אתה לא חושב 'שקצת' הגזמת?

SS הוא אומנם כרטיס הקול המובנה הכי טוב עד כה,הוא בערך ברמה של Audiogy 1

אם רוצים כרטיס קול רציני ואיכותי לפלטפורמת AMD64\Intel פשוט קונים Audiogy 2 ::)

אתה מדבר כאילו SS זה איזה פלא טכנולוגי שלא נראה עד כה (או יותר נכון לא נשמע) וזה ממש לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדולבי דיגיטל אכן מוציא צלילים שאוזן האדם איננה שומעת ובשביל שיהיה דולבי דיגיטל צריך לקודד אותו וזה עושה הסאונדסטורם ( היחידי שמסוגל ).

לגבי פיזור הסאונד זה לא סטראיו בחמש רמקולים אלא חמש ערוצים נפרדים וערוץ סאב.

"אתה טוען שבעצם הוא יכול לשדר כל סאונד שיוצא בדולבי דיגיטל ? ז"א שהוא אוסף את המידע שמתקבל מהערוצים השונים , דוחס אותו בזמן אמת לדולבי דיגיטל ומעביר הלאה למפענח" התשובה היא כן.

שיחקתי בהמון משחקים ועכן כל רמקול מהווה ערוץ משלו שהסנטר מהווה ערוץ לדיבורים אם יש כאלה ואם לא הוא מתמזג עם הסביבה בדיוק כמו בסרט דיוידי.

אני בהחלט חושב שלבעל מחשב ממוצע ה3500 היא אינדיקציה מעולה לבדיקה.

http://www.firingsquad.com/hardware/audigy2_versus_nforce2/default.asp

שים לב להשוואה שנעשתה לאודיוגי ותראה שבסופו של דבר הם קבלו את אותו הציון בהתחשב שזה ONBOARD זה נפלא.

גם עניין המחיר דיי נחמד ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה , זה בדיוק מה שחיפשתי. אז לפי הביקורת בלינק הכרטיס באמת יודע לתרגם את כל הערוצים לפס קול דולבי דיגיטל וע"י כך לשמוע 5.1 ערוצים נפרדים ברסיבר בעזרת חיבור דיגיטלי גם כשערוץ הקול המקורי הוא לא בדולבידיגטיל.

למעשה זה מה שאני מחפש באודיג'י שלי, כרגע עם הדריברים הרישמיים אני יודע שאי אפשר לעשות זאת. בעבר היה אפשר לעשות זאת עם הלייב אבל רק לפרולוגיק - וגם את זה הורידו. עקב חוסר זמן לא חקרתי את הנושא - אבל אני יודע שיש דריברים לא רישמיים לאודיגי 1 מכל מיני סוגים. אשמח לשמוע אם יש דרך לעשות זאת גם באודיגי 1. ואיך גם לעשות זאת בפאר קרי או דום 3 , כבר שכחתי מיזה שרציתי לבדוק  8) ואם לאודיגי 2 יש גם כן יכולות לתרגם את כל הסאונד לדולבי דיגיטל.  ממממ... מעניין גם מה הכרטיס שעל הלוח שלי (עד כמה שאני יודע לא סאונדסטורם - לפחות לא רשמית) NF7 יודע לעשות...

הקיצר - הלהבת אותי בנושא , בטח אפתח על זה תרד מסודר בעתיד, אשמח גם לשמוע כאן.

ואני חושב שהתמונה הבאה מהביקורת יכולה לעזור לביקורת שברק נתן כאן , הנה:

Soundstorm.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדולבי דיגיטל אכן מוציא צלילים שאוזן האדם איננה שומעת ובשביל שיהיה דולבי דיגיטל צריך לקודד אותו וזה עושה הסאונדסטורם ( היחידי שמסוגל ).

הספקת להגיב לפני :) , בכל מקרה רק תיקון קל , הסאונד סטורם יודע לקודד (לפענח) דולבי דיגיטל בדיוק כמו כל כרטיס כל אחר וכמו כל תוכנה אחרת , ולמעשה בדיוק כמו כל רסיבר. לפענח דולבי דיגיטל זה לא ממש בעייה , וזה בטח לא מה שמיחד את הכרטיס הזה ומה שכלכך טוב בו. זה בערך כמו להתלהב מכרטיס כי הוא יודע לפעמח MP3 בחומרה או משהו כזה (זה טוב ויפה - אבל מיותר - זה כלום אחוזי CPU , וכשדולבידיגיטל משודר כמעט רק בסרטי שגם ככה מצריכים מעט מאוד אחוזי XPU בימינו - אז זה לא ממש מעניין).

ולגבי הרמקולים , הם נחמדים בהחלט , לא רע - אבל באופן יחלסי בלבד. כשאתה יכול להשוות כרטיס קול על מערכת שבה רק הרסיבר עולה 5000 שקל , אז אתה מבין שה3500 זה לא האינדיקצייה הכי טובה בעולם להשוואה , זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן , ידוע לי שב S יש , לי יש את הגירסה הרגילה, קניתי אותו כשהיה לי אודיגי , אז לא היתה סיבה להשקיע ב S. רק איפה שהוא ראיתי מישהו מ NGO שאמר שהם עובדים על דריברים שחושפים את היכולות של סאונדסטורם על NF2 שאין להם SS , יכול להיות שזה שטויות , אבל יכול להיות שבהחלט יש משהו בדבריו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...