soundstorm the wonder of dolby digital - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

soundstorm the wonder of dolby digital

ברק

Recommended Posts

כן אחי אני בטוח!

גם האינסטינקט המיידי שלי היה לנסות ת'פורמט הזה - AUDIO-על נגנים כגון POWER או X PLAYER אך לשווא.. (למרות שבנגני בטלוויזיה זה כן עובד ובדרך כלל הדיסקים האלה מועשרים גם בתמונות וקטעי ווידאו)

כאשר ניסיתי זאת ...נחש מה קרה.?.. שמעתי רעשים ורחשים (שדומים ל"שלג" בטלוויזיה)... תגובה נורמאלית כמובן...

כנראה שיש משהו בחומרה של האודיג'י שמאפשר את הפיצ'ר של ניגון הפורמט הזה... ובתוספת הנגן שמצורף לכרטיס הקול של קריאטיב-MEDIA SOURCE PLAYER...-האופציה הזו מתאפשרת...

קיצור באמת שבחיים לא תתלהבו יותר מאשר לשמוע תקליט מקודד ב 5.1 !.. באמת מדהים!... :o

בפעם הבאה שתהיו בחו"ל חפשו מדיות כאלה...ולמי שיש אודיג'י.. או נגן DVD אז יאללה-"היתלעא"!...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בדקתי באתר של סייברלינק וגם קראתי ביקורות כאלה ואחרות על האודיוגי.

מצד אחד יש יכולת תוכנתית לעשות זאת לפי סייברלינק : Support for all DVD/CD Formats and Variants: -Video, -Audio*, DVD+VR, -, miniDVD, VCD 2.0 and SVCD.

מצד שני יש לכרטיס יכולת חומרתית לנגן את הדיסקים,

זהו קידוד שונה של AC3?

כי אני ממש מתעניין בנושא ואני לא מבין מה שונה מסרט דיוידי למשל מבחינת הסאונד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון יש כמה פורמטים מתחרים, כאשר לדעתי ה SACD כיום יותר מפורסם מה DVD-AUDIO...

http://en.wikipedia.org/wiki/Super_audio_compact_disc

http://en.wikipedia.org/wiki/DVD#DVD-Audio

יתכן ואני טועה, אך לפי דעתי DVDAUDIO לא נתמך כיום בכלל על ידי מרבית הנגנים הביתיים (שתומכים רק ב DVDVIDEO), לכן כשאתה מכניס את הדיסק לנגן בבית הוא לא קורא את ה DVDAUDIO רק את ה DVDVIDEO (שזה ה AUDIO מקודד באיכות יותר נמוכה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בונו... בחיים לא שמעתי על SACD... מעניין.. אבל אני כמעט בטוח שדווקא ההיפך! ו AUDIO יותר פופולרי

אלה הם ה AUDIO וה- DTS שהכי נמכרים בשוק לפי ידיעתי..(כמובן שבחו"ל רק לצערי)

האם ה SACD גם מאוכסן על תקליטורי DVD?...

נראה לי שכן... רק שכל הפירוטים על שיטת ההשמעה\קידוד של ה SACD לא מובנת לי... היא מעניינת אך לא מובנת... (יותר מידי מונחים שכנאה אולי אני לא מכיר)...

אני לא מודע ל"בעיה" שאתה טוען שיש ב AUDIO... כל מה שאני יודע שזה פורמט ושמי שהתארחתי אצלו בארה"ב- קנה דיסק כזה... חזרנו הביתה.. והוא פשוט הכניס את זה ל DVD PLAYER שלו בסלון.. והכל עבד סבבה- היה תפריט ויזואלי גם... ממש מגניב...

כל מה שאני יודע זה שאני מקווה שהפורמט הזה יתפתח ואולי אינשאללה יגיע מתישהו לארץ הקודש... פשוט תאווה לאוזניים לכל האודיופילים שבינינו... באמת חוויה אחרת-בתנאי שיש את המערכת הנכונה כמובן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה בעולם שכרטיס ה AC'97 הפשוט לא יוכל לנגן -Audio. זה סה"כ עניין של פיענוח רצף המידע והעברתו לערוצים הרלוונטיים. המעבד (Host Processor) יכול לעשות את זה יופי.

בכלאופן, אולי אתה אוהב -Audio, אבל אני ועוד רבים כמוני לא.

לדעתי שומעים בסטריאו. יש במה ונגנים לפניך, והם מנגנים. אני לא רוצה ולא חושב שהנגנים צריכים להיות סביבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים איתך....

דבר ראשון, למיטב זכרוני, מרבית (אם לא כל) כרטיסי AC97 ודומיהם מכילים ממירים של 16bitבלבד, בעוד שה DVDAUDIO הוא 24bit ככה שאיפשהו תעשה תהליך המרה שיוריד דרסתית את האיכות (ואולי יהרוס את הצליל).. כמו כן DVDAUDIO מכיל הגנה מיוחדת וקשה יותר לפיצוח מDVDVIDEO רגיל, ובשל כך זה לא קשור ליכולת מעבד.. אתה צריך לפענח את הקידוד ואת זה אם אני לא טועה, עושה הכרטיס AUDIGY2 בעצמו (ולכן זה נשמע כמו רעש רקע כשאתה סתם מנסה לנגן את זה).

אתה גם כנראה לא הבנת מה זה AUDIO ו SACD בכלל.... דבר ראשון שניהם תומכים כמובן בפורמט של STEREO רגיל כמו שאתה מתכוון, ויכולים להגיע עד ל 5.1 ערוצים, אבל זאת בכלל לא הפואנטה שלהם...

היתרון המובהק של הפורמטים האלה, היא איכות הצליל, בעוד דיסק רגיל מכיל רק 44KHZ דגימות באיכות 16BIT, ה DVDAUDIO יכול להגיע ל 192KHZ !! באיכות 24BIT (שזה גדול באופן משמעותי מ16), וה SACD עובד בכלל ב 1BIT ברזולצויה של איזה 2 מיליון דגימות...

ה DVDAUDIO גם טוב יותר כי הוא בכלל לא מבצע דחיסה של הצליל, הצליל הוא מקורי כמו שיצא מאולפן ההקלטות....

עכשיו כמובן שכל הנתונים האלה, נותנים לך צליל הרבה יותר שלם, מלא, איכותי מאשר כל דיסק יכול לתת לך, דבר שאתה מרגיש באופן ממשי (אם יש לך כמובן מערכת רמקולים טובה), בלי קשר להאם זה ב STEREO או SORROUND...

סתם חישוב, שנית מוזיקה של AUDIO CD תופסת 172K, שנית מוזיקה של SACD תופסת 5512K ושנית -AUDIO תוספת 1152K, עכשיו תחשוב כמה מידע על הצליל אפשר לשמור בפורמטים האלו (ב STEREO כמובן)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הממירים על הקודקים של AC97, לא משנה בכלל איזה ממיר יש עליהם.

ה -Audio כמו ה SACD זה סה"כ מידע דיגיטלי שקודד בצורה כלשהי. מה שיכול לפענח המעבד של האודיג'י 2, יכול לפענח גם המעבד של המחשב בהינתן התוכנה המתאימה. נכון ש AC97 הרבה פחות טוב לרוב מאודיג'י2 באיכות הפלט, אבל זה לא אומר שלא ניתן לנגן כלל את הקובץ.

בכלאופן, מי ששיבח כאן קודם את ה -Audio התייחס אך ורק לנושא השמיעה ב 5.1, ולא ליתרונות אחרים בקצב הדגימה ורמת הדיוק. אני מתאר לעצמי שהשיפור בקצב הדגימה ורמת הדיוק הם מבורכים, למרות שעוד לא יצא לי להאזין. 5.1 מצד שני לא מדגדג לי את ה Pinky הימנית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי שומעים בסטריאו. יש במה ונגנים לפניך, והם מנגנים. אני לא רוצה ולא חושב שהנגנים צריכים להיות סביבי.

אתה מנסה למחזר כלל אודיופילים ישן , אבל הבנת אותו לא טוב. ובכלל הקלטה ב 5.1 לא גורמת לנגנים להיות סביבך , תמיד תהיה סביבך , לא משנה מה המקור שלה , ובעיקר משנה מה הסביבת הקלטה שלה. והכלל הוא : מוזיקה שהוקלטה בסטריאו - תשמע הכי טוב בסטריאו, וזהו. הקלטה של ב 5 ערוצים תשמע פי כמה וכמה יותר טוב מכיוון שהיא תתן את האפקט האקוסטי המלא של מקום ההקלטה, בייחוד אם מדובר בהקלטת הופעות כמו שהזכרת ובייחוד אם הן באולם סגור. או לחלופין , במוזיקה של עריכה כבדה - היא תעשה לסטיראו פי כמה וכמה ממה שהסטיראו עשה למונו.

אז העניין הוא בהקלטת המוזיקה יותר מאשר בהשמעתה. מה שכן - כרגע כיוון שהדרך היחידה כמעט לשמוע ב 5 ערוצים הוא דחיסה של הסאונד ל AC3 - האודיופילים יעדיפו הקלטת סטיראו ללא דחיסה מאשר הקלטה רב כיוונית עם דחיסה של AC3. הDVD AUDIO מן הסתם פותר את העניין , ולא רק שלא דוחס, אלא הוא משתמש בתדרי דגימה גבוהים בהרבה. אבל חשוב לזכור שהתקן בקושי בתחילת דרכו.

בכל מקרה כמובן למוזיקה הקלטה רב כיוונית פחות חשובה , אבל כשכבר מקליטים ב 5.1 ,ומתבצעת עריכה טובה, והסאונד לא דחוס, אז זה בהחלט עולם אחר.

ועוד הערה כדי להכניס דברים לפרופורציה , זה שהאודיגי 2 תומך בזה , זה לא ממש מעניין , לא במצב הנוכחי של השוק , וכשזה יהיה מעניין - התמיכה הזאת כבר לא תהווה שום יתרון , ככה שבטח אין מה להאדיר את הכרטיס באופצייה הזאת , זה סתם טריק שיווקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

1.בונו- אמרת שקצב הדגימה של SACD יותר גבוה משל AUDIO ... אז לא מסתדר לי עם העובדה שתקליטורי SACD מיוצרים ע"ג תקליטורי CD רגילים....ותקליטורי AUDIO... (דהה! על DVD)...

מה אתה אומר?

2.מעניין אותי... בדרך כלל יוצאים אלבומים של יוצרים בדיסקים CD רגילים... ורק לאחר זמן מה- יוצאת גרסת ה AUDIO שלהם... אז מה קדם למה?!... זו השאלה! אז במקור הקליטו את האלבום ב-5.1 באיכות הזאת ואז המירו את זה לגרסת CD?

או דוגמא יותר קיצונית! בוא ניקח את האלבום של QUEEN... ששמו NIGHT AT THE OPRAH...

קיצור... לא נראה לי שבשנות ה-70 היו הקלטות באיכות כזו כמובן.. אז יצאו בכלל תקליטורי VINYL...

אז איך זה שפתאום מוציאים אחרי כל כך הרבה זמן תקליטור AUDIO לאותו אלבום?

פשוט שהסאונד כל כך משובח... שאפשר להקביל את זה לתהליך שיקום של נרקומן... יענו אשכרה ניקו את הסאונד! עשו אותו צלול ונקי! ועוד ב-5.1 !.. מעניין אותי מאוד... נראה לי זה אשכרה פרוייקט להפוך הקלטות מקוריות לכזה DVD AUDIO...

:o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, ה SACD לא מיוצרים על גבי CD רגילים, זה שיש לו שם דומה זה לא קשור.. ב SACD יש שתי שכבות לרוב (כמו DUAL LAYER ב DVD), האחת בשביל להיות תואם עם נגינה באיכות רגילה על נגנים רגילים, ואחד באיכות גבוהה יותר (דומה ל DVD)... (וגם, לא קוראים לי בונו)

כלום לא קודם לא כלום.. דבר ראשון מקליטים בכלל את המוזיקה, לרוב זה נעשה ברצועות נפרדות (מקליטים את הזמר, אח"כ תופים, אח"כ שאר הדברים), אחרי זה בשלב המיקסים, טכנאי הסאונד/מפיק לוקחים את כל הערוצים בנפרד וממזגים אותם ביחד, כשאת זה הם יכולים לעשות לכמה ערוצים שהם רוצים (2 לרוב, אך גם ל 5.1). אם ההקלטה היא של הכל ביחד, אז אפשר לדאוג לשים כמה מיקורפונים באולפן בצורה שתדמה את ההקלטה של כמה ערוצים...

מה לעשות שיש היום טכנלוגיות שאפשר לשפר/לשחזר סאונד באופן איכותי (אתה צריך לזכור שהמאסטר של האלבומים האלו נשמר לרוב במקומות מוגנים, כולל הרצועות הבודדות)....

סתכל למשל פה, על השבחת התמונה של STARWARS DVD (לא מצאתי לגבי סאונד, אבל אתה יכול להבין שיש טכנולוגיה מתקדמת)..

http://www.apple.com/pro/film/lowry/starwars/

אתה יכול לקרוא עוד על ההבדלים, פה:

http://www.digit-life.com/articles2/sacd-dvd-a/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה אחי...

אולי לא קוראים לך בונו.. אבל אני משוכנע שגם לא קוראים לך ICE BREAK.. :)

אגב.. הדף שנתת על ה SACD - היה כתוב שם! שהמדיה היא CD רגיל!.. אז אתה אומר שיש כזה דבר עוד DUAL LAYER ששכבה אחת זה CD ושכבה שניה זה DVD?!... :s05:

קיצור.. אני מבין בכל הקשור להקלטות אולפן פה ושם... קוראים לטכניקה הזאת בעברית צחה - "העלאות".. מעלים BASE LINE .. תופים גיטרות.. הכל בנפרד... יש חבר'ה שמעדיפים לפעמים להקליט הכל הכל ב LIVE.. כמו לדוגמא מוניקה סקס (רק הדיסק האחרון שלהם)... או שלום חנוך (פשוט לא היתה לי דוגמה ללהקה לועזית כרגע)..

אבל זו לא הבעיה..

מה שלא הבנתי זה איך שיבחו את הסאונד של QUEEN... את ההפרדה בין הערוצים (אם היו להם כמובן ת'הקלטות המקוריות) אז בטח הם ניתבו קולות רקע לרמקולים האחוריים ... או סולו גיטרה ל CENTER... זאת אני מבין איכשהו...

אבל פאק! איך השביחו ת'סאונד..

עדיין... אני תוהה מה קדם למה.. הביצה או התרנגולת על אותו משקל של הקלטה מקורית... 5.1  או סטריאו...?!..

כנראה שזה לא קבוע...לדעתי לפחות...

אגב... תגיד.. אתה מגיע למפגש הזה בחנוכה?.. אתה מכיר אנשים מפורום שמגיעים (+והם מעל לגיל 18?)..

סאלאמת.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...