לינוקס למתחילים - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לינוקס למתחילים

Recommended Posts

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תודה על ההסברים אבל לסידי כבר מצאתי איך לגשת כשעשיתי לו mount אבל חשוב לי הרבה יותר לאפשר גישה למחיצות שבדיסק קשיח .

אני לא מבין איך אפשר לעבוד עם המערכת כשעיקר הנתונים בדיסק לא נגישים בכלל.

בקשר לאתחול אני כבר התקנתי את לילו בסקטור הראשון של המחיצה בה מותקנת לינוקס האם אני יצטרך להתקין מחדש את לינוקס כדי להעביר את לילו לMBR או שאפשר לעשות זאת בדרך אחרת ? בנוסף לזה האם לילו יכולה לפעול עצמאית או שבמקרה שאני יסיר את לינוקס אז לילו לא תצליח לאתחל את המחשב ולאפשר לי לעבוד עם ?

בקשר לפונטים אני באמת ינסה את זה כשתהיה לי גישה למחיצות של , ואת בעיית השפה פתרתי.

עוד שאלה איך אפשר לשנות דרייבר בלינוקס ? התקנתי את עם עכבר גנרי ואני רוצה לשנות אותו לעכבר ליגיטק איך עושים את זה ?

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לעכבר את צריך לערוך את XF86Config שנמצא ב /etc/X11 תגיד מה אתה רוצה להוסיף ואני יעזור....

בקשר למחיצות ...דבר ראשון אתה צריך להפעיל תמיכה ב vfat ובntfs בקרנל כדי לקרוא ולכתוב ממחיצת FAT32 ולקרוא ממחיצת ntfs (רק לקרוא!!!!!!) בהתאמה.

אם יש לך את זה מופעל אז תוסיף שני שורות ל /etc/fstab כדי לעשות mount אוטומטי כשהמחשב עולה...

NTFS:

dev/hdxy /mnt/foo ntfs ro,umask=1 0 0/

FAT:

dev/hdab /mnt/fee vfat rw,umask=1 0 0/

את המחיצות foo ו fee יש ליצור מראש

את x y a b יש להחליף בערכים מתאימים

להפעיל מחדש את לינוקס

בקשר ללילו...אין לי מושג ...לא נוגע בזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בני מה התקנת? איזה דיסטרו'? אני מאמין שבכל ה RPM based הקרנל באה עם תמיכה במליון דברים שצריך (או, ובד"כ לא) ואם הלכת על שבו צריך להבין קצת בלינוקס אז.... אהם... אתה צריך לדעת את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בני מה התקנת? איזה דיסטרו'? אני מאמין שבכל ה RPM based הקרנל באה עם תמיכה במליון דברים שצריך (או, ובד"כ לא) ואם הלכת על שבו צריך להבין קצת בלינוקס אז.... אהם... אתה צריך לדעת את זה...

כשלי היה מנדרייק הוא עשה mount ל fat אוטומטי...אמור להיות גם ברדהרט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי את Red Hat 7.3 כמו שהמליצו לי בתחילת הת'רד הזה.

ואחד הדברים הבסיסיים שציפיתי בתור התחלה מהמערכת שתהיה לי גישה לכוננים כאלה ושתהיה לי תמיכה בעברית.

את העברית סידרתי אבל הכוניים עדין לא קימים במערכת אצלי.

מעבר לזה תיארתי לעצמי שיש הרבה מה ללמוד והנה אני רואה שזה מתחיל מהדברים הבסיסיים ביותר.

אז אם מישהו יכול לעזור אני יודה לו.

כמו לדוגמה להסביר לי האם אני חייב להתקין מחדש את כדי להעביר את לילו לMBR או שלא ?

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הלילו אז כמובן שלא, אישית אני עובד עם גרוב אז אני לא כ"כ מכיר את לילו (הרבה שנים שלא עבדתי איתה) אבל זה כמובן אפשרי! ובכלל אין יותר מצב של להתקין הכל מחדש בלינוקס, זה פשוט לא קורה ברגע שאתה יודע איך לעבוד איתה.

לגבי המואנט אני משוכנע שיש לך בקרנל תמיכה ל VFAT, האקסטנשן של MS לסידים (ג'ולייט) ועוד המון דברים שאתה לא צריך (וחלק שאתה כן). לגבי NTFS-כתיבה אני דיי בטוח שלא, בקרנל הקודם שלי 2.4.19r4 אפשר היה (כמובן) לקרא (זה כבר ממש מזמן) אבל לכתוב ראיתי רק ב 2.4.19r9 (או שזה היה r7) האחרון שלי (וכמובן שגם זה היה experimental.

הספקתי בשבועות האחרונים להרוס ולסדר אותה לפחות 3 פעמים (פעמים עם ה ALSA המחורבן כשבסוף התברר לי (דהה) שהכרטיס פשוט לא ישב טוב על הלוח... (cat /proc/pci אמר לי את זה לבסוף אחרי שהרסתי וסידרתי שם כל דבר...) ופעם אחרונה שטעיתי טעות קשה ב fstab והוא לא עשה מאונט ל proc - רסקיו קטן על דיסקט נתן לי לערוך את זה בקלות ולתקן.

יום טוף :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי המצב העכשוי הוא שהצלחתי לסדר את רוב הבעיות שהיו לי עם המערכת.

התקנתי אותה מחדש עם GRUB והוא עובד מצויין ומאתחל לי את וXP.

הצלחתי לשנות את הגדרות החומרה, ואפילו הצלחתי לעשות mount למחיצת FAT32

אבל בכל זאת נשארו לי 2 בעיות.

נתחיל מהבעיה הישנה והיא NTFS. כשניסיתי לעשות mount למחיצת NTFS נתקלתי בשגיאה.

בהודעת השגיאה היה כתוב שהקרנל לא תומך במערכת קבצים זו !

אפשר בכלל לעשות שהקרנל יתמוך בזה או שזה בלתי אפשרי ?

ועוד בעיה היא שלא הצלחתי להפעיל את הגלילה שיש לי בעכבר.

יש לי עכבר mouseman אופטי של לוגיטק, יש אפשרות כזאת בכלל או שלא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שיש אפשרות.

אם אתה משתמש ברדהט יש שם איזה כלו שנקרא mouse config או משהו כזה (שחובב רד-הט יתקן אותי פה, ואם אתה לא מוצא את זה יש שם איזה sysconfig או משהו כזה ותחת זה יש את העכבר גם), בכל אופן (אם אתה לא מוצא אותו) תערוך את XF86Confing (בד"כ ב /etc/X11) או, אם יש לך, אז XF86config4 (כו משוה כזה) ותוסיף ב Input device משהו כמו

TextOption "ZAxisMapping" "4 5"

באיזה פרוטוקול פועל העכבר שלך? (נ.ב. לאיזו יציאה הוא מחובר).

לגבי הקרנל זה קצת גדול עליך עכשיו אבל ננסה ללכת איתך כאן, דבר ראשון (אם לא התקנת ותמיד מאוד ממומץ) תשיג את הסורסים של הקרנל שלך, בד"כ זה אומר להתקין sys-source או source-kernel וכד' אחרי שתביא את זה (ותחשוב עם זה שווה לך) ננסה, עד כמה שזה ניתן, לעזור לך צעד צעד עם הבניה של הקרנל מחדש :)

אני משוכנע שיש מסמכים מעולים בלינוקס שלך וברשת ב-ד-י-ו-ק לגבי הקרנל ברד-הט :)

בניית קרנל זה צעד חשבו ביותר בדרך להבנת הלינוקס - זהו השלב הראשון שעובר כל משתמש בדרכו מסתם מסתכל מדי פעם למשתמש אמיתי.

נ.ב. בכל הנוגע לרד-הט ספציפית יש פה מספיק אנשים שיוכלו לעזור לך יותר, אני אישית לא השתמשתי ברד-הט מאז 5.2 שלהם ;) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכדי להתקין את הקרנל, מומלץ שתקרא את:

/usr/src/linux/README

כמו כן את ספריית הדוקומנטציה:

/usr/src/linux/Documentation

הסבר קצר ופשוט להתקנת הקרנל:

Download kernel source from ftp.kernel.org (stable is 2.4.18)

cp -2.x.x.tar.gz /usr/src

ls -ls , if it's a symlink you can "rm linux", if not: "mv linux-your-current-version"

tar xzvf -2.x.x.tar.gz

mv linux linux-2.x.x

ln -s linux-2.x.x linux

cd linux

אחרי שהכנו את ספריית קוד המקור של הקרנל, אפשר להתחיל לעבוד עליו:

make menuconfig

* Choose your hardware (you'll spend lots 'o time in here, do it carefully [READ!])

make dep && make bzImage && make modules && make modules_install

cp arch/i386/boot/bzImage /whatever

Edit /etc/lilo.conf with your favorite editor (for you LILO users)

עכשיו הוסף את השורות הבאות לקובץ הלילו:

image = /ShavedCow ("whatever", or however you named the kernel)

root = /dev/hdaX

* (run df -h in order to check what your root partition is called and replace X with the right digit)

label = LinuxNew

read-only

עכשיו כתוב את הלילו מחדש ע"י

/sbin/lilo

וזהו, אפשר לעשות reboot

בכל מקרה מומלץ שתקרא את המדריכים, מה שכתבתי זה רק לאלה שאין להם הרבה סבלנות,

מקווה שעזרתי. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...