לאיזה מדינה המטוס הכי טוב - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאיזה מדינה המטוס הכי טוב

אורח voodooman

Recommended Posts

מטוס הקרב הטוב בעולם הוא הF-22, למטוס הזה יש יכולות חמקניות, יכולות תימרון מעולות והוא גם על קולי אף מטוס קרב לא יכול להתמודד מול מטוס שהוא לא רואה ועד שהSU37 או כול מטוס אחר יבין שיש מאחוריו F-22 זה כבר יהיה מאוחר.

לפי מה שאני יודע טכנולגית החמקנות מיוסמת אך ורק במטוסים אמריקאים ואף מדינה או יבשת אחרת לא הצליחה לייצר מטוס חמקן.

חח לפני שנה וחצי בערך היייתה כתבה בעיתון שהרוסים בנו מטוס חמקן הכול היה בו טוב חוץ מהעובדה שהוא לא הצליח להמריא.

מטוס הסיור הטוב בעולם הוא הציפור השחורה למרות שמזלט"ים ולווינים כיום משיגים מה שהוא השיג פעם בלי בעיות.

אחחחח אני זוכר שהיה לי תמשחק הזה עשיתי בערך את כל המשימות אבל כל הזמן שניסיתי לנחות התרסקתי צריך עצבי ברזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

עקרונית - מבחינת טכנולוגית לאיחוד האמירויות הערביות את מטוס הקרב הטוב בעולם - ה-F16E בלוק 60 (הסופה הוא בלוק 52 בלבד).

aai.sized.jpg

מבחינת ביצועים, המטוסים הרוסיים הם מתקדמים מאוד - אך לצורכי הקרב של שנות האלפיים, הם אינם פרקטיים בגלל המכשור המיושן שלהם.

ה-F22 עדיין לא מבצעי, כמו-כן, מבחינת יחס עלות/ביצועים הוא נותן מעט מאוד.

ה-JSF (או F35) יהיה מבצעי כנראה רק ב-2008.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הSR71 מחוץ לשימוש כבר הרבה זמן

גדול וכבד מדיי

הF-22 באמת מטוס מתקדם מצורה מדהימה

אך הוא עדיין לא נכנס לייצור סדיר

והוא מגיע אך ורק ל1.8 מאך

כיום אחד המטוסים הטובים ביותר הוא הסאאב 39

הוא מטוס רב תכליתי למזג אוויר קשה במיוחד (שוודיה)

והוא מאוד מתקדם אבל מאוד יקר

בקשר למי שאמר שF18 זה המטוס הכי טוב זה טעות גדולה

הוא מטוס תקיפה הוא יכול לשאת כמות קטנה של תחמושת והוא מיועד בעיקר לאוויר קרקע והיחידים שמשתמשים בו הם המארינס

הוא למרחקים קטנים מאוד וגבהים נמוכים אין לו שום סיכוי בקרבות אוויר מול האחים 15 ו16

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון -

ל-F-18/E Hornet יש יכולת לשאת חימוש מגוון מאוד אם זה טילי א"א או פצצות (ברזל או מונחות).

המארינס לא משתמשים ב-F18 אלה ה-NAVY - הוא מטוס לנושאות והיו לו המון גיחות במלחמת ארה"ב אפגניסטן האחרונה.

ה-SR71 נבנה לצרכי אותה תקופה - ריגול אחר הסובייטים. במקביל התפתחו גם לוויני הריגול, שתפסו תאוצה מרשימה בניגוד למטוסי הסיור. לכן השימוש ב-SR71 היה קצר ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות ביידיך

הF14 בשימוש ע"י הNAVY

צודק טעות שלי

הסופר הורנט באמת יכול לשאת הרבה תמחושת

אבל הייעוד שלו הוא לתקיפה נקודתית

עריכה: לאחר בדיקה מצאתי שהוא באמת בשימוש גם של חיל הים לפחות במלחמת המפרץ

אבל הוא גם בשימוש ע"י המארינס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביין זה שיש לו יכולת לשאת מגוון סוגי חימוש, לביין היכולת לשאת מספר רב של סוגי חימוש יש הבדל.

ראית פעם תרשים עליון של: F-16, F-18, F-15, SU-37  מה נסגר איתך ה 15 וה 37 כמעט פי 2 מהגודל שלו

ה 16 אם כבר יותר דומה לו.

וhot dog צודק המארינס משתמשים ב F-18.

בכל מקרה SR71 זה מטוס לתצפיות ומודיעין בעיקר, וכמו שאמרו מקודם הלווינים התקדמו כבר ולא ממש משתמשים בו.

su 37 עם כל תצוגת השרירים שלו בקרב מול F -22 בהנחה שזה אותו טייס בשניהם ה F-22 ידו על העליונה.

ולכאלה שאמרו שהוא "רק" 1.8 מאך ברגע שיש לך יכולת חמקנית כמו שלו אתה לא צריך מהירות ענקית כי הזמן שיגלו אותך

אם יגלו אותך יהיה שתיהיה כבר 30 שניות מהמטרה.

מה עוד שמהירות גדולה יותר = מנוע עובד חזק יותר ופולט יותר חום וכל השטויות האלה = חתימת מכם גדולה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07:

קודם כל 2 דברים:

- טומי, כולנוט הבנו שלפי דעתך כל מה שאי פעם יצא מרוסיה הוא הכי טוב הכי מתקדם הכי שווה הכי קטלני והכי יעיל.

אבל הא לך לכתוב נימוקים יותר רציניים לדעות שלך?

- סיסטם קראש, דבר בצורה נורמלית. אתה לא כזה גאון גדול, וגם אם היית, עדיין אתה לא יכול לזלזל בצורה כזאת.

ועכשיו, ריכוז תגובות נבחרות:

לדעתי את הלוי(עם ככה קראו לו)

המטוס הזה שישראל המציאה למרות שנבנו רק שני הוא נחשב למטוס בין הטובים עם לא הכי טוב

א. *לביא

ב. מטוס מלפני 20 שנה. בזמנו הוא *אולי* היה המתקדם (וגם זה לא לגמרי בטוח). היום בטח שלא.

עדיין יש מלא תרגילים באוויר שמטוסים אמריקאים אל יכולים לעשות והמטוסים של רוסיה יכולים...

אז אם מטוס בעל תמרון יותר גדול הוא יותר טוב?  ::)

דבר ראשון, נכון, יש מטוסים רוסים בעלי תמרון מדהים.

מה עם מנוע, חימוש, מערכות אוויווניות, נוחות טיס, אלקטרוניקה, ראדאר, חמקנות...

רגע המטוס הכי טוב הוא לא ה f16-i? לפחות מה ששמעתי בעיתונים וכאלה,אני לא מבין בנושא וכאלה אבל זה מה ששמעתי...

אולי המטוס הכי טוב של , וגם זה אני לא בטוח, כשיש את הסטרייק איגל.

הJSF ורסטיליים מאד אבל הם לא נועדו לאיר סופרייריטי

הידעת שבפרויקט ה-JSF קיימים 3/4 דגמים שונים? אחד לנושאות , אחד ל-STOL, אחד למסלול מלא...

היתרון של האף 22 הוא בחומרים החמקניים שלו, אם הרדר שלו מכובה הוא כמעט בלתי נראה

מה גם שיש לו סופר -מנוברבילטי (ה"נחיריים" של המנוע זזים) שאין לסו-37...

גם הראדאר שלו מיוחד, מתוכנן למינימום גילוי גם בשעת פעולה.

ואפילו עם ה"סופר מנוברביליטי" (ד"א, מה שאתה מדבר עליו זה ניהוג וקטורי, "סופר מנוברביליטי" זה סתם תמרון גבוה), הוא לא מגיע ליכולת תמרון של מטוס רוסי שעושה "קוברה". בכל מקרה, יש לו עם מה לפצות על כך...  ;)

בפרוקיט הJSF לוקהיד כבר לקחה..

הוועדה החשיבה הרבה פקטורים בהחלטה ובסוף לוקהיד לקחה בגלל שבנתיים הבואינג לא יכול להמריא או לנחות באופן מאונך בלי להוריד את דלתות הגלגלים.

ולוקהיד כן יכולה.

that's hardly הנימוק שקבע בין החברות שהתחרו על הפרויקט...

שכחו כאן את הפרויקט ארורה?

זה אמור להיות "ה" יכול לטוס במהירות של מאך 7-8 לבצע תרגילים מדהימים,שקט ובלתי נראה.

זה המטוס.

לא יעזור לכם כלום,הוא אמור להיות מפציץ\מטוס תקיפה אוירי,וזה לא שאלה אם הוא טוב,השאלה היא כמה הוא טוב.

מה מה מה?!

איזה הפצצה?!

מטוס ריגול, וגם זה בהנחה שהוא בכלל קיים...

נראה אותך קרב אווירי או גיחת הפצצה במהירות כזאת...

SR-71 אחד המטוסים הטובים ביותר

X-15 אחד הדברים המהירים ביותר

בלקבירד יצא משירות, וגם הוא סה"כ מטוס ריגול...

WELL ...X15... "מטוס" זה קצת אוברסטייטמנט בשבילו...

יותר כמו מנוע עם כנפיים...

אנגליה-הארייר.

מטוס שגם מסוק. :yelclap:

לדעתי האישית, ההארייר הוא מטוס די מגעיל...

קודם כל הוא כבר די מתיישן, וחוץ מהעובדה שהוא יכול לבצע המראה ונחיתה אנכית, אין לו יותר מדי יתרונות על מודרניים...

והוא רחוק ממטוס - הוא לא יכול סתם לרחף באוויר מתי שבא לו, אלא להמריא ולנחות אנכית...

F-18 מטוס שממריא מנושאת מטוסים נחשב כיום למטוס הטוב ביותר

נחשב ע"י מי?

כבודו במקומו מונח, אבל יש כמה וכמה מטוסים שעוברים אותו.

מה השם של המטוס האחרון של לוקהיד?

זה שהם בנו בתחרות נגד הבימבה של בוינג  :)

כבר משתמשים בו באמריקה?

ד"א הוא גם פי 100 יציב מההריאר המתפרק הזה בריחוף.... ובכל מה שקשור.

אתה מדבר על פרויקט ה-JSF, או ה-X35.

ועכשיו כשהגענו לכאן, לדעתי זהו מטוס הקרב הכי טוב בעולם (למרות שהוא רק כמעט מבצעי-עוד לא לגמרי בשימוש).

check out my sig...

ובהערה יותר כללית - "המטוס הטוב בעולם" זה תואר קצת לא הגיוני - אפשר לדבר על מטוס הקרב הטוב בעולם, אבל מה עם מטוסי ביון? הפצצה? פיקוח אווירי (AWACS)?

ואפילו בתוך הקטגוריה של מטוסי קרב- האם מתכוונים למטוס התקיפה הטוב בעולם? למטוס היירוט הטוב ביותר?

עריכה: ה-F22 כבר מבצעי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שכחתי להתייחס לזה שטומי חושב שכל דבר שיצא מרוסיה הכי טוב - הוא אמר בכלל שהוא בא מאוקראינה ובגלל זה בטח הוא חושב ככה. ( שלא תחשוב שיש לי משהו נגד האזור)

ידעתי שתזכירו את הקוברה מתישהו אבל עם כל הכבוד עם קוברה לא מנצחים קרב אויר. ( אלא אם כן אתה חושב שאתה כמו וויל סמית בסרט עם החייזירים)

רוב קרבות האויר נערכים במהירות שנמוכה מתחת ל מאך 1 או במהירות הזו.

תקן אותי אם אני טועה ההארייר יכול רק לנחות אנכית אם אני לא טועה הוא ממריא אופקית אבל במסלול מאד קצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידעתי שתזכירו את הקוברה מתישהו אבל עם כל הכבוד עם קוברה לא מנצחים קרב אויר. ( אלא אם כן אתה חושב שאתה כמו וויל סמית בסרט עם החייזירים)

רוב קרבות האויר נערכים במהירות שנמוכה מתחת ל מאך 1 או במהירות הזו.

my point exactly...

פשוט היו כאלה שהזכירו מהירים כמטוסים טובים...

well, אולי, אבל לא בהכרח ולא רק בגלל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בימינו האמריקטים מובילים פשוט כי הם עדיין ממשיכים את המחקר ופיתוח של המטוסים שלהם ויש להם מערכות אלקטרוניות מעולות

אבל המטוס שאני אישית הכי מעריץ זה המיג 25 שפשוט יחסית לזמנו היה מטוס בלי מתחרים ואפילו חיל האוויר הישראלי לא הצליח להפיל אחד כזה במשך הרבה זמן (בסופו של דבר היינו המדינה הראשונה שהצליחה)

נ.ב. למי שלא יודע מיג 25 זה המטוס שממננו האמריקאים העתיקו את ה F15

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SYSTEM CRASH אני לא מטיס בננה אם כי יש לי אחד כזה ותאמין לי אני לא חובבן כמו שאתה חושב אני 5 שנים בטיסנות וגם אני קורא מלא דברים על מאז שאני קטן אז על תתנשא מעלי!

וTOP-GUN : צודק הX-15 הוא לא באמת מטוס אבל זה עדיין מדהים מה הם עשו באותם ימים

הF-18 הוא אחד מהמטוסים הטובים ביותר אך לא הכי טוב צודק (הוא נחשב הכי טוב מצד המריאנס)

היה מטוס בפיתוח של הצבא האדום שלא גמרו אותו והוא היה אמור ליהיות המטוס המהיר ביותר מבצעי רפובליק XF משהו

יוץ מזה יש לי דגם להרכבה של איזה מטוס מוזר F-17 (שמקשקשים שהוא סודי בלה בלה) מישהו מכיר?

גם המטוס- X43A נראה אדיר אבל זה לא מטוס צבאי

ED99-45243-01.jpg

גם הF117 החמקני הוא טוב בתור מפציץ

אבל כרגע המטוס הטוב ביותר שיכנס לשרות הוא הF22 לדעתי זה פשוט מטוס אדיר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

urielka

אל תערבב עם טיסה "קונבנציונלית"

ושאלו פה מה זה "קוברה"

well, קוברה זהו שם התמרון שנתנו למצב שבו הטייס מושך את המטוס כלפי מעלה בפתאומיות ואז מה שקורה הוא

שכל גוף המטוס משמש בתור מעצור אויר ענק, המטוס מגיע למצב אנכי ואז הטייס נותן boost רציני מהמנועים מה שגורם לכך

שהמטוס עומד במצב אנכי כאשר הוא לא נופל למטה ולא זז קדימה או אחורה.

יש לי סרטון של ה su-37 במחשב הרבה פעלולים הוא 10 דקות ומשהו כמו 25 מגה אז אני לא אעלה.

יש לציין כי יש לי גם סרטון של אף -16 בניסיון לבצע את הקוברה לאחר שהתקינו לו מין מכשיר כזה על הגב של המטוס שיעזור לו בזה.

עם כל הכבוד לאף 16 ויש כבוד הוא מצליח לבצע את התמרון בקושי וגם בעילגות זז קדימה אפילו, ה su-37 עושה את זה באלגנטיות רבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...