אפשרויות לחיים בגיל 17.... - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפשרויות לחיים בגיל 17....

SixKiller

Recommended Posts

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

גם אני קפצתי 2 כיתות ואני גם עליתי לארץ מחו"ל כמו MERRYMOON רק שאני עליתי מארגנטינה ושהגעתי לפה סיימו כיתה א ואני בארגנטינה רק התחלתי כיתה א אז נשארתי עוד פעם גן ובכיתה ב הקפיצו אותי ל ד במקום להמשיך לג ואחרי זה ל ו במקום ה .

גם לי יש בעיה של ללמוד לדוגמא אני בכיתה י"א במגמת מחשבים השנה לא באתי לשעור אחד אפילו אז המורה "העיפה" אותי מהמגמה בפעם ה101 (רק שתבינו אני תלמיד טוב בשלוש יחידות הראשונות יש לי ציון סופי 100) אז אני צריך לדבר איתה כדי שתחזיר אותי אותו דבר בפיזיקה סיימתי את מכניקה ניוטונית (שזה החלק הכי קשה) עם ציון סופי 95 והשנה הגעתי ל4 שיעורים מתוך כ20 אבל עדיין אני לא עוזב את הב"ס או משהו גם אני הייתי מת ללמוד בבית אבל ב"ס הרבה יותר כיף עם חברים אולי אצליך פשוט כולם דפוקים ולא נותנים לך ללמוד אבל איפה שאני לומד זה מאד טוב כדי לך לגמור את ה12 שנות לימוד זה לא כל כך קשה

ד"א אני בן 15 בכיתה י"א שאני אגמור ב"ס אני יכול להתחיל ללמוד באוניברסיטה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבין..

\:

יש לי בעיה קשה להתסגל למשהו שאני לא אוהב..

אני לא יכול ללמוד בבית ספר "רגיל"...

אני מדבר על ללמוד... לא מה שעשיתי 10 שנים...

הלכתי סתם ככה..

בשביל לרצות את כולם...

וגם עכשיו.. המשפחה לוחצת עליי ללכת לבית ספר..

שבעצם אני זה שמחליט ולא "יכול"... או רוצה...

******Frustration*******

מה שאתה צריך זה איזה פיצוץ מאבא שיטיס אותך לבית ספר.

אתה נשמע כמו ילד מפונק.

לא טוב לי אז אני לא עושה.

מה יש? לא יכול לדחות סיפוקים? לא יכול לחשוב חמש דקות קדימה?

מה נראה לך שתוכל לעשות בלי בגרות? הרי גם ככה תצטרך להשלים אותה מתישהו. לא עדיף עכשיו מאשר לשלם בשביל זה כמה אלפי שקלים במועד מאוחר יותר?

אבל בטח אבא ישלם אז על הזין שלך נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה צריך זה איזה פיצוץ מאבא שיטיס אותך לבית ספר.

אתה נשמע כמו ילד מפונק.

לא טוב לי אז אני לא עושה.

מה יש? לא יכול לדחות סיפוקים? לא יכול לחשוב חמש דקות קדימה?

מה נראה לך שתוכל לעשות בלי בגרות? הרי גם ככה תצטרך להשלים אותה מתישהו. לא עדיף עכשיו מאשר לשלם בשביל זה כמה אלפי שקלים במועד מאוחר יותר?

אבל בטח אבא ישלם אז על הזין שלך נכון?

לא מסכים עם הגישה. בתור אחד שעף משני בתי ספר, לא סיים בגרות ולא 12 שנות לימוד, אני מבין מאיפה זה בא. יש אנשים שזה פשוט קשה להם,

כמו שיש אנשים דיסלקטים, ובמקרה שלהם אני מניח שאתה לא חושב שאפשר לפתור את זה על ידי אלימות הורית, נכון?

אצלי המצב קצת שונה, מעולם לא ראיתי את עצמי ממש צריך את המסלול הפורמלי, הסתדרתי מצויין בלי. אבל זה מקרה יוצא דופן, מכל מיני סיבות.

זה קצת גולש מנושא הת'רד, אבל מה שחשוב בחיים אלו לא תעודות כאלו ואחרות - הן רק כלי. תמיד אפשר לעשות. מה שחשוב זו המטרה.

אם יש לך איזו מטרה, חזון, אתה רואה את עצמך איפשהו - אתה כבר תגיע לשם. כן, גם צריך נחישות. אם, אחרי הצבא, כשתהיה קצת יותר בוגר,

אתה תראה את עצמך באיזו נקודה בחיים, ותבין שהבגרות היא מה שעוצר אותך - אתה תשלים. מה שחשוב הוא תמיד לראות את עצמך איפשהו,

ולעשות את מה שצריך בשביל להגיע לשם (easier said than done, גם במקרה שלי ;D).

אם אתה לא סולד מהרעיון של , תתגייס עכשיו. יהיה לך יותר קל להתגייס ככה מאשר אחרי שנה+ של כיף, עבודה וחברים.

אל תבזבז את הזמן שלך על עבודה זמנית בשכר נמוך, זו אמנם יכולה להיות תקופה יפה אבל אתה עלול למצוא את עצמך בשוק כשתגיע לצבא, ותתחיל לשאול "מה אני צריך את זה".

אם ההורים שלך לא יכולים לתמוך בך כלכלית בזמן הצבא (במיוחד אם תהיה בבסיס פתוח, למשל), אולי כדאי לך לעבוד חודשיים-שלושה (עד הגיוס) בשביל לחסוך קצת.

תתמקד  בלהשיג תפקיד טוב בצבא (בהנחה שאתה לא קרבי). זה ישנה לך את המבט על החיים. לא בגלל הצבא עצמו, כמו בגלל שיש תפקידים מסויימים

שהופכים אותך לאיש מקצוע, בעיקר בתחום המחשבים.

עזוב את הבגרויות כרגע, תשאיר אותן לזמן בו תדע מה אתה רוצה בחיים (אחרי הצבא, כמובן). אלא אם כן, כמובן, אתה רוצה לעשות אותן כעת.

בגיל 17 אתה עוד לא מבין לחלוטין את הצורך בבגרויות, בגיל 20, אחרי ולפני קריירה, אתה אולי תבין - זה יתן לך נחישות וכוח לעשות אותן טוב (5 יח' מתמטיקה, למשל, מה שווה פחות?).

בקיצור, אל תדאג - אבל גם אל תשאר במקום. תתגייס, תגמור עם זה כמה שיותר מהר - והכי חשוב, תחשוב איפה אתה רוצה להיות עוד 5, 10, 15 שנים.

בהצלחה! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ווואו קטע ממש מסובך

אבל אני לא מבין

יום אחד קמת ואמרת "אני לא הולך לביצפר"?

וXOD

אני לא יודע עד כמה זה נכון להגיד לו שיעזוב כרגע את הבגרויות

לצערנו כמו שרבים אמרו חייבים בגרויות

מסתכלים על הקנקן

יש לך שנתיים

זה כלום

לדעתי תעשה את המאמץ ותסיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ווואו קטע ממש מסובך

אבל אני לא מבין

יום אחד קמת ואמרת "אני לא הולך לביצפר"?

וXOD

אני לא יודע עד כמה זה נכון להגיד לו שיעזוב כרגע את הבגרויות

לצערנו כמו שרבים אמרו חייבים בגרויות

מסתכלים על הקנקן

יש לך שנתיים

זה כלום

לדעתי תעשה את המאמץ ותסיים

אני לא אומר "תעזוב את הבגרויות כי זה לא חשוב", ואני מקווה שזה לא מה שהובן מדבריי.

אני אומר שכרגע, בלי לראות את המטרה של הבגרויות האלו, יהיה לו קשה לעשות אותן, וכנראה שגם אם הוא יעשה זה יהיה לא הכי טוב שהוא יכול.

חבל ללכת עם הראש בקיר בעניין הזה, ולשנוא כל יום שעובר או כל פעם בה מביטים בספרים. שיתגייס, ופשוט ימשיך אחרי הצבא. זו גם אופציה, ואחת

לא רעה כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך ללמוד באף מסגרת בשביל לעשות בגרות, אם אתה מוכשר מספיק ויכול ורוצה ללמוד בעצמך אתה יכול לגשת לכל בגרות שאתה רוצה דרך משרד החינוך.

אני אישית גם לא מת על המסגרת של בית הספר, מצד אחד יש לי שם מלא חברים ויש צחוקים והכל אבל מצד שני זה כל כך מתסכל ללמוד מקצועות מי' עד יב' בשביל שתוציא בהם בסוף 75 מכל מיני סיבות דפוקות ואיחורים וחיסורים ובגלל שלא עשית שיעורי בית וכו' ובסוף תצטרף לשלם עוד כסף בשביל אקסטרני כי באוניברסיטה לא יקבלו אותך כי זה לא מספיק ולא ממש תזכור את החומר אחרי 3 שנים בצבא.

ככה שאם אתה עכשיו עולה ליא' או יותר נכון כבר הייתי אמור להיות ביא' אני מציע לך מאוד מהר להכנס לאקסטרני (לא בית ספר פרטי ! אלא אקסטרני פרטי) ולגמור עם הבגרויות.

אני לומד עכשיו באקסטרני, אחלה מורים וגם אחלה אנשים בכיתה, חלק בגיל שלי חלק 20+.

אין את היחס של הילד המפגר והמורה הגננת... יש מורים רציניים שמלמדים אותך מהר וטוב מאוד ואתה יכול לא להגיע ולא לעשות שיעורי בית, אחרי כמה פעמים אין לך זכות לקורס חוזר חינם במקרה שאתה רוצה אחד כזה אבל זה הכל, אין יועצת אין רכזת אין מחנכת ואין בולשיט.

להתגייס מוקדם זאת גם אפשרות ואתה יכול לעשות בגרויות בצבא (לפעמים נותנים בצבא קורסים) או אחרי הצבא.

אם אתה רוצה ללמוד בלי בגרות אתה יכול לנסות באוניברסיטה הפתוחה.

בקשר למקומות עבודה... לא ממש חסר ואין בטוח שאם תחפש תמצא, אני אישית אם הייתי במצב שלך הייתי שוקל אקסטרני או גיוס מוקדם.

תשמע אם אתה רוצה לעבוד כמו בנאדם עם משכורת נורמאלית ובלי בגרות אתה צריך להיות תותח, לדעת תכנות טוב או משהו כזה, אני מניח שאתה לא רוצה להיות נגר או מוסכניק ? (לא שאני מזלזל בהם אבל אני מניח שלכל בנאדם יש שאיפות קצת יותר גדולות  :-\ )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע למה ש-x0d אומר, הוא בנאדם שאני בטוח כי יצליח בחיים גם בלי תעודה ובלי כל השיט; וזה בא דווקא ממישהו עם בגרות מלאה וממוצע 90 לפני בונוסים.

יכולות גבוהות מביאות אותך להוציא תעודה טובה, אבל תעודה טובה לא בהכרח משקפת שלבעליה אכן יש יכולות גבוהות.

ומי שניחן ביכולות גבוהות, יגיע גם יגיע למטרות השאפתניות שהוא מציב בפניו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע למה ש-x0d אומר, הוא בנאדם שאני בטוח כי יצליח בחיים גם בלי תעודה ובלי כל השיט; וזה בא דווקא ממישהו עם בגרות מלאה וממוצע 90 לפני בונוסים.

החומר נמצא בפח זבל השכונתי שלך בתוך שקית שחורה, כפי שסיכמנו. you did yours, i did mine  ;D

(מה שאנשים מוכנים להגיד בשביל קצת קראק...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכולות גבוהות מביאות אותך להוציא תעודה טובה, אבל תעודה טובה לא בהכרח משקפת שלבעליה אכן יש יכולות גבוהות.

ומי שניחן ביכולות גבוהות, יגיע גם יגיע למטרות השאפתניות שהוא מציב בפניו...

אבל לא מדובר כאן על חוסר רצון ללמוד בגלל אטימות המערכת או גאוניות שלא מוצתה בבית ספר, האדם כאן פשוט החליט שקשה לו בבצפר אז הוא לא יסיים את הבצפר עם 12 לימוד. עם כל הכבוד, מה ייצא ממנו? מוכר בבסטה? פועל? משהו בצבא? שרת? עם קצת מזל אפשר לפתוח את החנות\דוכן הנכון במקום המתאים אבל בלי תעודת בגרות מה יש בו שיגרום למישהו לקחת אותו ל"מקצועות חופשיים"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...