חייל צעצוע - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חייל צעצוע

Merrymoon

Recommended Posts

זורקים אבנים, רובה של פיינט בול... לדעתי לוחמים צריכים לחדד את הכישורים שלהם באימונים בפיינטבול! :xyxthumbs:

רעיון גאוני. איך לא חשבתי על זה בעצמי? ;D

מזכיר לי איזו ירידה של קצין אחד על חייל אחד (כשעשינו תרגילי פרט וחוליה):

החייל: "תגיד, בשביל מה אנחנו עושים את כל זה? ממילא אם יבוא מחבל עדיף שנזרוק עליו את המחסנית"

הקצין: "אתה צודק. אתה תועיל הרבה יותר אם תזרוק עליו את המחסנית. לפחות ככה תפגע בו".

החייל: "אז בשביל מה כל זה?"

הקצין: "זה בשביל האנשים שיש להם פוטנציאל לפגוע במחבל עם הרובה, אבל אתה לא אחד מהם"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אז מה להגיד לך אתה אידיוט

לכל בן אדם במדינת יש זכות הלגיד מה שהוא רוצה ויש לו קול שווה בבחירות

יעני אתה שלא משנה מה עשית בשירות שלך יש בדיוק אותו משקל בקו לשל בבחירות לשלי.....

אז דווקא כן מקשיבים לי בדיוק כמו לך ;D

תראה את עצמך אתה מעדיף להחזיר חצי ממדינת בשביל הערבושים האלו ושונא יותר יהודים ישראלים בגלל שהם לא שירתו בצבא.....

דעות כמו שלך מובילות למלחמת אחים

לי יש דעות קיצוניות בקשר לערבים אבל אני חושב שלכל הישראלים יש זכות שווה בדיוק והם לא נקבעים ע"פ אמונה, גזע או שירות בצבא

בוא אני אתן לך דוגמא

דריה פה הלכה לצבא (כמה שהיא אומרת שהיא באה עם מוטיבציה וכל זה, זה בתכלס שטויות כי היא אמרה כבר שהיא לא רצתה ללכת להתגייס והכריחו אותה אז היא בערך במצב שלי)

מה היא עשתה בצבא? לא יותר מדי..... לא נראה לי שהשירות שלה עזר לצבא.... היא אומרת שהמפקד שלה העליל אליה עלילות שווא... גם אם זה נכון... עדיין עובדה שהצבא מסתדר טוב מאוד בלעדיה

עכשיו אני צריך לבחור...

להיות כמו דריה וללכת לצבא בידיעה שאני לא הולך לעזור בכלום ולזלזל בשירות שלי כמו 80% מהמתגייסים (שאם תשאל אותם אם כדאי ללכת לצבא יגידו לך שלא)

או לא ללכת לצבא... לנצל את הזמן שלי יותר טוב..... ולחסוך לצבא את המשכורת המצ'וקמקת שהייתי יכול לקבל......

אני חושב שעדיף לא להתגייס.....

עדיף להיות פרזיט שממצא את הזמן שלו טוב

ולא להית פרזיט בצבא שלא עושה כלום ומקבל משכורת על זה גם.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן מישהו שקרא את starship troppers של Robert A Heinlein? (כן, יש ספר כזה. הסרט מספר את הסיפור אבל ממש לא מעביר את המסרים של הספר).

בכל מקרה, בספר הסופר פורש אג'נדה מדינית שלמה מאד מעניינת.

נכון להיום במדינת דמוקרטיות לכל אחד יש זכות הצבעה. השינוי שמציע Heinlein בספרו הוא שרק מי שעשה שרות כלשהו עבור המדינה (צבאי/לאומי/בטחוני) יהיה רשאי להצביע בבחירות. הנימוק שלו לכך הוא ששירות כזה נותן בידי האדם כוח ואחריות וכך האדם לומד מהו כוח ומהי אחריות.

גם ההצבעה בבחירות היא שימוש בכוח - הכוח לקבוע מי ינהיג את המדינה. ולכן רק אדם שהתנסה בכוח ואחריות יכול להשתתף בבחירות.

אני חושב שכדאי ליישם את זה כאן. סתם בשביל הכיף, שלא תוכל להצביע ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע שיחידות מובחרות כן מתאמנות בפיינט בול. תברר

להילחם? לא נראה לי שיש עכשיו מלחמה מול ....

צודק. כשיבוא לך מחבל ויפוצץ לך את המשפחה תגיד לו שאתה לא האויב שלו ושיילך לחפש שמאלנים. אני בטוח שהוא ישמח.

אתה כל כך עלוב שפשוט אני לא מכיר את המילים לתאר את זה. צריכים לגייס אנשים כמוך לצבא ולקשור אותכם לטנקים כדי להגן עליהם.

אנשים כמוך לא מבינים את המשמעות של לעשות משהו בשביל מישהו אחר. אני מקווה שתקבל מה שמגיע לך בחיים, ושאם יקרה משהו ואתה תרצה את עזרת המדינה, הם יירקו לך בפנים, מכל בחינה שהיא. לא מגיע לך לחיות במדינה הזאת. זבל כמוך צריכים להעיף מהר ורחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן מישהו שקרא את starship troppers של Robert A Heinlein? (כן, יש ספר כזה. הסרט מספר את הסיפור אבל ממש לא מעביר את המסרים של הספר).

בכל מקרה, בספר הסופר פורש אג'נדה מדינית שלמה מאד מעניינת.

נכון להיום במדינת דמוקרטיות לכל אחד יש זכות הצבעה. השינוי שמציע Heinlein בספרו הוא שרק מי שעשה שרות כלשהו עבור המדינה (צבאי/לאומי/בטחוני) יהיה רשאי להצביע בבחירות. הנימוק שלו לכך הוא ששירות כזה נותן בידי האדם כוח ואחריות וכך האדם לומד מהו כוח ומהי אחריות.

גם ההצבעה בבחירות היא שימוש בכוח - הכוח לקבוע מי ינהיג את המדינה. ולכן רק אדם שהתנסה בכוח ואחריות יכול להשתתף בבחירות.

אני חושב שכדאי ליישם את זה כאן. סתם בשביל הכיף, שלא תוכל להצביע ;)

קראתי את הספר והוא ממש טוב - נורא נהנתי גם מהספר וגם מהסרט, אבל חשוב לזכור שהעולם בספר הוא אוטופי, ומשרטט עולם טוטליטרי בסיגנון של היום.

מה שמישהו בטלוויזיה ההגדיר לא מזמן כ"דמוקטטורה", משטרים כאלה כמו הקומוניזם הם טובים רק כרעיון ונכשלים במבחן המציאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גילי, אתה חושב שהצבא שלנו כזה גיבור שהוא "מסתדר" בלעדיי? הוא מסתדר כמו שאתה יכול להסתדר עם רגל אחת או עם יד אחת. אתה תחיה, השאלה איך. אני עזרתי בהפחתת הגרעון בתקציב הבטחון. הלכתי לשם וויתרתי על נישואים בשביל זה אז אל תגיד לי שדחפו אותי בכוח ואני מתייפה. לא טוב לך לחיות כמו כולם? לך לגלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז טוב שרעיונת כאלו לא בשימוש

לכל אזרח במדינה נורמלית יש חובות

למשל בארהב זה להיות בחבר מושבעים אם מזמנים אותך ולשלם מיסים

אצלנו זה ומיסים

מיסים אני אשלם אז אני כן תורם למדינה.......

ובקשר לרעיון של זה שאמרת...

אולי מישהו ירחיב אותו לזה שאם מישהו לא עשה משהו רציני בשירות שלו זה לא נקרא כאילו הוא עשה שירות כי למעשה זה לא שירות זה פגיעה כי הם רק מבזבזים את הכסף של הצבא....

רק שתדע שיחידות מובחרות כן מתאמנות בפיינט בול. תברר

צודק. כשיבוא לך מחבל ויפוצץ לך את המשפחה תגיד לו שאתה לא האויב שלו ושיילך לחפש שמאלנים. אני בטוח שהוא ישמח.

אתה כל כך עלוב שפשוט אני לא מכיר את המילים לתאר את זה. צריכים לגייס אנשים כמוך לצבא ולקשור אותכם לטנקים כדי להגן עליהם.

אנשים כמוך לא מבינים את המשמעות של לעשות משהו בשביל מישהו אחר. אני מקווה שתקבל מה שמגיע לך בחיים, ושאם יקרה משהו ואתה תרצה את עזרת המדינה, הם יירקו לך בפנים, מכל בחינה שהיא. לא מגיע לך לחיות במדינה הזאת. זבל כמוך צריכים להעיף מהר ורחוק.

;D

דווקא נראה לי מחשבל יחפש את הימנים... אבל לא משנה..

אתה כל כך עלוב כי אתה לאדע להתבטא...

צריך לגייס אנשים כמוך כדי להוציא את הרעל של הצבא מהורידים שלהם! אתה סתם מורעל שהולך לצבא כאילו הוא הולך לכבוש את אלג'יר

תראה לאיזה רמה את יורד חחחח....!!

זה ממש מצחיק.....

לא מגיע לך לחיות במדינה!! אז אני יכול להגיד שלא מגיע לשמלאנים לחיות במדינה רק כי אני לא אוהב אותם וגם כי הם רוצים למכור אותה לערבים....

עדיןי לא ענו לי פה מה ההבדל בין בן אדם שלא מתגייס וממצא את הזמן שלו יותר טוב לבן אדם שהולך לצבא ורק מבזבז את הכסף שמדינה ולא עוזר בכלום...

כמעט כל מי שאני מכיר אומר שהצבא הרס לו את החיים והוא כל כך שמח שהוא עזב..... ואם הוא היה יכול לחזור ולבחור אם להיות בצבא הוא לא היה הולך

ואני מאמין שזה גם 65% מהאנשים שתשאל..... (חוץ מהזקנים שהיו בפלמח)

אם אני לא אועיל לצבא מה שאני לא... אני לא חושב שכדאי לי להתגייס למעשה אני תורם לצבא בזה שאני לא מתגייס

גילי, אתה חושב שהצבא שלנו כזה גיבור שהוא "מסתדר" בלעדיי? הוא מסתדר כמו שאתה יכול להסתדר עם רגל אחת או עם יד אחת. אתה תחיה, השאלה איך. אני עזרתי בהפחתת הגרעון בתקציב הבטחון. הלכתי לשם וויתרתי על נישואים בשביל זה אז אל תגיד לי שדחפו אותי בכוח ואני מתייפה. לא טוב לך לחיות כמו כולם? לך לגלות.

חחחחחחחחח את משווה את השירות שלך כמו שבן אדם צריך יד?

את אולי איזה תא עור מסכן....

את לא תרמת בכלום ויש רבים כמוך.... לא צריך לגייס אנשים כאלה בכלל... לטובת הצבא....

את לא וויתרת על הצבא את בעצמך אמרת לי שמי שאת אמרת לו שאת לא רוצה להתגייס הכריח אותך ולא שם עלייך כלומר את לא רצית להתגייס ואת לא וויתרת על נישואים הכריחו אותך כי היית צריכה להתגייס!!

את זאת שכל משפט שני שלה זה... תנו לי כסף אני אעבור לגרמניה!

אני תמיד אחיה בארץ ישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין גדול במשפט : "What doesn't kill you makes you stronger", הצבא טורם המון לבניית האישיות ויוצר יצרון אדיר (גם אם אתה לא חושב שכן) לחיים אחר כך, מלבד העובדה שמתנסים בצבא בדברים שאי אפשר להתנסות בשום מקום אחר בעולם (וגן אם נשק).

אני לא יודע מאיפה אתה לוקח את השטויות של 65% אבל רוב האנשים שאני מדבר איתם די מרוצים מהשירות שלהם ומבינים שזה עזר להם המון בחיים גם מבחינה מקצועית וגם חברתית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, לכל אזרח בכל מדינה יש זכויות וחובות, כאשר הזכויות מותנות תמיד במילוי החובות.

בארץ, החובות של כל אזרח (אלא אם הוגדר אחרת בחוק) הן תשלום מסים ושירות בטחון עפ"י חוק שירות בטחון משנת 1949. מסים אתה לא משלם, ובצבא אתה לא מתכוון לשרת - אז למה שיהיו לך זכויות כלשהן?

מי שקובע כמה אתה תורם למדינה זה לא אתה, אלא המדינה - ואם אתה מתחמק במודע ובכוונה תחילה מחובותיך כאזרח, אז אין סיבה שתקבל את הזכויות המגיעות לאזרח.

מילא אם הייתה לך סיבה טובה לא לשרת (סיבה רפואית או נפשית מוצדקת), אבל לא לשרת כי "לא בא לך".. וואלה, גילית את אמריקה. רוב החיילים בצבא לא אוהבים את השירות ולא רוצים בו, אבל הם עדיין משרתים, כמה שזה לא נעים ולא נוח ומעצבן להיות עבד של מערכת סגורה ואטומה - זה עדיין החוק.

אגב, לדעתי הרעיון של להתנות חלק מזכויות האזרח בשירות צבאי/לאומי הוא מצוין - אם אתה לא שפוי מספיק כדי להתגייס ולסדר ניירות, אתה גם לא שפוי מספיק כדי להשפיע על התהליכים הדמוקרטיים במדינה (כמובן שאם מדובר בשחרור מסיבה רפואית, אז אין שום בעיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תמיד אחיה בארץ ישראל

זה העניין יא אפס, שאתה לא חי בארץ, אתה חי על חשבון הארץ. אתה כמו טפיל ששואב, וטפילים כמוך צריך פשוט להרוג. יא ילד מושתן, קשה לי להאמין שאני מבזבז את הזמן שלי בלענות לך בכלל. הצבא זה הדבר היחידי ששומר על זה שאתה יכול עכשיו לשבת בהתנחלות המזדיינת שלך במקום שערבים יגורו שם! ואם אתה לא תורם לדבר היחידי שמחזיק את המדינה שלנו אז אתה רק מזיק. כואב לי שאני מכיר אנשים שמתו בשביל שחארות כמוך יחיו (כולל חבר שלי). הייתי מעדיך לראות איך שוחטים מיליון חארות כמוך, מאשר לראות טיפת דם של חייל אחד נופלת בשבילהם. וכל האנשים שאמרו שהם מתחרטים על זה שהם היו בצבא, זה אומר רק שהם בזבזו את הזמן שלהם ברחמים עצמיים וכל שנייה חשבו איך ללכת כבר הבייתה. אני לא אגיד לך שהיה לי כיף בצבא, זה לא כיף, אבל זה נתן לי כל כך הרבה ואני לא מתחרט על שנייה אחת של זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח..

אתה אומר בעצם שרק שמי שהלך לצבא יש לו זכות לבחור..........

אז אחרי זה יעשו שרק שמי שהיה קרבי

ואז רק קצינים

ואז השלטון יהיה בעצם של הצבא מה שיוביל לדיקטטורה

מה זה דמוקרטיה?

שלטון העם

עם זה לא מי שהולך לצבא או לא!

אם אתה כבר הולך להגביל את למי מותר ולמי אסור

אז שיהיה מותר להצביע רק מי שרוצה לטובת אינטרס המדינה

כלומר טיבי וחברים שלו לא יכולו להצביע

הם הולכים ומתנשקים עם ערפת ומתי שיש פיגועים לא אומרים כלום אבל מתי שיורים במחבלים הם צועקים ומה לא ואומרים ששרון הוא טרוריסט בזמן שהם נואמים בכנסת....

ולא אמרתי שאסור לערבים

כי יש ערבים שכן ירצו את אינטרס מדינת ישראל

תשאל אנשים שהשתחררו לפני שנה עד שבע שנים אם הם היו רוצים שוב לעשות .....

חוץ מאנשים שהיו בישיבות הסדר או משהו כזה אני לא יכול להגיד שאני מכיר אנשים שהיו מרוצים מהשירות שלהם או שמרוצים מהשירות שלהם....

אנחנו צריכים קטן חזק ויעיל

לא של כל מי שבן 18

גילי, למה אתה דוחף הכל על השירות שלי? אני עשיתי בשירות שלי יותר ממה שאתה עשית בכל חייך הקצרים וחסרי המשמעות.

מה עשית?

אני לא תרמתי כלום למדינה עד עכשיו כל כך באמת אבל אני עדיין קטין...

את רוצה לעזוב את הארץ כמה שיותר מהר אין לך בכלל על מה להשוויץ את עשית באילוץ את הצבא ומתי שנוח לך את אומרת שתרמת ומתי שמתחשק לך את מאשימה את הצבא שהרס לך את החיים בזה שהוא לא נתן לך להתחתן

אתה צודק, לכל אזרח בכל מדינה יש זכויות וחובות, כאשר הזכויות מותנות תמיד במילוי החובות.

בארץ, החובות של כל אזרח (אלא אם הוגדר אחרת בחוק) הן תשלום מסים ושירות בטחון עפ"י חוק שירות בטחון משנת 1949. מסים אתה לא משלם, ובצבא אתה לא מתכוון לשרת - אז למה שיהיו לך זכויות כלשהן?

מי שקובע כמה אתה תורם למדינה זה לא אתה, אלא המדינה - ואם אתה מתחמק במודע ובכוונה תחילה מחובותיך כאזרח, אז אין סיבה שתקבל את הזכויות המגיעות לאזרח.

מילא אם הייתה לך סיבה טובה לא לשרת (סיבה רפואית או נפשית מוצדקת), אבל לא לשרת כי "לא בא לך".. וואלה, גילית את אמריקה. רוב החיילים בצבא לא אוהבים את השירות ולא רוצים בו, אבל הם עדיין משרתים, כמה שזה לא נעים ולא נוח ומעצבן להיות עבד של מערכת סגורה ואטומה - זה עדיין החוק.

אגב, לדעתי הרעיון של להתנות חלק מזכויות האזרח בשירות צבאי/לאומי הוא מצוין - אם אתה לא שפוי מספיק כדי להתגייס ולסדר ניירות, אתה גם לא שפוי מספיק כדי להשפיע על התהליכים הדמוקרטיים במדינה (כמובן שאם מדובר בשחרור מסיבה רפואית, אז אין שום בעיה).

אתה רואה שאתה מדבר שטויות

אני אמרתי שאני לא רוצה להתגייס כי אם אני לא אתגייס זה יהיה לטובת הצבא

אני לא מנסה לעשות רע למדינה כמו איזה שמלאני

אני חושב שאני אבזבז את הזמן שלי ויותר חשוב את הזמן של הצבא ואת כספו אם אני אתגייס כי אני לא אתרום

למה לי להתגייס אם אני לא אתרום? ושאלה יותר טובה היא - למה שהצבא ירצה אותי אם אני לא אתרום?

ואל תגיד עכשיו הצבא יחליט אם אתה תורם או לא

כי הצבא יגייס כל אחד כמעט.....

זה העניין יא אפס, שאתה לא חי בארץ, אתה חי על חשבון הארץ. אתה כמו טפיל ששואב, וטפילים כמוך צריך פשוט להרוג. יא ילד מושתן, קשה לי להאמין שאני מבזבז את הזמן שלי בלענות לך בכלל. הצבא זה הדבר היחידי ששומר על זה שאתה יכול עכשיו לשבת בהתנחלות המזדיינת שלך במקום שערבים יגורו שם! ואם אתה לא תורם לדבר היחידי שמחזיק את המדינה שלנו אז אתה רק מזיק. כואב לי שאני מכיר אנשים שמתו בשביל שחארות כמוך יחיו (כולל חבר שלי). הייתי מעדיך לראות איך שוחטים מיליון חארות כמוך, מאשר לראות טיפת דם של חייל אחד נופלת בשבילהם. וכל האנשים שאמרו שהם מתחרטים על זה שהם היו בצבא, זה אומר רק שהם בזבזו את הזמן שלהם ברחמים עצמיים וכל שנייה חשבו איך ללכת כבר הבייתה. אני לא אגיד לך שהיה לי כיף בצבא, זה לא כיף, אבל זה נתן לי כל כך הרבה ואני לא מתחרט על שנייה אחת של זה

קראתי חצי מהשורה הראשונה והפסקתי

אתה לא שווה תגובה....

ייבוש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן האם אתה חושב שגם פאציפיזם זו סיבה מספיקה ?

אני בטוח שחלק לא רוצים לשרת בצבא מסיבות כאלו ולא מבעיה רפואית \ נפשית כלשהי - האם זה הקו שאתה רוצה למתוח ?

ומה עם ערביי - לשלול מהם את הזכויות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...