חייל צעצוע - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חייל צעצוע

Merrymoon

Recommended Posts

חייל זה גם איש מקצוע... ולא רק לוחם. ומה לעשות שחלק גדול מהמערכים של צה"ל לא מוקדשים ללחימה.

אז אנא תרדי מההתבטאות הפופוליסטית חייל צעצוע.

לא כל חייל צריך לשאת . ממש לא חסר חיליים קרביים ואנשי כוחות הבטחון לתפעל מקרי פח"ע בכל זמן נתון.

עד כמה תורמת התערבותם של אנשים בעלי מיומנות מינימלית ביותר בתפעול מקרים כאלה. בעיקר שלא רמת מיומנותם ולא סוג הנשק מיועד להתמודדות כזאת.

אפשרי שהם אפילו רק מסכנים את סביבתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

גם ככה החיילים מפונקים ומנוונים מדיי. מי שירצה לשאת מתוך כוונה למנוע אירוע בטחוני או פלילי צרייך לקבל. לא ניראה לי שתהיה היענות כ"כ גדולה אבל לפחות שאפשר יהיה לנשום לרווחה. שהחיילים האלו גם יאומנו בהתאם ויעשו מתווחים לא פעם בחצי שנה, אלא פעם בחודש עד 3 חודשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר נכון יותר לומר שחייל (חוגר) הוא סתם ילד קטן , שנותנים לו כלי נשק.

ובהתחשב בעובדה שמדובר בילד קטן שניתן לו נשק וכל הכשרתו לנשק הנ"ל מסתיימת בחודש טירונות ובמטווחי - אני אישית ארגיש בטוח יותר אם לג'ובניקים כמוני לא ינתן M16 כלל וכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לתרום לבטחון המדינה זה תכלס ללכת למבצע" ?! מה זה השטויות האלה?

הלוחמים, על כל סוגיהם וגווניהם, החל מהגדודים וכלה בסיירות שפועלות תחת הפיקוד הישיר של החיל או המטכ"ל, הם הזרוע המבצעת בלבד. כדי שהזרוע הזאת תוכל לתפקד באופן הבסיסי ביותר, יש מערך עצום של מודיעין, תחזוקה, חימוש, קשר, שלישות ועוד אלף דברים שאם תגרע מאחד מהם, אז עם כל הכבוד ללוחמים (ויש כבוד), אף אחד מהם לא יצא למבצע בלי המודיעין, או בלי הקשר, או בלי הנשק או בלי הארוחה החמה בבטן.

מצטער שזה סוטה מהנושא, אבל הזלזול הזה בחיילים, ועוד מפי מישהו שלא היה עוד ביום חילות בבקו"ם, פשוט מקומם.

בקשר לנושא, יש טענות מוצדקות לכאן ולכאן, אבל בסופו של דבר אני חושב שהיא מוצדקת, כי חייל הוא באמת איש מקצוע שעובד בחינם עבור המדינה. יש חיילים שהמקצוע שלהם זה לחימה, ויש חיילים עם מקצועות אחרים, אבל בסופו של דבר, כל חייל הוא עובד צה"ל.

וזה גם נכון שיש המון חיילים שלא צריכים אישי - חניכי קורסים למשל, לא צריכים להסתובב עם M16 ארוך (זה גם לא נוח ומסורבל, גם חסר כל הגיון וגם חסר תועלת כי בדרך כלל יש להם הכשרת 02 שלא תעזור אם יבוא פתאום מחבל.. שלושים שניות להכניס מחסנית ולירות בו, ממש רמבואים). גם חיילי מפקדה בבסיסים גדולים וחיילים שמשרתים בקריה או בפיקודים לא צריכים אישי, כי זה פשוט מיותר. עדיף לקחת מהם את הנשקים, לקצר אותם, ולחלק למי שבאמת צריך (הידעתם שלוחמי נ"מ, לדוגמא, מסתובבים שנה שלמה עם M16 ארוך לפני שנותנים להם גלילון? למה? כי פשוט אין להם הקצאות).

זה טוב ויפה לומר שכל חייל צריך אישי למקרה ו.. אבל כמו המון דברים אחרים, זה רק עוד מאפיין של המסגרת המרובעת של צה"ל שלא מוכנה לקבל שינויים (ואחרי כמה שנים, כשמתברר שבאמת כדאי היה לעשות משהו וזה סוף סוף נעשה, אז מציגים את זה כאילו שתמכו בזה לאורך כל הדרך אבל רק עכשיו זה "הבשיל" או משהו כזה). לא כל חייל צריך , פשוט כך. יש המון חיילים שמסתובבים בלי נשק וגם אם לחייל יש נשק, ואכן אירע אירוע כלשהו, אז קיים סיכוי של 50% שהוא יסייע וסיכוי של 50% שחלק מההרוגים ייפגעו בטעות מקליעים.. טעות, קורה.

אגב, ההצעה לחלק אקדחים היא ממש לא פרקטית כי קודם כל מדובר בהשקעה כספית אדירה (כל אקדח עולה אלפי שקלים, לעומת רוס"ר שלא עולה כלום + ההכשרה שצריך להעביר את כל החיילים) וגם אקדח הוא נשק הרבה פחות יעיל מאשר רוס"ר - הוא הרבה פחות מדויק ובעל טווח מוגבל ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי יש הגיון מה בלקיחת הנשק מהג'ובניקים.

אני בספק עד כמה זה יעיל לתת לאדם שלא רוצה בו, אין לו כל רצון או יכולת להשתמש בו במקרה הצורך.

במקום זה לדעתי עדיף להגמיש קצת את הפרמטרים לנשיאת .

היינו, לתת לכל אדם שרוצה לשאת את האפשרות, וכמובן להתנות את הרשיון בקורס שיתן לנושא הנשק מיומנות סבירה בשימוש בו, ואבחון פסיכולוגי בסיסי.

אני מכיר מספר אנשים שהיו מוכנים לשאת על כל הכרוך בכך, לו ניתנה להם האפשרות.

בכלל, רובה סער לדעתי הרבה פחות פרקטי בסביבה עירונית. הוא פשוט יותר מדי חזק ואדם האוחז בו עלול לגרום יותר נזק מאשר תועלת.

בסביבה עירונית טווח ירי אפקטיבי של כ 25 מטרים הוא מספק לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד היתרונות בהחזקת רובה סער גדול ע"י חיילים במקומות ציבוריים הוא הפחדה. מחבל/סתם פושע שרואה שיש חייל באוטובוס עם רובה גדול יחשוב פעמיים האם לעלות לאוטובוס/לבצע פשע זה או אחר אם עומד שם חייל עם רובה. אך אם היה להם, כפי שאתם אומרים, אקדח קטן המוסתר מתחת לחולצה, זה פחות יעיל.

כמובן שזה לא ההיבט המרכזי אבל גם זה משהו לשקול בקשר לנשיאת ע"י חיילים בציבור.

גילי - די, מספיק, אתה זורק שטויות על ימין ועל שמאל >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמרתי שכל חייל תורם משהו בסופו של דבר אבל אלה שתורמים ישירות לביטחון המדינה זה קרבי

לכן אלה שלא תורמיפ ישירות ביטחון שזה מי שבקרבי או משהו מבצעי לא צריך רובה

אבל אני חושב שכל חייל צריך כלשהו (כל עוד הוא לא מושגע או משהו) כי זה ממש טיפשי אם חייל יראה מחבל ולא יעשה כלום כי אין לו חייל תמיד אמור להגן על המדינה לא בהכרח בקרב אז אם הוא יקלע במקרה למצב שיש בו מחבל והוא לא יוכל לעשות כלום זה ממש טיפשי

אז אם קראתם אמרתי גם שג'ובניקים צריכים לקבל אקדח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים לצבא אין כסף לקנות אוכל ובחלק מהבסיסים המרוחקים ובמוצבים הם חיים על שימורים שלא מספיקים לכולם. אקדח זה לא עסק זול. שלפחות יכשירו חלק מהחיילים לשאת לפי כמה שהם עירניים ובכושר או שיגדילו את כוח המשטרה הצבאית שתסתובב ברחובות למען שמירת השקט.

זה עדיין לא פוטר את הבעיה של חייל שנתקל בפשע מסוכן מתבצע מולו וכיצד הוא אמור לעצור אותו חוץ מלהתחבא מתחת לשולחן ולטלפן למשטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמרתי שכל חייל תורם משהו בסופו של דבר אבל אלה שתורמים ישירות לביטחון המדינה זה קרבי

אולי די לעשות צחוק מעצמך?! מי שמנתח תצלומי אוויר ומזהה מטרות אויב, לא תורם "ישירות לבטחון המדינה" ?! מי שדואג שלמפקדות יהיה קשר עם הכוחות בשטח לא תורם "ישירות לבטחון המדינה" ?! מי שדואג שללוחמים יהיה אמל"ח מתאים לא תורם "ישירות לבטחון המדינה" ?! די, צא כבר מההזיה שאתה חי בה! החלק הלוחם בצבא הוא זעום! כל קיום הצבא מושתת על לוגיסטיקה, קשר, מודיעין ועוד אלף ואחד דברים שתורמים ישירות לבטחון המדינה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ צודק.

ולגבי האקדחים, אז אני אישית חושב שזה יכל להיות נחמד והכל אבל אקדח (לפי מה שאני יודע) יקר יותר מרובה.

לא יודע אם זה בגלל שקשה יותר לייצר אותם או בגלל שהמתכות שלהם יקרות או שיש הרבה חלקים... אולי התחמושת עולה קצת יותר.

בכל מקרה אני בטוח שיש גם אקדחים זולים אבל בשביל זה צה"ל צריך לקנות או לייצר המון המון אקדחים ולהתחיל להביא נשק לאקדחים האלה זה כזה בלאגן שכבר עדיף לשכוח מכל העניין.

בקיצור, מש"ק ממטרות בקרייה ואחראי חדר שהפעילות הגופנית שהם עושים במהלך השירות זה הליכה למקדונלדס בקרייה וחזרה לא צריכים אישי, חבל על הכסף וגם לא צריך אנשים שהם לא לוחמים ובקושי יודעים לתפעל כמו שצריך שיסתובבו בלב הערים עם , בשביל זה יש משטרה שתשמור על הסדר, צבא לא נועד בשביל זה.

גם בצבא יש כל כך הרבה אנשים שאין להם צורך בנשק: רופאים, מורים, אפסנאים, אנשי מודיעין ובאמת הרשימה עוד ארוכה.

כמו שכל אדם רגיל ברחוב יכול להיות מאוים על ידי אדם אחר, ככה גם חייל... הצבא מצפה כמובן שחיילים היו קצת יותר מאומנים ועם יכולות הגנה עצמית קצת יותר משאר האוכלוסיה אבל זה לא תירוץ לתת לכל אחד ?

מה ההבדל אם חייל בגלי צה"ל נתקל בפושעים מסוכנים או סתם אזרח רגיל... נגיד בן 30 ?

זה שהראשון בארגון צבאי לא אומר שהוא צריך להיות רמבו ולחסל כל מי שמאיים על המדינה.

בימי הביינים היו אבירים, היום זה כבר לא המצב כפי שאת יודעת... יש משטרה שצריכה לטפל בפשיעה, לשמור על הסדר ולאכוף חוקים ויש שצריך להגן על בטחון המדינה ועל הגבולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי די לעשות צחוק מעצמך?! מי שמנתח תצלומי אוויר ומזהה מטרות אויב, לא תורם "ישירות לבטחון המדינה" ?! מי שדואג שלמפקדות יהיה קשר עם הכוחות בשטח לא תורם "ישירות לבטחון המדינה" ?! מי שדואג שללוחמים יהיה אמל"ח מתאים לא תורם "ישירות לבטחון המדינה" ?! די, צא כבר מההזיה שאתה חי בה! החלק הלוחם בצבא הוא זעום! כל קיום הצבא מושתת על לוגיסטיקה, קשר, מודיעין ועוד אלף ואחד דברים שתורמים ישירות לבטחון המדינה!

אתה עדיין לא קולט מה אני אומר..................................

אני אומר שכל חייל תורם!!!

אני אמרתי שכל חייל תורם משהו בסופו של דבר

אתה ידוע לקרוא? אני משער שכן... אז הנה זה מה שאמרתי ^^^^

אבל אמרתי גם שאם ג'ובניק שתיים שלוש לא יהיו זה לא ישנה כמעטו כלום

אבל קרבי שתיים שלוש ישנו הרבה יותר!

זה מה שאמרתי....................

די להתנשא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...