איזה הפצה כדאית (למחשב ישן)? - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה הפצה כדאית (למחשב ישן)?

SavageRabbit

Recommended Posts

אין לי יותר מדי מושג בלינוקס, אבל אני אנסה להסביר: :silly:

KDE, Gnome אלו שני ממשקים (גרפיים) שונים של לינוקס. הם קובעים כיצד יראו בלינוקס, כיצד יראה ה - Start Menu, וכיצד יראה שולחן העבודה עצמו.

שני ממשקים אלו אינם חלקים שקשורים באופן מלא עם הגרעין של , ואתה לא חייב להתקין אותם.

כשאין לך מסך, גם אין יותר מדי סיבה להתקין אותם.

Cshell זו שפה של סקריפטים (אני בטוח שיש הגדרה הרבה יותר טובה ומדויקת). בעזרת Cshell אתה יכול לכתוב סקריפטים פשוטים, באופן דומה לקבצי אצווה ב MS-Dos (קבצים עם סיומת Bat).

וכמעט שכחתי! תודה רבה לכל מי שעזר :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שאני מחבר למסך, או שאני לוקח את הכונן הקשיח שלו ומחבר למחשב השני שלי, ועושה את ההעתקה.

בעיניים עצומות נראה לי כבר אתגר רציני... ;)

או שאתה מחבר בין שני מחשבים וניגש למחשב חסר המסך באמצעות SSH ;D

(הבאתי אותה במושגייה :silly:)

הכוונה היא ל- Secure Shell כלומר חיבור shell מרוחק ממחשב אחר הנותן שליטה מלאה על המחשב הזה (בדומה ל remote desktop connection בחלונות).

אני מניח שזה דורש קצת למידה (אל תשאל אותי) אבל זה יהיה יותר נוח מאשר כל האפשרויות האחרות לדעתי, או בתור תוספת (למשל הוספת דברים חדשים למחשב הזה, טיפול בשגיאות - מה אם פתאום משהו לא עובד כמתוכנן, ישר ריסט? בוינדוס שעלול להיות לא יציב זו יכולה בהחלט להיות בעיה)

אגב, כדאי שתגדיר ל- events מרכזיים במחשב הזה כל מיני סאונדים שתוכל לעקוב אחרי המצב שלו (למשל לאחר שהוא עולה, מפעיל את הנגן וכו'..).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה... הבעייה היא כזו. אני עובר לגור בדירה חדשה, עם חדר פיצפון. אין לי מקום למחשב הנורמלי בחדר, ואני חייב מוזיקה. הפתרון המתבקש הוא כמובן , או לפחות דיסקמן מפ3... אבל הבעייה התקציבית די לוחצת.

חדשות טובות! בסוף שכרנו דירה אחרת, עם חדר הרבה (הרבה הרבה) יותר גדול, אז המחשב ה'רגיל' שלי יהיה שם. יכול להיות שאם יהיה לי זמן מיותר אולי אני אתקין על הקופסא win98, ואביא אותו לשכן או חבר, אבל בינתיים אני משאיר את הקופסא לנוח. :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...