איזה הפצה כדאית (למחשב ישן)? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה הפצה כדאית (למחשב ישן)?

SavageRabbit

Recommended Posts

לאחרונה החלטתי להפוך את קופסת המתכת של אחותי לנגן (אם כי גדול יחסית).

המטרה הסופית היא לחבר לקופסת המתכת מקלדת ורמקולים (שום מסך / עכבר), ולגרום לו להשמיע את מיטב השירים (החוקיים :silly:) שאספתי מן הרשת.

המפרט שלו הוא:

Pentium Something 233MHz

32 MB RAM

הרדיסק של קצת יותר מ 10 ג'יגה בייט.

השאלה היא איזה הפצה של כדי לי לקחת, והאם לדעתכם המחשב יהיה מסוגל לנגן באופן סביר mp3?

ד"א - אני מניח כמובן כי אני מוותר על Gnome / KDE.

כמו כן אני זקוק ל Cshell על המחשב (אני לא יודע אם זה מגיע עם כל הפצה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למטרה הזו אני ממליץ על Debian או Slackware

ובתור Desktop אני ממליץ להתקין את XFCE - נראה טוב ומותאם למחשבים ישנים (יותר דומה ל GNOME מאשר fluxbox הזוועתי).

בשביל להשתמש בשתי ההפצות הללו צריך קצת רצון ובטחון עצמי בשימוש עם המחשב, זה הכל. הן פחות "מפחידות" מהמוניטין שלהן.

לגבי Cshell - אני לא 100% בטוח למה אתה מתכוון, אבל אפילו אם במקרה אין את זה שם באחת ההפצות (סביר שכן יש) בטוח אפשר למצוא ולהתקין חבילה לזה.

אני משער שהכוונה היא ל- shell שיודע להריץ פקודות C?

בהצלחה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי רדהט 7.2 על מעבד דומה לשלך, רק שאני ממליץ בחום להגדיל את הזיכרון (אפילו 64 זה ממש מעט..)

אם בכל זאת אתה צריך X11 ו-KDE\GNOME כבדים לך, אתה יכול להשתמש ב windowsmaker שמגיע עם הרדהט והוא ממש קליל

לא ממש הבנתי באיזה שיטה אתה מתכוון להריץ את השירים ללא מסך ומה הסיבה העיקרית שאתה מוותר על וינדוס98...

אתה מוזמן לפרט קצת יותר על המטלות של המחשב (איזה ישומים ובאיזה דרך אתה מתכוון להריץ אותם) ונוכל להתאים לך הפצה מתאימה

דביאן וסלאקוור אכן הפצות מצויינות אבל עדיין לניוביז עדיף משהו קליל יותר

בהצלחה (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופס... לא הייתי בבית די הרבה זמן. ;)

בכל מקרה... הבעייה היא כזו. אני עובר לגור בדירה חדשה, עם חדר פיצפון. אין לי מקום למחשב הנורמלי בחדר, ואני חייב מוזיקה. הפתרון המתבקש הוא כמובן , או לפחות דיסקמן מפ3... אבל הבעייה התקציבית די לוחצת.

לכן המטרה שלי היא להשתמש במחשב ישן ומסכן, שאין לי כוונה להרחיב בכלל (כלומר, 32 מגה בייט זה מה יש). המטרה היא גם שהוא יתפוס כמה שפחות מקום - לכן אני מוותר על המסך.

במקום מסך אני פשוט אכתוב כמה סקריפטים פשוטים שרק יריצו את ה mplayer וזהו, ואנסה ללמוד להשתמש במחשב בעזרת מקלדת בלבד.

(וזו הסיבה שאני לא רוצה win98 - אני לא מסוגל להפעיל דבר כזה בלי מסך).

עוד שאלה, קצת יותר חשובה - אני אוכל לנגן מפ3 באופן נורמלי עם קופסה כזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש פנטיום1 133MHZ עם 32MB זיכרון, עד לא מזמן השתמשתי בו לאותה המטרה בדיוק (עם WIN98 וללא מסך). הוא מריץ חלק (אבל אי אפשר להריץ משהו אחר בזמן ששומעים שירים - הוא פשוט מתחיל לקרטע).

בכל אופן גם אני השתמשתי בו ללא מסך. התקנתי WINAMP ועשיתי לעצמי רשימות שירים (לדוגמא - הכל, רק הטובים ביותר, רק להקה X וכו'). לכל אחת מהרשימות הקצתי מקש במקלדת (F1 - F12), בהגדרות של קיצור הדרך...

רשמתי לי על דף את קיצורי הדרך, וגם את רשימת המקשים של WINAMP (אפשר להשתמש במקלדת בשביל לנגן, לעצור, לעבור שירים וכו') וזה עבד לי יופי.

אתה מדליק אותו, מחכה עד שיגמור לטעון, ומשתמש במקלדת. פעם ראשונה תעשה את זה עם מסך כדי להבין מה קורה ואח"כ הכל יהיה בסדר. אח"כ בשביל לכבות לוחצים פעמיים F4 ואז ENTER.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה! לא חשבתי על קיצורי דרך של מקלדת :-[.

טוב, כנראה ש win 98 אכן יפתור כאן את הבעייה! תודה רבה צביקה :xyxthumbs:

שאלה קטנה... כשאתה רוצה להעתיק שירים חדשים מדיסק, אתה מחבר אותו למסך, או שיש גם קיצורי דרך לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...