מתלבט אם לקנות SATA או להישאר עם ATA רגיל - דעתכם בבקשה - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט אם לקנות SATA או להישאר עם ATA רגיל - דעתכם בבקשה

OmerS

Recommended Posts

שלום,

בקרוב אני קונה מחשב חדש ויש לי כרגע כונן 60GB 7200RPM שאיתו אני עובד ומתכנן להעביר למחשב החדש.

השאלה שלי היא האם כדאי לי לקנות בנוסף דיסק קשיח מסוג SATA שישמש אותי ככונן הראשי או שההבדל בין SATA ל- ATA אינו משמעותי

ואינו מצדיק "בזבוז" של כמה מאות שקלים. בקיצור ולעניין, מה בדיוק ההבדל בין SATA ל- ATA?

* עריכה: כמו כן הכונן החדש שאני רוצה לקנות יהיה עם BUFFER של 8M והייתי רוצה לדעת גם מה ההבדל בין BUFFER רגיל

כמו שיש לי כרגע ל- BUFFER הגדול יותר.

בתודה מראש,

עומר שקדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת ביצועים לא תראה שום הבדל

מבחינת כבל אתה יכול לעגל לבד או לקנות אחד מעוגל (ואז אתה מתאזן על אותו תקציב פחות או יותר לשני ההתקנים)

תקנה מה שבא לך...

עריכה: Moo^Moo, הוא התכוון שהכבל של הSATA דק יותר ופחות מפריע לזרימת האוויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את ההודעת בסטיקי.. אתם בטוחים שאין הבדל בביצועים? אחרי הכל SATA מעביר ב 150MB/s לעומת הרבה פחות ב PATA.

ואם באמת אין ביצועים.. מה ההבדל בביצועים בין BUFFER רגיל לגדול של 8MB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיסקים הקיימים לא מנצלים עד הסוף את מה שהPATA מאפשר, ככה שאין הבדל

מבחינת 2 מגה באפר מול 8, פה באמת יש הבדלים (נתונים מדוייקים אני לא יודע, אבל בהחלט הפרשים הנראים לעין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין oc ל sata/ide? ???

במערכות מבוססות 915/925 הרבה יותר קל לעשות כשמותקנים רק כונני IDE ולא SATA, זה נוגע לחוסר יכולות של הלוחות לנעול טוב את הPCI. הכבלים זה שולי שם לגמרי... (מה גם שאפשר לקנות עגולים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שעם ה8 מגה תראה שיפור משמעותי בביצועים לעומת ה2 מגה, והמחיר ביניהם איננו משמעותי כלל..

חוץ מזה, הSATA נותן שיפור של העברת מידע בקצב של בערך 15% לעומת הPATA, ויחד עם הכבלים הדקים שלו... הייתי לוקח אותו.

האמת היא שאני קונה מחשב בימים הקרובים, ובאמת לקחתי 8MB SATA... פשוט הבחירה ההגיונית ביותר.

תתחדש.

נדב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כל כך נכון. זה שSATA תומך בקצבים עד 150 מגה בשנייה וATA רק 100 (בד"כ 100, לפעמים 133) זה לא כל כך רלוונטי בגלל שאין שום דיסק למחשב ביתי שיכול לתת כאלה קצבים. ההבדל הוא רק בקריאה מהזיכרון מטמון וזה שיפור אפסי בביצועים בכללי. חוץ מזה, הכבלים הדקים די נחמדים ושווה בשביל עוד כמה שקלים לקחת SATA, פורמט שישאר איתנו עוד הרבה זמן.

בעצם לא הזכירו כאן את היתרון הכי גדול של הSATA (למרות שגם זה לא כזה יתרון גדול). אם במחשב קיים יש כוננן PATA וכונן אופטי אחד או שניים, אז במקום להוסיף עוד כונן שיקח מהרוחב פס של הIDE מוסיפים כונן שיושב בנפרד על כבל משלו ולא צריך לחלוק רוחב פס עם אף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...