מוות - תיכנות או בעיה? וקצת על האבולוציה - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוות - תיכנות או בעיה? וקצת על האבולוציה

xZiPeR

Recommended Posts

את בטוחה? לא נראה לי הגיוני, תחזרי על החומר  :kopfpatsch:

כן. הם קולטים אנרגיית שמש ופחמן דו חמצני ביום, הם מפרידים את האטומים של החמצן מהאטום של הפחמן ופולטים את החמצן בלילה בעודם מייצרים גלוקוז מהפחמן שנשאר אצלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

בכל התראד הארוך הזה לא אנרתם משהו אחד...

נגיד שהחליפו לי את כל האיברים בגוף...הכל יופי ועובד אחלה..

המוח הוא שריר, שעובד 80 שנה רצוף בלי הפסקה.

אני לא זוכר איך קוראים לזה שמוח מ]סיק לכמה שניות לפעול...בקיצור..

אם הזמן המוח מתחיל "להתקלקל" תאים נשרפים והוא מתחיל לפעול בקצב איטי יותר...מה הפתרון שתביא בשביל זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המוח נדפק אין מה לעשות.......

פתרון למוח דפוק זה מעבר להבנתי.

חוץ מזה, שתדע לך שרפואה הכי טובה היא מונעת, אם ימצאו את הסיבה לקילקולים במוח ינסו למנוע אותם ובכך לא לחלות.

בגלל זה מומלץ לעסוק בספורט ובבריאות הנפש (יוגה למשל) כי זה סוג של מונעת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שאפשר להזריק תאי גזע למוח והם משחזרים את מה שניזוק. זה נוסה בהצלחה בעבר בבני אדם.

כל כל הקטע הוא לגרום לתאים להתחלק עד אינסוף כמו שתאי גזע או תאי סרטן עושים ויש לך חיי נצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאי גזע לא מתחלקים עד אין סוף כמו סרטן.. הם פשוט כל יכולים.. עם יכולים לחלק את עצמם לכמות בלתי מוגבלת או משהו כזה... לא ממש היה לי זמן לעקוב אחרי הכתבות של התאים האלו אבל הם בעלי יכולת שחזור ממש טובה ויכולים לחיות המון שנים בניגוד לתאים הרגילים שחיים ממש קצת זמן ומתפצלים לפחות ובאיטיות יותר מהתאי גזע... גם תאי גזע יכולים להתפתח כמעט ולכל תא שיש ובכלל, תא גזע מהמוח יכל להתפתח לכל תא במוח שקיים! מה שאני חושב זה שאם נמצא דרך לשלוט על הסרטן נמצא פתרונות להמון דברים הקשורים לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ההבדל בין אינסוף לאי הגבלה?

אז זהו שתאי גזע מאבדים את התכונה של התחלקות אינסופית ברגע שהם מגדירים את עצמם לתאים מסוג מסויים ואז הם מוגבלים למספר התחלקויות. ניסו להרבות תאי אובר במבחנות והם פשוט המשיכו להתחלק להם... ואז שתלו אותם בסיבה

של תאים מסוג אחר והם קיבלו את הסוג על עצמם.

אפשרי היום לגדל איברים במעבדה, כמו שמגדלים עור. איך מגדלים עור במעבדה? לוקחים "תרומה" של עורלה מתינוק שעבר מילה ממש מוקדם ומרבים במבחנות, "מאכילים" את התאים ושמים להם תאורה אדומה ואיזה יופי - מעורלה אחת אפשר לגדל מספיק עור לכסות 6 מגרשי פוטבול. אבל מה לגבי איברים שלמים? תלת-מימדיים? אז ככה. זוכרים את העכבר עם האוזן על הגב? איך מגדלים איבר כמו אוזן ככה מכלום? אז זהו, לא יודעת אם מישהו כאן רואה מעברונים בנשיונל ג'אוגרפיק, אבל המציאו סיבי חומר פלסטי-אורגני. החומר מסוגל לקבל לתוכו מולקולות אורגניות ולאפשר להן לגדול בין הסיבים ולאט לאט מתפרק עד שהתאים מסתדרים לבד לצורה מגובשת. אז עיצבו מהחומר הזה אוזן והספיגו אותה בתאי גזע והם החלו להתרבות בדיוק לצורה של האוזן ואז השתילו אותה על הגב של העכברון המסכן והמעווט הזה. עדיין עובדים על לגדל איברים אחרים בתנאי מעבדה, איברים פועלים, כמו לב למשל. אז עשו שלפוחית שתן מלאכותית, אז? אנשים עדיין באלפים מחכים להשתלת כליות לב וכבד ועדיין קשה לנו לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדויק ומוגזם!

באמת נראה לך שיעבירו מכדור הארץ כמויות עצומות של חמצן אל הירח? ממש לא!!! עוד לפני שיתחילו להעביר לשם בני אדם בכמויות של ערים הם יתחילו לפתח את האקולוגיה שם - יגדלו צמחים למימדים של צמחים בכדור הארץ [כנראה שהצמחים שם יהיו יותר טובים בגלל ההבדלים בכוח המשיכה וכנראה שגם יתפתחו זנים חדשים או שיהיה שינוי גנטי לרוב הצמחים] ואז ישחררו כמויות עצומות של פחמן דו חמצני באזור ויתנו לצמחים "להחליף" את הפחמד הדו חמצני בחמצן ואז כך פשוט יצרו סביבה דומה לזו של כדור הארץ... אני שמעתי בכלל שינסו "לבנות" אטמוספרה לירח או משהו כזה ואז תבצר סביבה שדומה ממש לזו של כדור הארץ... אבל הבעיה במגורים בירח עם אטמוספרה וללא עם "כיפה" מיוחדת היא שבטעות תריב מכות ותקפוץ ואז יבעטו בך ותמצא את עצמך בחלל - מת ^^

גם אוכל לא יעבירו לשם אלה יגדלו שם! יעבירו לשם וכדומה [אני מקווה שלא ציפורים חח אני לא רוצה אפילו לדמיין נשר שעף שם ונתקע לי בעין ].

אפרופו כיפה... ראיתי פעם שעשו ניסוי והכניסה כמה אנשים למבנה עם כיפה לשלוש שנים ללא שם תקשורת עם העולם החיצוני ושם הם גידלו את הצמחים שלהם [המקום היה אטום לחלוטין גם מאור וגם מאוויר!] ואת החיות שלהם ואת הכול בקיצור! הם חיו יפה מאוד שם במשך שלוש שנים ועשו את זה כפרויקט בכדי לראות אם בני אדם יוכלו לגור בתנאים שכאלו..

ד"א, גם שמעתי שמדובר על כך שבעתיד הרחוק יבנו מבנים תת ימיים באיזשהו כוכב שלא זכור לי מה שמו ושם נגור כשהשמש תהנה מאכילת כדור הארץ.

אני מקווה שמה שאמרתי נכון כי אני לא בטוח... אלו דברים שפשוט "שמעתי" עליהם ^^

עריכה :

בקשר להורמונים - אם הם יאיטו את תהליך ההזדקנות הם יאיטו גם את תהליך התרבות התאים בגוף וגם את תהליכי ההחלמה ממחלות, חתכים וכדומה וככה לחידקים יהיה יותר זמן לפלוש לגוף ולהרוס אותו משום שהמקום פתוח או בפגיעה פנימית פיסית במקום כמו במעיין או במשהו אחר שיקח לזה יותר מידי זמן להתרפא אז יגרמו נזקים גדולים. לא? זה יאט את תהליך התרבות התאים? [נ.ב. - זה לא יפגע גנטית?]

לא יודע איפה ראיתה את זה אבל אין שום צמח בעולם שיכול להתקיים ללא אור שמש.

בקשר למוות, אז הוא קיים אצלינו בגנים זה קשור איכשהו לחלוקת התאים אני זוכר שראיתי בטלויזיה תוכנית על זה, אמרו שם שאפשר לתכנת ממש את ה DNA שלנו שהוא יתחלק מספר רב יותר של פעמים ובכך נחייה זמן רב יותר... משהו דומה למה שדריה אמרה :).

בקשר לחמצן, אז החמצן נוצר בתהליך הפוטוסינטזה כתוצר לוואי בלבד והחמצן נוצר רק כאשר מתבצעת הפוטוסינטזה בצמחים. זה לא נכון להגיד שהחצמן נפלט אצל הצמחים בלילה כי יש כל מיני צמחים עם מנגנונים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איפה ראיתה את זה אבל אין שום צמח בעולם שיכול להתקיים ללא אור שמש.

תתפלא, הדברים הכי משונים קוראים. עכשיו עם צוללות המחקר החדשות מוצאים כל דבר לא יאמן מתחת לפני הים. המים לא מאפשרים כניסה חלקה של אור ולכן במעמקים ישנו חושך מוחלט ועדיין ניתן למצוא שם צמחים. לא בכל מקום, במקומות מסויימים מאד. ישנם כמו גייזרים תת-ימיים שפולטים גופרית ומים חמים - בטמפרטורה של כ-400 מעלות ובגלל הלחץ שבעומק הזה הם נשארים במצב נוזלי - וצורות חיים רבות, גם מיני אצות, למדו להתקיים מהגופרית הזאת. ברומניה מצאו מערות תת-קרקעיות שאין אור שמש נכנס בהן וגם שם ישנן בריכות גפרית ובבריכות האלו, בריכוזים שונים חיה בקטריה שניזונה מהגופרית וחיה במושבות שמזכירות טיפה ירוקת של בריכות ומחזיקה שרשרת שלמה של מיני חרקים ודו-חיים משונים ביותר שגילו רק לפני שנים ספורות. בכל אופן, לא ניתן להסתמך על צמחים אלו לייצר חמצן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים שקצת מפריעים לי. לחלק של הפולימר שמתקצר קוראים טלומר אם אני זוכר נכון.(ביולוגיה של התא השאיר עלי צלקות) להתקצרות הטלומר אין קשר להתמחות תאים, מה שקובע את תפקיד התא העתידי הוא מיקומו, או יותר נכון מספר סיגנלים מטורף שבא מהסביבה שבו הוא נמצא ואפילו המינון שלהם. המוות הוא מתוכנת מראש עד לרמת התא. אפופטוזיס (התאבדות תא, הרבה יותר נקי מנקרוזיס- מוות כתוצאה מתנאי סביבה קשים וכו') זה ברירת מחדל למיטב ידיעתי ( או זכרוני) ואם התא לא מקבל סיגנלים מסויימים בכל זמן נתון הוא ימות. המחקר בתחום תאי הגזע עדיין נמצא בחיתוליו ועד שיצמיחו את האברים החשובים, והמורכבים בהרבה מאוזן או שלפוחית שתן יקח עוד זמן. למרות שתתגאו- בישראל אין שום הגבלה על מחקר בתאי גזע. (לפחות למחסור המוחלט במוסריות יש שימוש יעיל אחד) אלא אם כן יש נזק מוחי ממשי אין צורך לתחזק את המוח, מסתבר שהוא מתחזק את עצמו כאשר תאי חדשים נוצרים ונעים מאיזור מסוים לאיזור אחר במוח מחליפים תאים אחרים. (ככל הנראה קשור לזכרון האנושי בדרך כלשהי)

צמחים זה קקי, תודה לאל רק עוד קורס אחד שעוסק בזה. וכן, הפילוגנזה האנושית עוקבת אחרי כל שלבי האבולוציה, יש לנו 40 אחוז מהגנים של תרד, לחיטה (מסויימת, יש איזה 6 סוגים ראשיים) יש פי 8 גנים מלנו. (הקספלואידיות זה קולנס) והתמונה האהובה עלי בכל הנוגע למשחק באבולוציה זה זבוב עם רגליים במקום מחושים.

קיצר, אם אתם שואלים אותי, נועדנו למות מאותה הסיבה שאנחנו הולכים לישון בלילה, כדי לשמור על השפיות.

זה היה עוד קטע חסר תועלת. :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתפלא, הדברים הכי משונים קוראים. עכשיו עם צוללות המחקר החדשות מוצאים כל דבר לא יאמן מתחת לפני הים. המים לא מאפשרים כניסה חלקה של אור ולכן במעמקים ישנו חושך מוחלט ועדיין ניתן למצוא שם צמחים. לא בכל מקום, במקומות מסויימים מאד. ישנם כמו גייזרים תת-ימיים שפולטים גופרית ומים חמים - בטמפרטורה של כ-400 מעלות ובגלל הלחץ שבעומק הזה הם נשארים במצב נוזלי - וצורות חיים רבות, גם מיני אצות, למדו להתקיים מהגופרית הזאת. ברומניה מצאו מערות תת-קרקעיות שאין אור שמש נכנס בהן וגם שם ישנן בריכות גפרית ובבריכות האלו, בריכוזים שונים חיה בקטריה שניזונה מהגופרית וחיה במושבות שמזכירות טיפה ירוקת של בריכות ומחזיקה שרשרת שלמה של מיני חרקים ודו-חיים משונים ביותר שגילו רק לפני שנים ספורות. בכל אופן, לא ניתן להסתמך על צמחים אלו לייצר חמצן.

דריה למה להתחכמם? את רוצה להגיד לי שאלה בדיוק הצמחים שהיו מתחת לכיפה הזאת? :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...