האם אפשר לעבוד עם מערכות הפעלה שהן לא MacOS על מחשבי מקינטוש ? - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשר לעבוד עם מערכות הפעלה שהן לא MacOS על מחשבי מקינטוש ?

Recommended Posts

איך אתה מסביר את זה שהאנשים הכמעט יחידים שמשתמשים במק אלו גרפיקאים?

הסיבה היא שטיפת המוח שקיבלו בביה"ס לעיצוב. הם לא מכירים משהו אחר.

הנה כמה הסברים שהיית מוצא בעזרת פונקציית ה-search.gif של הפורום (אם היית מחפש).

היתרון היחיד של המק על ה- היה באפליקציות בלעדיות בתחומי העיצוב. הלו? כמה שנים עברו מאז התקופה ההיא, 5? 10? מי סופר.

היום מבחר התוכנות ב- הוא הגדול ביותר ואין על כך ויכוח.

כנראה שהסיבה שמעצבים וגרפיקאים לא התעוררו עדיין היא שהם מקובעים על מה שלמדו בבית-הספר ומפחדים לזוז מילימטר אחד ממה שראו שם. להחליף פלטפורמה? :o זה כמו להגיד לתופרת שעובדת במשך שנים עם מכונה מכאנית לעבור לחשמלית. פשוט מהפך גדול מדי.

ספר את זה לכל הסטודנטים לעיצוב ברחבי הארץ שבטוחים שהם חייבים בלבד, אבל קצר הכיס והם לא יכולים להרשות לעצמם G4. כן נכון, הם נאלצים להסתפק באפליינס שלך...עם מסך ה-15 אינצ' הנורא שמגיע איתו.

כמובן שבאותו מחיר הם יכלו להשיג חזק בהרבה ועם מסך 19 אינצ', אבל בשביל מה הם צריכים את כל זה בתחום כמו עיצוב?!? הרי האיימק מתאים מצויין לגלישה וכתיבת אימייל... ;)

...

סיבה טובה? סיבה אחת היא בורות. זה נכון במיוחד במקרה של בתי-הספר לעיצוב ששוטפים לסטודנטים את המוח בנושא המק וה-, כאילו דבר לא השתנה מאז ימי הדוס).

הרשה לי לסיים את הוויכוח כאן, הוא כבר גזל ממני זמן יקר ומכיוון שיש לי קצת מה לעשות, נפרד כידידים.

אין לי בעיה שמצדך תסיים כאן את הוויכוח, אבל אני מרגיש חובה לפחות להגיב על הדברים שכתבת, בינהם סילופים רבים של המצב בשטח.

בעיני, זאת חובה מוסרית לידע את אותם משתמשים תמימים כגון תלמידים רבים לעיצוב גראפי, שקונים את האשליות שמוכרים להם אותם אדווקטים עיוורים שמצדדים במק.

ועוד משהו לגבי חווית העבודה מול מק:

אני באופן אישי מכיר גרפיקאית שנאלצה לאפסן את טבלט ה-Wacom שלה מכיוון שמתאם ADB ל- עולה הון.

היא גם נאלצה לשדרג את Freehand מכיוון שפלאג ההגנה לא מתאים ל-G4 (שוב ADB...), אה כן, היא נאלצה לרכוש בסופו של דבר כרטיס סקזי לסורק ולדיסק האופטי שלה (אגב, על מכות מצרים שהיא חטפה עם הכרטיס הזה של Adaptec אני ארחיב בפעם אחרת, "במק אין בעיות בהתקנת חומרה"...Yeah right).

תמשיך לחפש ותמצא נימוקים נוספים... :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חיפשתי כי זה לא ממש מסקרן אותי עד כדי חיפוש בפורום, אבל תודה על ההשקעה ועל זה שנתת לי נקודת מבט שונה.

עריכה: איות בכותרת (Prog.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

ובחזרה לשאלה המקורית, כאן אפשר למצוא סקירה מעניינת ומפורטת מאוד על כל מערכות ההפעלה החלופיות למק, circa דצמבר 2000.

מעבר לשחרור של גרסאות חדשות יותר של ו-BSD לא היה מאז כל שינוי משמעותי ולא נוספו, למיטב ידיעתי, חברות חדשות למועדון.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...