האם אפשר לעבוד עם מערכות הפעלה שהן לא MacOS על מחשבי מקינטוש ? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשר לעבוד עם מערכות הפעלה שהן לא MacOS על מחשבי מקינטוש ?

Recommended Posts

שאלה לי אלייכם הידש שלי במק וכל מה שקשור לסוג המחשבים האלה הוא דיי אפסי ....

אבל רציתי לדעת: האם כמו במחשב PC רגיל אפשר לעבוד על מחשבי עם מערכות הפעלה שונות ? (UNIX, LINUX) וכו' ? ::)

עריכה: איות בכותרת (Prog.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש למק כמה גירסאות שונות של לינוקס. ומערכת הפעלה של פי סי ניתן להריץ בעזרת כלי אמולציה שניקרא VirtualPC

לא רק.

שכחת את גירסת ה-PPC של BeOS ז"ל.

ולגבי אמולציה, היא לא מוגבלת רק למערכות של מחשבי , ישנם אמולטורים גם לאמיגה, C-64 ועוד...

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז האם אפשר להתקין ולעבוד איתו בדיוק כמו על פיסי רגיל ??

לא רק שאפשר להתקין , אלא ש-Connectix (יצרני VPC) אפילו משווקים אימג' שלה להתקנה מהירה.

אבל לפחות מבחינת ביצועים אל תצפה להרבה, זה ממש לא יהיה "כמו פיסי רגיל", אלא אם כן היית מצליח להתקין על P1-166 או גרוטאה דומה... :lol:

אם יש לך חדש יחסית (לפחות G4-400 עם 256MB זכרון), תוכל איכשהו לגלוש באינטרנט ולעשות עוד כמה דברים.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מק זה מחשב מאוד חזק והוא לא משתווה לפנטיום 1 :nono: .

מה שהוא מתכוון זה אם אתה עושה אמיולציה לתוכנות ובטח למערכת הפעלה אז זה יעבוד יותר לאט.

אני קראתי בקפטן אינטרנט (ז"ל :|) שאפל חושבים להוציא את OS X מערכת ההפעלה שלהם לשוק ה (X86), זה יכול להיות צעד מאוד מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת אומרת שמערכת ההפעלה היחידה שיכולה להוציא את המקסימום מהמקים היא OS ?

לא. ל-PPC נותנת מולטיטסקינג עליון לזה שמספקת OS9, ועל המקים שניתן להריץ את BeOS-PPC תראה יתרונות רבים בביצועים של המערכת הזאת על פני MacOS.

לגבי OS X, היא אכן "ראויה", אבל היא מרגישה כבדה מאוד בהשוואה לגרסאות קודמות וזאת אחת הסיבות שמשתמשי רבים לא עברו אליה עדיין.

מק זה מחשב מאוד חזק והוא לא משתווה לפנטיום 1 :nono: .

היו גם מקים חלשים מפנטיום 1, ה-LC שמוזכר בדיון הזה הוא בפירוש מחשב חלש יותר מ-P1-166.

וגם לא הייתי אומר "חזק מאוד" משתי סיבות:

1. עבור כל שקל שתשלם, תמיד תקבל ב-PC ביצועים טובים יותר. עם 6500 ש"ח שעולה iMac G3-600 (זכון SDR) אפשר בקלות לקבל PC מהיר בהרבה עם מעבד -XP2000 וזכרון .

2. גם אם אתה שייך לקבוצת ה-money-is-no-object, עדיין ה- מוביל בבטחה. אין ספק ש- 4 2.4GHz עם RDRAM מהיר משמעותית מ-G4 1.0GHz עם ה-SDR133 שלו (רק ב-RC5 המוטורולה עשוי להוביל, אבל בכל השאר... no contest)

מה שהוא מתכוון זה אם אתה עושה אמיולציה לתוכנות ובטח למערכת הפעלה אז זה יעבוד יותר לאט.

נכון.

אני קראתי בקפטן אינטרנט (ז"ל :|) שאפל חושבים להוציא את OS X מערכת ההפעלה שלהם לשוק ה (X86), זה יכול להיות צעד מאוד מעניין.

אין לאפל שום בעיה לשחרר port ל-. אבל הם כנראה מספיק חכמים לא לעשות את הטעות הזאת.

מק ממוצע עולה כמה אלפי דולרים ומערכת ההפעלה עולה רק $130, ולכן את מרבית הרווחים שלהם, עושים ממכירת החומרה.

OS X ל- תגרום לעצירה מוחלטת של מכירת מחשבי המק היקרים, בדומה למכירת הזכיונות לתואמי- בתחילת שנות ה-90', צעד שכמעט מוטט את החברה.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו גם מקים יותר חלשים מה 386, אז מה? אני מדבר על המקים של היום הם בפירוש יותר חזקים מפנטיום 1. לא טענתי לרגע שמבחינת ביצועים יותר שווה להשקיע במקינטוש.

אתה משווה מק לפנטיום 166 ?

נראה לי שהשאלה הייתה דיי ברורה.

ובקשר לפורט של OS X ל , נראה :saint:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...המקים של היום הם בפירוש יותר חזקים מפנטיום 1.

I'll grant them that

;D

לא טענתי לרגע שמבחינת ביצועים יותר שווה להשקיע במקינטוש.

ההסתייגות שלי מהביטוי "חזק מאוד" לא הייתה רק לגבי נושא המחיר או התמורה לכסף.

ה- הכי מהיר חזק יותר מהמק הכי מהיר (XEON-2.4/RDRAM מול G4-1.0/SDRAM).

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב חק מאוד זה ביטוי יחסי.

תביט על המפרט שלי ותבין שבשבילי כמעט כל מחשב הוא חזק מאוד ;D

אבל, לעניין גם עם המק הכי חזק משתווה (נניח אני באמת לא הכי מבין) לפנטיום 4 1.5 או משו זה עדיין מחשב מאוד חזק.

ואני בכלל לא בטוח שהפיסי הכי חזק לוקח את המק הכי חזק, שוב אני לא ממש מבין בתחום אבל אני קראתי שמחשבי מק הם כן מאוד חזקים, אולי המגהרץ שלהם לא גבוה כמו אינטל אבל כמו שאמידי הוכיחו לנו, זה לא תמיד קשור. ותזכור ש זה לא למשתמש הביתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב חזק מאוד זה ביטוי יחסי.

תביט על המפרט שלי ותבין שבשבילי כמעט כל מחשב הוא חזק מאוד ;D

OK, יחסית ל-PII-350 שלך, הG4-1000 חזק יותר. שנינו מסכימים על זה.

אבל, לעניין גם עם המק הכי חזק משתווה (נניח אני באמת לא הכי מבין) לפנטיום 4 1.5 או משו זה עדיין מחשב מאוד חזק.

הכל צריך להיות בקונטקסט המתאים.

בשביל צרכים ביתים ממוצעים, הוא חזק דיו, אבל בשביל קומפילציות ארוכות, קידוד ווידאו ועוד שימושים כבדים יותר הוא בפיגור ניכר על המיטב של עולם ה-.

ואני בכלל לא בטוח שהפיסי הכי חזק לוקח את המק הכי חזק

תעשה קצת חיפושים ברשת ואז תהיה בטוח...

שוב אני לא ממש מבין בתחום אבל אני קראתי שמחשבי מק הם כן מאוד חזקים, אולי המגהרץ שלהם לא גבוה כמו אבל כמו שאמידי הוכיחו לנו, זה לא תמיד קשור.

זה ועוד איך קשור, אבל זה כמובן לא כל הסיפור. ולכן אני חוזר וממליץ לך לחפש מבחנים עצמאיים ולקרוא את התמונה האמיתית.

ותזכור ש זה לא למשתמש הביתי.

מה הקשר? הוא x86? בפירוש כן! הוא מהיר יותר מכל G4 שקיים? ועוד איך...

אבל רק כדי שתהיה שלם עם ההשוואה, בדוק את תוצאות המבחנים הרשמיים הבאים: Apple's Gigahertz System and the SPEC Benchmark

תראה בבירור שמחשבי ביתים (זולים בהרבה מה-G4 ומה-XEON) מנגבים את הרצפה עם המעבד של :bash:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב למרות שאני לא מסכים עם כל מה שאמרת הידע שלי בנושא באמת מועט (מבוסס רובו ככולו על טור המק שהיה מתפרסם בקפטן אינטרנט) ובכל מקרה עד שכמעט כל המשחקים יצאו עם תמיכה מובנית במק + תמיכה מושלמת בעברית + מחיר יותר זול, אני לא אשקול לעבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב למרות שאני לא מסכים עם כל מה שאמרת הידע שלי בנושא באמת מועט (מבוסס רובו ככולו על טור המק שהיה מתפרסם בקפטן אינטרנט)

לא ברור לי איך אתה יכול לא להסכים עם משהו שאתה כל כך לא מכיר? ???

קראת את המבחנים ב-SPEC? אם יש לך ספק שלמוסד כמו SPEC יש קצת יותר סמכות בנושא, אולי כדאי לך לעיין ברשימה חלקית של חברות ענק שחברות בו:

3DLabs * Advanced Micro Devices - AMD * Apple Computer, Inc. * ATI Research * Caldera Systems * Compaq * * eTesting Labs * Fujitsu Siemens * Fujitsu Technology Solutions * Hewlett-Packard * Hitachi Data Systems * * Intel * Graphics * * NEC - Japan * Novell, Inc. * * Oracle * SGI * Sun Microsystems * Veritas Software

תוסיף לאלה אוניברסיטאות בעלות שם עולמי ומוסדות מחקר אחרים שתומכים בארגון ותבין שעם כל הכבוד ל-"הארץ" ולעיתון האינטרנט המנוח שלו, המאמרים הסובייקטיבים שם רחוקים מלהוות סימוכין ברי תוקף לגבי ביצועיו של המק.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל צרכים ביתים ממוצעים, הוא חזק דיו, אבל בשביל קומפילציות ארוכות, קידוד ווידאו ועוד שימושים כבדים יותר הוא בפיגור ניכר על המיטב של עולם ה-.

איך אתה מסביר את זה שהאנשים הכמעט יחידים שמשתמשים במק אלו גרפיקאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...