הצילו! HD לא מתניע... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצילו! HD לא מתניע...

motir

Recommended Posts

הי,

חיברתי את אחד הדיסקים שלי כשהמחשב היה דלוק (אני יודע.. אני יודע...)

חיברתי בטעות את החשמל הפוך, והיה גץ קטן.

עכשיו ה-HD לא נשמע לי "מניע". לא שומעים את הפלטות מסתובבות. הוא כן מתחמם מעט, אבל ממש לא נשמע עובד. :'( :'(

הוא עדיין באחריות, אבל אני מוכרח להציל את מה שיש עליו.

האם יש דבר כזה "פיוז" ל-HD ?

האם יש מה לעשות ?

למישהו יש מושג כמה עולה להציל HD בחברה מוסמכת לזה?

תודה מראש

מוטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שההארד דיסק שלך מת. לא היה ממש חכם לחבר אותו למחשב דלוק ועוד הפוך. תנסה לחבר אותו למחשב אחר - יש סיכוי קלוש שזה יעבוד. לגבי שיחזור המידע אז יש כמה חברות שמתמחות בזה ואני לא בטוח אבל כמה שאני מבין המחירים שם הם לחברות ולא לאנשים פרטיים ככה שאם הדיסק באמת הלך אין הרבה סיכוי להציל מה שהיה עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן... אכן זה היה מטומטם לגמרי מצידי. אני לא יודע מה חשבתי לעצמי...

חיברתי את ה-HD למחשב אחר עכשיו ואותו כנ"ל.

שיייייייייייייט...

אנחנו מדברים על חודשים ארוכים של איסוף חומר. והכל ירד לטמיון...

:-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, יש שיטה אחת שאף פעם לא ניסיתי, אולי מישהו פה יוכל להסביר עליה יותר טוב ממני. אתה צריך למצוא הארד דיסק בדיוק כמו ההוא שנשרף לך - דגם, גודל, הכל - ולהחליף את ה Controller של השרוף בזה של החדש (זה בחלק התחתון שלו, ליד היציאה של החשמל, מלא מעגלים אלקטרוניים, אתה תראה את זה). כמו שאמרתי אני לא בטוח אבל שמעתי שזה יכול להציל הארד דיסק (כמובן שהדיסק השני ילך). אתה רק צריך למצוא מישהו שיודע לעשות את זה כי זה לא כל כך פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע מעניין, והאמת אפילו הגיוני מאוד.

במיוחד במקרה כמו שלי, שכנראה רק הקונטרולר הלך ואין בעיה במדיה עצמה.

ז"א, אני צריך למצוא HD עם מדיה דפוקה וקונטרולר תקין.

השאלה איפה אני מוצא דבר כזה... (זה 120GB IDE 8MB, בן כמה חודשים).

אולי אם היה לי קשר עם איזה יבואן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חברות שעושות את זה (ולוקחות די הרבה כסך).

אם המידע שווה לך את ההשקעה אתה יכול לקנות דיסק חדש ולהעביר את הבקר בעצמך (צריך להיות דיסק מאותה סדרה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, יש שיטה אחת שאף פעם לא ניסיתי, אולי מישהו פה יוכל להסביר עליה יותר טוב ממני. אתה צריך למצוא הארד דיסק בדיוק כמו ההוא שנשרף לך - דגם, גודל, הכל - ולהחליף את ה Controller של השרוף בזה של החדש (זה בחלק התחתון שלו, ליד היציאה של החשמל, מלא מעגלים אלקטרוניים, אתה תראה את זה). כמו שאמרתי אני לא בטוח אבל שמעתי שזה יכול להציל הארד דיסק (כמובן שהדיסק השני ילך). אתה רק צריך למצוא מישהו שיודע לעשות את זה כי זה לא כל כך פשוט.

דוד שלי פעם עשה דבר כזה. טוב הוא מומחה בזה הוא פירק הכל לבד והרכיב וזה עבד לו.

הוא הצליח להרכיב את ההרדיסק שהלך בחזרה איך הוא היה לפני שהוא פירק אותו ולממש את האחריות ולקבל חדש.

הוא אמר לי שהוא עשה הכל בעדינות ואפילו עבד עם כפפות כדי לא לעשות סימנים שהוא פירק את ההרדיסק כדי לממש את האחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי בטעות את החשמל הפוך, והיה גץ קטן.

איך בדיוק חיברת את החשמל הפוך?

אגב, אני חושב שאפשר לחבר דיסקים קשיחים למחשב כאשר הוא דולק, רק אם הם SATA, כי SATA תומך ב HOT SWAP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה היה המפצל שמחבר את המאוורר. לא ממש חיברתי, רק בטעות קירבתי אותם והם נגעו אחד בשני, רק הפוכים.. היה גץ קטן וזהו. כנראה שהדיסק נשרף. מזל שרק הוא היה מחובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה איפה אני מוצא דבר כזה... (זה 120GB IDE 8MB, בן כמה חודשים)

קנה משומש או חדש אם זה כל כך חשוב.אבל הדיסק קשיח חייב להיות 100% זהה אחרת זה לא יעבוד

שיהיה אם אותו firmware/part number

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...