אילו זכרונות הכי טובים לOC לA64..? ועוד שאלות על OC.. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אילו זכרונות הכי טובים לOC לA64..? ועוד שאלות על OC..

Euthanasia

Recommended Posts

חשבתי שאם אני כבר קונה מחשב חדש למה לא שיהיה לו פוטנציאך לOC מכובד. לכן אני חושב שאני אוותר על PC3200 ואקח PC3700 או משו אחר שאתם ממליצים לי כי אני ממש לא מבין בOC ומקווה להבין בהמשך.

אז ככה אני עוד כמה חודשים אולי פחות מתכוון לקנות מערכת מבוססת אטלון 64 וכאשר המחשב כבר יספק אותי אני אתחיל לעשות לו OC, על אילו זכונות אתם ממליצים? וגם.. כאשר אני ארצה לעשות OC איך אני בדיוק צריך לעשות את היחס בין המעבדזכרון/כרטיס מסך? האם הרכיבים הללו צריכים להיות ביחס מאחד לאחד? וOC למעבד וזכרונות עושים דרך הביוס? ומדוע צריך להוסי, מתח??

בבקשה תענו לי על השאלות! תודה רבה רבה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אלא אם כן אתה מתכוון להשקיע (הרבה מאוד) בזכרונות CAS2, קח את ה DDR500 ב KSP. מומלצים מאוד.

2. במידה ואתה באמת קונה DDR500 אז תשים את היחס על 1:1. אם תיקח איטיים יותר, והם יגבילו אותך בOC אז תוריד את היחס.

3. לכרטיס מסך לא עושים OC דרך הביוס, ולכן השאלה לא רלוונטית.

4. OC למעבד ולזכרונות(וללוח) עושים מהביוס.

5. מוסיפים מתח כאשר אחד הרכיבים(לוח\זיכרון\מעבד) הגיע לקצה היכולת שלו והוא כבר לא יציב. בכדי לייצב אותו(וגם לחמם אותו תוך כדי) מוסיפים מתח.

מקווה שעזרתי :)

RJ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזרת מאוד!

אין לי בעיה להוציא כסף על בעלי תזמונים של2225 ושהם גם יהיו DDR500 רק אני לא יודע איזה!

ואתה יכול להסביר לי את היחס, כלומר מה זאת אומרת יחס? (מספרים יעזרו..)

OC ללוח?! הא?

אוקי הבנתי בקשר למתח.. צריך להביא לאט לאט מתח עד שהמחשב מתייצב? (מתייצב = הכל עובד כרגיל בלי קירטועים גם במשך שעות של פריים95 - ?)

תודה אחי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי..אני אנסה לברר אם אני אוכל להשיג מחול...

ואתם יכולים בבקשה לענות לי על ההודעה הקודמת:

"ואתה יכול להסביר לי את היחס, כלומר מה זאת אומרת יחס? (מספרים יעזרו..)

OC ללוח?! הא?

אוקי הבנתי בקשר למתח.. צריך להביא לאט לאט מתח עד שהמחשב מתייצב? (מתייצב = הכל עובד כרגיל בלי קירטועים גם במשך שעות של פריים95 - ?)

תודה אחי!"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזרת מאוד!

אין לי בעיה להוציא כסף על בעלי תזמונים של2225 ושהם גם יהיו DDR500 רק אני לא יודע איזה!

ואתה יכול להסביר לי את היחס, כלומר מה זאת אומרת יחס? (מספרים יעזרו..)

OC ללוח?! הא?

תודה אחי!

OCZ זה אחלה זכרונות ל OC, גם , וגם .

לא מכיר את מה שהמליצו לך אז אני לא יכול להגיב.

בקשר למתח הבנת נכון, רק שלא מעלים מתח לכל המחשב, אלא לרכיב אחד בלבד(זיכרון\לוח\מעבד(\כ.מסך) )

בכדי לענות לך על שאר השאלות נחזור לבסיס

אז איך בעצם עושים OC?

למחשב יש "באס ראשי" שנקרא FSB.

זה הבאס בו עובדים הלוח, הזיכרון, והמעבד.

אבל...

לזכרונות מסוג DDR(קיצור של Double Data Rate) יש מנגנון שמאפשר להם לעבוד פעמיים בכל מחזור שעון, כלומר בבאס כפול.

לכן אם עבדנו ב FSB של 200, הזכרונות יעבדו בבאס 400. במידה ויש Dual Chanel, הם יעבדו במהירות כפולה, ואז 800.

גם למעבדים יש מנגנון שנותן להם לעבוד פעמיים בכל מחזור שעון(בישנים יש רק אחד, בפנטיום 4 יש 4 פעמים בכל מחזור שעון) ולכן מעבד מסוג A64 יעבוד בבאס 400 גם הוא.

לאחר מכן יש לנו משהו שנקרא מכפלה. זהו מספר הפעולות שיעשה המעבד בכל מחזור.

לכן אם יש לך מעבד עם מכפלה 10(לדוגמא ב A64 3000) המעבד יעבוד ב FSBXMULTIPLER=200X10=2000 כלומר ב 2GHZ.

כשאנחנו עושים OC אנחנו יכולים:

א. לשנות את המכפלה של המעבד.(בתנאי שהמכפלה פתוחה=ניתנת לשינוי)

ב. להעלות את ה FSB.

לכן אם העלית את ה FSB מ 200 ל 205, הלוח יעבוד ב 205, הזכרונות יעבדו ב 410(זכרונות ב SINGLE CHANEL), והמעבד יעבוד ב 205X10= 2050 מה"ז ובבאס 410.

כלומר, במידה ואין לך מכפלה פתוחה(אני לא בטוח אם לA64 יש מכפלה פתוחה, חכה לעוד מגיבים), בכדי לעשות א"ק(=OC) למעבד, אתה עושה א"ק ללוח, לזיכרון, ולמעבד.

לכן אתה צריך לדאוג לקירור ראוי, לצ'יפסט(שער צפוני=NORTHBRIDGE) של הלוח(ואם אפשר גם ל MOSFET-ים), לזכרונות(לצ'יפים שלהם), ולמעבד עצמו.

מקווה שהבהרתי לך את הרעיון הכללי :cool2:

RJ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצוי לתת תשובות אמינות!

רוב המשיבים אינם בעלי A64 .

מברורים שעשיתי עושה רושם שדווקא התזמונים הרגילים טובי יותר לA64 ולא אלה המהירים שמקובלים כעת.

IronFire

I have just got this board and a 1mb 3200 + athlon 64 and I need a little hand ocing it as I havent used an athlon 64 board before. My current setup is an old 2500 + @ 2.5 ghz in my Prometeia.

Now what settings do I need to play with ?

What and how do you use HTT and what is the difference between 4x and 3 x ?

Thanks

LBJGH

There are a couple of things to do to maximize your overclock:

1. find the maximum cpu clock speed

· set the memory to 133mhz in the bios

· set the vcore to 1.70v

· set the memory to 2.80v

· set the HT to 2x or 3x

· in windows us clockgen to increase the HTT with the default multiplier

The idea of this step is to determine the maximum o/c of the CPU by ruling out memory or chipset limits.

2. find the maximum HTT speed

· set the memory to 133mhz in the bios

· set the vcore to 1.70v

· set the chipset voltage to 1.70v

· set the HT to 2x or 3x

· in windows us clockgen to increase the HTT with the lowest multiplier that will work on your CPU

The idea of this step is to determine the maximum HTT of the motherboard by ruling out memory or cpu limits. I've found the maximum HTT is usually about 1000mhz give or take... my system is at 4x245=980, others have hit 3x300=900

3. find the maximum memory speed.

· set the memory to auto in the bios and default memory timings

· set the vcore to 1.70v

· set the chipset voltage to 1.70v

· set the HT to 2x or 3x

· in windows us clockgen to increase the HTT with the lowest multiplier that will work on your CPU

The idea of this step is to determine the maximum memory speed using the SPD programmed into your memory ruling out chipset or cpu limits.

Now you have to mix and match the different HTT, memory speeds/timings, HT multipliers to get as close to the maximum cpu o/c as possible. Do some benchmarks to determine which combination gives the best performance.

IronFire

Right thanks for the advice, I have done what you said and have managed to find the following :

Max CPU clock is 2.41 Ghz

Max HTT that I could achieve is 3 x 320

Max Memory I can get is 280 Mhz

Now from what I under stand then 280 Memory set to Auto with 280 HTT and 3 x HTT multiplier with 8x CPU multiplier would be what I want but it wont boot at all at these settings.

What should I do or do i have it complterly wrong ?

LBJGH

So you can do 280mhz with the memory:HTT @ 1:1? WOW! that's some awesome memory!

I'd aim for something like 8x cpu multiplier, 300HTT with the maximum memory at 166mhz (which loosely relates to a 5/6 memory divider) giving a memory speed of 250mhz. 3xHT multiplier should will keep the hypertransport bus below 1000 and should be OK (i.e. 3x300).

Set the Vcore to 1.70v and the memory to 2.80v too.

IronFire

Yeah I was very suprised by the mem as well, it was held back so much by my Barton on my 8RDA3+ I never got it over 220 Mhz.

I shall give what you suggest a go, I was getting confused on where to find the divider, I thought the memory lock just fixed it at 200 or what ever u set it to.

Thanks for your help.

IronFire

Hm... I think some thing isn't quite right here. At 2800 Mhz HTT with HT Multi at 3x and CPU Multi at 8x and all voltages maxed windows started to flake out and died after loading.

What do you think could be causing it ? I think the ram maybe being pushed to far with some spurious first overclock result giving me the 280 Mhz so i tried setting the HTT down to 265 and the Multi up to 9 but it chrashed out in 2001.

LBJGH

set the maximum memory to 133mhz in the .... and give it a try...

IronFire

Yeah that seems to have done the trick nicely.

CPU Multi at 8x

HTT Multi at 3 x

HT at 295 Mhz

RAM at 133 Mhz Divider ending up at about 197 Mhz

Trouble is trying to hit 300 HTT causes the CPU to become unstable, I think I need to check out a beta with 1.85 Vcore.

LBJGH

There is a verion of 07/16 that has been modified with modbin6 that lets you select 1.75v and 1.80v but ET warned of possibly killin' the chip with those voltages unless you have excellent cooling.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את כל מה שציטטת(מועיל מאוד, תודה רבה :xyxthumbs: ) אבל לא מצאתי את הקשר לתזמונים שציינת.

מאיפה לקחת את זה שעדיף תזמונים גבוהים מאשר נמוכים במערכות מבוססות A64?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...