האם ניתן לנוע בזמן? - עמוד 6 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן לנוע בזמן?

blue_wolf

Recommended Posts

קראתי.

נשמע הגיוני, ואם אינשטיין טוען כך אז מי אני שאטען אחרת,  אבל- זה עדיין בשלב התיאוריה......

לא באמת מישהו טס במהירות של 299,999 קמ"ש- ניסה ללחוץ על דוושת הגז ולא הצליח להגיד ל-300,001 קמ"ש.   אולי זה נכון- אבל זה עדיין בשלב התיאוריה.  ::)

לפי הגישה שלך מכיוון שלא ניסו עדיין להפיל תפוח מכל נקודה על פני כדור הארץ גם כוח המשיכה הוא בגדר תיאוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

קראתי.

נשמע הגיוני, ואם אינשטיין טוען כך אז מי אני שאטען אחרת,  אבל- זה עדיין בשלב התיאוריה......

לא באמת מישהו טס במהירות של 299,999 קמ"ש- ניסה ללחוץ על דוושת הגז ולא הצליח להגיד ל-300,001 קמ"ש.   אולי זה נכון- אבל זה עדיין בשלב התיאוריה.  ::)

מהירות האור במים קטנה יותר...............

מה גם שהתאוריה הזאת תופסת 90% נכונות רק על פני כדה"א כי בחלל יש ריק משמע החיכוך עם האוויר קטן!

מחוץ מיזה מי אמר שלא ניתן לבנות מכונית שתתן אנרגיה מספקת בשבל לשבור את מהירות האור הריי הנוסחה של אינשטין אומרת:

אנרגיה שווה למסה כפול מהירות בריבוע אז נניח נקח חללית שמשקלה 1ק"ג אזי:

1*300,000^2 = 90,000,000,000

זו כמות האנרגיה שאתה צריך................אם תבנה מנוע שמספק יותר שמשקלו קילו אז אתה יכול לשבור את מהירות האור................(ואליי יותר כי כפי שאמרתי זה בחלל)

מה גם שמהירות האור לא תספק תשובה למסע בזמן כי:

אלקטרונים נעים במהירות זו

גלי הור נעים במהירות זו ואנכנו לא מקבלים גלי אור מזמן שלא ההווה (ואם כן אז זה מאוד משונה ולא הגיוני.........)

קראתי באיזה מגזין גלילאו אני חושב שקוראים לו, ראיתי שמה כתבה על מסע בזמן ולפיו אמרו שזה אפשרי עם חורים שחורים או לנוע במהירות מסוימת בכוון הנגדי של כדה"א

ד"א

חור שחור:

יש תאוריה שאומרת שזהה כוכב הפסיק להסתובב (סביב צירו) וע"י כך הוא התקבץ וממשיך למשוך אליו כול מני לבינים (גם הסלעים וגם מה שהאדם עושה)

אני רואה שיש כאן אנשים שרואים נאשנל ג'אוגרפיק..............

אם לא אז יש תוכנית שנקראת התיגר האנושי, אני לא יודע מתי היא משודרת כי אני רואיתי את הערוץ הזה כאשר מחשבי המסכן נכנס למוסך ( :'() אז ראיתי את זה בשידורים חוזרים מזדמנים

קיצר הראו שמה שיכול להיות שיהיו בגדים חכמים שיזהו את הסביבה שלנו ויחכו אותה ממש כמו זיקית, זה לא אומר בלתי נראות מוחלטת אבל אם אתה הולך ביום יום אתה לא מחפש פקשושים כאלה!

אני אישית היתי מבא מכונית מהעתיד (אם היתי יכול לבחור רק דבר אחד!) אני רק מקווה שיהי לי איפה לתדלק אותה :lol:

אבל אם יהיו לי אין סוף אפשרויות, אז היתי מבא כול מה שבא ליד (מי רוצה רובוט?- נשמע טוב הההאא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שהמסה גדלה?

הבריבוע תכייף רק ל"C" ולא ל-"M" כך שהמסה נשארת והמהירות מוכפלת בריבוע............אבל את הבריבוע הזה אתה מכפיל במסה לפי מיטב ידיעתי ניתן לרשום כך:

E=M*C^2

אבל אנשים מצמצמים את הכפול הזה

ומאיפה אתה יודע שאין מנועה כזה? או שלא ימציאו?!?!

מנוע של מעבורת מגיע לחצי מזה.....................לך תדע מה יההי בעוד 100-5000 שנה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חצי מזה?!

מה אתה מטורף?

אני לא בדקתי אף פעם,אבל זה לא נראה לי הגיוני בשיט

בוא נראה, אם אני לא טועה, לאור לוקח בערך 2 שניות

להגיע לירח ובחזרה (בערך,אני לא לגמרי זוכר)

מה שאומר שאם אתה צודק ונניח שאנחנו מתחשבים במשקל

החללית, תוך שעה (סתם ניחוש) החללית אמורה להגיע לירח

אני אישית לא מכיר חללית שעושה את זה,ואתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שהמסה גדלה?

הבריבוע תכייף רק ל"C" ולא ל-"M" כך שהמסה נשארת והמהירות מוכפלת בריבוע............אבל את הבריבוע הזה אתה מכפיל במסה לפי מיטב ידיעתי ניתן לרשום כך:

E=M*C^2

ומאיפה אתה יודע שאין מנועה כזה? או שלא ימציאו?!?!

מנוע של מעבורת מגיע לחצי מזה.....................לך תדע מה יההי בעוד 100-5000 שנה!!!

למה אתה מדבר שטויות? תקרא את מה שכתבתי לפני דף או שניים. אם זה לא מספיק לך תקרא את "קיצור תולדות הזמן" של סטיבן הוקינג...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שהמסה גדלה?

E=M*C^2

E=mc^2 מסה כפול מהירות האור בריבוע שווה אנרגיה. היא לא אומרת שום דבר לגבי גבול מהירות, היא רק אומרת שממסה אפשר להוציא אנרגיה וההפך, כשמהירות היא הגשר. זה בדיוק מה שאמרתי, במהירות האור בריבוע זה יתפוצץ, וכם יעבור ממסה לאנרגיה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מדהים מה שקורה פה...

אני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל להגיב על דברים.

"במהירות האור בריבוע זה יתפוצץ, וכם יעבור ממסה לאנרגיה!" מה? למה? מי החליט? משעשע, מעורר גיחוך, מנותק מכל קשר למציאות. וזה עוד טוב....

"מנוע של מעבורת מגיע לחצי מזה.....................לך תדע מה יההי בעוד 100-5000 שנה!!!" אללה יודע מה יהיה בעוד כ"כ הרבה זמן, מה שבטוח זה שאין שום כלי מעשה ידי אדם שמתקרב לזה היום. אהה שכחתי את האנטרפרייז.... לא חשוב.

"יש תאוריה שאומרת שזהה כוכב הפסיק להסתובב (סביב צירו) וע"י כך הוא התקבץ וממשיך למשוך אליו כול מני לבינים (גם הסלעים וגם מה שהאדם עושה)" מעניין. אפשר לקבל לינק? למיטב ידיעתי המדענים יודעים איך נוצר חור שחור.... וזה לא כוכב שהפסיק להסתובב.... (נניח שכן, למה שכח המשיכה שלו יגדל במידה כ"כ גדולה?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו בדק בפעם האחרונה כמה שוקלת חללית???

אני דברתי על גוף שמשקלו הוא קילו לא כמה טונות!

כדיי להבא מעבורת למהירות האור צריך פי 10,000 יותר אנרגיה (מתוך נקודת הנחה שמעברת שוקלת כ-10 טונות מה שאין לי מושג בגרוש כמה!)

וכן אם מעבורת מצליחה לצאת מכוח המשיכה של כדה"א אז יש לה את האנרגיה אל תשכחו שזה פיצוץ לא מנוע (פיצוץ מבוקר)

ולי שאמר שזה יכח לך שניה התעלמתה לגמרי מהגורמים האחרים! כמו משקל שהוא גדול בצורה אסטרונומית!

קיצר לכול ה"חכמים" שמיהרו לקטול אותי! אני דיברתי על אנרגיה!!!!! (ג'אול) ולא על מהירות! והאנרגיה שאני חישבתי היא לגוף שמשקלו 1ק"ג בודד!!!!

אז בחית תבינו טוב טוב למה אתם מגיבים כי כול אלו שאמרו שאני תעיתי עם האנרגיה צדקו! היא גדולה יותר!!!

משהו יודע באיזו מהירות חללית מתקרב לכדה"א??? (למשתח הנחיתה) לא? פי 25 ממהירות הקלו!!!! (מהירות הקול 1200! קמ"ש)

ד"א משהו הזכיר פה, לחללית לקח 4 שעות הבעייה שזה מאנציקלופדיה מסריחה כזו של ילדים.......אני לא יודע עד כמה היא אמינה, אשמח אם משו יאשר את זה או יתקן, אבל לא לוקח לה יותר מ24 שעות!

"מנוע של מעבורת מגיע לחצי מזה.....................לך תדע מה יהיה בעוד 100-5000 שנה!!!" אללה יודע מה יהיה בעוד כ"כ הרבה זמן, מה שבטוח זה שאין

אמרתי את זה בגלל שאמרתי שהאדם אוליי כן ישבור את מהירות האור ולא צריך לשלול את זה! ואתה בא ואמור את אותו המשפט שאני אמרתי רק בצורה פחות נעימה וזה נשמע כאילו שאני דיברתי שתויות!

שוב אני מבקש תבינו טוב טוב על מה אתם מגיבים! זה מעצבן לראות אתם נופלים על פסיקים, אם אין לכם כוח לקרא הכול פשות אל תגיבו ותחסכו לי ולכם כוח מיותר!!

"יש תאוריה שאומרת שזהה כוכב הפסיק להסתובב (סביב צירו) וע"י כך הוא התקבץ וממשיך למשוך אליו כול מני לביינים (גם הסלעים וגם מה שהאדם עושה)" מעניין. אפשר לקבל לינק? למיטב ידיעתי המדענים יודעים איך נוצר חור שחור.... וזה לא כוכב שהפסיק להסתובב.... (נניח שכן, למה שכח המשיכה שלו יגדל במידה כ"כ גדולה?)

אין לי לינק, כי ראיתי את זה בנאשיונאל ג'אוגרפיק יכול להיות שיש באתר שלהם משהו (אם בכלל יש אתר) וגם זה לא בתוח, הם אמרו שלכול חפץ יש כוח משיכה (גם בינך לבין המסך שאתה מסתכל כרגע) אבל אילו 2 פריטים זניכים בגלל החיכוך והגודל שמעיד על האנרגיה הפונטנציאלית

אבל כאשר מדובר על מאסות אדירות כמו כוחבים אז יש להם כוח ענק, אם כדה"א שלו יפסיק להסתובב איך שהו או מתישהו או ממשהו (הבנתם את הכוונה) אז אתה ואני והבתים לשנו והאוויר מסביבינו נתדבק לאדמה, הגודל של כדה"א יקטן פי כמה יתכן ויגיע עד לגודל של אפונה (כמו שהיה לפני המפץ הגדול) ותאמין לי נשה אתה לחשוב מה הכוח של כוכה שקיבצו אותו (במקרה הזה קבץ את עצמו) לתוך גרגיר של אפונה!!!

וגם לא לכול דבר חייבת להיות דרך הווצרות אחת! בכלל אתה יודע איך נוצריך חורים שחורים

חורים שחורים אוליי יודעים איך הם נוצרים אבל אף אחד לא יודע איך התנאים שמה ו\או מה גודלם

אנשים בפעם הבא טבינו טוב על מה אנשים אחרים מגיבים! כי כול מה שאמרתם לא נכון! (חוץ מהחורים שחורים שאני לא בתוח ב-100% עדין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני מציע לך ללמוד חיבור לפני שאתה ממהר כל כך להיות פיזיקאי.

חור שחור זה גוף בעל מסה עצומה שכוח המשיכה שלו כל כך חזק שכל הסביבה שלידו נבלעת לתוכו ושום דבר לא יכול לצאת ממנו, גם אור ובגלל זה הוא שחור (כי לא רואים אותו).

אין קשר לכוכב שמפסיק להסתובב ובטח שלא ראית את זה בNG.

כדור הארץ הוא גוף כמו כל כגוף אחר ואם הוא יפסיק להסתובב סביב צירו (שזה דבר שהוא לא ממש הגיוני בגלל מערכת השמש והמהירות שקיימת לכדור הארץ ולשאר חבריו במערכת... כולם לווינים של השמש (חוץ מהירחים)) אז הוא פשוט יעוף לו בחלל ומה שלא יהיה איתו אין סיבה שהוא יתקבץ או כוח המשיכה שלו יגדל... מדהים אותי מאיפה הבאת את השטויות האלה.

זה שיש לכל מסה כוח משיכה זה דבר ידוע והעובדה שאנחנו לא נמשכים אחד לשני ולכל דבר בעולם הזה כמו מגנט זה בגלל שהמשיכה היא כל כך חלשה שהיא כמעט לא קיימת וגם ההתנגדות של האוויר והחיכוך עם האדמה מספיקים כדי לבטל את המשיכה הזאת בצורה מוחלטת.

זה דבר שכל תלמיד פיזיקה בשנה א' יודע אבל זה ממש לא קשור לחורים שחורים.

כדור הארץ ברגע זה מסתובב סביב השמש וגם סביב צירו וכל מה שעליו גם מסתובב איתו, אם הוא לא יזוז... גם אנחנו לא נזוז.

אין שום סיבה שהמשיכה שלו תגדל... המסה שלו תהיה אותה מסה והמשיכה שלו תהיה אותה המשיכה - פה זה מתחיל ופה זה נגמר.

חוץ מזה אין מצב שכוכבים יפסיקו לזוז ככה סתם, זה פשוט לא יכול להיות. מה שכן יכול לקרות זה שיפגע בהם משהו באותה מסה והם יתחברו בצורה מסוימת ואם לא יהיה שום דבר בסביבה יהיה פשוט כוכב שלא זז (ומה הסיכוי שזה יקרה ? שני כוכבים בודדים ביקום ששוקלים בדיוק אותו דבר ומתנגשים זה בזה בשום מקום על אותו קו בדיוק בצורה נגדית).

ונגיד שכל אחד מכוכבים האלה או הגופים האלה שוקלים רק 100,000 ניוטון, נראה לך שהם יהפכו לחור שחור ? איפה... אין מצב הגוף כזה בולע אור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו בדק בפעם האחרונה כמה שוקלת חללית???

אני דברתי על גוף שמשקלו הוא קילו לא כמה טונות!

כדיי להבא מעבורת למהירות האור צריך פי 10,000 יותר אנרגיה (מתוך נקודת הנחה שמעברת שוקלת כ-10 טונות מה שאין לי מושג בגרוש כמה!)

וכן אם מעבורת מצליחה לצאת מכוח המשיכה של כדה"א אז יש לה את האנרגיה אל תשכחו שזה פיצוץ לא מנוע (פיצוץ מבוקר)

ולי שאמר שזה יכח לך שניה התעלמתה לגמרי מהגורמים האחרים! כמו משקל שהוא גדול בצורה אסטרונומית!

קיצר לכול ה"חכמים" שמיהרו לקטול אותי! אני דיברתי על אנרגיה!!!!! (ג'אול) ולא על מהירות! והאנרגיה שאני חישבתי היא לגוף שמשקלו 1ק"ג בודד!!!!

אז בחית תבינו טוב טוב למה אתם מגיבים כי כול אלו שאמרו שאני תעיתי עם האנרגיה צדקו! היא גדולה יותר!!!

משהו יודע באיזו מהירות חללית מתקרב לכדה"א??? (למשתח הנחיתה) לא? פי 25 ממהירות הקלו!!!! (מהירות הקול 1200! קמ"ש)

ד"א משהו הזכיר פה, לחללית לקח 4 שעות הבעייה שזה מאנציקלופדיה מסריחה כזו של ילדים.......אני לא יודע עד כמה היא אמינה, אשמח אם משו יאשר את זה או יתקן, אבל לא לוקח לה יותר מ24 שעות!

אמרתי את זה בגלל  שאמרתי שהאדם אוליי כן ישבור את מהירות האור ולא צריך לשלול את זה! ואתה בא ואמור את אותו המשפט שאני אמרתי רק בצורה פחות נעימה וזה נשמע כאילו שאני דיברתי שתויות!

שוב אני מבקש תבינו טוב טוב על מה אתם מגיבים! זה מעצבן לראות אתם נופלים על פסיקים, אם אין לכם כוח לקרא הכול פשות אל תגיבו ותחסכו לי ולכם כוח מיותר!!

אין לי לינק, כי ראיתי את זה בנאשיונאל ג'אוגרפיק יכול להיות שיש באתר שלהם משהו (אם בכלל יש אתר) וגם זה לא בתוח, הם אמרו שלכול חפץ יש כוח משיכה (גם בינך לבין המסך שאתה מסתכל כרגע) אבל אילו 2 פריטים זניכים בגלל החיכוך והגודל שמעיד על האנרגיה הפונטנציאלית

אבל כאשר מדובר על מאסות אדירות כמו כוחבים אז יש להם כוח ענק, אם כדה"א שלו יפסיק להסתובב איך שהו או מתישהו או ממשהו (הבנתם את הכוונה) אז אתה ואני והבתים לשנו והאוויר מסביבינו נתדבק לאדמה, הגודל של כדה"א יקטן פי כמה יתכן ויגיע עד לגודל של אפונה (כמו שהיה לפני המפץ הגדול) ותאמין לי נשה אתה לחשוב מה הכוח של כוכה שקיבצו אותו (במקרה הזה קבץ את עצמו) לתוך גרגיר של אפונה!!!

וגם לא לכול דבר חייבת להיות דרך הווצרות אחת! בכלל אתה יודע איך נוצריך חורים שחורים

חורים שחורים אוליי יודעים איך הם נוצרים אבל אף אחד לא יודע איך התנאים שמה ו\או מה גודלם

אנשים בפעם הבא טבינו טוב על מה אנשים אחרים מגיבים! כי כול מה שאמרתם לא נכון! (חוץ מהחורים שחורים שאני לא בתוח ב-100% עדין)

ואוו.... אתה מתעקש להוריד פה את רמת האינטיליגנציה של התגובות (שגם ככה היא לא גבוהה במיוחד, במיוחד בפורום וטכנולוגיה), אני מרגיש ששרפתי כמות נכבדה של תאי מוח רק על קריאת ההודעה האחרונה שלך....

יש לך בכלל מושג על מה אתה מדבר או שאתה פשוט יושב ובוחר באקראי מילים מאבן שושן ומקווה שיהיה שמץ של קשר לוגי בין המילים?

מהירות הקול 300 מ' בשניה מהירות האור 300,000 ק"מ בשניה. נעשה את זה ביחד ולאט כדי שתבין מהר:

1 ק"מ = 1,000 מטר. יש?

300,000 ק"מ = 300,000,000 מטר. עד כאן ברור?

300X25=7,500. מובן?

300,000,000:7,500=40,000. זהו, אחרון חביב.

ז"א שמהירות הכניסה לאטמוספירה (לדבריך, אני לא יודע מאיפה אתה לוקח את הנתונים האלה, אני חושד בהשפעה של כימיקלים) קטנה בסדר גודל של (אני אכתוב את זה במילים כדי שלא תוכל להגיד שהתבלבלת) ארבעים אלף. מה אני אגיד לך, עוד מעט אנחנו שם.

וזה בלי בכלל להזכיר את זה שאיזה תקלה קטנה (ע"ע קולומביה) מפוצצת את האמאמא של המעבורת במהירות שהיא כ"כ נמוכה ביחס למהירות האור.

כל מה שכתבתי למעלה כמובן מיותר כי אם היית יודע קצת קצת קצת קצת קצת קצת קצת על מה אתה מדבר:

For non-relativistic objects Newton defined momentum, given the symbol p, as the product of mass and velocity -- p = m v. When speed becomes relativistic, we have to modify this definition -- p = gamma (mv)

Notice that this equation tells you that for any particle with a non-zero mass, the momentum gets larger and larger as the speed gets closer to the speed of light. Such a particle would have infinite momentum if it could reach the speed of light. Since it would take an infinite amount of force (or a finite force acting over an infinite amount of time) to accelerate a particle to infinite momentum, we are forced to conclude that a massive particle always travels at speeds less than the speed of light.

* ההודעה הנ"ל נכתבה תחת ההשפעה של כמות מגונה ביותר של אלכוהול. תלונות יש להפנות ל-BEACH BAR בפיתוח. סליחה ההנהלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי? מה? איך? מדוע? כיצד? מתי? איפה? למה?

למה שמשהו יהפוך לאנרגיה כשהוא מגיע למהירות האור? (אם היה אפשר, כרגע תיאורתית זה לא אפשרי.)

המשוואה מתארת המרה בין מסה לאנרגיה, מצב אידיאלי בו כל כמות החומר הופכת לאנרגיה.

בכור גרעיני זה לא קורה.

http://library.thinkquest.org/17940/texts/fission/fission.html?tqskip1=1

אבל למה אני צריך לחפש בשבילך?

לא נמאס לך לצאת אהבל? באמת כדאי שתבדוק ב- לפני שאתה כותב דברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברת אלי? שמע אני מכיר את זה עוד משהיית בשא"ש (האמת אני לא חושב שהייתי אפילו בשא"שונצ'יק כשאתה היית בשא"ש ;D)

אני יודע איך זה עובד, פשוט ניסיתי להסביר את זה הכי פשוט שיכלתי, ומן הסתם בסוף יצאתי אידיוט...

אבל רק להוכיח (בשביל האגו שלי כמובן), זה עובד ככה: כל אטום מורכב מניוטרון בגרעין, ואלקטרונים ופרוטונים מסביבו (לא מדויק מדי, אבל מילא). אם מצליחים להרוס את הגרעין, האטום מתפוצץ. בפלוטוניום ואורניום יותר קל לעשות את זה, כי הגרעין שלהם דחוס מאוד. אז מחדירים ניוטרנים לגרעין של האטום (רוב פצצת האטום נסב סביב להצליח בזה). ברגע שהוא מתפוצץ, יוצאים עוד ניוטרונים (אלה שהיו בגרעין שלו) שבתורם מפוצצים עוד ועוד אטומים עד שכל העסק הולך ביי ביי...

זהו זה בתיאור פשטני למדי, מי שרוצה יותר שיקרא את E=mc^2 מאת דייויד בודאניס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

לא קראתי את שמונת העמודים שכתבתם אבל אם אתה רוצה תשובה מאוד רצינית,

תלך לאוניברסיטה הכי קרוב לביתך לפקולטה לפיסיקה ותפתח את Physical review letters

שזה אוגדן המאמרים הפיסיקאלים שיצאו באותה שנה ( יש את זה בכל פקולטה לפיסיקה זה התנ"ך שם),

ותחפש באוגדן של 87 או 88 אני לא ממש זוכר, ויש שם מאמר של קבוצה פרופסורים בפיסיקה על איך לבנות מכונת זמן.

הכל תאורתי שם כי הם מדברים על הצורך באנרגיות שהטכנולוגיה האנושית תגיע אליו רק בעוד אלפי שנים (אם תגיע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...