האם ניתן לנוע בזמן? - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן לנוע בזמן?

blue_wolf

Recommended Posts

הכוונה היא לא לצאת מהזמן הזה אל העתיד, הכוונה היא להקפיא את הזמן שלך ביחס לעולם ולגרום לחיים שעל כדור הארץ לעבור ביחס אליך בצורה מהירה מאוד ככה שכמה שניות יכולות להיות שנים.

ואז העתיד מתרחש יפה מאוד, כי מי שחי פה חי כרגיל, לאט... ובזמן הזה יש מישהו שנראה תקוע במקום אבל הזמן שלו זז פי מליון יותר לאט ושם הוא חי גם רגיל, אבל אחרי כמה שניות אצלו פה יעברו מאות שנים וכשהוא יחזור הוא יחזור לעולם חדש ועתידני.

זאת לפחות נראית לי התיאוריה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אני לא יודע למה אבל עלה לי רעיון...

אולי חלק מהדוממים בכוד הארץ הם פשוט דברים שנעים ממש לאט יותר מאיתנו? אני מתכוון כאילו שניה אצלנו אז בשביל החפצים האלו זה אלף שנה? סתם עלה לי בראש וזה נשמע דפוק אבל ... קצת הגיוני.

תחשבו על איזה סלע ענק שבמציאות של הסלעים [ חחח ] הוא גמיש והוא בעצם נע אבל בגלל שהוא נע כ"כ לאט אז אפילו עוד 5 מיליון שנה לא נשים לב..

יש לי שאלה קטנה...

אם נצליח לעבור את מהירות האור, נוכל לבקר בשמש? משום שתהליך החימצון - השריפה יהיה איטי ולא נרגיש בחום ולא נשרף!

נ.ב.

מישהו ראה תסרט הזה עם השעונים? ששמים שעון ולוחצים על כפתור ואז אתה נע מהר יותר מהאחרים?

זה אפשרי עם הטכנולוגיה המתאימה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע למה אבל עלה לי רעיון...

אולי חלק מהדוממים בכוד הארץ הם פשוט דברים שנעים ממש לאט יותר מאיתנו? אני מתכוון כאילו שניה אצלנו אז בשביל החפצים האלו זה אלף שנה? סתם עלה לי בראש וזה נשמע דפוק אבל ... קצת הגיוני.

תחשבו על איזה סלע ענק שבמציאות של הסלעים [ חחח ] הוא גמיש והוא בעצם נע אבל בגלל שהוא נע כ"כ לאט אז אפילו עוד 5 מיליון שנה לא נשים לב..

יש מכשירים שיכולים למדוד מרחקים מאוד מאוד קטנים כמו יחידת מידה בגודל 1 אנסטרן ואני מאמין שיש יחידות מידה יותר קטנות שניתן למדוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שהמרחק הכי קטן שיש (אני לא יודע אם אפשר עדיין למדוד אותו) הוא באורך של אטום.

אם חפץ זז כולו מרחק של אטום אחד שמאלה נגיד, אז זה המרחק הקטן ביותר שהוא יכול לזוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוטנים ואלקטרונים. ואם כבר אז תגיד קווארק- כל ניטרון ואלקטרון מורכב מ-3 קווארקים.

אבל אני לא יודע אם חפץ יכול לזוז במרחק של שישית אטום. אולי הוא יכול לזוז רק אטום אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה קטנה...

אם נצליח לעבור את מהירות האור, נוכל לבקר בשמש? משום שתהליך החימצון - השריפה יהיה איטי ולא נרגיש בחום ולא נשרף!

הוכך פיזקלית שאי אפשר לעבור את מהירות האור, ולכן מה שאתה אומר לא יכול להתרחש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי זה לא הוכח פיזיקלית, אבל התאוריה עצמה (תורת היחסות) טוענת שאי אפשר להגיע למהירות האור עצמה ובטח שלא לעבור אותה מכיוון שכל שמהירותך עולה, כך גם המאסה שלך עולה ולשם הגברת המהירות אתה זקוק ליותר אנרגיה, כך שככל שאתה מתקרב למהירות האור כמות האנרגיה שלה אתה זקוק הופכת להיות אין סופית. משום כך אי אפשר להגיע למהירות האור לפי תורת היחסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא לא לצאת מהזמן הזה אל העתיד, הכוונה היא להקפיא את הזמן שלך ביחס לעולם ולגרום לחיים שעל כדור הארץ לעבור ביחס אליך בצורה מהירה מאוד ככה שכמה שניות יכולות להיות שנים.

ואז העתיד מתרחש יפה מאוד, כי מי שחי פה חי כרגיל, לאט... ובזמן הזה יש מישהו שנראה תקוע במקום אבל הזמן שלו זז פי מליון יותר לאט ושם הוא חי גם רגיל, אבל אחרי כמה שניות אצלו פה יעברו מאות שנים וכשהוא יחזור הוא יחזור לעולם חדש ועתידני.

למיטב ידעיתי, מה שהסברת הוא לא מסע בזמן.

אני חושב שאת מה שהסברת יהיה אפשרי לעשות בעתיד, ע"י הקפאת הבן אדם לרמה שבה האטומים לא זזים, או לפחות קרוב לזה (אני אני די בטוח שזה אפשרי ושיצלחו להתגבר על הבעיות הכרוכות בדבר), ואז איזשהו מנגנון אוטומטי יפשיר את הבן אדם בעוד מספר השנים הרצוי. הבן אם יתעורר וירגיש כאילו עברה שניה, אבל בעצם הוא יהיה נגיד 1000 שנים בתוך העתיד.

כך שכול הדיון הזה לא עוסק בשאלה של פותח הדיון - האם ניתן לנוע בזמן (עצמו)?

אני חושב שלא.

-Ran234

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמעתי על זה.

אני דווקא שמעתי שפיזקלית ניתן לעבור את מהירות האור.

אם תוכל לבסס את דבריך (קישור למשל) זה יעזור.

אין לי לינק, זה כתוב בספר e=mc בריבוע (אני לא יודע איך עושים ת'סימן של חזקה...) מאת דייויד בודאניס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

51-52

קראתי.

נשמע הגיוני, ואם אינשטיין טוען כך אז מי אני שאטען אחרת, אבל- זה עדיין בשלב התיאוריה......

לא באמת מישהו טס במהירות של 299,999 קמ"ש- ניסה ללחוץ על דוושת הגז ולא הצליח להגיד ל-300,001 קמ"ש. אולי זה נכון- אבל זה עדיין בשלב התיאוריה. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שהמרחק הכי קטן שיש (אני לא יודע אם אפשר עדיין למדוד אותו) הוא באורך של אטום.

אם חפץ זז כולו מרחק של אטום אחד שמאלה נגיד, אז זה המרחק הקטן ביותר שהוא יכול לזוז.

המרחב הוא רציף לא בדיד ולכן אין דבר כזה המרחק הקטן שאפשר לעבור.

המגבלה היחידה היא יכולת המדידה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...