האם ניתן לנוע בזמן? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן לנוע בזמן?

blue_wolf

Recommended Posts

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לא אבל שמש יהיה ענק אדום עוד בערך 5 מיליארד שנים... והוא ישאר ככה אחרי זה ויהפוך לכוכב מת ושומם וזהו :-\ :-\

ראיתי את זה בערוץ ההיסטוריה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם מעריכים שהשמש תיזרח עוד 5 מיליארד שנה ואחרי זה תיגדל ותעכל את נגה ומרוקרי אחרי כמה עשרות שנים כל המימן שלה יגרם והיא תהפוך לכוכב מת שומם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי בערוץ 8 תוכנית על מסע בזמן ושם העלו כמה תיאוריות אפשריות למסע אחורה בזמן.

העלו שם פרדוקס אחד, שהנכד של מי שכתב את הספר "מסע בזמן"(או משהו כזה) חוזר אחורה בזמן כדאי להרוג את סבא שלו שבדיוק באותו זמן חושב על רעיון לספר.

אך הוא לא יכול להרוג אותו כי כולם יודעים שזה לא קרא ולא יכול לקרות, אז משהו חייב לעצור אותו מלעשות את זה; למשל האקדח שלו לא פועל והוא מתחיל לרדוף אחריו והסבא שלו קורא למשטרה ועוצרים אותו.

אחרי זה כשהסבא בא לכלא ליראות מי ניסה להיתנקש בו, מסביר לו הנכד שלו שהוא חזר בזמן מהעתיד כדאי לבחון את הפרדוקס ע"י ניסיון להרוג אותו. ואז הם משלימים והוא משחרר אותו וכל הסיפור הזה נותן לסבא את הרעיון לכתוב את הספר שלו (שבגללו מלכתחכתחילה הנכד שלו חזר בזמן).

זאת אומרת שאפשר לחזור בזמן, אבל אי אפשר לשנות- אפשר רק לתרום את חלקך בהיסטוריה.

אבל יש בעיה אחת גדול, התיאוריה הזאת בעצם סותרת את הקיום של חופש פעולה ואומרת שהכל מתוכנן ונעשה ולא ניתן לשנות כלום

יש עוד תיאוריה, שפותרת את הפרדוקס שקשורה איכשהו לתורת הקוונטים, וחלקלקיקים תת אטומיים (Sub Atomic) שבעצם אומרת שיש מספר אינסופי של עולמות מקבילים, חלקם שונים במיקום של אטום אחד אולי וחלקם שונים לגמרי כשאני עכשיו מתראיין על המכונת זמן שהמצאתי.

אז בעצם אם אני אחזור בזמן זה בעצם יהיה לעולם אחר כך שאין לי ממש בעיה עם בחירה חופשית ואני יכול לעשות מה שאני רוצה וזה לא ישפיע על העולם ממנו באתי.

תאוריה זאת פותרת את הפרדוקס אולי באופן נוח יותר, אך עם זאת, אם לחשוב על זה בקנה מידה הגדול, טבע המציאות הוא מאוד מוזר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי לעשות סדר במה שאמרו לפני: שמש -> ענק אדום -> ננס לבן -> חור שחור

מה שקורה הוא שבעצם השמש מתנפחת עד שהיא מגיעה לגודל הגדול ממנה פי כמה וכמה ולאחר מכן פשוט צונחת חזרה לצורה של כוכב "ננס לבן" שנקרא כך מכיוון שצפיפות החומר בו יוצרת הרכב חומרי דמוי יהלום שהוא כל כך דחוס כך שיחידת מידה של כפית ובה החומר הזה יכולה להגיע למשקל של מספר טונות. לאחר מכן הכוכב מסוגל לקרוס לתוך עצמו ולההפך לחור שחור בגלל לחצי הכוחות שהוא מפעיל על עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיכוי קלשו זה יקרה לשמש בדרך כלל חורים שחורים קורים אחרי שכוכב ענקי במסה שלו פי כמה וכמה מהשמש קורס!! ;)

אני לא חושב שזה יקרה למשש שלנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אבל שמש יהיה ענק אדום עוד בערך 5 מיליארד שנים... והוא ישאר ככה אחרי זה ויהפוך לכוכב מת ושומם וזהו  :-\ :-\

ראיתי את זה בערוץ ההיסטוריה

גם אני ראיתי את זה :)

אבל תחשבו שאנשים בקושי יכולים להגיד את התחזית של מחר, ואתה רוצה שהם יגידו לך מה יקרה בעוד 5 מיליארד שנים? P:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש טענה די שרויה במחלוקת שאומרת שלאונרדו דוינצ'י היה סך הכל בחור רגיל מהעידן המודרני, ש"נזרק" אחורה בזמן איכשהו, וניסה בכל כוחו לשחזר את מה שהוא מכיר בדרך היחידה האפשרית באותו הזמן, ציורים והמצאות.

תחשבו על זה, כמה שבן אדם לא יהיה גאון, הוא צייר צוללת בדיוק כפי שהיא היום, ומסוק for go sake.. אופניים, ונראה לי שאף מכוניות.. סקיצות של עוד לפני שהיו הציפלינים (לאונרדו חברנו חי ב1530~ לספירה ), אז איך הוא יכל לדעת את מה שידע, לצייר את מה שצייר, כנראה רק אם ראה זאת במו עיניו.. בהחלט קשה להאמין למשהו בסגנון, אבל אם לחשוב על זה לעומקו זה מתחיל להשמע הגיוני להחריד.

יודע שלא קשור למהות של הדיון עצמו, אך רציתי לשתף אתכם בתאוריה הנ"ל, לתת לכם משהו למחשבה  ;)

Mickel116

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי תאוריה:

במרוצת השנים האדם החל לעשות ניסויים גנטיים בעקבות פיצוח הגנום האנושי דבר הרגם לנזק בלתי הפיך במראו ובדרך התפתחותו.

לכן הם פיתחו מכונה היכולה לחזור ובזמן בכדי לתקן את הטעות שנעשתה ולמנוע מאיתנו לחזור עליה בשנית.

החייזרים שחלקנו ראו הינם אותם בני אדם שחזרו אחורה בזמן ודמותם הבסיסית דומה לבני אדם כי כמו שהזכתי קודם הם גרמו לנזק.

( תאוריה זו כמובן לא באה לומר שאין חיים אחרים חוץ מכ"א ).

נשמע מעניין ? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע מעניין ביותר, אך משום מה פשוט לא הגיוני, האדם לא היה גורם לעצמו נזק בלתי הפיך במראהו, וגם אם כן לא סביר שהיו חוזרים בשביל לבכות על החלב שנשפך, וגם אם כן, לא היו חושפים את עצמם יותר מידי.. גם אם אנחנו חושבים שהם חייזרים..

יש תאוריה די ישנה האומרת, שאם מכונת זמן ברת ביצוע, הרי שנמציא אותה מתישהו, ולכן סביר להניח שאנשים היו חוזרים בזמן, גם לתקופתנו.. זאת אומרת שצריכים להיות אנשים מהעתיד אשר מסיירים מגלים, או אולי אפילו נופשים.. בזמננו עכשיו, אך לא נמצאו שום ממצאים שמראים שאנשים כאלו קיימים, אז מכאן נובעת המסקנה הבאה, או שמכונת זמן לא תומצא אף פעם.. או שאנשים אלו פשוט לא רוצים להימצא :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חנו הרי אנשים חחח אנחנו אוהבים לגלות דברים לחקור דברים אם היו מוצאים דבר כזה בתקופה שלנו או את אותם אנשים מהעתיד שנופשים כאן היו כולאים אותם ניסיויים אל אנשים העתיד חח ובכלל מנסים לגלות איפה המכונה כדי גם לנסוע לשם וחוץ מזה אף אחד לא היה מספר שהיא גיימת אפילו שהיא קיימת :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...