האם ייתכן שיש מתח כשהמחשב כבוי??? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ייתכן שיש מתח כשהמחשב כבוי???

ras81

Recommended Posts

רכשתי היום מחשב עם לוח אם + 3KDA

אבל אני שם לב שכאשר אני מכבה את המכשב עדיין פועלת הנורה של העכבר והנורה של הכניסת LAN הומודם כבלים עדיין מהבהבות

מה קורה, הכיצד ייתכן שהמחשב נכבה והכל כביכול עדיין פועל .

במידה וזה נורמלי האם יש סכנת פריצה מהרשת בכך או שאין לי מה לדאוג? ואיך מפסיקים את זה (חיפשתי בהגדרות של הביוס משהו בכיוון ולא מצאתי)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, אז איך יש עדיין נוריות והכל כולל של העכבר (בלי קשר לזה שזה מעצבן כי אני עברתי את הגיל של נורת לילה ;D

בלוח אם הקודם שלי (ישן יותר אני מודה) זה לא קרה, זה איזה טכנו' או שיטה חדשה ?

תודה על התגובה המהירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפלטפורמות ATX, המערכת עצמה לא כבויה (אלא במצב Standby או Soft-Off, כפי שחלק נוהגים לומר), לפחות לא כל עוד ספק הכוח מנותק מהחשמל או שהסוויץ' שלו מכוון ל"כבוי".

הלוח עצמו עדיין מקבל מתח התנעה, של 5 וולט. ברגע שאתה לוחץ על כפתור ההדלקה במארז, נסגר מעגל המורה לספק הכוח להתחיל לספק חשמל לכלל רכיבי המחשב - כוננים, כרטיסי הרחבה, לוח האם עצמו וכו'.

אם העכבר ב PS/2, נסה לחבר אותו ל או להיפך, אולי אז הוא לא ידלוק. נורת הבקרה הירוקה/אדומה שנמצאת על לוח האם, נועדה להזהיר אותך מפני "התעסקות" ישירה עם רכיבי החומרה. כלומר, זורם חשמל במערכת, אם תבצע פעולות כמו החלפת כרטיס מסך ו/או חיבור התקנים אחרים ללוח, אתה עלול להסב נזק לאותו רכיב מוחלף, ללוח או לעצמך, במקרים קיצוניים... נתק ראשית את ספק הכוח מהחשמל, המתן מס' שניות ורק אז תתחיל לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר, הבנתי את הנושא אך האם זה בטוח בנוגע לפריצות מהאינטרנט? שמעתי על WAKE ON ומשהו כזה? אני לא ראיתי בביוס משהו על זה אבל אני מניח שפורץ יודע איפה ומה לחפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אז עוד שאלה קשורה לנושא: אני תמיד שאני מכבה את המחשב,אני גם מכבה את הלחצן שנמצא בספק מאחורה שמכבה את הספק (של טרמלטייק..לא שזה משנה)

זה הורס משהו???? האם הלוח עדיין חייב לקבל חשמל או שזה בסדר???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...