מדיות DVD - סיכום ! - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדיות DVD - סיכום !

69

Recommended Posts

אני מתלבט אילו מדיות ל לרכוש, קראתי מספר אשכולות מלאי מידע בנושא (כל הכבוד למומחי הפורום ;)),

מסקנותי הם (תרגישו יותר מחופשי לתקן / להוסיף / לשלוח צ'קים) :

1. לרכוש R- ולא R+ מכיוון שרוב כונני/נגני ה תומכים ב R-

2. המדיות המומלצות הם של VERBATIM ושל SILVER LINE

השאלות הם :

1. קראתי שהמחיר ליחידה (כשקונים מעמד) של VERBATIM היא 8.5 ש"ח, ושל SILVER LINE הוא 6.5 ש"ח,

היכן ניתן להשיג את המחירים הללו בחנויות פיזיות (לא ברשת) פרט לאופיס דיפו (שעדיין לא בדקתי)

2. אם אני רוכש כמות של כמה עשרות לצריבה, בטוח שכדאי שכולם יהיה -R ?

3. הדבר היחיד שמדאיג אותי הוא מידע חשוב ושימושי שפירט integral (אם אינני טועה), הנוגע לקוד ייצור ה ,

כלומר - שלא מספיק להסתפק בשם VERBATIM או SILVER LINE - צריך לבדוק מי בדיוק ייצר את הדיסק.

3.1 האם זה באמת הכרחי ?

3.2 האם זה משהו שכתוב על האריזה, או שצריך לבדוק בכונן ?

3.3 איזה קוד צריך לחפש עבור VERBATIM ואיזה עבור SILVER LINE ?

תודה תודה תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

1. לרכוש R- ולא R+ מכיוון שרוב כונני/נגני ה תומכים ב R-

OK. זה בסדר גמור.

2. המדיות המומלצות הם של VERBATIM ושל SILVER LINE

וורבטים מומלצים כעיקרון - הם פשוט חברה טובה. כמובן שאם הייתי רואה וורבטים זול מדי הייתי חושד. למשל מישהו פה דיבר על ממורקס שהם עולים 3.5 שקל לדיסק. זה מאוד מחשיד והייתי בודק ביסודיות את המדיה קוד ואת צורת הדיסקים, כי יש סיכוי טוב שזה זבל או זיוף או קוד טוב אבל דיסקים סוג ד. וורבטים ד"א שייכים למיצובישי שהם יצרני דיסקים איכותיים וגדולים בניגוד לממורקס שקונים מאחרים (בד"כ דברים איכותיים)

SILVER LINE - כל עוד שימשיכו להביא RITEK G04 סוג A בסדרת ה PROFFESSIONAL  שלהם. יש גם G04 אחרים ב COMP-IL. הם באים בציפוי מט, עם BRAND NAME בשם RIDATA (שזה המקורי). בדקתי כמה כאלה גם היו בסדר.

השאלות הם :

1. קראתי שהמחיר ליחידה (כשקונים מעמד) של VERBATIM היא 8.5 ש"ח, ושל SILVER LINE הוא 6.5 ש"ח,

היכן ניתן להשיג את המחירים הללו בחנויות פיזיות (לא ברשת) פרט לאופיס דיפו (שעדיין לא בדקתי)

וורבטים, חבילה של 25, באופיס דיפו 8 שקלים, COMP-IL יושבים באזור התעשיה הדרומי נתניה.

2. אם אני רוכש כמות של כמה עשרות לצריבה, בטוח שכדאי שכולם יהיה -R ?

לא ממש משנה. עדיף לקנות מאותו סוג. אם כבר קונים 25 יחידות אז בשביל מה לקנות עוד? את הורבטים אתה יכול לרכוש בלי חשש, את ה G04 אני אישית לא בדקתי על NEC2500  כל שכדאי לקחת 2-3 יחידות ולבדוק איך זה. לפחות במקרה שלי, COMP-IL התחייבו שאם המדיה לא תקינה או לא תואמת אוכל להזדכות עליה. לקחתי 25 והכל בסדר אז לקחתי עכשיו עוד כמות.

3. הדבר היחיד שמדאיג אותי הוא מידע חשוב ושימושי שפירט integral (אם אינני טועה), הנוגע לקוד ייצור ה ,

כלומר - שלא מספיק להסתפק בשם VERBATIM או SILVER LINE - צריך לבדוק מי בדיוק ייצר את הדיסק.

3.1 האם זה באמת הכרחי ?

כדאי תמיד. במיוחד במותגי יבואנים כמו פורטיס, סילברליין וכו'....

3.2 האם זה משהו שכתוב על האריזה, או שצריך לבדוק בכונן ?

חייב להכניס דיסק לכונן. COMP-IL יבדקו את זה בשבילך בלי בעיה. זה מעניין אותם לא פחות מאשר אותך. צריך לזכור שגם למדיה אכותית יכול להיות סוג ב' וג'. וכדאי לבחון את המדיה פיזית כשמקבלים אותה ליד. איך היא נראית, איך רמת הגימור, איך נראה ה DYE (הצבע) האם אחיד או לא, האם הגבולות על הדיסק ברורים או לא, איך נראית החבילה וכו וכו וכו.

3.3 איזה קוד צריך לחפש עבור VERBATIM ואיזה עבור SILVER LINE ?

וורבטים באופיס דיפו -R זה קוד טוב מאוד תסתכל בטרד של RAZOR JUNIOR באותו נושא MCC ומשהו. אלה דיסקים שנצרבו ב X8 על NEC 2500A באיכות מאוד גבוהה. אני לא מבטיח שיצרבו אצלך ב x8. תשלח הודעה אישית לרייזור ותשאל אותו, הוא כבר בדק אותם על ה NEC. עוד לא נתקלתי בוורבטים לא טוב (טפו טפו טפו). סילברליין RITEK G04 - כמה פעמים אפשר לכתוב אותו דבר באותו פורום?

תודה תודה תודה !

בבקשה  ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה רבה לך ידידי ! (לאן לשלוח את הצ'קים ? :-)),

מכיוון שאין לי כ"כ זמן לעשות סקרים ובדיקות, אסתמך על המשפט הבא :

"וורבטים באופיס דיפו -R זה קוד טוב מאוד"

כלומר, פשוט להכנס לאופיס דיפו, לקנות מהם חבילה ל וורבטים -R וזהו ? אפשר להיות שקט, מבלי לבדוק להם כל מידי קודים,

גימורי צבע וגבולות שאני לא ממש מבין בהם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוורבטים שנמכרים באופיס דיפו בחנויות -R תחת השם VERBATIM DATA LIFE PLUS הם טובים. אני לא נותן אחריות, אבל אני חושב שאופיס דיפו כן. חבר שלי קנה דיסקים מהם לצריבת CD שעשו לו בעיות ואופיס דיפו החליפו לו אותם. הסיכוי לפול עם וורבטים שנקנה במחיר וורבטים במקום מכובד שלוקח מהיבואן הרשמי הוא קלוש. לכן הם גם יותר יקרים.

לגבי הצורה הפיזית, אין מה להבין יותר מדי. תסתכל פשוט על רמת הגימור של הדיסק, אני בטוח שאתה מספיק אינטלגנטי, היא מעידה לא מעט פעמים על התוכן (כמובן שבתנאי שהמדיה קוד טוב). אם רמת הגימור נמוכה סביר להניח שזה לא סוג א'.

עוד נקודה חשובה. מדיה קוד אחד יכול להיות טוב לצורב א' ולא טוב לצורב ב' - לא בגלל שהמדיה לא טובה אלא בגלל שיצרני הצורב לא דאגו לתאימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי חבילה של 10 יחידות פרינקו R- , רובם נכשלו בבדיקה (הצריבה אצליחה אך האיחזור נכשל).

קניתי 5 יחידות של פורטיס (מבלי לפגוע ברמי...) ורובם נכשלו.

מצד שני המחיר זול....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוורבטים שנמכרים באופיס דיפו בחנויות -R תחת השם VERBATIM DATA LIFE PLUS הם טובים. אני לא נותן אחריות, אבל אני חושב שאופיס דיפו כן. חבר שלי קנה דיסקים מהם לצריבת CD שעשו לו בעיות ואופיס דיפו החליפו לו אותם. הסיכוי לפול עם וורבטים שנקנה במחיר וורבטים במקום מכובד שלוקח מהיבואן הרשמי הוא קלוש. לכן הם גם יותר יקרים.

לגבי הצורה הפיזית, אין מה להבין יותר מדי. תסתכל פשוט על רמת הגימור של הדיסק, אני בטוח שאתה מספיק אינטלגנטי, היא מעידה לא מעט פעמים על התוכן (כמובן שבתנאי שהמדיה קוד טוב). אם רמת הגימור נמוכה סביר להניח שזה לא סוג א'.

עוד נקודה חשובה. מדיה קוד אחד יכול להיות טוב לצורב א' ולא טוב לצורב ב' - לא בגלל שהמדיה לא טובה אלא בגלל שיצרני הצורב לא דאגו לתאימות.

מצאתי את זה באתר של אופיס דיפו, אין להם משהו שנקרא VERBATIM DATA LIFE PLUS, מה שבתמונה זה הכי קרוב.

ובנוסף, מוזר שהשם של המוצר הוא VERBATIM ,-R PLUS אבל בתמונה כתוב DVD+R  לא ?  פלוס או מינוס... ?

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל זה DVDR+ ולא -. דיסק מצוין, הקוד שלו MCC002 אם אני זוכר נכון. יש לי כאלה. אם תסתכל על הקופסה בתמונה שלך תראה שכתוב בגדול +R ותראה שמתחת לשם וורבטים מצד ימין כתוב DATALIFEPLUS.

לך לא הייתי ממליץ לקנות אותם שכן ה -R תואם ליותר מכשירים ובנוסף, ב CDFREAKS הצליחו לצרוב איתו על ה NEC כמו שלך במהירות X8 ובאיכות מושלמת. אז למה להחליף מנצח?

את ה -R יש בחנויות. תעבור בחנות ותקח. אתה יכול לקחת גם 10 במחיר של 10 האחד. יש אותו גם באתר אינטרנט.

למה קוראים לזה DATA LIFE PLUS? זה ההסבר ששמעתי מחבר שמתעסק בתחום (ספריית , מערכות קולנוע ביתי ומקרנים) ונשמע הגיוני :

"מידע (שישמר) לכל החיים ועוד (ואחרי זה)...." .

אני לא בטוח אבל ללא ספק זה מראה על הכוונה, והיות ומדובר ביצרנים יפניים, אז יתכן מאוד שזה יותר מאשר גימיק שווקי.

הם מדיית PRICO נחשת לבסדר יחוסית למחיר שלה - 4 שקל ???

ומה לגבי FORTIS ???? מה מהחיר שלה ?? ומה האיכות ?

קניתי חבילה של 10 יחידות פרינקו R- , רובם נכשלו בבדיקה (הצריבה אצליחה אך האיחזור נכשל).

קניתי 5 יחידות של פורטיס (מבלי לפגוע ברמי...) ורובם נכשלו.

מצד שני המחיר זול....

תשמעו, אני קמיתי עם הצורב הראשון שלי פורטיס . 100 שקל לפח. דוקא הצורב הראשון הסתדר איתם אבל 3 נגני לא (בעיקר קפיצות). קניתי אחרי זה AN32 ("תקנה אחלה מדיה" אמרו לי). 10 ראשונות היו אחלה, קניתי 50 והיו בעיות אז החזרתי והפסקתי לסמוך על המוכרים שאומרים לי "מה? אם היו בעיות היינו מוכרים? איו לי תלונות מלקוחות". נכנסתי לפרומים בחו"ל והתחלתי לבדוק - המסר העיקרי שעבר שם היה אל תקנה זול מדי כי יעלה לך ביוקר. כשבדקתי על ה AN32 אמרו לי להתרחק מהם ובטח מה AN31 שעוד יותר בעייתיות. האמת שאם הייתי צורב מהיום הראשון על מדיות איכותיות הייתי יוצא יותר בזול.

לגבי הפרינקו, רייזור משתמש איתם לגיבויים לא מהותיים ועובד לו בסדר. כמה זמן זה ישמר? האם כל הפרינקו בשוק זה כמו הפרינקו של רייזור? לאיזה צורבים יש תאימות איתם? לא יודע. לא רוצה לדעת.

אני את הדברים החשובים צורב על מדיות איכותיות, כי את השיעור שלי כבר קיבלתי, ואת הפחות חשובים על מדיות שהומלצו בהרבה מאוד מקומות שקצת יותר זולות (כמובן שאני משתדל לבדוק כשאני לוקח לראות שלא קבלתי בטעות סוג ג' וד').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בילבלת אותי לגמרי :-)

אני קונה את הצורב NEC 2510, כתבתי שוורבטים טובים כמדיות :

"הוורבטים שנמכרים באופיס דיפו בחנויות -R תחת השם VERBATIM DATA LIFE PLUS "

לכן חשבתי פשוט לרכוש את מה שאמרת מאופיס דיפו,

נכנסתי לאתר וראיתי את מה שצירפתי בתמונה.

הבעיה היא שעל החבילה כתוב +R ובתאור המוצר ליד כתוב R-

אין פה סתירה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא קורא את מה שאני כותב.

תקרא עוד פעם ואת כל המילים בבקשה. אם לא הייתי חושב שהן חשובות לך לא הייתי כותב אותן שם. ;)

עריכה: יכול להיות שמישהו עשה טעות באופיס דיפו. לך לשם ותראה בעיניים מוצר שכתוב עליו -R כששם המוצר הוא VERBATIM DATA LIFE PLUS

69, יש דברים שצריך ללמוד באופן מעשי ולא תיאורטי. ללכת, לראות, למשש להרגיש. עם שם כזה אני בטוח שאתה מבין על מה אני מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך מבצעים בדיקת איחזור ????

כי אני צרבתי על זה סרטים ב DIVX וראיתי אותם אחרי זה מהדיסק הצרוב ( על המחשב)

והכל היה תקין..... מוזר

רק תגידו לי איך לעשות את הבדיקה ?

אני לא מבין את המושג בדיקת איחזור. כנראה שהוא התכוון לבדיקת הצריבה. אם אתה צורב עם נירו אתה יכול להפעיל את VERIFY בזמן הצריבה (שעדיין לא מבטיח 100%)  והכי טוב זה להוריד תוכנה בשם DVDINFOPRO ולהשתמש באופציה של SCAN (עם ICON של זכוכית מגדלת).

מה זאת אומרת הצריבה הצליחה אבל הבדיקה נכשלה. זה כמו להגיד שהנתוח הצליח והחולה מת.

זה שאתה יכול לראות את הסרט לא אומר שהצריבה בסדר. ראשית נגני יודעים להתעלם ולתקן חלק מהטעויות (ע"י האטת מהירות הקריאה למשל) וחלק מהטעויות כמו קפיצה על כמה פריימים בסרט בכלל לא תרגיש. זה לא אומר שהצריבה טובה.

צריבה טובה במינימום זה 0 READ ERRORS ב DVDINFOPRO SCAN. גם אם ה צריבה טובה זה לא אומר שהמדיה תחזיק מעמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה תוצאה שלא מתיישרת עם הדעות שעולות בפורום באשר להבדלי האיכות שבין המדיות השונות.

אני צורב כבר שנתיים עם צורב פיוניר A104 {ישן קצת} עם מדיות של פורטיס אלה המשווקות ע"י KSP

ואין שום בעיות .

אני לא יודע כיצד להוסיף תמונה לתגובה , אם מישהו יסביר כיצד לעשות זאת , אשמח להוסיף

את תוצאות אחד המבחנים שעשיתי היום בDVDINFO .

אז אם בצורב ישן זה עובד 99% מהמקרים מה הבעיה עם דיסקים זולים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...