הדיגיטלית שלי! Rev 2 ! נפתח מחדש! - עמוד 9 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיגיטלית שלי! Rev 2 ! נפתח מחדש!

Lumber_Jack Jim

Recommended Posts

אין כזה דבר "מינימום היום" :) זה לא שעוד שנה התמונות ישתנו או משהו (זה לא כמו חומרה שהמינימום משתנה עם הזמן)... הן נשארות אותו הדבר כל הזמן... :lol:

יותר מגהפיקסל = אפשרות לפיתוח תמונה יותר גדולה = יתרון.

בכל מקרה אני בהחלט חושב כרגע שאין על ה S50 במצלמות דיגיטליות קומפקטיות , משהו קומפקטי וטוב יותר מיזה אי אפשר לבקש.

השאלה כמובן באיזה מחיר משיגים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 920
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עוד תמונה עם הsony cybershot של חבר שלי בmacro

את הדגם המדויק אני יברר ויזרוק פה מחר בינתיים תהנו מהתמונה של הלוח שחטף מכת ברק והתפוצץ לו הצורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן היא מדהימה , ויש אותה פה לET.

NICE1 - איפה התמונה הזאת ? ומה זה המבנה הזה בתמונה (מזכיר לי סצינה מXFILES) ? , מה שכן , אחלה הדגמת זום :)

צילום מבית אבא שלי, כשהוא ביקר בניקרגואה. המבנה זה המפעל שלהם ואלו שמככבים הם פועלים מקומיים.

גם ההדגמת זום פרי השעמום של אבא שלי, קיבלתי את זה היום באימייל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צ'מע בשביל 2.1 התמונות מאוד איכותיות אני חייב לציין...

חבל שבמצלמה שלי יהיה רק כפול 3 זום אופטי......

בהתחלה בכלל רציתי לקנות את ה minolta 7Hi משהו תותח המצלמה הזאת.... אבל החלטתי שהמחיר והגודל פשוט לא שווים את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TAZOK - כנראה לא הבנת משהו.. , 6 מגהפיקסל היא לא יותר איכותית ממצלמה של 2 מגהפיקסל רק בגלל המגהפיקסלים. זה לא כרטיס מסך או מעבד. בפיתוח תמונה של 50 ס"מ אכן ל 5 ו 6 מגהפיקסל תהיה איכות יותר טובה - רק בגלל הרזולוציה היותר טובה, אבל כשאתה מפתח תמונות רגילות של 10X15 ס"מ או צופה כאן בפורום או במחשב ברזולוציה של 800X600 או 1024X768 - לא יהיה שום הבדל נגיד בין הS50 לאותה שהיו מוציאים עם חיישן של 3מגהפיקסל. אז כיוון שתמונות בגודל שרובנו משתמשים זה 1.3 מגהפיקסל וכדי להבטיח חדות מקסימלית אז כדאי לקחת "SPARE" של עוד אחד או שתיים מגהפיקסל , אז מעבר ל3מגהפיקסל , אתה לא ממש מנצל את התוספת רזולוציהה בגדלים האלה.

אז משפט כמו "צ'מע בשביל 2.1 התמונות מאוד איכותיות אני חייב לציין..." , הוא לא ממש נכון, יש מצלמות 2.1 ישנות שאוכלות נגיד את הS50 מכל כיוון אפשרי, כי המגהפיקסלים זה לא מדד לאיכות !! , מקווה שלמדתם.... :)

בכל אופן כשקיבלתי את הדיגיטלית הראשונה שלי והתחלתי לצלם סתם בלי סיבה ,הבנתי שאפשר לצלם הכל חוץ מהמצלמה עצמה :) ,אז היום עשיתי נסיון נחמד בעזרת מראה סתם בגלל המחשבה הזאת , עשיתי המון נסיונות של תאורות , וצילמתי תמונה אחת בלי תאורה ישירה (למעשה בלי תאורה נוספת בגלל) ואחת עם תאורה ישירה - רק כדי להראות עד כמה תאורה ישירה מקנה עומק לאובייקט המצולם לעומת תאורה כללית (מזכיר קצת את מה שמנסים לעשות בDOOM3) , בכל מקרה לי קשה להחליט מה נראה עדיף יותר , התמונה עם התאורה הישירה נראית פחות מקצועית , אבל עם הרבה יותר עומק....

הוספתי גם עוד סתם תמונה של בקבוקי בירה (צילום אוטומטי לחלוטין) כדי להשלים 8)

oly%2Dportrt%2Ejpg

oly%2Dportrt2%2Ejpg

beer%2Ejpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר זה לא נכון...

אתה צודק שגבי התמונות הגדולות יש להרבה מגה פיקסל יתרון אבל....

בתמונות קטנות להרבה מגה פיקסל יש יתרון ברור מגוון הצבעים איכות התמונה ותפיסת הפרטים הקטנים הרבה יותר גדולה כאשר יש הרבה מגה פיקסל

בוא אני ינסה לתת לך דוגמא.... קח סכין ותחזיק אותו באויר ותצלם אותו עם הצל שלו למשל..... זו תמונה שאתה תראה הבדל באיכות ובין זבל.... כי הצבע של המתכת של הסכין עם הגוונים של הצל מראים את הכוח של המצלמה להעביר את המציאות לעומת מצלמות סטיל רגילות שאין להם בעיה לעשות את זה בדיגיטלית ישנה החיישן לא מספיק מפותח כדי לתת איכותיות באמת...

כמובן לאנשים שלא מבינים אתה לא תראה שום הבדל.......... ואתה בדרך כלל לא תצלם איזה תמונה שזה ממש משנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TaZok, אתה טועה. חוץ מזה שתוכל לעשות המון זום דיגיטלי בתמונת 5 מגה"פי, רוב הזמן אתה תהיה עסוק בהעתקת התמונות הענקיות למחשב ואינטרפולציה כלפי מטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע שיש אפשרות לצלם גם ברזולוציות נמוכות.... לא נראה לי שתיהיה לי בעיה עם זה...

אבא שלי גם מביא 512....

עריכה:

סססאמק... אבא שלי קנה את המתחרה של ה canon

אולימפוס C-50 גם 5 מגהפיקסל.... אבל אני לא כל כך מכיר את המצלמה הזאת...

אני מקווה שהיא תיהיה טובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע למה להתווכח אם עדיין אין לי את המצלמה ביד...

עוד שבוע וחצי בערך אני יצלם מה שאתם רוצים כולל המצלמה ואני יראה לך....

נראה מה הכוח שלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה מפתח תמונות רגילות של 10X15 ס"מ או צופה כאן בפורום או במחשב ברזולוציה של 800X600 או 1024X768 - לא יהיה שום הבדל נגיד בין הS50 לאותה שהיו מוציאים עם חיישן של 3מגהפיקסל. אז כיוון שתמונות בגודל שרובנו משתמשים זה 1.3 מגהפיקסל וכדי להבטיח חדות מקסימלית אז כדאי לקחת "SPARE" של עוד אחד או שתיים מגהפיקסל , אז מעבר ל3מגהפיקסל , אתה לא ממש מנצל את התוספת רזולוציהה בגדלים האלה.

אז משפט כמו "צ'מע בשביל 2.1 התמונות מאוד איכותיות אני חייב לציין..." , הוא לא ממש נכון, יש מצלמות 2.1 ישנות שאוכלות נגיד את הS50 מכל כיוון אפשרי, כי המגהפיקסלים זה לא מדד לאיכות !! , מקווה שלמדתם.... :)

said enough

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עוד שבועיים בערך מקבל את ה

Canon S50 שלי!!!!!!!! 5megapixel אחחחח איזה כיף.....

למי שלא מכיר.... http://www.powershot.com/powershot2/s50-45/index.html

מצלמה שבערך קורעת את כל המצלמות שיש פה

כולם מסתכלים על הדגמים שיש בישראל עולה המון וזה דגמים ישנים

ה Canon S30 שכולם מתלהבים פה הוא דגם ישן של 3mp שלדעתי המינימום היום הוא 4 ועכשיו מתחיל לצאת דור החמש....

אני יביא שהמצלמה תיהיה בידי

גם אני עוד שבועיים פחות יום מקבל את הS45 שלי שהיא זהה לחלוטין לS50 רק יש לה 4MP.

אך... אני כבר כלכך מצפה לה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתמונות קטנות להרבה מגה פיקסל יש יתרון ברור מגוון הצבעים איכות התמונה ותפיסת הפרטים הקטנים הרבה יותר גדולה כאשר יש הרבה מגה פיקסל

בוא אני ינסה לתת לך דוגמא.... קח סכין ותחזיק אותו באויר ותצלם אותו עם הצל שלו למשל..... זו תמונה שאתה תראה הבדל באיכות ובין זבל.... כי הצבע של המתכת של הסכין עם הגוונים של הצל מראים את הכוח של המצלמה להעביר את המציאות לעומת מצלמות סטיל רגילות שאין להם בעיה לעשות את זה בדיגיטלית ישנה החיישן לא מספיק מפותח כדי לתת איכותיות באמת...

כמובן לאנשים שלא מבינים אתה לא תראה שום הבדל.......... ואתה בדרך כלל לא תצלם איזה תמונה שזה ממש משנה...

אבל מה הקשר למגהפיקסל ? ??? , אין שום קשר בין זבל,איכות למגהפיקסל... כנראה אין לך מספיק נסיון עם דיגיטליות ורזולוציות , וכנראה לא התייחסת בדיוק למה שאמרתי (בעצם לא כנראה :) ) , ובגלל שכנראה לא הבנת טוב אני יחדד את דברי , כשאתה משתמש בתמונה בגדלים כמו שמוצגים פה או בגדלים כמו שמפותחות של 10X15 , מעבר למגהפיקסל מסויים כבר לא יהיה יתרון בחדות ובתפיסת הצבעים.

בתמונה של 10X15 יש בדיוק 1.3 מגה פיקסל של נתונים (או אם לא הבנת 1280 כפול 960 פיקסלים) , בגלל זה אמרתי לקחת SPARE של עוד מליון או שני מליון פיקסלים (פי 2 , 3) בשביל להבטיח חדות מקסימלית , מעבד לזה לא תבחין בהבדל לאחר "ההקטנות" הנ"ל.

ההבדל העיקרי של האיכות נובע בגלל המצלמה עצמה.

ואתה לא תוכל להוכיח מה שרצית להגיד כי תהיה לך אחת בלי מקבילה (זהה) עם חיישן נמוך יותר. זה שאתה רוצה להראות שהיא "תותחית" ולהתרברב קצת - בבקשה , מותר, אבל לא צריך לבלבל את כל האנשים עם מידע לא נכון.

(ד"א - באמת חבל שאבא שלך רכש את הC50 במקום הS50, אבל אל "תתבאס" זאת עדיין אחלה , היא אפילו יותר קומפקטית ובתור מצלמה יוקרתית אולימפוס דאגה לצייד אותה מכל הבא ליד... DPREVIEW עשו עליה ביקורת טרייה שיצאה לפני כמה ימים....).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה גם רוצה להוסיף "שלקאנוניות" - S40, S45 ובמיוחד ב-S50 (ולעוד אחרות אולי) יש "בעיה" - שהרזולוציה אחת מתחת למקסימום זאת רזולוציה של 2 מגה פיקסל.

ככה שאם לוקחים עם הרבה ממגה פיקסל כדי שיהיה "אפשרויות להדפיס בגדול" וכרגע לא רוצים להשתמש ברזולוציה הכי גבוהה (כי היא תופסת המון מקום..) אז זאת לא המצלמה בשבילכם.

הינה טבלה מהאתר של קאנון:

Canon%5Fsize%2EJPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...