הדיגיטלית שלי! Rev 2 ! נפתח מחדש! - עמוד 10 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיגיטלית שלי! Rev 2 ! נפתח מחדש!

Lumber_Jack Jim

Recommended Posts

היתרון היחיד במגהפיקסל מפלצתי זה יכולת ההגדלה בפיתוח, שלא נשמעת שימושית משהו לרובינו, והזום הדיגיטלי, שדרכו אפשר למרכז תמונה ענקית לאזור מסוים ואז לעשות לו Capture.

אני עדיין מעדיף זום אופטי, עם מחיר נורמאלי ו2-3 מגה"פי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 920
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני רוצה גם רוצה להוסיף "שלקאנוניות" - S40, S45 ובמיוחד ב-S50 (ולעוד אחרות אולי) יש "בעיה" - שהרזולוציה אחת מתחת למקסימום זאת רזולוציה של 2 מגה פיקסל.

ככה שאם לוקחים עם הרבה ממגה פיקסל כדי שיהיה "אפשרויות להדפיס בגדול" וכרגע לא רוצים להשתמש ברזולוציה הכי גבוהה (כי היא תופסת המון מקום..) אז זאת לא המצלמה בשבילכם.

הינה טבלה מהאתר של קאנון:

איזו קטילה :) , אבל לא כך הולך העניין , ושכבר תהיה לך דיגיטלית אז תבין.. , אם אתה מעוניין שתמונה תתפוס מקום מועט יותר ומוכן לוותר על הרזולוציה שלה בשביל זה - אז פשוט תשתמש בדחיסה גבוה יותר על 5 מגהפיקסל וזהו. האיכות שתרד תהיה מורגשת כירודה רק כשכן תשתמש ב 5 מגהפיקסל של התמונה , אבל כשתקטין אותה בבית נגיד ל 3 מגהפיקסל שהיתכוונת לצלם כדי לחסוך מקום - לא תהיה כמעט השפעה של הדחיסה הגבוה יותר. שים לב שהדחיסה הבינונית זה רק 1.3 מגה - זו הכמות שתופסת אצלי באולימפוס תמונת 2.1 מגהפיקסל באיכות גבוה, בדחיסה הגבוה יותר זה אפילו תופס עוד פחות - 700K - אבל בהקטנות למסך מחשב - לא תשים כבר לב להשפעות הדחיסה - לכן בד"כ עדיף לצלם על רזולוציה כמה שיותר גבוה , ואם אפשר , אזלשחק עם הדחיסה - שזה פחות נורא בד"כ מלהוריד רזולוציה.

עכשיו כשתהיה לך דיגיטלית - תבין שאין לך זמן וראש לשנות כל הזמן רזולוציה ולהתחיל לחשב ולהנדס מה חשוב לך יותר ומה פחות ולהתחיל להכנס לתפריטים של המצלמה ולשנות - זה מצלמה לא משחק מחשב.... לכן ההכי הרבה שתעשה זה לשנות את הדחיסה כשתראה כשמתחיל להאזל לך המקום (או לדעת מראש שהיתה צריך כרטיס גדול יותר , מחיר הכרטיס דיי הולך טוב ביחס ישיר למחיר המצלמה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK

אני מבין מה אתה אומר

אבל שים לב להבדלים בין הS45 והS50 גם בדחיסה יותר גבוהה

ככה שעדיין, מה שאמרתי נשאר ברלוונטי.

אם לא הולכים להגדיל - הרי שב- S45 (שהיא זהה לחלוטין לS50) יכנסו לך הרבה יותר גם בדחיסה גבוהה.

אגב, הדוגמא שאני נותן כאן על ה-S45/S50 רללוונטית לרוב המצלמות (חוץ מהמקצועיות אולי שאני יודע שבחלק מהדגמים יש המון דרגות רזולוציה/דחיסה ואז גם במצלמה של 5 מגה אפשר לצלם ב4 או ב3..)

אגב 2, שמתי לב למשהו דפוק בטבלה של קאנון

ב-Large / Normal (S50) הגודל של הקובץ הוא 695KB ובLarge / Normal (S45) הגודל הוא 556KB עד כאן הכל טוב.

רק שלפי הטבלה נכנסות יותר בS50 מאשר בS45 למרות שהקובץ יותר גדול - הכיצד??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל שים לב להבדלים בין הS45 והS50 גם בדחיסה יותר גבוהה

ככה שעדיין, מה שאמרתי נשאר ברלוונטי.

אם לא הולכים להגדיל - הרי שב- S45 (שהיא זהה לחלוטין לS50) יכנסו לך הרבה יותר גם בדחיסה גבוהה.

נכון שתמונת 5 מגהפיקסל תתפוס יותר מתמונת 4 מגהפיקסל , אבל זאת לא סיבה להעדיף את הS45 על S50 , זה לא שאתה מוגבל בזכרון 8) , ותאמין לי למי שיש כסף ומוכן בכלל לשלם את המחיר של הS50 - לא תהיה שום בעייה לקנות המון המון . ככה שזה לא ממש חסרון.

אגב, הדוגמא שאני נותן כאן על ה-S45/S50 רללוונטית לרוב המצלמות (חוץ מהמקצועיות אולי שאני יודע שבחלק מהדגמים יש המון דרגות רזולוציה/דחיסה ואז גם במצלמה של 5 מגה אפשר לצלם ב4 או ב3..)

זה לא ממש נכון , שים לה למצלמה מקבילה של אולימפוס , שהיא אפילו טיפה יותר נמוכה , ה-C50 - היא יכולה לצלם גם בשלוש מגהפיקסל, אבל העובדה הכללית שהזכרת, מראה לך עד כמה העניין לא נידרש ע"י המשתמשים והלקוחות , ועד כמה זה בעצם לא כלכך מעניין :) (למעשה הוא אפילו יותר מסרבל את הענינים) , ככה שאתה יכול להסיר כל דאגה מליבך בנושא זה....

וצודק לגבי הטבלה , קאנון התהלהלו קצת :smoke: , תעיר להם על זה ואולי תקבל כרטיס מתנה או איזו של 8000 דולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה...

גודל התמונות של ה-S50 יותר גדול מזה של ה-S40 מפני שהרזולוציה של התמונות בגודל "LARGE" יותר גדולה ב-S50 אם לא שמת לב... (מה שכנראה קרה...)

ויש הסבר לכך שראית שנכנסות יותר ב-S50 כאשר גודל הקובץ גדול יותר למטה... רשום שגודל הקבצים יכול להשתנות בהתאם לתמונה עצמה ומה שמצלמים

ל TAZOK:

ממש אין קשר בין מגה פיקסל לאיכות תמונה... יותר מגה פיקסל פשוט נותן לך לפתח גדולות יותר...

ברור שאם אתה מצלם ברזולוציה יותר גבוהה אתה גם יכול להבחין בפרטים קטנים יותר אבל עדיין זה לא אומר שלא יהיה "רעשים" בתמונה ודברים בסגנון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב להבדלים ברזולוציות...

אבל לפי ההיגיון הבריא - ככול שהקובץ יותר גדול ככה נכנסות פחות (ולא משנה מה מצלמים..) לא?

וiCe2K - OK.. הסרתי דאגה מלבי..

עכשיו מה שנשאר זה לחכות שהמצלמה תגיע ולעלות לפורום דוגמאות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה כתוב שמשקל התמונות עשוי להשתנה בהתאם לאובייקט שמצלמים...

יכול להיות שהם צילמו תמונה אחת והיא הייתה במשקל 600 ומשהו אבל אז צילמו עוד שיצאו במשקל קטן יותר... או שבאמת חלה טעות...

תשמע זה ההסבר היחיד שיש לזה חוץ מטעות אנוש אצלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל, כדי להשוות דברים בצורה הכי טובה מאפשרים רק משתנה אחד.

זאת אומרת שבכל הגדלים הם צילמו אותו אובייקט - אחרת באמת ההשווה שלהם לא שווה גרוש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עוד שבועיים בערך מקבל את ה

Canon S50 שלי!!!!!!!! 5megapixel אחחחח איזה כיף.....

למי שלא מכיר.... http://www.powershot.com/powershot2/s50-45/index.html

מצלמה שבערך קורעת את כל המצלמות שיש פה

כולם מסתכלים על הדגמים שיש בישראל עולה המון וזה דגמים ישנים

ה Canon S30 שכולם מתלהבים פה הוא דגם ישן של 3mp שלדעתי המינימום היום הוא 4 ועכשיו מתחיל לצאת דור החמש....

אני יביא תמונות שהמצלמה תיהיה בידי

צודק, קניתי את שלי כמעט לפני שנה, אבל היא עדיין אחלה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעלי a60:

זה נכון שאין מד בטיריה בדגם הנ"ל??

ובכלל מה דעתכם על האיכות שלה מול האיכול של אולימפוס c-220

?

כן באמת אין מד ככה שזה תופס אותך דיי במפתיע שפתאום מופיע לך סימן שהסוללה נגמרה. :bash:

אבל לא התאכזבתי מזמן השימוש במצלמה עד שניגמרות הסוללות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי , אז קבלו חגיגה של מקרו של פרחים, זה סתם כדי להראות לכם את היופי של התמונות שיוצאות מה A60.

ואני מתנצל מראש על הכמות אבל הן פשוט כולן יפות אז רציתי שתראו אותן.

A0003.jpg

A0007.jpg

A0008.jpg

A0010.jpg

A0011.jpg

A0012.jpg

A0014.jpg

A0016.jpg

A0020.jpg

A0021.jpg

שתי התמונות הבאות לדעתי הכי יפות!!!!!!!!!1

A0022.jpg

A0023.jpg

A0026.jpg

A0027.jpg

A0024.jpg

A0026.jpg

A0027.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת יפות , אבל נכון שהכמות קצת עצבנית - זה קצת פוגע ביופי של כל אחת לחוד ;) , בכל מקרה לא חושב שלהוריד אותם מהעמוד יעזור למשתמשי ה56K לראות אותם יותר מהר.... , גם ככה התמונות נטענות אחרי העמוד עצמו....

בכל מקרה אריק - כבר ראינו הרבה מאקרו (וד"א שמת לה עד כמה צילומים הם הרבה יותר יפים ואיכותייים באור "שופע" של שמש ? )

אם כבר אתה יוצא לצלם בחוץ - למה שלא תרביץ קצת צילומים מהסביבה ? אולי קצת נופים אם יש לך שם... , אני רואה שכבר יש לך יד יציבה וחוש טוב , ביחד עם הקאנון החמודה הזאת אני בטוח שתוכל להעלות דברים מענינים....

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...