שיפור ביצועי מחשב ע"י חיבור למחשב נוסף... - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיפור ביצועי מחשב ע"י חיבור למחשב נוסף...

yaloner

Recommended Posts

נדמה לי אפשר, קראתי בעיתון לפני כמה זמן על כמה פרוייקטים שהיו באוניברסיטה אחת באמריקה, על שילוב יותר מ-70 מחשבים ביחד ליצירת אחד. אבל כמו שאמרו פה צריכים ציוד מיוחד וגם זה מסובך מדי למשתמש הביתי הרגיל נדמה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לבנות צריך קודם כל מהירה במיוחד (ניראה לי 100GBPS או יותר... מה שבטוח זה שזה הרבה יותר מרשת ביתי רגילה). אני לא בטוח לגבי שאר הציוד המיוחד אבל מה שבטוח זה שזה לא נועד למשתמש הביתי, ובטח לא לחיבור של P2... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי המעבדים הללו באים עם יכולות MP מובנות, אז הייתי מחפש לוח לשני כאלה שלדעתי אפשר למצוא במלאי הישן של כל מיני חברות מחשבים.

אם היית רוצה לחבר לוחות דרך Ethernet, כפי שנכתב כאן, אני לא חושב שרשת של 100Mbps הייתה מספיקה בשביל העברות מידע בין , למרות זאת, של Gbps זה עניין שונה לגמרי, כי ממילא האפיק של המעבדים הללו ל-NB לא רחב במיוחד, אבל לא תמצא בשבילם לוחות עם Gb LAN שמתחבר ל-NB וזו הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא! ראיתי ב TV שחיברו למעלה מ 100 מחשבים למחשב אחד עם כבל רשת פשוט ביותר.

הבעייה שצריך תוכנה מיוחדת. שם כל מי שרצה להשתתף היה שם תתוכנה על המחשב והוא היה מחובר ...

שום ציוד מיוחד ושום בטיח. אלא אם אתה רוצה בתוך מחשב אחד יענו לשים 2 בתוך מחשב אחד זה כבר דבר אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עובד בצורה שאתם חושבים....

צריך בנוסף לתוכנה המסויימת הזאת גם שהתוכנות שמריצים יתוכנתו לצורה הזאת של המחשב.

זה לא חיבור שדל היכולות עיבוד. פשוט כל מחשב מקבל חלק אחר מהמשימה. אבל זה לא יכול לעשות את זהלמשל בישביל להריץ משחקים או תוכנות רגילות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עובד בצורה שאתם חושבים....

צריך בנוסף לתוכנה המסויימת הזאת גם שהתוכנות שמריצים יתוכנתו לצורה הזאת של המחשב.

זה לא חיבור שדל היכולות עיבוד. פשוט כל מחשב מקבל חלק אחר מהמשימה. אבל זה לא יכול לעשות את זהלמשל בישביל להריץ משחקים או תוכנות רגילות....

בדיוק סתכל פה:http://www.mini-itx.com/projects/cluster/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי לעבוד ולתכת למערכת כזאת של 12 מחשבי P4 כל אחד עם 2 מעבדים וגיגה זיכרון מחוברים ביניהם ב-infiniban שזו רשת טבעת של 40Gbps.

במערכת הספציפית שאני עבדתי התוכונות נכתבות ב-C תוך שימוש בספריות מיוחדות שמאפשרות תקשורת וחלוקת משימות בין המחשבים השונים.

קשה לי להאמין שקיימת היום שמסוגלת להריץ בצורה שקופה קוד על כמה מחשבים בצורה יעילה בלי שהקוד נכתב במיוחד למטרה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טאורטיט זה אפשרי אך מאוד קשה יש אפשרות לתת לכל פרוסס מעבד(ברמת מערכת הפעלה אפשרי רק עם והרבה ידע בc) ואפשר לשתמשש במתרגם asm לc ובעזרת מעיין סדרן מתוחכם יהיה אפשר לעשות שחלקים יעובדו במעבד אחר אך לדעתי האפשרות הכי טובה זה עם פרוסס לכל מעבד(או יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קיימת היום אפלקציה שיכולה לקחת קוד סדרתי ולהפוך אותו באופן יעיל לקוד מקבילי, זה פשוט כמעט בלתי אפשרי לעשיה.

רק המוח האנושי יכול לתכנן מראש את האפלקציה ככה שתהיה מקבילית/מבוזרת

אחרי קריאה של הלינק הזה על ה-12 מחשב P3-800Mhz גליתי שהם השתמשו במערכת שנקראת MPI בשביל למקבל את העסק, זו בדיוק המערכת שאני עבדתי איתה מול 12 מחשבי P4 עם 2 מעבדים וגיגה בכל מחשב. המערכת הזאת היא בעצם סט פקודות לתקשורת הכתובים ב-C, ככה שצריך לכתוב אפלקציה מיוחדת המשתמשת בהם.

הרעיון של MPI הוא שכל המחשבים מריצים בדיוק אותה תוכנית, וכל אחד מהם מקבל מספר ייחודי לפיו הוא מחליט מה הוא מריץ. MPI נותן פונקציות של שליחה וקבלת הודעות בין המחשבים.

לא פשוט לכתוב אפלקציה שבאמת תנצל את הכוח מחשוב הזה, רוב התוכנות שאתם מכירים (אלה שיודעים תכנות) כמעט ולא ניתנות למקבול. תוכנות הניתנות למקבול (גם לא באופן מושלם) הן בדרך כלל תוכנות המצריכות חישובים ארוכים לדוגמא חישוב PI בקירוב של כמה מיליוני (או מילירדי) ספרות אחרי הנקודה.

קיים גם מימוש של MPI לסביבת וינדוס, אבל שוב חייבים אפלקציה שנכתבה בזערת כלים של MPI או שהיא תרוץ רק על מחשב אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דברתי בכלל על שימוש במעבד לכל פרוסס של מערכת הפעלה אני יודע שאי אפשר לפצל קוד כדי שיובעד במספר מחשביים אבל פרוסס מובעד ברצף פרוסס אחר פרוסס אז את היכול לתת לכל מעבד שיעבוד על פרוסס שונה של מערכת הפעלה

ד"א: הם לא פנטיופ 3 אלא via C3 שצורכים 7-5W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...