הוצאתי מהמחשב הישן ארדיסק של 30 גגה אך אני צריך - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוצאתי מהמחשב הישן ארדיסק של 30 גגה אך אני צריך

yosizach

Recommended Posts

כרגע יש לי 80 גגה אך אני אמור להוסיף עוד הארדיסק של 30 גגה

הבאתי אותו בלי חוטים ..... רק הארדיסק עצמו הוא עובד והוא טוב הבעיה היא אך להוסיף אותו לאין מחברים ומה עושים תודה ומגדרים תודה רבה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאין לך כבלים בשבילו זה בדכ לא בעייה כי רוב המחשבים באים היום עם יציאות ספ?ר על כבלים קיימים. כדי לחבר הארד דיסק אתה צריך לחבר לו 2 כבלים וג'אמפר אחד (לא תמיד). אתה מחבר לו כבל אחד של IDE שהוא של 40 פינים ו80 חוטים. יכולים להיות מחוברים שני כוננים על כזה כבל - הארד דיסקים או כוננים אופטיים. חוץ מזה צריך לחבר אותו למקור מתח - חיבור מולקס מלבני עם 4 פינים בפנים, אמורים להיות לך כמה כאלה ספ?ר, פשוט תחבר אחד מהם להארד דיסק. הג'אמפר שאתה מחבר לחלק האמצעי של האחורה של הכונן הוא היותר בעייתי. כל כונן במחשב מוגדר כ:

1. מאסטר

2. סלייב

3. מאסטר (סינגל).

כבלי IDE בדכ מכילים שני חיבורים. על החיבור הרחוק מחברים את המאסטר ועל החיבור שבאמצע הכבל מחברים את הסלייב:

|-------------------------|---------|

לוח אם סלייב מאסטר

על ההארד דיסק כתוב איך צריך לשים את הג'אמפר כדי שהוא יהיה מאסטר או סלייב וגם איך לעשות מאסטר (סינגל).

מאסטר סינגל אומר שזה הכונן היחיד על הכבל, במקרה הזה, בדכ, פשוט לא שמים את הג'אמפר, או שמים אותו ככה שהוא לא מקצר (מחבר) שני פינים בצורה מאונכת.

אם יש לך 2 כבלי IDE במחשב, רוב הסיכויים שאחד מהם הוא של 40 חוטים ואחד של 80 חוטים (לשניהם, בכל אופן, יש חיבור של 40 פינים). עדיף שתשים את שני ההארד דיסקים על זה עם ה80 חוטים.

שים לב שיש סיכוי טוב שתצטרך לשנות את הגדרה של ההארד שכבר יש לך במחשב אם אתה מוסיף עוד הארד דיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...