עשיתי היום מיונים לחובלים ,התקבלתי לשייטת צוללות - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עשיתי היום מיונים לחובלים ,התקבלתי לשייטת צוללות

desert

Recommended Posts

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שנתיים, לא יותר נדמה לי. בתור אחת שעומדת להשתחרר מחיל הים, אני יכולה להגיד לכם שעוד לא ראיתי צוללן שלא מרוצה. מקסימום, יש עוד תפקידים בחיל הים. צלילה שלא בצוללת - מים רדודים ו-ילת"ם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי מסוכן, תלוי, הכי יקר והכי חשאי - כן.

צוללת יכולה להתחמש בטילים ארוכי תווח ותוכל להפציץ כל נקודה על האדמה, גם את הרחוקה ביותר מהים, כי תווח הטילים האלו יכול להגיע 200 ק"מ מעבר למרחק שבו נמצאת הנקודה הכי רחוקה מן הים. להשמיד כלים על מימיים זאת לא בעיה. הצוללות שנמצאות בשירות חיל הים הן מסוג "דולפין", צוללות גרמניות, הכי משוכללות בעולם. צוללות הן מאד חמקניות ורק מכ"ם תת מימי יכול להגיע אליהן, ומרבית החופים והנמלים בעולם לא מצויידים במכ"ם תת-מימי נייח. מטוס לא יכול להפציץ צוללת, אך גם צוללת לא יכולה (עדיין) להפציץ מטוס. סטי"ל (ספינת טילים) לעומת זאת כן יכולה להוריד מטוס עם טיל משלה ("נוקמני"). ובכל זאת, אין על הצוללת.

We all live in the yellow submarine, yellow submarine, yellow submarine.... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב עכשיו עניין של כבוד... אתה במקום ללא אפטרים, ללא הרבה יציאות, אתה יוצא אל הים ולא חוזר הרבה הרבה הרבה זמן, תפקיד שיכול להיות בכלל לא קל בשירות עצמו, צפוף, אין הרבה , אין רדיו/טלויזיה, אין חדשות, בספק אם יש תקשורת עם הבית/חברים/חברה... ולפעמים אתה לא רואה אור שמש המון המון זמן וזה יכול להיות מדכא.

אני אישית לא חושב שהייתי מחזיק מעמד בצוללות, אח שלי בסטילים עכשיו והשירות שלו ממש קשה, התחזוקה של הספינה היא אין סופית וכולם צריכים כל היום לעבוד ויש גם בלי סוף אימונים.

בהפלגות חם מוות בקיץ וחורף קר פחד (לפחות בעמדה שלו).

גם היציאות חרא, לפני שבוע הוא הגיע ביום חמישי עד ראשון אחרי 21 ימים שהוא לא היה בבית... אז צוללות צריך להיות קשה פי 10.

יש כבוד למי שמשרת בצוללות אבל אני אומר לך... תחשוב טוב מאוד מאוד לפני שאתה הולך, זה לא טיס שאתה מפונק שם ותמיד יכול לפרוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי מסוכן, תלוי, הכי יקר והכי חשאי - כן.

צוללת יכולה להתחמש בטילים ארוכי תווח ותוכל להפציץ כל נקודה על האדמה, גם את הרחוקה ביותר מהים, כי תווח הטילים האלו יכול להגיע 200 ק"מ מעבר למרחק שבו נמצאת הנקודה הכי רחוקה מן הים. להשמיד כלים על מימיים זאת לא בעיה. הצוללות שנמצאות בשירות חיל הים הן מסוג "דולפין", צוללות גרמניות, הכי משוכללות בעולם. צוללות הן מאד חמקניות ורק מכ"ם תת מימי יכול להגיע אליהן, ומרבית החופים והנמלים בעולם לא מצויידים במכ"ם תת-מימי נייח. מטוס לא יכול להפציץ צוללת, אך גם צוללת לא יכולה (עדיין) להפציץ מטוס. סטי"ל (ספינת טילים) לעומת זאת כן יכולה להוריד מטוס עם טיל משלה ("נוקמני"). ובכל זאת, אין על הצוללת.

צוללות הן לא חסינות, יש שמזהים צוללות בים ובטח שצוללות אויבות יכולות לזהות גם.

לישראל עד כמה שידוע לי אין טילים בליסטים לצוללות שמסוגלים להגיע לכל נקודה מהים ליבשה (בניגוד לארצות הברית למשל), צוללות הדולפין רחוקות מלהיות הצוללות הכי טובות שיש או הכי משוכללות, האמריקאים, הבריטים, הרוסים, האוסטרלים הרבה יותר חזקים בים ואני בטוח שיש עוד מדינות עם צוללות הרבה הרבה יותר רציניות, גם חיל הים המצרי הוא מאוד חזק ונחשב ליותר מצויד מהישראלי, אולי גם בתחום הצלילה.

צוללות כן יכולות להפיל , אני לא יודע אם בצוללות הישראליות מותקנים הטילים אם האופציה הזאת אבל זה אפשרי.

הנוקמני הוא לא טיל אלא תותח וולקן עם רדר משוכלל שפועל אוטמטית ויכול להוריד (כמו נ"מ רגיל) ויכול גם לפגוע בטילים.

לספינות הים יש גם טילים נגד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שאני יכול לאשר משהו כי אין לי מושג בגרוש אבל מאוד הגיוני שלצוללות הישראליות יש יכולות ירי של טילים בליסטים גרעיניים למרחקים דיי ארוכים אבל אני בספק אם זה מגיע לכל מקום ביבשה (בניגוד לארצות הברית שלה יש צוללות בכל מקום כמעט, הרבה צוללות והטילים שלה מגיעים לכל מקום בעולם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שהבעיה של לראות לא לראות הרבה זמן שמש או לא לחזור הרבה זמן הביתה יכולים להפריע לי כי גם ככה אני לא מת על שני אלה , אבל זה משהו אחר ,

אבל בנוסף לזה , לא אלו מה שנראה לי קשה אלא האימונים המטורפים ,ככה הגדיר אותם איזה מפקד שנתן לנו הסבר כשהרצה לנו , הוא אמר שצריך להיות טיפה "דפוק" בשביל לעשות את הדברים האלה , באמת ככה במילים האלו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mortar, אתה צודק, הצוללות שלנו לא מחומשות בטילים כמו שתיארתי, אני רק ניסיתי לתאר את הפוטנציאל. מודל הצוללות שיש לנו הוא הכי חדיש - איך שצה"ל בוחר לחמש ולמלא אותן בטכנולוגיה זה משהו אחר (עבדתי קרוב ואין לי מה להגיד, בושה :-[) אבל הדגם עדיין הינו הפיתוח הכי חדיש. הצוללות האמריקאיות שנמצאות היום בשימוש רובן (לא כולן) פותחו בשנות ה-50 וה-60, מאז היו רק שיפוצים שטחיים ואפגרייד לגרעיניות. הצוללות הרוסיות מתוחזקות בצורה זוועתית וה"קורסק" שטבעה לא מזמן היא עדות מוכחת (טורפדו שנשאה התפוצץ בתוכה). העובדות שציינת עדיין לא הופכות את השירות על צוללת לפחות איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...