בעיה :<! המחשב לא מזהה לי תכונני דיסקים:<... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה :<! המחשב לא מזהה לי תכונני דיסקים:<...

FroggeR

Recommended Posts

טוב קודם כל שלום אני חד :P

עכשיו הנה הבעיה

טוב היתה לי בעיה עם איזה קובץ שדפק לי תווינדאוס(עשה ריסטרט כל פעם שהווידאוס נטען) אז חיברתי תכונן הקשיח של המחשב הדפוק לשלי ומחקתי תקובץ שהרס תווינדאוס שחזרתי תכונן למחשב הדפוק הכל פעל טוב חוץ מזה שהוא לא זיהה לי תכוננים של הדיסקים :<<< בבקשה תעזרו תכנאי יקר מידי :<

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אולי כשהחזרת את הדיסק הקשיח ניתקת בטעות את ה CD-ROMs שלך (כבל מתח או/ו נתונים). נסה כבל נתונים אחר - אולי הוא נקרע כאשר הוצאת את הדיסק הקשיח. כנ"ל לגבי מחברי המתח.

2. האם בתהליך האיתחול הראשוני (POST) מזוהים הכוננים? אם לא - תבדוק ב שבקר ה IDE שעליו יושבים הכוננים לא כבוי.

3. תבדוק ב Device Manager אם הכוננים מזוהים בכלל. אם לא, נסה להריץ חיפוש חומרה חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שנקרע איזה חוט כי לא נגעתי בחוטי שלהם בכלל רק של הכונן הקשיח וזה דיי רחוק...

ובקשר לדיויס הוא לא מזהה לי אותם בכלל עשיתי כבר חיפוס חומרה חדשה אבל הוא אומר שאין......

לא רשום לי שם בכלל כונני dvd/תקליטורים....

יש עוד פתרונות? =[

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנס לביוס , standard cmos features

שם יהיה

ide primary master

ide primary slave

ide secondary master

ide secondary slave

כנס אחד אחרי השני ואחרי שתכנס לכל אחד יהיה ide hdd auto detection ... זה אמור לגלות תכוננים שמחוברים בהנחה שהם תקינים והכבלים מחוברים בצורה טובה והג"מפרים מגומפרים כמו שצריך

אם זה ביוס די ישן אז יהיה אחרי שתכנס לביוס ide hdd auto detection

זה רק בקשר לAWARD אם יש לך נניח לוח של אז יש לך ביוס מסוג אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי חיברת תכבל IDE הפוך ללוח או לכוננים או לשניהם

ואולי שכחת לחבר תמולקסים

האם התעסקת אם הג"מפרים של הכוננים?

אגב צריך לחבר תכבל כמו שצריך לא מתכוון רק ללחבר לא הפוך

דוגמא :

נניח זה כבל IDE - - -

ראשון מימין הולך לכונן המסטר שני מימין הולך לכונן הסלייב שלישי מימין הולך ללוח

ואם אתה מחבר לכבל רק כונן אחד אז את הראשון מימין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לסדר הכוננים על כבל הנתונים - זה לא ממש משנה, אלא אם כן הם מוגדרים כ Cable Select. מה שכן משנה זה כיוון החיבור, למרות שברוב הכבלים לא ניתן לחבר הפוך (פיזית). בכל מקרה, את הכבל יש לחבר לכונן כאשר הצד עם הפס האדום שלו (שמסמן את פין 1) נמצא בצד הקרוב לחיבור המתח של הכונן. על הלוח הוא מתחבר לבקר ה IDE, כאשר הצד עם הפס האדום מתחבר לצד שבו מודפס על הלוח המס' 1 (שמסמל את פין 1 בבקר ה IDE).

בד"כ אם החיבור הוא הפוך, המחשב בכלל לא ידלק (לא יופיע כלום על המסך).

שוב - נסה כבל אחר כדי לשלול בעיית כבל.

אולי תנסה את הכוננים האלו במחשב אחר (למרות שקשה לי להאמין שזאת בעיה של הכוננים).

תמיד קיימת האפשרות שהלוח (או לפחות בקר ה IDE שמחובר לכוננים) התקלקל. כדי לשלול את זה, הייתי מחבר את הכוננים ל IDE הראשון (פשוט לנתק מהלוח את הכבל מה IDE שאליו מחוברים 2 הכוננים, לנתק מהלוח את הכבל שמתחבר לדיסק הקשיח ואז לחבר את הכבל של הכוננים ל IDE שאליו היה מחובר הדיסק הקשיח) ואז בודק אם ה בכלל מזהה אותם. אם כן - הבעיה היא של הבקר. במקרה כזה - יש לוודא שהבקר השני מופעל ב , ואם זה לא עוזר, יש להחליף את הלוח (או לקנות בקר IDE).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...