2 בעיות מעצבנות ביותר! חייב עזרה חבר'ה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2 בעיות מעצבנות ביותר! חייב עזרה חבר'ה

nadigold

Recommended Posts

היי חבר'ה ושלום רב לכם !

שמעו יש לי 2 בעיות במחשב.

דבר ראשון: המחשב עושה לי הרבה פעמים ריסט ואני בכלל לא נוגע בו. יש לי מעבד ואמרו לי שהוא בדר'כ מתחמם והטמפ' אולי גבוהות ולכן זה עושה ריסט.

זתומרת אני משאיר את המחשב דלוק יום-יומיים רצוף הוא בדוק יעשה ריסט.

למה? ויש איזשהו פיתרון? לדוד שלי למשל יש כבר 5 חודשים דולק, אין שום בעיה, לא עושה ריסט. עזרה דחופה!

בעיה שניה: שיוצא לי לשחק במחשב כל משחק שיצא לי לנסות המשחק פשוט יוצא לי לווינדוס.

אם אני באמצע משחק המשחק יצא לווינדוס, אין מצב שאני ישחק באישזהו משחק ואני ישחק חלק כי המשחק יצא מתישהו לווינדוס.

מה הבעיה? זה קשור איכשהו אולי לבעיה הראשונה שהמחשב יותר מדי חם ולכן זאת הבעיה שאני מקבל גם בקשר למשחקים וכד"?

תודה לעוזרים אני מיואש כבר מהמחשב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר פרטים על המחשב יעזרו (כמו איזה מעבד, איזה וכו'). אם אתה חושב שזה קשור לטמפרטורה, תפרסם גם אותה...

בקשר לבעיה הראשונה - קודם כל יש להגדיר למחשב שלא יעשה reset אלא יציג את הודעת השגיאה. את זה עושים בהגדרות startup and recovery (המחשב שלי, כפתור ימני -> מאפיינים -> מתקדם). לפי הודעת השגיאה ניתן לאתר את מקור הבעיה.

בכל מקרה, מומלץ להריץ בדיקת זיכרון (עם תוכנה כמו memtest). אם יש שגיאות בזיכרון, זה כנראה מקור הבעיה.

כמובן שיכולים להיות עוד מספר גורמים (ספק כוח, לוח, מישהו שסתם רוצה לעצבן אותך  ;D וכו').

בקשר לבעיה השנייה - לא ממש הבנתי - המשחקים "נופלים" (עם הודעת שגיאה), המשחק מצטמצם ואתה חוזר ל או שהמשחק סתם נסגר בלי הודעה כלשהי? אולי יש לקבוע למשחק מצב תאימות (ב XP)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי כל כך מה אמרת בקשר ל1...

מזתומרת הלכתי כמו שאמרת המחשב שלי, קליק ימני מאפינים וכל זה

איפה כאילו למצוא את השגיאה או משהו כזה?

בקשר לטמפ' הם בסדר גמור אני לא רואה בעיה בהם גם אמרו לי בקשר לטמפ' שהם אחלה.

בקשר לשני אני באמצע משחק למשל ופתאום המשחק יוצא לווינדוס, אין שום הודעת שגיאה ושום כלום פשוט יוצא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

My Computer -> (right click) Properties -> Advanced -> Startup and Recovery

להוריד את ה V מהאפשרות Automatically reboot. ככה תוצג הודעת השגיאה (מסך כחול) בפעם הבאה, והמחשב לא יעשה reset. לפי הנתונים שבמסך הכחול ניתן לאתר את מקור הבעיה.

אם אין מסך כחול והאיתחולים הם אקראיים, יכול להיות שזו בעיית מתחים (אולי מהספק), אבל כמובן שאין לשלול את האפשרות שמדובר בבעית חומרה אחרת. הייתי גם ממליץ להסתכל על הלוח לראות שאין קבלים מנופחים/מפוצצים עליו.

שוב - מומלץ להריץ גם בדיקת זיכרון (עם תוכנה כמו memtest, אפשר להוריד בחינם מהאינטרנט).

בקשר לטמפרטורות - מי אמר שהן בסדר? איך אתה בדיוק בודק אותם? תרשום אותן כאן בכל מקרה.

בקשר למשחקים:

עידכוני אולי יפתרו את הבעיה (להוריד את הגירסאות האחרונות מהאינטרנט).

האם משחקים עבדו פעם על המחשב או שתמיד זה היה ככה?

האם מדובר במשחקים ישנים או חדשים יותר? למשחקים ישנים יש להפעיל מצב תאימות (במאפיינים של קובץ ההרצה).

האם מותקן ה DX האחרון?

אם כלום לא עוזר (בקשר ל-2 הבעיות), הייתי ממליץ לפרמט ולראות אם הבעיות חוזרות. אם כן (בעיקר הבעיה הראשונה) - ככל הנראה מדובר בעיית חומרה כלשהי, ואז הייתי לוקח את המחשב לחנות ומבקש שיבדקו את החלקים שעדיין באחריות (ללוח ולמעבד יש 3 שנים בד"כ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח תמונה של הטמפ':

http://planet.nana.co.il/llcoolj2004/PP.JPG,

בקשר לראשון תסביר את זה בעברית לא ממש הבנתי יש לי בעברית... מצטער חח :)

שוב - מומלץ להריץ גם בדיקת (עם תוכנה כמו memtest, אפשר להוריד בחינם מהאינטרנט).

אפשר בבקשה לינק להורדת התוכנה? תודה מראש :)

בהקשר למשחקים...

יש לי 41.09 והם מצוינים אני בטוח שלא זאת הבעיה אחי..

והמשחקים אכן עבדו פעם מעולה, סה'כ אני לא משחק במשחקים ישנים...

אני משחק NBA2004, Fifa2004- שמראש אתה יודע שזה לא משחקים כאלה כבדים והם סבבה... הם תמיד פעלו טוב ורק ביומיים האחרונים מאז שהמחשב עושה ריסט מעצמו המשחקים לא פועלים לי טוב על המחשב.

בקשר לDX, יש לי DX9.0B,

בסדר?

תודה על העזרה החלקית גבר~!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעייה בטמפ' זה לא..הייתי אומר באמת שזו בעיה בזכרונות שלך..גם לי היה במחשב הקודם בדיוק אותה בעיה,עשיתי בדיקה עם MEMTEST,גיליתי שהזכרונות דפוקים ולאחר החלפה הכל עבד כשורה. חפש בגוגל ת'תוכנה.אתה צורב אותה על CD ואז תלך לביוס ותגדיר שFIRST BOOT יהיה הCD ROM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...