ניצול מהירות התקן אחסון PCIE4 על גבי לוח PCIE3. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניצול מהירות התקן אחסון PCIE4 על גבי לוח PCIE3.

oooz
 Share

Recommended Posts

שלום

האם ניתן לנצל את מלוא יכולות המהירות של 990PRO PCIE4 על גבי לוח PCIE3?

הלוח הוא: ROG RAMPAGE VI EXTREME
ללוח יש חריץ M.2 PCIe 3.0 x4 להתקנת - בחריץ היעודי הנ"ל ה-990PRO מוגבל למהירות הPCIE3 שהיא 1GBs X 4 = MAX 4GBs.
על הלוח קיים סלוט נוסף פנוי:   PCIe 3.0 x16 Safe Slot (CPU) אשר תאורטית תומך בקצב העברה של 16GBs.

האם באמצעות שימוש בכרטיס הרחבה: ASUS Hyper M.2 x16 Gen 4 Card (PCIe 4.0/3.0), יהיה ניתן לבטל את הצוואר הבקבוק?

הרי ה990 יחובר לחריץ M.2 PCIE4 שנמצא על כרטיס ההרחבה והכרטיס ההרחבה עצמו יחובר לסלוט PCIE X16 כך שהSSD יוכל להשתשמש ב8 נתיבים (X8) של הPCIE3 על מנת להשיג קצב העברה של 8GBs.

מידע לגבי הלוח:
image.thumb.png.f8b9321cdf5ee0ffcbc4c8241b3df9bc.png

מידע לגבי כרטיס ההרחבה: ASUS Hyper M.2 x16 Gen 4 Card:
image.png

Hyper M.2 x16 Gen 4 Card

PCIe 4.0/3.0 x16 interface, compatible with PCIe x8 and x16 slots, support data transfer rates up to 256 Gbps.

Up to 4 x M.2 slots (Key M), type 2242/2260/2280/22110 (supports PCIe 4.0/3.0)*
* Supports PCIe M.2 storage devices only. Maximum SSDs support will vary, depends on different motherboard

מפרט מחשב:
ROG RAMPAGE VI EXTREME
7960X
64GB
2080TI
990PRO 2TB
970PRO 1TB X2

תודה.

נערך על-ידי oooz
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של oooz

מסתבר שזה אפשרי

גם אם כן  אז לא עם המוצרים שאתה מציג.

אף אחד מהם לא עושה upscale ( כנראה לא המילה הנכונה טכנית )  מדור 3 לדור 4 . הם רק מוסיפים ערוצים . כל עוד לא שדרגת את הערוץ , לכונן שיש לו רק 4 ערוצים לא אכפת אם לבקר יש 4 או 4 מיליון . 

מספר הערוצים שיש לכונן זה לא לוגי וזה לא תוכנתי וזה לא לכאורה או כביכול , זה מעשי , פיזי , זה הברזל שיש לו בצ'ופצ'יק  וזה 4 ערוצים. 

אתה רוצה בקר שמקבל 8 ערוצי דור 3 וממיר אותם ל4 ערוצי דור 4 .אני לא יודע אם קיים כזה אבל מניח שלא מאחר ודור 4 מביא איתו שיפורים נוספים שאי אפשר לזייף כאשר רק מאחדים 2 ערוצי דור 3 לערוץ אחד של דור 4 . 

אף אחד מהמוצרים שהצגת לא עושה את זה , הם עושים את ההפך , לוקחים מעט ערוצים מהירים וממירים אותם להרבה ערוצים איטיים  יותר . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א- זה לא באמת משנה כי הכל בלוף שיווקי , יש לו מטמון שכותב רק את ה 50 גיגה הראשונים במהירות של דור 4.

כל השאר יורד למהירות של דור 2 - בכתיבה רציפה .

image.thumb.png.9992869578a1d283a9c6ceb611999a3c.png

ציטוט של Gimel

חוץ מזה שעבודה רציפה במהירויות האלה בטח תורמת לשחיקה של הכונן.

סליחה , אבל מה אכפת לרכיבים -  אם הם מקוררים כהלכה - באיזה מהירות הם עובדים?  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

זה לא באמת משנה כי הכל בלוף שיווקי

זאת אמירה כללית מדי.

ציטוט של Gimel

ככל שכותבים מהר יותר, מגיעים מהר יותר לקצה הסיבולת של הכונן.

אני סקפטי לגבי זה. מה הקשר למהירות הכתיבה בכונן? אורך החיים שלו נקבע לפי כמות כתיבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשתף בנוגע לכונן חיצוני שרכשתי עם מהירות של 2 ג'יגה - נותן מהירות של ג'יגה בפועל אם זכרוני אינו מטעה אותי ואחרי כמות מסויימת יורד למהירות מזעזעת שנעה בין 0 לאזור ה-60.

הוא נרכש לצרכי גיבויים ולכן היה חשוב לי כונן מהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...