B760 עם 13600K - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

B760 עם 13600K

Klayhamn
 Share

Recommended Posts

אני נתקל בעמדות סותרות בעניין אז שואל פה כדי לראות אם תוכלו לעזור לי להכריע את התעלומה הזו -

אני מתכוון לרכוש מעבד 13600K

אני מתכוון לרכוש DDR5  עם קלוק של 6000MHZ ו-CL30

אני מתכוון לרכוש לוח B760 של ASUS

האם יש חוסר תאימות בין הדברים האלה?

נתקלתי מצד אחד בעמדה שאומרת שב-B760 מספיק טוב ושאין צורך ב- אם אין לי כוונה לעשות OC (אין) או בחיבורים הנוספים (אין).

ומצד שני - נתקלתי בדיווחים בפועל ודיונים על אנשים שמתמודדים עם טמפ' גבוהות מאוד ו-THROTTLING עם מעבדי "K" על לוחות או B760 - ובגלל חוסר היכולת לעשות UNDERVOLTING הם לא יכולים לפתור את הבעיה... (ולא ברור לי עדיין האם נפתרה או לא נפתרה ב-BIOS).

הסיבה שאני מעדיף "K" היא פשוט כי יש איזה COMMON WISDOM (שאני נוטה להאמין שהוא נכון) שמדובר בצ'יפים שלא עברו את ה-QC הדרוש כדי להיות "K"  - כלומר, נחותים יותר (ואז זה אולי גם סוג של הגרלה). 

לגבי הזכרון לפחות אדם אחד אמר לי שהוא מריץ 6000MHZ עם CL30 על לוח B בלי בעיה...

עזרה תתקבל בברכה

נערך על-ידי Klayhamn
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שמתוארת היא לא שחסר מתח אלא הפוך, מועבר יותר מדי מתח למעבד ולכן הוא מגיע ל-100 מעלות גם עם אגרסיבי...

ובגלל שזה B760 ולא Z760 אין יכולת לשחק עם הוולטאג' כלפי מטה.

נערך על-ידי Klayhamn
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל הדיון, נאמר שם משהו לגבי עדכון מיקרוקוד שמשפר את המצב.

זה דיון מלפני חצי שנה , מאז יצאו עדכוני ביוס. יכול להיות שהבעיה נפתרה. 

1-  אם אין מספיק VRM אז מי שמתחמם זה הלוח והוא יוזם את האטת המעבד בגלל התחממות יתר של ה VRM.

2 - בכל מקום שפגשתי מעבדי דור 13 הם התחממו מאוד , גם לדור 12 לא חסר אבל יש קפיצת מדרגה בדור 13. אפילו מעבד 13500 מגיע ל95מעלות מהר מאוד וזה עם שאמור לפזר 190 וואט על הנייר.

כל מי שניסה UV אומר שזה  משפר את המצב . אם אתה רוצה יותר שליטה על צריכת החשמל  ואין אפשרות לעשות את זה ב  b760, תיקח Z .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

זה דיון מלפני חצי שנה , מאז יצאו עדכוני ביוס. יכול להיות שהבעיה נפתרה. 

יכול להיות. מצד שני יש גם כזה מלפני 20 יום:

1. לפי הדיווחים מדובר בטמפ' מעבד שמגיע ל-100 מעלות כאמור.

2. נשמע מתסכל. אז האם כדאי פשוט לקחת 12900K במקום 13600K?

ואני מדבר על מה שאמור לעבוד "OUT OF THE BOX" מה שנקרא, לא מחפש דברים שמצריכים פתרונות אקזוטיים. מבחינת משחק עם ה-VOLTAGE הוא פתרון אקזוטי שהמשתמש הטיפוסי שסתם רוצה מעבד חזק (בלי OC) לכאורה לא אמור להתעסק בו, לא?

האם מדובר על מעבד שכל אדם בעולם שקונה אותו נאלץ לשחק עם VOLTAGE פשוט...? גם עם Z790?

נערך על-ידי Klayhamn
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OUT OF THE BOX  ,  מבחינת , 95 מעלות  זה לא התחממות יתר , כך הם עשו את המעבדים האלה, חמים ,צורכים הרבה חשמל. קיים סרטון עם ראיון רשמי עם מהנדס ראשי שלהם.

יש .

יש 12900K אם משעמם לך .

יש דור 14 עוד חודש וחצי.

יש לוחות Z.

לפי הדיון האחרון שאתה נתת, יש לוחות B עם אפשרות להגביל צריכת חשמל מרבית מה שגם משפר את עניין ההתחממות .

וכנראה שגם יש מקום לשאול האם הקושי להגביל צריכת חשמל קיים בכל לוחות b760 או רק בלוחות של .

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אתה פשוט צריך קירור מים

האנשים שדיווחו על כך שהמעבד מגיע ל-100 מעלות היו עם מים. אין קשר.

מדובר על אספקת מתח גבוהה מדי לצ'יפ ממה שדרוש - ולכאורה חוסר יכולת לעשות UNDERVOLTING כראוי בלוחות B760

לכאורה, עדכון ה- מתקן את זה, ואת זה נגלה בקרוב כי הלוח כבר נרכש :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

איזה קירור קנית?

כבר היה פה דיון בפורום על בעיית התחממות במעבדי אינטל החדשים. הפתרון היה לקנות קירור מים חזק + והנמכת צריכת חשמל. לא זוכר במדויק.

LS520  של DEEPCOOL

כן - הנמכת המתח היא הנושא של הדיון פה - העובדה שזה לכאורה לא אפשרי ב-B760 (או לפחות, לא היה אפשרי) 

נערך על-ידי Klayhamn
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...