איך לנטר לתקיעות באמצע משחק? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לנטר לתקיעות באמצע משחק?

serg90
 Share

Recommended Posts

לפני כשחצי שנה שדרגתי את המחשב שלי:
מ-2600X ל-5800X3D
מ-1080GTX ל-7900XTX
ספק מ-650W ל-850W
על בסיס לוח B450 עם 16GB RAM

הכל עובד תקין, מלבד משחק ספציפי שאני משחק קבוע (NARAKA), שלמרות ויש לי בו FPS קבוע מאוד גבוה (200+), מדי פעם אני מקבל תקיעות באזור השניה, שניה וחצי, כאילו ה-FPS צונח ל-0, ואז המשחק משתחרר.
היה לי את זה פעם בעבר, שאז מחקתי את ה- ADRENALINE והתקנתי רק את הדרייבר, עם עוד כמה דברים נוספים שניסיתי לכבות וזה עזר עד שלאחרונה התקיעות האלה חזרו מבלי ששיניתי דבר.

אני לא יודע האם זאת בעיה עם הכרטיס מסך, עם המעבד, עם הזכרונות, או אולי בכלל עם חיבור לשרת המשחק, אבל אני לא יודע אפילו מה אפשר לעשות כדי לנטר את גורם הבעיה.
האם יש כלים שיכולים לעזור לי בזה? לראות האם המעבד, או הכרטיס מסך "נחנקו" או שבכלל היה איזה ניתוק רגעי לשרת המשחק? נערך על-ידי serg90
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניטור אפשר לבצע עם after burner .

רכיב לא תקין יגרום למחשב לקרוס.

התחממות יכולה להאט אבל לרוב  אם יש התחממות אז היא לא נעלמת אחרי תקיעה קטנה אלא ממשיכה להציק כי כבר הגעת להתחממות יתר . אפשר לבדוק התחממות יתר על ידי בדיקות מאמץ כמו OCCT , FURMARK, AIDA64 . 

נשמע כמו בעיית תוכנה או באמת עניין של תקשורת לשרת .

אין לי משהו לגבי ניטור תקשורת . הייתי מצפה מהמשחק שידווח שזאת הבעיה .

הזכרון ב dual channel  ועל הגדרות טובות ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אנסה את ה- After Burner.

בדיקות מאמץ עשיתי אחרי השידרוג ב-OCCT, ומבלבד האל פסק שלא היה מספק מספיק חשמל לצריכה המגוברת החדשה, הכל עבר בהצלחה, וגם היה בטמפרטורות המומלצות.
אבדוק שוב ב-OCCT אם נוצר שינוי מאז. FURMARK אני זוכר שבעבר קראתי שיכול לגרום נזק לחומרה, אז מעדיף להמנע, וב-AIDA64 עוד לא השתמשתי.

וכן, הזיכרון ב-Dual Channel, ולמה אתה מתכוון ב"הגדרות טובות"? יש משהו מיוחד שצריך להגדיר כדי שיעבדו באופן אופטימאלי? נערך על-ידי serg90
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של serg90

FURMARK

כל עוד לא התעסקת עם הכרטיס אין סכנה מהותית .

התוכנה מריצה תוכן גרפי בתלת מימד שמאמץ את כרטיס המסך , אם יש בו דפקט נסתר הוא עשוי  להתממש בעומס גבוה.

דרך אגב בכרטיסים החדשים הזכרון הזכרון הוא צרכן מאוד מהותי ודווקא ב FURMARK הזכרון לא כל כך עמוס.

אם עושים OC שכולל העלאת מתח , זה יכול ליצור מצב של עומס יתר על המעבד הגרפי ואז הוא יכול להתקלקל .

אבל זה לא באמת תוצאה של העומס, זה תוצאה של העלאת המתח . 

ציטוט של serg90

ב"הגדרות טובות"? י

XMP או  EXPO ( שאני לא זוכר כרגע אם זה בכל או שזה רק ב ddr5 של

בכל מקרה, אלו הצעות כלליות .

ירידה מ 200  ל 0 זה משהו שמפסיק לתקשר עם משהו אחר. אתה עם השרת , המשחק עם איזה אלמנט תוכנתי שקיים במחשב .

מעבד , או כרטיס מסך שהיו גורמים לירידה מ 200 ל 0 היו גורמים למחשב או לפחות למשחק לקרוס החוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
מצטער על הדילאי בתגובה, אבל בדקתי את עניין הזיכרון, ואתה צדקת. אכן XMP לא היה דלוק, והזכרונות עבדו על 2133MHZ במקום 3000MHZ. לאחר שהדלקתי XMP, ועשיתי עוד כמה פעולות לבדיקת תקינות מערכת ההפעלה (כנראה זה החלק הזניח אבל עדיין), הבעיה נפתרה לגמרה והכל רץ חלק מאז.

המון תודה על העזרה!
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה בדיקה. אני חושב תיבדוק אם יש שגיאות בזיכרון וגם תיבדוק דיסק קשיח אולי יש שגיאות.

איזה דיסק קשיח יש לך או M.2, מהגודל דיסק קשיח ?

תעדכן אותנו אם עבר הכל בדיקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...