13700k vs 13900, שאלה לגבי base frequency - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

13700k vs 13900, שאלה לגבי base frequency

AlexBe
 Share

Recommended Posts

*מתלבט בין שני המעבדים , יש לי אופציה לקחת אותם במתנה כאילו אם היו נותנים לכם אופציה לבחור בין שניהם את מי הייתם לוקחים במתנה ?

אם רשום עבור עבור מעבד 13900 , Performance Base Frequency  2.0GHz  לעומת 3.4GHz ב 13700k,   יש בזה חיסרון ואם כן מה הוא  ? 

שורה תחתונה יותר חשוב לי מהירות כללית של שימוש במחשב שארגיש יותר סנפיות וזרירות בפתיחת תוכנות גלישה משחקים בעיקר ועוד. 

במילים אחרות חוץ מ oc יש איזשהו יתרון או היגיון ב לקחת אותו על פני ה 13900( שבעצם מאפשר לי לקחת זול יותרb760  וקירור זול יותר בגלל tdp 219 לעומת 253 מבלי לאבד ביצועים ככה חושב)

ואני רואה שה Performance Turbo Frequency עבור 13900 זה 5.6 לעומת 5.2 ב 13700k אז ההנחה שלי שבזמן שימוש במחשב יש שימוש קבוע ב Turbo ולכן כיביכול ה 13900 מהיר יותר .

אשמח לעזרה , תודה לעונים 

Screenshot 2023-07-13 081032.png

נערך על-ידי AlexBe
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של AlexBe

יש בזה חיסרון ואם כן מה הוא  ?

אין. זה חסר משמעות , המעבד עולה לאן שהוא צריך בשבריר שניה.

ציטוט של AlexBe

שורה תחתונה יותר חשוב לי מהירות כללית של שימוש במחשב שארגיש יותר סנפיות וזרירות בפתיחת תוכנות גלישה משחקים בעיקר ועוד.

לא תרגיש כלום.

על הגדרות בסיס לא יהיה הבדל מהותי בין המעבדים בגלל מגבלת צריכת חשמל .

ל K אפשר לעשות OC , לשניהם אפשר לבטל POWER LIMIT . 

אם תשים תוכנה שמראה לך את ה FPS, אז כנראה שה 13700 יתן עוד לך במשחקים עוד כמה FPS בודדים ( בהנחה שכרטיס המסך הוא 4070TI לכל הפחות )    ומנגד ה 13900 יחסוך לך   קצת זמן בתוכנות עריכה כבדות מאוד. 

את שניהם אפשר לקחת עם לוח b760 לא חייבים Z.

כן חייבים שזה יהיה לוח עם 12  מייצבי מתח   ואם אתה מכוון גם לתוכנות עריכה אז לא יזיק יותר . 

כנראה שה 13900 עדיף .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי תודה 

שאלה אם ה b760 עם 12 מייצבים כבר מגיע ל 1000 פלוס( המטרה ב לקחת ב b760 הייתה הרי לחסוך כסף בלי לרדת בביצועים)

אז לא עדיף כבר להוסיף 100 ש"ח ולקחת את ה Gigabyte Z790 X ( גם בהנחה ואבחר נגיד  מעבד 13700k)? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת כרגע השוק קצת אבל עדין יש עוד אופציות.

https://ksp.co.il/web/item/261997

למיטב ידיעתי , ואני פתוח לביקורת וגם אין לי כרגע זמן להתעמק בהבדלים ספציפיים לגבי הלוח ( גם לא יודע מה הדרישות האישיות שלך )  אז החסרון היחיד של 660 ביחס ל 760 הוא שאתה לא יכול לעבוד עם סופר מהיר מאחר ואתה די מרוכז בחסכון אז אני מניח שבזכרון אתה תיקח את ה sweet spot של תמורה למחיר וזה באזור ה 5600-6400 עם תזמון נמוך.

אז 660 כנראה אופציה  והוא יותר זול . - צריך לבדוק מה קורה לגבי חלוקת PCIE5 . 

https://tms.co.il/computer-hardware-components/motherboards/motherboard-for-intel?product_id=107522

יש את זה עם 14

https://tms.co.il/computer-hardware-components/motherboards/motherboard-for-intel?product_id=107909

יש את זה שהחסרון היחיד שאני רואה בחטף  הוא שאין צ"ק לSSD

https://tms.co.il/computer-hardware-components/motherboards/motherboard-for-intel?product_id=107552

זה שאתה מקבל את המעבד בחינם לא אומר שזה לא מעבד של 2000 ש"ח . אז הוא צריך לוח טוב.

גם ה GIGABYTE Z790 GAMING X שווה את הכסף . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הולך על כנראה על 6400 עם cl32, , ספק HX1000/1200 וואט, 990 pro 2T מארז 216 של lancool 

תחושת בטן ראשונית ללכת על 13700k+z790 במקום ה i13900+b760 ככה בעתיד אוכל לעשות עוד oc קל שאולי יתן עוד קצת לביצועים בעת הצורך לגיימינג, 

מצד שני, 

אני המעבד 13700k חם מאוד ורוב הקירורים בקושי מספיקים לבדיקת עומס על stock מבלי שיהיה לו thermal trottle, אז oc נראה לי עוד יותר יהיה קשה להשיג. אז למה המאמץ של לקחת מעבד k ולוח z אולי לשווא, ואז דווקא אולי קומבו של i9 13900 עם לוח b760 איכותי יתן גם תוצאה טובה יותר בבנצ' ובשימוש היומי יומי לטווח הארוך וגם לא אצטרך להשקיע על /לחשוב על טמפ

( בגלל שה tdp שלו נמוך יותר 219 "רק") ואולי שגם יותר ליבות בעתיד יהיה לזה יותר שימוש גם למשחקים. 

דילמה עם עצמי של "עשירים" חח

אשמח לחיזוק או הסתייגות לדילמה שלי בגדול גמיש  לפה ולשם גם במחירים אם יש הצדקה. 

נערך על-ידי AlexBe
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

תודה רבה, 

המחשב במצב סטטי וכל השנים לא היה לי anti sag ולא קרה משהו רע, למה בעיניך זה קריטי זה רק קטע אסטטי של ישור הכרטיס ? 

עוד משהו כל הקטע של ה TDP לא מובן לי בסוף הלכתי על  i9-13900 (non k) מכריזים שה-  TDP שלו 219 וואט, וכשהביוס במצב stock ,בזמן ביצוע הרצה של cinebench r23 הוואט מגיע לכ 330-350 

עם תוצאה של 38000 שזה מכובד ,הצפיה הראשונית הייתה שזה יגיע לתוצאה באזור 32000 שזה קצת מעל מעל התוצאה של הi7 13700k. 

אם בסופו של דבר הוואט נשלט מלוח אם

אז מה הקטע של הגדרת יצרן של לציין TDP 219 ולתדר בסיס 60  ( שאצלי תדר בסיס בכלל הוואט סביב 30-40)

אם בסופו של דבר הוואט נשלט מלוח

נערך על-ידי AlexBe
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של AlexBe

כל השנים לא היה לי anti sag ולא קרה משהו רע

תמיד יש פעם ראשונה. זה לא בריא ללוח ולא בריא לכרטיס . 

ציטוט של AlexBe

הוואט מגיע לכ 330-350 

רק למעבד? נשמע מוגזם מאוד.

בעקרון בלוח יש אופציה לתת למעבד חופש לגבי צריכת  חשמל . במצב סטוק זה אמור להיות מוגבל להגדרות יצרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...