(נערך) ייעוץ לפני רכישת מחשב נייד (!) לצורך הפקה ועריכת מוזיקה עד 6K (עם חריגה במידה וזה מוצדק) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

(נערך) ייעוץ לפני רכישת מחשב נייד (!) לצורך הפקה ועריכת מוזיקה עד 6K (עם חריגה במידה וזה מוצדק)

msh
 Share

Recommended Posts

נערך כי החלטתי שנייד הוא הבחירה הנכונה יוצר.

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

6000 ש"ח במידה והשדרוג משמעותי מתאפשרת חריגה עד 1500 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

בעיקר לצורך עריכה והפקת וסאונד, מיקיסינג, ושימוש להופעות בלייב. עיקר השימוש הוא בableton, וCUBASE

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא.

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

אין.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

חשוב מאוד

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

אין

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

יש צורך לכלול במפרט 10 ואופיס.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אין העדפה לחנות ספציפית, אבל איזור נתניה והסביבה (רכישה בשבוע הקרוב) או אילת (רכישה בעוד שבועיים-שלוש)

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

בשבוע-שבועיים הקרובים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

לפחות שני 3 וTHUNDERBOLT

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

כרטיס קול (כרגע לא יודע בדיוק איזה, יחובר או בUSB, או בTHUNDERBOLT), מקלדת שליטה MIDI, שמתחברת גם בUSB

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

אשמח לכל ייעוץ בכללי בכל העניין הזה. בסופו של דבר כן אנגן בלייב, והבנתי שפה יש פחות משמעות למעבד. מעדיף , אבל אם באמת יש הבדל מדמעותי בין פיסי למק אשמח להצעות

נערך על-ידי msh
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• msh changed the title to ייעוץ לפני רכישת מחשב נייח\נייד לצורך הפקה ועריכת מוזיקה עד 6K (עם חריגה במידה וזה מוצדק)

היי,נשמח לסייע בנוגע למסגרת התקציב

-אתה רוכש באילת או במרכז כולל מעמ? קח בחשבון שבאילת בנוסף אין הרכבות - רק מכירת רכיבים בלבד

-לא מובן כאן מה מסגרת התקציב,תציין בבקשה מסגרת תקציב סופית ללא טווח חריגה בעבור כל הרכישה כולל הציוד ההקפי הדרוש שציינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kirill-TMS

היי,נשמח לסייע בנוגע למסגרת התקציב

-אתה רוכש באילת או במרכז כולל מעמ? קח בחשבון שבאילת בנוסף אין הרכבות - רק מכירת רכיבים בלבד

-לא מובן כאן מה מסגרת התקציב,תציין בבקשה מסגרת תקציב סופית ללא טווח חריגה בעבור כל הרכישה כולל הציוד ההקפי הדרוש שציינת.

כעקרון התקציב המדובר עד 7K . כן הייתי שמח לרכוש באילת כי אז זה אומר שאני חוסך כ1000 ש"ח, ומכאן הטווח חריגה. לא חובה אילת. ובמידה וכן לדעתך נייח יהיה יותר נכון לצרכים שלי, הציוד ההקפי היחידי שאצטרך הוא עכבר, מקלדת ומסך בסיסיים.

כן הייתי שמח לשמוע לדעתך אם ללכת על נייח או יהיה יותר נכון, מאחר ובסופו של דבר כן ארצה לקחת איתי כלשהו בשביל שימוש בלייב. השאלה העיקרית פה היא אם עדיף להשקיע בנייח יותר חזק  בתקציב הזה לצורך עבודה שוטפת, ובהמשך לרכוש בסיסי שרק ישרת אותי לשימוש בלייב, או שכבר להשקיע בנייד שיסגור לי את שתי הפינות. מקווה שהייתי יותר ברור. תודה מראש!

נערך על-ידי msh
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• msh changed the title to ייעוץ לפני רכישת מחשב ניייד לצורך הפקה ועריכת מוזיקה עד 6K (עם חריגה במידה וזה מוצדק)
  • msh changed the title to (נערך) ייעוץ לפני רכישת מחשב נייד (!) לצורך הפקה ועריכת מוזיקה עד 6K (עם חריגה במידה וזה מוצדק)

לדעתי הדגם שיכול למצות את התקציב בצורה מושלמת ויתאים לכל הצרכים הוא הדגם הזה.

מדובר בדגם עם איכות בניה מהחזקות בשוק (משמעותי אם אתה מתכוון להשתמש בו בלייב ולנוע אתו הרבה) והוא מגיע עם 32GB מה שאומר שתוכל גם לפתוח פרויקטים כבדים ולהתקין אינסוף פלאגינים ועדיין ליהנות ממהירות ואיכות ללא פשרות על מסך 16 אינץ' שיתן מספיק שטח עבודה, ולמרות זאת עדיין מדובר במחשב במשקל קטן (יחסית למקבילים שלו בשאר החברות).

החיסרון היחיד מבחינתי, וזהו חיסרון די מבאס ברוב המחשבים הניידים, זה האחסון, הוא מגיע עם 1TB ובמקסימום אתה יכול לשדרג אותו ל2TB לבד, אם אתה חושב ש1TB מספיק לך, או שאתה בכלל מאחסן את רוב הדברים בענן, אז המחשב הזה יהיה מצוין בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...