חלקי מחשב לעריכת וידאו (פרמייר) | 10K~ - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חלקי מחשב לעריכת וידאו (פרמייר) | 10K~

omertgm
 Share

Recommended Posts

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך? 10000, אפשר לחרוג אם זה באמת נחוץ.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

עריכת (פרמייר) ותמונה (לייטרום) 

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

נחוץ מסך:  27' HDR, מתכוונן באופן מלא כולל 90 מעלות, כולל רמקולים, עם כיסוי DCI גבוהה לפחות 95% (אבל לא ברמות הסופר מקצועיות..)

אין צורך ברמקולים מעבר למה שיש במסך, עכבר או מקלדת (כבר יש לי)

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

רכיבים שכבר יש: GPU 970GTX => אין צורך בכרטיס מסך<=, קירור (NA-U12A), 2*1TB WD-SN850, מארז DEFINE 7 SOLID, ספק כוח RM650X ועוד 3 כונני SDD\HDD סה"כ.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

חשוב מאוד. בעתיד אני אוסיף מאווררים ע"פ הצורך. בבקשה אין צורך לפתח דיון בנושא זה.

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

אין צורך באורות כלל, המארז אטום וללא חלון.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

רק בארץ.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

עד סוף החודש (11-2022)

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

חובה בלוח האם: מינימום שש SATA, מינימום שלושה (עדיף מאוד ארבע) M2-NVME/SATA, וויפי 6, -C 20gbps מאחורה, USB-C 10gbps מקדימה. אין צורך ב-OC.

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

יש צורך ב-2 כונני אכסון זהים וגדולים ככל שאפשר. הם יעבדו במוד RAID-1 לצורך יתירות\גיבוי. NAS לא מתאים לי בשלב זה ויש כבר גיבוי חיצוני על HDD .

מעוניין גם ב- UPS בסיסי שיחזיק ע"מ לבצע שמירה וכיבוי מיידי מסודר.

מספר מפרט שאני הכנתי ע"פ TMS ומצורף גם כקובץ, אשמח להערות:

ALL TMS - 13-11-22.pdf

נערך על-ידי omertgm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,מספר הערות שהייתי מציע בקשר למפרט - https://tms.co.il/builds/332351

-בנוגע ללוח אם - בZ690 יש די הרבה בעיות תמיכה בתדרים גבוהים של זיכרונות ,בהרבה מקרים אצל לקוחות לא היה ניתן להפעיל XMP בתדר גבוה מ4800

הייתי מציע לך לשדרג את הראם והלוח לZ790 ואת הזיכרונות ל5600MHZ (שם לב שהזכרונות נשארים על אותו הCL מקודם,הפער מאוד משמעותי ב400MHZ בונוס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

בצעד די מקומם ותמוהה החליטו לקצץ 2 SATA מלוח הזה כך שהוא לא בא בחשבון, אני חייב לפחות 6.

גם לא חושב שתוספת 700 שח ויותר שווה את השיפור לשימושים שלי - זה נותן תוספת 1-2% בערך

נערך על-ידי omertgm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

תודה.

בצעד די מקומם ותמוהה החליטו לקצץ 2 SATA מלוח Z790 הזה כך שהוא לא בא בחשבון, אני חייב לפחות 6.

גם לא חושב שתוספת 700 שח ויותר שווה את השיפור לשימושים שלי - זה נותן תוספת 1-2% בערך

תוכל לנסות אז לקצץ במספר הכוננים על מנת לקבל ראם עם תדר גבוה (הפער בין 4800MHZ ל5600MHZ הוא אדיר,במיוחד ב13TH)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kirill-TMS

תוכל לנסות אז לקצץ במספר הכוננים על מנת לקבל ראם עם תדר גבוה (הפער בין 4800MHZ ל5600MHZ הוא אדיר,במיוחד ב13TH)

אם יד אשמח לראות קישור למבחני ביצועים כדי להבין על מה אתה מבסס את הדברים.

בכל מקום שראיתי למהירות הזיכרון יש השפעה מינורית מאוד ביחס לתוספת המחיר.

לקצץ במספר הכוננים לא בא בחשבון. באמת כדי לך להכיר יותר את הסטאפ האידיאלי למערכות מקצועיות לתמונה ווידאו. 6 זה המינימום המוחלט מאחר ואני צריך גיבוי raid1. בעתיד אני אצטרך כנראה עוד חיבורי sata דרך כרטיס הרחבה...

נערך על-ידי omertgm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...