מחשב נייח לתלת מימד ואנימציה, תקציב 10-12 אלף. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח לתלת מימד ואנימציה, תקציב 10-12 אלף.

Aviad Chai
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם, אחרי כמעט 5 שנים מהמחשב הקודם הגיע הזמן להשתדרג.

אני מעצב בתלת מימד (Cinema 4D, Redshift) ואפטר אפקטס.

מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

תקציב בסיס 10 אלף, אם יש משהו שמוסיף ומשדרג את זה אז 12 אלף...

אין צורך בציוד היקפי. (מקלדת, עכבר וכו')

עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? במדד מ-1 עד 10: 7.5 חשוב, אבל לא הכי חשוב.

האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'? לא, ופחות מעניין אותי אורות ומארזים שקופים ומוזרים...

האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

הרכבת מחשב בלבד, אם זה מגיע בחינם אז כן חחח...

מתי מתוכננת קניית המחשב? החודש, בלאק פריידי, מי שיתן הנחות שוות אני אקנה שם. כמובן חנויות אמינות כגון TMS ופלונטר ששמעתי עליהם דברים טובים.

האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים?

כן, מבחינת האחסון הבנתי שמערכת הפעלה+תוכנות להתקין על דיסק קשיח (C) 1T

עוד דיסק קשיח לעבודה שוטפת 1T

ודיסק קשיח אחרון, לאחסון של פרוייקטים, אין עדיפות לדיסק קשיח מהיר, צריך את דעתכם בנושא הזה.

USB מקדימה ובחלק העליון יהיה מדהים.

נראה לי שסיימתי, קודם כל תודה. אני תמיד מרכיב פה את המפרטים וזה תמיד עובד חלק. זה כיף לדעת שיש לאן לחזור.

אני זמין לכל שאלה כמובן אם לא סיפקתי מספיק מידע וכד'.

שבת שלום חברים

מצורף המפרט הקודם שלי...

lastpc.jpg

נערך על-ידי Aviad Chai
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kirill-TMS

בבקשה,הצעה מאיתנו (TMS) - https://tms.co.il/builds/330860
שיפור של מאות אחוזים בהשוואה למערכת הקימת שברשותך

תודה רבה על ההצעה, אני אעבור עליה :) חנות מדהימה.

ציטוט של A-10

כדאי להמתין ....

אין ספק שאני אמתין  :), תודה על העזרה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

בינתיים, מפרט פחות שופוני - https://tms.co.il/builds/330911

אבל עם שני NVMe וכרטיס מסך יותר מתאים לרדשיפט.

אני לא ממש חושב שלהכניס בניה כזאת בNX600 זה בכלל תיקני:) כדאי שתעשה בדיקה קטנה בקשר למידות של הבניה שהכנת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

@urib  הוא בר סמכא בנושא !

קודם כל תודה רבה! A-10

לגבי המפרט, צריך לבדוק עלות תועלת של סדרה 7000 מול דור 13 של .

מפני שהבחור שלנו מתעסק ב-3D, דווקא מעבדי ZEN4 יותר מהירים בתוכנות C4D, בלנדר, UNREAL 5...

בתוכנה אפטר ופרמייר, יותר מהירים. לכן צריך לראות מה יותר חשוב לו.

בנושא של כרטיס גרפי GPU, הפערים בין סדרה 4000 לסדרה 3000 במנועי רנדר הם משמעותיים.

ממליץ לבחור לחכות ולראות איך הדור החדש משתלב בשוק, כרטיסי 3.0 גם יגרמו לתחרות ואולי תהיה ירידה במחיר של כרטיסי 4080RTX. נראה לי בזבוז להשקיע במחשב חדש עם כרטיס 3080 במיוחד שההבדלים גדולים.

אגב, בעריכת View port בתוכנה בלנדר עם כרטיס 4090 הרנדר מתבצע בזמן אמת ב- cycles... זה ממש game changer!
אני חושב שכדאי לבחור לנסות להגדיל את התקציב או לחסוך קצת ולרכוש מחשב עם כרטיס מסדרת 4000 אם אפשרי כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן אורי.. 

כרגע עם המחשב שברשותי אני מצליח לעבוד עם אפטר + תלת והכל. מן הסתם שאני מחפש להשתדרג אמרתי אולי ננצל את מבצעי נובמבר (בלאק פריידי וכאלה). גם המחשב שלי דיי זקן 5 שנים כבר...

מבחינת מעבד, אני עובד על זה ממש במקביל מאפטר לסינמה לאפטר, בפינג פונג. זו גם השאיפה לעתיד. איפשהו אני דיי סומך על (אבל לא מכיר עד כדי כך את המתחרים)

מבחינת התקציב, אני לא רואה את עצמי מוציא 15 אלף או סכומים גדולים כאלה, אני לא יודע כמה הסדרה החדשה ה-4000 תיהיה ריאלית במסגרת התקציב, ראיתי כרטיסים ב-10 אלף, זה לא נגמר...

שורה תחתונה, אין לי בעיה לחכות אם זה שווה את זה את החודש חודשיים הקרובים לראות מה מתפתח בגזרת כ.מסך... השאלה כמה התקציב יצטרך לגדול היא גם שאלה גדול מבחינתי

נערך על-ידי Aviad Chai
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התשובה שלך אני ממליץ לך ללכת על המפרט שקיבלת פה, אבל...
קח בחשבון כמה דברים:

1. ההבדלים בין 13900K ל-13700K הם בסביבות 10-16% לטובת 13900K.
    האם שווה לך להוסיף את האקסטרא כסף עבור 16% ביצועים?

2. לך על ספק 1000W כדי שיהיה לך מרחב שדרוג בעתיד... במיוחד שכרטיסי המסך החדשים יש דרישות חשמל תובעניות.

3. מארז ATX גדול ממליץ על:
https://tms.co.il/computer-hardware-components/cases/desktop-pc-cases/meshcbkotg

4. לוח אם, לדעתי ההפרשים במחיר לא מצדיקים ללכת בשביל לקבל יותר PCIe 4.0, לא שווה את הכסף.

5. אחרון וחשוב, יותר חוות דעת מה לעשות... קח את זה כאופציה.
    מכיוון שאנחנו בתקופה של חדשה בכרטיסי מסך (שבמקרה שלך זה הדבר החשוב).
    ממליץ לך להישאר עם 1060 שלך לתקופה של חודש-חודשיים כי יש לי הרגשה שהמחיר של 4080 יהיה מאוד קרוב למחיר של 3080-3090.
    לא יעזור ל- אבל ההשפעה של כרטיסי רדאון 7000 החדשים יגרמו לירידת מחירים לדעתי.

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ככה בעניין כרטיס המסך אז אני ימתין חודש חודשיים יראה בערך מה קורה מבחינת המחיר של 4080 ואז אני כבר יעשה הזמנה של מחשב קומפלט... נראה לי יהיה הכי טוב. במקסימום אם המחיר לא מתקר ל-3080-3090 אז קיבלתי עוד קצת הנחה בכרטיס על כל מקרה...

נמתין עם זה קצת זמן, חודש חודשיים זה לא הרבה מבחינתי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה אליך בנוגע לדיסק קשיח אחסון, הבנתי שרצוי להתקין את התוכנות והוינדוס על , באפטר רצוי לשים את הcache על כונן אחר שהוא לא הכונן עליו הוא מותקן. אז התכנון שלי היה כזה.

כונן 1T/512GB לתוכנות + וינדוס

כונן 1T - לעבודה שוטפת על פרוייקטים

כונן לשמירת של פרוייקטים HDD 2T

זה נשמע הגיוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...