מחשב נייח להפקה מוזיקאלית , עריכת וודיאו ועריכה גרפית עד 10K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח להפקה מוזיקאלית , עריכת וודיאו ועריכה גרפית עד 10K

skullfacer
 Share

Recommended Posts

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

10,000 , ניתן לחרוג מעט במידה וקיים צורך

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

הפקת , עריכת וודיאו , עריכה גרפית - FL STUDIO , PRIMIRE , Photoshop

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

אין צורך.

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

קיימים ברשותי הארדיסקים רגילים של SEGATE לאחסון אז אין צורך לצרף למפרט

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

מקסימום שקט יש לציין שזה מחשב שאמור לעבור בתוך אולפן הקלטות וזאתי העדיפות העליוני בבניית המפרט

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

לא ועדיף ללא אורות

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

הרכבת מחשב ללא מערכת הפעלה

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אני מחפש לרכוש באילת על מנת לחסוך את המע''מ אז אשמח לבנייה של מפרט מהחנויות שנמצאות שם .

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

בחודש הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

מכוון שהסיפריות של המוזיקה עובדות על המהירות של הקריאה של הכוננים אז חשוב לי שיהיו מהירים מספיק בשביל לקצר את זמן ההמתנה שגבוהה מאוד היום , מעוניין רק בSSD בגלל הצורך במהירות .

חשוב לי לא פחות מ5TB ובנוסף מתכנן לחבר כונן רגיל של 4TB , אם ניתן שיהיה תמיכה בthunderbolt וכמה שיותר חיבורי מאחורה יהיה מעולה.

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

קיים כל הציוד היקפי ! אין צורך בכרטיס קול טוב של מכוון ועובד עם חיצוני של האולפן אז אין לשים על כך דגש .

אם אפשר שוב מחשב שקט וקר כמה שאפשר.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

קיבלתי מפרט מTMS 

https://tms.co.il/builds/329392 אם יש צורך לשפר אותו להוסיף לתקן ללכת לחנות אחרת ? האם הכרטיס מסך חזק מספיק לצרכים שלי ? לא הולך לעבוד על 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,רועי מTMS - מספר תיקונים שהייתי מציע - https://tms.co.il/builds/329417
-מעבד - כבר יצא דור 13TH של ,חזק משמעותית בעשרות אחוזים בהשוואה לדור הקודם שלהם,שווה ללכת עליו מבלי לחשוב פעמים

- - הקירור שצירפת די יתקשה לעמוד בעומס של מעבד I9,אתה תהיה די "חייב" ללכת על נוזלי מאסיבי יותר
- - הותאם אחד טוב ואיכותי יותר

-ראם - אין מה ללכת על ראם עם למערכת סגורה,גם ראם פשוט יעשה את העבודה (ואפילו יהיה עדיף)
-מארז - התאמתי דגם מיוחד של - דגם מאוד שקט ואיכותי שלהם,ישב מעולה להרכבה

-כרטיס מסך - פחות הייתי ממליץ ללכת על דגם הTI - הוא גם יקר ב400 שח מהדגם הרגיל ומגיע עם 4 גיגה פחות,נכון שבגדול הוא חזק יותר אבל אם משווים את זה לחוסר של הזיכרון פחות שווה את זה לדעתי

-זכרון - כדאי לדעתי להשקיע כמה שקלים וללכת על כונן בתקן PCIE 4.0,ההבדל בביצועים סופר משמעותי אם משווים ראש בראש מול הכונן שבחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kirill-TMS

היי,רועי מTMS - מספר תיקונים שהייתי מציע - https://tms.co.il/builds/329417
-מעבד - כבר יצא דור 13TH של אינטל,חזק משמעותית בעשרות אחוזים בהשוואה לדור הקודם שלהם,שווה ללכת עליו מבלי לחשוב פעמים

-קירור - הקירור שצירפת די יתקשה לעמוד בעומס של מעבד I9,אתה תהיה די "חייב" ללכת על קירור נוזלי מאסיבי יותר
-לוח אם - הותאם אחד טוב ואיכותי יותר

-ראם - אין מה ללכת על ראם עם RGB למערכת סגורה,גם ראם פשוט יעשה את העבודה (ואפילו יהיה עדיף)
-מארז - התאמתי דגם מיוחד של Fractal Design - דגם מאוד שקט ואיכותי שלהם,ישב מעולה להרכבה

-כרטיס מסך - פחות הייתי ממליץ ללכת על דגם הTI - הוא גם יקר ב400 שח מהדגם הרגיל ומגיע עם 4 גיגה פחות,נכון שבגדול הוא חזק יותר אבל אם משווים את זה לחוסר של הזיכרון פחות שווה את זה לדעתי

-זכרון SSD - כדאי לדעתי להשקיע כמה שקלים וללכת על כונן בתקן PCIE 4.0,ההבדל בביצועים סופר משמעותי אם משווים ראש בראש מול הכונן שבחרת

אין לי בעיה להוסיף קצת בשביל לשדרג אבל. האם לצרכים שלי יש צורך ב13900 ? האם מים נותן שקט מספיק כי זה פקטור סופר קריטי , האם המארז שציינת טוב יותר ממה שהיה במפרט הקודם מבחינת שקט ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של skullfacer

אין לי בעיה להוסיף קצת בשביל לשדרג אבל. האם לצרכים שלי יש צורך ב13900 ? האם קירור מים נותן שקט מספיק כי זה פקטור סופר קריטי , האם המארז שציינת טוב יותר ממה שהיה במפרט הקודם מבחינת שקט ?

שאלות  מצויינות !

אהההה

נראה לי שלא ....

מצד שני, אם תרד ל - 13700,  או אפילו 13600

שיש עליו ביקורת כאן באתר, אז אפשר להסתפק בקירור שבחרת.

אההה 2

לא לקחת דגם KF , עדיף עם גרפית מובנית בשביל עריכות ווידיאו.

הייתי באמת שם דגש רב ביותר בנושא של כוננים מהירים ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של skullfacer

אין לי בעיה להוסיף קצת בשביל לשדרג אבל. האם לצרכים שלי יש צורך ב13900 ? האם קירור מים נותן שקט מספיק כי זה פקטור סופר קריטי , האם המארז שציינת טוב יותר ממה שהיה במפרט הקודם מבחינת שקט ?

בCPU אין עינין של "צורך" זאת השוואה ביחס של תמורה ביחס למחיר

מעבד חזק יותר פשוט מאוד יעבד נתונים בצורה מהירה יותר בהשוואה למעבד חלש יותר במחיר נמוך יותר
בקשר למארז - לגמרי,מארז ברמה מאוד גבוה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kirill-TMS

בCPU אין עינין של "צורך" זאת השוואה ביחס של תמורה ביחס למחיר

מעבד חזק יותר פשוט מאוד יעבד נתונים בצורה מהירה יותר בהשוואה למעבד חלש יותר במחיר נמוך יותר
בקשר למארז - לגמרי,מארז ברמה מאוד גבוה

ברור לי אני פשוט שואל ברמה של לאזן תקציב. אני יודע היום שכונן מהיר זה סופר חשוב למה שאני עושה ולעסק כי זה פשוט מקצר את זמן העבודה שלי . לצד זה חשוב לי לשמר את השקט של המחשב היום אני עם 9900 וקירור של Noctua ולוח prime של וגם בשיא המאמץ הוא לא שמיע ולא מפריע להקלטות . 

לגבי כוננים מהירים מה השלב הבא מעבר למה שציינת במפרט ? 

ושאלה אחרונה האם הכרטיס מסך מספיק מבחינת הכח עיבוד שלו לצרכים שלי? אני עובד היום עם כל מיני מערכות בינה מלכותית של גרפיקה שמשתמשות בכוח עיבוד של הכרטיס לכן אני שואל. אני מחליף מחשב בערך כל 4 שנים וחשוב לי שאם כבר החלטתי להשקיע סכום כזה שהוא יכסה אותי מכל הכיוונים .

תודה רבה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

שאלות  מצויינות !

אהההה

נראה לי שלא ....

מצד שני, אם תרד ל - 13700,  או אפילו 13600

שיש עליו ביקורת כאן באתר, אז אפשר להסתפק בקירור שבחרת.

אההה 2

לא לקחת דגם KF , עדיף עם ליבה גרפית מובנית בשביל עריכות ווידיאו.

הייתי באמת שם דגש רב ביותר בנושא של כוננים מהירים ....

האם זה בא לידי ביטוי ברגע שיש כרטיס מסך ? סורי על הבורות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של skullfacer

האם זה בא לידי ביטוי ברגע שיש כרטיס מסך ? סורי על הבורות

לא הבנתי את השאלה ...

ומה זה -

ציטוט של skullfacer

אני עובד היום עם כל מיני מערכות בינה מלכותית של גרפיקה שמשתמשות בכוח עיבוד של הכרטיס

אפשר לבאר את הסוגיה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של skullfacer

ברור לי אני פשוט שואל ברמה של לאזן תקציב. אני יודע היום שכונן מהיר זה סופר חשוב למה שאני עושה ולעסק כי זה פשוט מקצר את זמן העבודה שלי . לצד זה חשוב לי לשמר את השקט של המחשב היום אני עם 9900 וקירור של Noctua ולוח prime של ASUS וגם בשיא המאמץ הוא לא שמיע ולא מפריע להקלטות . 

לגבי כוננים מהירים מה השלב הבא מעבר למה שציינת במפרט ? 

ושאלה אחרונה האם הכרטיס מסך מספיק מבחינת הכח עיבוד שלו לצרכים שלי? אני עובד היום עם כל מיני מערכות בינה מלכותית של גרפיקה שמשתמשות בכוח עיבוד של הכרטיס לכן אני שואל. אני מחליף מחשב בערך כל 4 שנים וחשוב לי שאם כבר החלטתי להשקיע סכום כזה שהוא יכסה אותי מכל הכיוונים .

תודה רבה על העזרה

ניתן לשדרג את הכוננים ל980 PRO של ,זה בערך 300 שח יותר פר כל כונן

הGPU הוא הכי חזק שאתה יכול לשלב בצורה יחסית בתקציב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

לא הבנתי את השאלה ...

ומה זה -

אפשר לבאר את הסוגיה ?

הכוונה הייתה אם יש לי כרטיס מסך אז למה בעצם יש חשיבות למעבד גרפי במעבד?

לגבי הבינה מלכותית אני עובד עם כל מיני משחזרי פנים וכל מיני מערכות בינה מלכותית 

לדוגמא https://colab.research.google.com/drive/1sVsoBd9AjckIXThgtZhGrHRfFI6UUYOo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

אני מציע לדרג סדר עדיפויות של מה חשוב וחשוב פחות בשימוש המחשב,

כי התקציב מכובד, אבל לא משהו יחסית לדרישות ...

אז לצורך העניין לקחתי בחשבון כוננים של כמו שהבחור מTMS אמר והגעתי ל11020 שאני יכול לספוג תחריגה הזאת .

השאלה בהסתכלות על כל המפרט אם ניתן לדייק אותו יותר מבחינת רכיבים ? האם יש צורך בלוח כמו שצויין או שיש לוחות זולים יותר שיתנו מענה דומה .

ולגבי הקירור הנוזלי שצורף האם הוא שקט. 

המחשב במרכז שלו יהיה ההפקה המוזיקאלית אם מדברים ברמת סדרי עדיפויות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של skullfacer

הכוונה הייתה אם יש לי כרטיס מסך אז למה בעצם יש חשיבות למעבד גרפי במעבד?

כי כרטיס גרפי מובנה מאפשר טיים ליין חלק בהרבה וגם מאיץ את 

הרינדור בגלל מנועי הקידוד המובנים.

בקיצור, זה חובה בעריכת ווידיאו, בטח בפרמייר אבל לא רק.

לגבי כרטיס מסך - 

פחות מבין בכל המשחזרי פנים,

אבל באמת שזה מה נכנס לתקציב,

בטח אם תלך על 980 פרו ...

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של skullfacer

השאלה בהסתכלות על כל המפרט אם ניתן לדייק אותו יותר מבחינת רכיבים ? האם יש צורך בלוח כמו שצויין או שיש לוחות זולים יותר שיתנו מענה דומה .

צריך לחפור ולבדוק.

לא ממש פנוי כרגע....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

כי כרטיס גרפי מובנה מאפשר טיים ליין חלק בהרבה וגם מאיץ את 

הרינדור בגלל מנועי הקידוד המובנים.

בקיצור, זה חובה בעריכת ווידיאו, בטח בפרמייר אבל לא רק.

לגבי כרטיס מסך - 

פחות מבין בכל המשחזרי פנים,

אבל באמת שזה מה נכנס לתקציב,

בטח אם תלך על 980 פרו ...

אוקי נשים אותם רגע בצד לתוכנות כמו פרימייר ופוטושופ זה מספיק? כי זה בגדול רוב ההתעסקות שלי בנושא של גרפיקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...