בעיה: משחקים נתקעים, מקרטעים, גורמים להתקעות המחשב - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה: משחקים נתקעים, מקרטעים, גורמים להתקעות המחשב

Liran_a

Recommended Posts

שלום !

מפרט המחשב שלי:

P4 2.66Mhz

זכרון 256MB

ASUS - לא זוכר בדיוק איזה, אבל אני זוכר שיש לו חיבור AGP X4

RADEON 9600 Pro 256MB DDR

כרטיס מסך ורשת מובנים.

ושתי צורבים.

עכשיו המחשב אצלי חצי שנה, ומאז שקניתי אותו, לא היה לי רגע אחד של שקט. הבעיה העיקרית:

משחקים נתקעים (מסך קופא), עושים ריסט למחשב, מקרטעים (בחלק מהמשחקים).

עכשיו בשביל לפתור את הבעיה החליפו לי במעבדה ספק, מעבד, כרטיס מסך, הארד דיסק, מה לא...

תחילה היתה הבעיה קוראת אחרי דקות ספורות של משחק, אך היום במשחקים כמו קונטרסטריק לוקח מספר שעות (2-3) עד שהמשחק נתקע,

ובמשחק STREET LEGAL RACING אני יכול לשחק רק כשעה עד שעה וחצי.

עכשיו פתחתי את המחשב ועשיתי בדיקת חום:

מסתבר שבמשחק קונטרסטריק, רזולוציה 1600X1200 גרפיקה על הרמה הגבוהה, המשחק פשוט גורם לכרטיס המסך להתחמם קצת....קצת הרבה...

האם המחשב שלי לא מסוגל להריץ את המשחק בגרפיקה ברמה כזאת ? או שהוא אמור להיות מסוגל ויש פה בעיה ?

דרך אגב יש צ'יפ על לוח האם בין הכרטיס מסך למעבד עם גוף קירור שחור אשר מתחמם מאוד עד אשר לא ניתן להניח את האצבע עליו במשך יותר מ 5 שניות. האם כאן הבעיה ? או שהצ'יפ הזה אמור להיות חם ופה אין בעיה מיוחדת ?

האם העובדה שיש לי כרטיס שהוא AGP X8 מותקן על לוח AGP X4 עלולה ליצור את הבעיה שתיארתי?

האם אולי הכל קשור בעובדה שיש לי נמוך בגודל 256MB ?

תודה לכולם מראש על התשובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס AGP8X יכול לעבוד גם ב4

לדעתי זה בגלל הזכרון וצריך יותר

הקירור בציפסט יכול להיום חם עד חם מאוד זה תלוי בטמפרטורה

RADEON 9700-9800 PRO מתחממים בין 50-60 מעלות אז נראה לי סביר שהכרטיס מסך שלך מתחמם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח תקרא את הסטיקי הזה ותיעזר בו , יש שם פתרונות קירור וכד'.

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=65412.0

אני מתכוון מתישהו לקנות ערכת לכרטיס, אבל לפני כן

אני לא בטוח עדיין מהי הבעיה האמיתית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תריץ סדרת בדיקות פשוטה:

1. הרץ memtest86 על מנת לוודא שהזיכרון בסדר.

2. הרץ Prime95 על המחשב למשך כ12 שעות, מומלץ בלילה כאשר אתה לא מריץ עליו שום דבר אחר.

3. הרץ על המחשב במשך שעה-שעתיים.

בדוק באיזה מהמקרים קורה מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז גיליתי שבמשחקים רבים הכרטיס מסך מגיע לטמפרטורות עצומות (אי אפשר לגעת בו מרוב שהוא חם) עד שהוא מכבה את עצמו.

אז הזמנתי לי -Cooling VGA Silencer Rev.3 שיקרר אותו טוב טוב...

עכשיו השאלה היא האם למצא פתרון לצ'יפסט או להשאיר אותו באותו מצב ?

מישהו יכול להסביר לי קצת על הרכיב הזה ? ומה בעצם תפקידו במחשב ?

מה ההבדל בין מחשב עם צ'יפסט חם ללא , לבין מחשב אחר עם צ'יפסט עם ?

(כלומר מה נותן לי הקירור לצ'יפסט ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ההבדל בין כל רכיב אלקטרוני שעובד בטמפרטורות שונות ??? אין שום הבדל

לכל רכיב אלקטרוני יש טמפרטורת עבודה שבה הוא עובד בצורה יציבה. ברגע שלוחצים עליו לתת עוד תפוקה הוא מתחמם וזה גורם לחוסר יציבות ואף יכול להרוס חלקים ממנו או לשרוף אותו כליל. טוב מאוד שהזמנת לכרטיס מסך. אני חושב שאתה שם את המחשב במקום לא מקורה ואז זה גורם לו להתחמם.

שים מאוורר או שניים במארז כדי ליצור זרימת אוויר במארז. שם את המחשב כמה שיותר נמוך מבחינה פיזית. ככה יותר אוויר קר יגיע אליו. (בדוק - ניסיתי אצלי)

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ההבדל בין כל רכיב אלקטרוני שעובד בטמפרטורות שונות ???   אין שום הבדל

לכל רכיב אלקטרוני יש טמפרטורת עבודה שבה הוא עובד בצורה יציבה. ברגע שלוחצים עליו לתת עוד תפוקה הוא מתחמם וזה גורם לחוסר יציבות ואף יכול להרוס חלקים ממנו או לשרוף אותו כליל.  טוב מאוד שהזמנת קירור לכרטיס מסך. אני חושב שאתה שם את המחשב במקום לא מקורה ואז זה גורם לו להתחמם.

שים מאוורר או שניים במארז כדי ליצור זרימת אוויר במארז. שם את המחשב כמה שיותר נמוך מבחינה פיזית. ככה יותר אוויר קר יגיע אליו. (בדוק - ניסיתי אצלי)

בהצלחה.

אז למה הצ'יפסט הזה הוא כל הזמן חם בצורה שאי אפשר לגעת בו, למרות שאני לא עשיתי שום לשום רכיב במחשב ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי קבלו עידכון: קיבלתי את הארטיק סלינסר והוא אכן מקרר את הכרטיס הרבה יותר טוב מהמאוורר הרגיל.

אבל הבעיה לא נפתרה !

משחקים עדיין עושים לי רסט למחשב לאחר זמן מה של משחק !

מה אפשר לעשות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה להוריד תהגדרות גרפיקה במשחקים

זה פיתרון של קל. אבל למה לי להוריד את הגרפיקה כאשר יש לי מחשב חזק יחסית ???

ובקשר ל Prime95 - הרצתי את התוכנה והגעתי ל 75% ככה שאני לא רואה טעם להמשיך... (לפי PROBE הטמפרטורה של המעבד ב75% של PRIME95 היא 63C - ובמשחקים אני מגיע ל49C גג...)

ככה שהבעיה לא מהמעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...