מחשב לצלם - עמוד 4 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לצלם

photo
 Share

Recommended Posts

אין ממש הבדל עם פנורמות בפוטושופ לעומת הraw בלייטרום. הם שניהם עושים גם חיבור, גם content aware וגם ייצוב של בהירות.

בגדול אמנם זה לא נכנס למבחן, אבל ציינתי כאן את ההבדלים . ראה תמונה. המספרים הם בשניות בחלק התחתון.

a.thumb.jpg.c9e1106c5c5dbd83f33e219585928c29.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, עברתי על כל מה שכתבתם @ניר רויטמן @A-10 ונראה שיש יתרון לכרטיס מסך חיצוני ולא מובנה. אני אציין כמו שרשמתי בהתחלה שאני עובד עם 2 מסכים במקביל וממה שראיתי זו בעיה לכרטיס המובנה. מעבר לכך אני אתן לכם דוגמה לעבודה שאני דורש מהמערכת :

3 תוכנות של אדובי פתוחות במקביל פוטושופ + לייטרום + ברידג - אני עובד לפעמים עם מעבר בין אחת לשניה או על פרויקטים במקביל ב 2 תוכנות לדוגמה יבוא של קבצים בלייטרום תוך כדי ריטוש של קבצים אחרים בפוטושופ שאליה אני מושך את הצילומים  מהברידג. אני רוצה מערכת שאוכל לעשות ייצוא של מאות קבצים (RAW) בלייטרום בזמן שאני אוכל לעבוד עדיין בפוטושופ מבלי שמהחשב יקרוס, כרגע אני עושה ייצוא רק שאני יודע שאני עוזב את המחשב לזמן שהוא צריך שזה לפעמים שעה ויותר. העריכות שאני מבצע בפוטושופ הן לעיתים כבדות מאוד (הפקות אופנה או לייףסטייל ) עם עשרות שכבות שיוצרות קבצים עצומים דבר שגם מגביל אותי כרגע לעבודה על קובץ אחד כל פעם ולא פתיחה מרובה של קבצים, בנוסף ברקע רצים הדברים הרגילים ווטסאפ וכו. אני לא רוצה להסתפק במערכת סבבה אלא מכוון למערכת שתוכל להתמודד בהצלחה עם העומס לכמה שנים טובות, אני מבין שגם דרישות של 11 יהיו הרבה יותר כבדות ממה שיש לי עכשיו ולכן חשוב לי גם לחשוב קדימה. ייתכן ומה שאני מחפש לא קיים בתקציב של 5-6 אבל ההשוואה שלי היא למערכת שיש לי כרגע שעלתה בערך אותו הדבר ועובדת כבר כמה שנים טובות. אם שווה לחכות ( שבוע \ חודש לא הבנתי כמה זמן?) על מנת לקבל רכיבים טובים במחירים שפויים לא אכפת לי אני מעדיף שהמערכת תהיה איכותית לזמן ממושך ולא להסתפק במה שיש כרגע בגלל תקציב מוגבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תועלת בשימוש בכרטיס מסך חיצוני וזה אכן המצב בלי להתווכח. (למרות שבוידאו שa10 הציג הוא כיבה לגמרי את הכרטיס מסך (שימוש ברינדור תוכנה ולא חומרה) ולא רק השתמש בכרטיס מסך מובנה שיש לו יכולות האצת חומרה). השאלה בסוף היא אם זה יבוא על חשבון התקציב הכולל של שאר הרכיבים ואז זה יהיה חבל. לפותח התרד אם יש אופציה למתוח מעט את התקציב ואז תוכל לקנות איזשהו כרטיס מסך יחסית מהשנים האחרונות שהיה midrange וכדומה - זה יהיה לך מספיק לרוב הדברים וייתן לך יכולות טובות בעריכה מבחינת ביצועים.

אם היו מוכרים בארץ 5700g אז הייתי ממליץ עליו אפילו ולחסוך את הדיון.

נערך על-ידי ניר רויטמן
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המענה.

הגישה שלך נכונה לטעמי - 

אני מתכוון לכך שאתה רוצה מערכת שתוכל לעמוד במטלות במקביל ללא 

ללא גיהוקים ושיהוקים, בלי קשר לכרטיס מסך כזה או אחר.

תראה כאן -

image.thumb.png.e753059294ce69b1c5f6aeff1b7d9901.png

ובכלל, תעיין בדף הזה - 

https://www.pugetsystems.com/recommended/Recommended-Systems-for-Adobe-Lightroom-Classic-141/Hardware-Recommendations

נראה לי שלאור מה שתיארת, כדאי ללכת על מעבד רייזן 5800X ו- 64 גיגה .

גם אם זה אומר עליה בתקציב.

וכרטיס מסך חיצוני, כמובן.

אם מקובלת עליך ראיית הדברים ברוח זו, תעדכן ונמשיך, אני או ניר.

כמובן שיש מערכות טובות יותר, אבל הרי אין לזה סוף, כמו שאין סוף ל"עוד מעט יוצאת חומרה חדשה ...".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ההמלצה שלהם לקנות 64 גיגה ראם ללייטרום - אז בדיוק בשביל הבדיקה הזאת עשיתי מבחן משלי. לקחתי גלריה של לקוח מלייטרום עם כל הקבצי raw שעל כולם יש עריכה (רובה גלובאלית בסנכרון קודם ורוב הפרמטרים משומשים שם מלבד פרופורציה ודברים לא שימושים) וגם חלק זה קבצי הpsd. היו שם 549 קבצים של רזולוציה של 24 מגה פיקסל. את כולם לייצא באיכות מקסימלית מraw לjpg לקח לי 5:10 דקות בדיוק.  ולכאן אני מצרף את השימוש הממוצע בראם ובמערכת. לפי זה תוכלו להבין אם יש שימוש ב64 גיגה בלייטרום.141643473_Screenshot2021-07-14153121.thumb.png.e1f08ab1a180854ec3689f32c9642805.png2136664828_Screenshot2021-07-14153105.thumb.png.99960864c1c59b684f2178c9fd224e8e.png

נערך על-ידי ניר רויטמן
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

תודה על המענה.

הגישה שלך נכונה לטעמי - 

אני מתכוון לכך שאתה רוצה מערכת שתוכל לעמוד במטלות במקביל ללא 

ללא גיהוקים ושיהוקים, בלי קשר לכרטיס מסך כזה או אחר.

תראה כאן -

image.thumb.png.e753059294ce69b1c5f6aeff1b7d9901.png

ובכלל, תעיין בדף הזה - 

https://www.pugetsystems.com/recommended/Recommended-Systems-for-Adobe-Lightroom-Classic-141/Hardware-Recommendations

נראה לי שלאור מה שתיארת, כדאי ללכת על מעבד רייזן 5800X ו- 64 גיגה זיכרון.

גם אם זה אומר עליה בתקציב.

וכרטיס מסך חיצוני, כמובן.

אם מקובלת עליך ראיית הדברים ברוח זו, תעדכן ונמשיך, אני או ניר.

כמובן שיש מערכות טובות יותר, אבל הרי אין לזה סוף, כמו שאין סוף ל"עוד מעט יוצאת חומרה חדשה ...".

נשמע לי לגמרי הגיוני ונכון. אני אעבור על מה ששלחת בערב, שאתה אומר עלייה בתקציב  זה לכיוון 6-7 או לכיוון 9?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ניר רויטמן

לגבי ההמלצה שלהם לקנות 64 גיגה ראם ללייטרום - אז בדיוק בשביל הבדיקה הזאת עשיתי מבחן משלי. לקחתי גלריה של לקוח מלייטרום עם כל הקבצי raw שעל כולם יש עריכה (רובה גלובאלית בסנכרון קודם ורוב הפרמטרים משומשים שם מלבד פרופורציה ודברים לא שימושים) וגם חלק זה קבצי הpsd. היו שם 549 קבצים של רזולוציה של 24 מגה פיקסל. את כולם לייצא באיכות מקסימלית מraw לjpg לקח לי 5:10 דקות בדיוק.  ולכאן אני מצרף את השימוש הממוצע בראם ובמערכת. לפי זה תוכלו להבין אם יש שימוש ב64 גיגה בלייטרום.141643473_Screenshot2021-07-14153121.thumb.png.e1f08ab1a180854ec3689f32c9642805.png2136664828_Screenshot2021-07-14153105.thumb.png.99960864c1c59b684f2178c9fd224e8e.png

מבין את מה שאתה אומר ועדיין מעדיף שיהיה לי כמה אקסטרות ג'יג'ה של רם חופשי להזיק אני מניח שזה לא יכול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן אם אפשר למתוח את התקציב אז זה תמיד מעולה ואין בזה שום דבר רע. בסוף לאט לאט זה אולי יחזיר את עצמו.  למעשה זה פשוט אותם מפרטים עם תוספת של כרטיס מסך. לגבי תוספת אז ארצה לציין שאם תוסיף רק 16 גיגה ל48 גיגה - אז כנראה הזיכרונות לא יעבדו בdual channel. לכן בשביל רוחב פס מקסימלי הקפיצה תהיה לכיוון 64 גיגה ראם ואז תהיה עוד תוספת במחיר.

@photo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של photo

שאתה אומר עלייה בתקציב  זה לכיוון 6-7 או לכיוון 9?

6-7,

9 נראה לי מוגזם. אפשרי, אבל מוגזם.  :)

עם כל הכבוד, זה לא תלת או סרטים ב - .

ננסה להתכנס לכמה שפחות, בלי לוותר על ההכרחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה שוב בקשר לזיכרון בצורה יותר נוחה ( משום מה במקום להעתיק, שמתי תמונה ...) -

How much does Lightroom need?

While the exact amount of you need is going to depend on the size and number of images you will be working with, we generally recommend a minimum of 16GB for all our systems. For most users, 32GB of should be enough for the majority of workflows. However, if you work with especially large images/catalogs or use the machine for other things like editing large images (750MB+) in Photoshop, you may need 64GB or more system .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נאלצתי לעשות בדיקה כדי להבין ולהראות מה דרוש כדי להגיע ל32 גיגה ראם ניצול מבלי שהתוכנות ירצו לחסוך בראם (כי הן מסוגלות גם בלי קשר ללכתוב לswap file שלא קיים אצלי בכל מקרה). בשביל זה פתחתי ושמרתי במקביל קובץ של 6.6 גיגה של psb בפוטושופ עם מעל 40 שכבות. עשיתי export של 549 קבצי raw  של 24 מגהפיקסל במקביל עם רוב ההגדרות האפשריות, ופתחתי את כל הדפים אצלי באתר האישי שמסתכמים בכ92 דפים מלאים ביותר מ1000 תמונות (בגלל שהאתר נטען מהר אז הוא סיים את הטעינה של כל הדפים לפני שהספקתי לצלם כשהוריד).  ואז הגעתי לכמעט 32 גיגה ראם. אז אם אפשר לנצל 64 גיגה ראם, אפשרי. אם חייב בכל מקרה בשביל פוטושופ, לא חייב ברוב המקרים.

1366941031_Screenshot2021-07-14182347.thumb.png.cdea097753034800e6ebcbace86c10ae.png1395021828_Screenshot2021-07-14182311.thumb.png.bbe169607f6d04359685bb6cf0a3155f.png

נערך על-ידי ניר רויטמן
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ניר רויטמן

נאלצתי לעשות בדיקה כדי להבין ולהראות מה דרוש כדי להגיע ל32 גיגה ראם

וואללה, מעריך את זה.

אולי תקשה על PUGET  עם שאלה בנדון ?

מעניין מה יש להם לומר ....

עריכה:

או שהם לוקחים חתיכת מקדם ביטחון ?

ומה אתה חושב @urib  ?

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...