מחשב לצלם - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לצלם

photo
 Share

Recommended Posts

לייטרום ופוטושופ לא ינצלו יותר מאשר מה שמציע לך 32 גיגה ראם. לוידאו אולי תוכל קצת לנצל אקסטרה ביצועים אבל לא לסטילס.

וכן הכרטיס מסך מובנה. צפוי שכלל המחירים של כרטיסי המסך ירדו מהמחירים המופקעים שהם כרגע.

ואכן ההבדלים בין המפרטים הם מסדרה יותר פשוטה שגם יותר זול, מאוורר אחר למעבד, וספק כוח שמאפשר הספק נמוך יותר והוא זול יותר.

ודרך אגב על מנת שתבין כמה אין משמעות ממשית לדוגמא ללייטרום עם יותר יקר - אני מצרף לך תמונה מתוך המבחני ביצועים של Puget . בכל אופן כשהמחירים ירדו אז תוכל לקנות כרטיס מסך אחר במחיר יותר נורמלי.

spacer.png

spacer.png

נערך על-ידי ניר רויטמן
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי מה עושים, במיוחד בפוטושופ.

הרי יש פילטרים כמו בלור וכו' שכן מנצלים את הכרטיס החיצוני,

שלא לדבר על CAMERA RAW ועוד לא נמעט דברים.

מבחינת הביצועים ההבדלים בין הכרטיסים החיצוניים לא משמעותיים,

בגלל זה אין טעם ב - 3900, אבל גם לא צריך להסתמך על המובנה.

כאן המחיר סביר בהחלט ואני לא חושב שירד משמעותית ...

image.png.f5ad1a8c1831d7373db8e51995a2de24.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן יש פילטרים שיכולים קצת להשתמש בהאצת חומרה. השאלה עד כמה ואם יש לחץ לקנות כרטיס מסך עכשיו בזמן שכבר בסין השוק מוצף בכרטיסי מסך יד שנייה שאף אחד לא מעוניין בהם ויש ירידה מורגשת במחירים בשוק.

אתן במספרים את התרומה לכרטיס מסך חיצוני. אציין שבתמונות שאצרף אז מדובר בכרטיס מסך מובנה חלש יותר של מדורות קודמים. spacer.pngspacer.png

נערך על-ידי ניר רויטמן
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאותו אתר של PUGET  - 

Is onboard graphics good enough for Photoshop?

Photoshop can run with onboard graphics, but be aware that even a low-end GPU will be nearly twice as fast for GPU-accelerated tasks. In addition, most onboard graphics can only use 512-1024MB of memory which is adequate for a single 1080p display, but if you have a display or multiple displays, we highly recommend using a dedicated graphics card.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן קצת רקע על האתר הזה ועל החברה שעומדת מאחוריו ומאחורי המבחני ביצועים שלהם. מדובר בחברה שמרכיבה מחשבים מוכנים מראש לשוק מאוד מצומצם. האינטרס שלהם זה למכור לך ציוד ולהרוויח ממנו. המחשבים המומלצים שלהם ללייטרום מתחילים לדוגמא עם 5900x  ו3070 כמינימום. אין באמת סיבה שצלמים יהיו חייבים לערוך רק עם חומרה כזאת. זה כמו שמישהו שרוצה להיכנס לעולם הצילום ואומרים לו ישר שבלי a1 או משהו בתקציב הזה אז הוא לא יוכל לצלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, רגע.

לא הצעתי לא 5900 ולא 3700, אם כבר, הורדתי וספק מבחינת המאפיינים והמחיר.

אז כל אתר צריך לקחת עם קורט מלח, אבל מה קשור ?

בציטוט עצמו נאמר שמספיק כרטיס מסך חיצוני בסיסי, ועם כל הצניעות, זה גם מה שאני מציע.

ובאשר לאתר, מוכר לי די מזמן.

הוא לא מושלם, אבל עדיין הטוב מסוגו בהרבה תחומי עניין של קריאטיב לסוגיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שלא הבנתי נכון את מה שמשתמע מהציטוט. בכל אופן צירפתי בתמונה קודמת בדיוק עד כמה זה משפיע על כל מיני פילטרים בהשוואה לכרטיסי מסך שונים.

בפועל כרטיס מסך חיצוני בסיסי יכול לתרום במעט לצרכים הנל, אבל זה שאלה של אם יש צורך ממשי בשדרוג כרגע או אם יהיה לו שימוש בזה לדברים אחרים. בכל אופן גם 1300-1600 שקל זה גם לא קצת כסף ואם זה יהווה לו שדרוג מורגש ומשתלם זה תלוי אם יש לו עוד צורך בזה.

לגבי האתר puget אז כפרה עליהם, נותנים לך מבחן ביצועים בחינם וססטיסטיקה שלא קיימת בשום מקום אחר.

נערך על-ידי ניר רויטמן
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעניות דעתי, כרטיס חיצוני כן או לא מסתכם בסה"כ בגישה :

האם זמן הוא פקטור חשוב או לא, ובמילים אחרות, 

האם רוצים מערכת שרק סוחבת או מערכת שנעים לעבוד איתה,

הן כמבצע והן באספקט של עמידה בזמנים וטיב השרות.

זאת, מעבר לחופש מהגבלות כאלה או אחרות שיכולות לצוץ לאורך זמן 

בשימוש בתוכנות וגם בגרסאות העתידיות שלהן.

אם השאלה היא מתי לקנות - 

אז אכן המחירים צפויים לרדת, אבל ...

זה יותר בפלח של 3060 וצפונה, לא הכרטיס המדובר.

מנגד, לקבל מערכת עכשיו ולשים כרטיס מסך אח"כ בשביל מאה שקלים פחות ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים. ה1660 הוא לא כזה שדרוג כדאי אם חושבים שאולי ה3060 יירד למחיר דומה וסביר.

ה3060 לדוגמא בהרבה יותר טוב לוידאו בכמה דרגות מעל.

עכשיו לגבי מערכת שרק סוחבת אז זה לא המצב. זאת תהיה מערכת שאפשר להשתמש בה בכיף, אמנם לא למשחקים או עריכות .

כמובן שכדאי לשדרג לכרטיס מסך במיוחד לצרכים אחרים אך אני חושב שה1660 זה פשוט ויתור בגלל שעכשיו המחירים לא ריאלים לכרטיסי מסך בהרבה יותר מתקדמים. אם פותח התרד ירצה לקנות את ה1660 ואז למכור את הכרטיס מסך ולהשתדרג אז אולי זאת אופציה.

לגבי זמנים ועד כמה זה פקטור, אצרף 2 צילומי מסך לדוגמא מתוך מה שצירפתי קודם. זה ייתן אינדיקאציה לגבי כמה זמן באמת נחסך ואם זה שווה את הכסף. יש פה מדידות בזמנים.

a.jpg

B.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הפרטי של פותח הדיון, ווידאו לא שיקול היות וזה פעם ב ....

ולא יודע למה, אבל שוב, תחזור לציטוט שהבאתי,

הוא אומר דברים בצורה הברורה ביותר ( מודגש לנוחיותך ).

אני גם עבדתי עם המובנה בלבד פעם.

אין מה להשוות בין מובנה לחיצוני.

מי שרוצה לומר אחרת, שיבושם לו.

אין לי מה לומר מעבר למה שכבר אמרתי והראתי.

זאת דעתי, מנסיון אישי.

היא דעה ככל הדעות.

לא קונים מערכת בהשלמות.

כל אחד שיחליט מה שנראה לו.

עריכה:

לדעתי, כפי שכבר אמרתי, 1660 בין אם רגיל או סופר, מספיק למערכת.

מנגד, אני לא בטוח שצריך 300 ועוד פחות סביר שהוא יגיע למחיר של 1660 כיום.

אז הבחירה היא בין אם צריך בכלל כרטיס מסך חיצוני או לא.

אם לא, הכל טוב.

אם כן, לא ממש רואה טעם לחכות.

ועוד הערה קטנה - אחרי כל הכן או לא, עובדה אצלך, ניר, יש כרטיס מסך חיצוני ......

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה גם לי יצא "פעם" לעבוד עם מובנה כשערכתי בדרכים. אבל גם המעבד היה חלש יותר. לכן החוויה לא היתה משהו.

אבל כאן עם מערך זהה ההבדלים שיתרום כרטיס מסך הם מאוד קטנים יחסית.

לעומת מעבד לדוגמא שתורם יותר בתוכנות האלה.

הצגתי את המספרים בתמונות והמדידה שם היא בשניות.

כשבשביל הקטע השוויתי מחשב ישן למחשב הנוכחי שלי אז לדוגמא ראיתי הבדל של פי כמה בזמני הexport. זה משמעותי מאוד. זה היה הבדל בין זמני ייצוא של 500 raw  ערוכות ל jpg  של 24 מגהפיקסל בפחות מ5 דקות לעומת אותו דבר בכמעט שעה במחשב ישן. פה כמובן הזמן הוא פאקטור חשוב ומשמעותי.

אבל לדוגמא ברוב השימוש בעריכות בלייטרום ופוטושופ ההבדל בין כרטיס מסך מובנה עם אותה מערכת הוא כמעט ולא קיים ולפעמים יש פלאגין שמשתמשים בו פעם אחת או פעמים בודדות שבו זה הבדל של כמה שניות ולא משהו שיאט את כלל השימוש או חווית העריכה.

תמיד תימצא סיבה למה כדאי לקנות ולהשתדרג. זאת שאלה של סדרי עדיפויות בניהול תקציב.

נערך על-ידי ניר רויטמן
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שהמעבד הכי משפיע, לא טענתי אחרת.

וגם כריס חיצוני לא יהפוך מערכת מד' לסופר א'.

אבל גם אי אפשר  לומר שאין לו משקל בעבודה.

כמובן שתלוי מה בדיוק עושים.

בלי חלילה לפגוע, פורטרטים זה סוג עבודה אחד, ולחבר פנורמות או ליצור אפקטים זה סוג עבודה אחר.

אז מאוד תלוי במה מדובר.

בכל מקרה, עדיין, לדעתי כדאי מאוד כרטיס מסך חיצוני.

אני חושב שכל אחד הציג את טיעוניו .

מכאן הכדור במגרשו של  photo.

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת בלי קשר וזה אולי מקום לדיון אחר שכבר קיים בכל פורום לצילום בחו"ל. אבל Adobe לא עשתה מספיק כדי לשפר ביצועים מלבד בשנים האחרונות שיש ניצנים לזה.

עדיין השימוש בהאצת חומרה זה דבר יחסית חדש בשבילה וגם שימוש בריבוי ליבות זה דבר שאמנם בשנתיים האחרונות היא מתחילה לנצל יותר, אבל רק למודולים מסוימים.

עכשיו בגלל שאמרת פורטרטים והשוות לשימושים כמו פאנורמות, אז בגלל שאני מצלם גם נופים ומכיר איך זה עובד, אציג גם את ההבדלים בזמנים בין עריכת פנורמה בין כרטיס מסך מובנה בלי האצת חומרה כלל (אפילו שאפשר) לבין 3090.panorama.jpg.54f7f67bcc1e59708865601d32d1e45a.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי המצב לא ממש מעודד גם שם. סתם לדוגמא אם ניקח את הדיון על ונשים בצד. תשים לב לדוגמא לזמני שמירה. כברירת מחדל מופעל בפוטושופ דחיסה תוך כדי השמירה. עם הדחיסה זמני השמירה במחשבים ישנים יכולים להגיע גם לזמנים כמו 2 דקות לשמירה שאתה אולי עושה כל 10 דקות. מבדיקה שערכתי בניטור ביצועים אז זה משתמש רק בליבה אחת בלבד לדחיסה בשמירה. ברוב המקרים כדי להתגבר על כך,  דבר ראשון ניתן להוריד את כמות הצבעים ל8 ביט במקום 16 במקרים שאין בהם עריכה ומניפולציה מורחבת, ובנוסף ניתן לבטל את הדחיסה כלל. במצב כזה השמירה תתבצע תוך כ3-5 שניות. בתור אחד ששומר כל כמה דקות, אז זה משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...