N.R - HWzone פורומים
עבור לתוכן
 • צור חשבון

N.R

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  232
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  6

N.R last won the day on אוגוסט 10 2021

N.R had the most liked content!

מבקרים אחרונים

2,836 צפיות בפרופיל

הדירוגים של N.R

Zone Freak

Zone Freak (3/6)

32

דירוג

 1. רשום שתומך ובהערות יש איזשהו ציון לגבי 1700 וam4 שצריכים קיט מיוחד. מבחינתי הכל בסדר. אפשר לסגור את הפוסט.
 2. אין פה שאלה של עיקרון, אלא שאלה על מדיניות של חנויות בכללי ובייחוד עם הדור החדש של אינטל. סתם לדוגמא ברשת גדולה אחרת ראיתי שכמה חודשים לא היתה אופציה לבחור גוף קירור עם הדור 12 של אינטל בהרכבה עצמית.
 3. יצא לחברים שלי לקנות מחשב בהרכבה עצמית דרך אתר של חנות די מוכרת. מדובר במחשב עם מעבד מדור 12 של אינטל ביחד עם noctua d15. עכשיו יצא שחזרו אליהם אחרי כמה ימים והודיעו להם שהגוף קירור שנבחר לא מתאים למעבד כי אין לו ערכה לתושבת. זה קצת הפתיע את הבחור שמבין עניין ואחרי שיחה בסופו של דבר הציעו לו לקנות ערכה להתאמה בעלות של 40 ש"ח והוא בסוף הסכים כדי לזרז עניינים. עכשיו אני יודע שהגוף קירור לא מגיע עם תושבת כזאת בתוך הקופסא, אבל לרוב שיערתי שאת המשחה הטרמית ואת התושבת אקסטרה אם צריך אז מרכיבים לרוב בחנות מבלי לשאול שאלות. אז אני שואל אם זה נהוג ככה בכלל החנויות בהקשר לתושבות חדשות בסדרות של מעבדים או שזה משהו חריג שלא נפוץ ברשתות אחרות?.
 4. פלוס מינוס אני ראיתי סרטונים בנוסח הזה והחלטתי לפיהם. בKsp מוכרים עשיו גם את הדגם החדש יותר של בוש.
 5. אני לא יודע מה ההבדלים במיוחד שהאלקטרה זה מוצר מדבקה מדגם אחר שכנראה לא יקר. בגדול הם מציינים אחרת את עוצמת השאיבה והכל אז קצת מתקשה להבדיל וקשה למצוא על זה ביקורות. לגבי שואבי אבק אלחוטיים יש כל מיני דברים שחשוב להסתכל עליהם כמו המסנן hepa שיש להם ואם הם מציינים מעבר לזה משהו על הרמה של המסנן. עוצמת שאיבה ולכמה זמן בעוצמה המקסימלית (עוצמה מינימאלית לא רלוונטית כל כך). זמני טעינה זה כמובן נחמד שיהיה כמה שיותר קצר בין טעינה לטעינה. אם יש אופציה לסוללה נשלפת אז זה טוב גם לשאיבה ממושכת יותר והטענה תוך כדי (אם המטען חיצוני) וגם למקרים שסוללה אחת פחות מתפקדת אחרי זמן מה. נוחות ריקון אשפה וגודל מיכל זה דבר שכמובן נחמד שיהיה טוב יותר. לפי ביקורות אז אפשר לראות כיצד האביזרים והמברשת הראשית עובדים ואם הם אוספים חתיכות גדולות או בינוניות או לא. גם אם הם טובים עם שטיחים או לא. ובגדול יש עוד הרבה פרמטרים אחרים.
 6. אם הבנתי נכון אז הגדרת כתובת שדרכה אפשר להגיע לראוטר עצמו. לפי דעתי אין ממש חשיבות בלשנות את זה, אלא אם כן יש לך מכשיר חופף על אותו רצף מספרים. לגבי מאיזה מספר זה מתחיל אז גם אני לא רואה חשיבות מלבד שייתן לך מספיק כתובות למכשירים שלך ועוד רווח בגלל שחרורי הIp שעליהם אדבר עוד שנייה. בסופו של דבר מי שמשנה כתובות כדי לבלבל את "האויב" צריך לדעת שבפקודות פשוטות אפשר לאתר את כלל הכתובות. לגבי המספר 86400 (שניות) זה אומר שהוא ישחרר את הip המוקצה לאותו מכשיר שתפס אותו לאחר 24 שעות. לכן צריך להקצות את ההתחלה של הכתובות ip הרבה יותר מוקדם מאשר מספר המכשירים שיש לך.
 7. בסופו של דבר כל הבדיקות האלו מציגות מהירות הורדה משרתים פיזים שממוקמים בשלל מקומות ומוגדרים בצורות שונות. כל שרת והיכולות שלו וגם כלל הניתוב שאתה עובר דרכו וההגבלות לעומסים שיש עליו. מה שחשוב שהכל מגיב מספיק מהר ואין משהו אצלך שמגביל אותך. יש אופציה לדוגמא בוינדוס לבדוק בהגדרות רשת מה המהירות חיבור התיאורטית בין המחשב לראוטר ותוכל לבדוק אותה בכלל המחשבים (וגם בטלפונים). תמיד המהירות הפרקטית תהיה אולי חצי מזה. אבל זה ייתן לך אינדיקאציה אם החיבור בין המחשב לראוטר הוא חלש או לא בלי קשר לבדיקות חיצוניות שכן כל בדיקה משהו משתנה בה והשרתים מתחלפים.
 8. 2x2 זה אומר שיש 2 אנטנות שמשדרות ומקבלות ערוץ אחד עם רוחב פס מוגדל של פי 2. אם תשים לב אז כנראה האנטנות הפיזיות הן 2 ל5ghz ועוד 2 ל2.4ghz. לגבי זה שאין קליטה בדירה של 60 מ"ר אז זה נשמע מבאס וכמובן שיש ראוטרים שיכולים לעשות עבודה טובה יותר ממה שנותנים בפרטנר. קשה לי להמליץ על משהו כשאני לא יכול לדעת איזה הפרעות יש באזור של הדירה ואני לא רוצה להמליץ על משהו ובסוף תבזבז כסף וזה לא יספיק או יהיה overkill. לגבי הMesh אז לרוב המטרה שלהם זה ליצור רשת אלחוטית אחת שמתקשרת אחת עם השנייה. אני לא יודע אם חיבור של אחת מהם באופן חוטי לא יבטל את העובדה שהם mesh כי לא היה לי ניסיון עם זה.
 9. אשתדל לענות על הכל. 11. דבר ראשון מה שאתה קורא לו ax1800 או ax3000 זה סימון שמרמז על המהירות התיאורטית שנתמכת. אם אני זוכר נכון ax1800 אומר 1200 ב5ghz ועוד כ600 ב2.4ghz - לגבי ה3000 זה 2400 ב5ghz. עכשיו המהירות הזאת היא מהירות תיאורטית ומתאפשרת על ידי כמה דברים. א. ערוץ פס של 160 mhz לדוגמא יאפשר מהירות כפולה מאשר ה80. אבל אם אין לך התקן שתומך ב160 אז המהירות המקסימלית תוגבל למה שמתאפשר ב80 שזה חצי מזה. לגבי האינטרנט אז תבין שגם אם כל הדברים תומכים ואתה עובד עם חיבור של 1200 (ax1800) אז עדיין בwifi המהירות הפרקטית תחתך בערך בחצי כשאתה קרוב לראוטר וכשאתה רחוק אז כמובן יותר. ההבדל לרוב בין 1800 ל3000 זה התמיכה בערוץ 160 שמאפשר עד פי2 מהירות חיבור כשנתמכת. ב. לגבי 2x2 או 4x4 אז מדובר בכמה אנטנות יש לראוטר שמשדרות. למעשה על אנטנה מגבילה אותך לבערך 600 מגהביט ב5ghz בax ומכפילה את השידור אם מדובר ב160mhz. כדי להנות מהמהירות המקסימלית אתה צריך שיהיה לך התקן שגם תומך בהכל ויש לו כמות אנטנות פנימיות חופפות. למעשה זה דוגמא לכך שיש הרבה מחשבים ניידים עם אנטנה אחת בac שיוגבלו במהירות התיאורטית לMb433 או בתקן N הישן לאיזה 150 Mb. ג. לגבי הרוחב פס אז צריך להבין שעצם העובדה שאתה משדר בwifi אז דבר ראשון גם אם המהירות חיבור בין הראוטר למחשב היא מקסימלית – המהירות הפרקטית נחתכת, אלא אם כן יש מספיק רוחב פס במהירות התיאורטית של החיבור שיהיה גבוה יותר מהמהירות של החיבור אינטרנט שלך. 22. לגבי mesh ומגדילי טווח אז דבר ראשון בלי קשר לדגמים ספציפים – חשוב להבין שהם עובדים בצורה קצת שונה. Mesh אמיתי מאפשר חיבור על אותה הרשת ומעביר אותך ל Mesh השני בצורה שהיא אמורה להיות חלקה מבלי לנתק אותך מהאינטרנט. לעומת זאת שימוש במגדיל טווח לרוב ייצור רשת נפרדת עם ssid שונה וגם אם המחשב שלך או הטלפון יעשה את ה roaming בעצמו – אתה אולי תרגיש ניתוק קל כזה או אחר. א. ההחלטה אם לקנות Mesh או מגדיל טווח תלוי אם אתה נייד עם המכשירים ברשת ואם יש לך כוח לשחק עם החלפת רשת אם אתה נמצא באזור ביניים שבו אחד מהרשתות חזק יותר מהשני אבל לא מחליף אותך אוטומטית. מצד שני – אם אתה יודע מראש שיש לך לדוגמא 2 קומות בבית ומי שמחובר בקומה אחת לא יתחבר לשנייה אז אולי זה לא ישנה ועדיף לך. ב. המיקום צריך להיות עם חיבור כמה שיותר אופטימלי ועדיך שהmesh יהיה קרוב יותר לראוטר ויחזק במעט את השידור. בתיאוריה יש גם אופציה לחבר יותר מmesh אחד. 33. לגבי החיבור אז לפעמים פרטנר יחברו אותך רק לdhcp שמשדר אינטרנט כל הזמן ואז אתה לא צריך להתעסק עם כלום. מצד שני אם תרצה חיבור ipv6 או מבחינה מסוימת תעדיף שיהיו לך כתובות Ip יותר מגוונות (מבחינת לבלבל את האויב וגוגל – אבל רוב האנשים לא יתעסקו עם זה) אז החיבור יצטרך להיות pppoe שזה פשוט חייגן.
 10. כמה אנשים מרוויחים זה לא רלוונטי למקרה כמו עוזרת בית. אני מאמין שזה מותרות וגם עניין של סדר עדיפויות. אבל לא מדובר בסכומים עצומים (בין 30-70 ש"ח בממוצע לשעה תלוי אזור בעל חשיבות סוציואוקונומית ואם מדובר בשוק הפרטי או דרך חברה, לרוב התנאי שזה יהיה ניקיון לכמה שעות בכל פעם). מה שכן אני מאמין שיש הרבה סיבות לחלק מהאנשים גם עם הכנסה לא גבוהה במיוחד להיעזר בשירותי ניקיון. אפשר למנות כל מיני סיבות שלדעתי יהיו מוצדקות כגון שחלק גדול מהאוכלוסיה המבוגרת סובלת מבעיות גב או קשיים פיזים אחרים. יש אחוז אמנם לא גבוה של אנשים שרגישים למוצרי ניקיון כולל חומרים אורגנים וטבעיים שהיו אמורים להיות פתרון לכך. אנשים בגיל השלישי שנאלצים להיתמך כי הם יודעים שזה קשה להם. יש אנשים שלדוגמא עובדים שעות מרובות ויודעים שלעשות ניקיון יבוא על חשבון משהו אחר. אז גם מאפשרים למנקה להיכנס כאשר הם בעבודה וכדומה. וכמובן שיש אנשים שיש להם אנטי לניקיון שאם לא ישתמשו בתמיכה חיצונית אז הבית שלהם יהיה מלוכלך. וגם דירות שותפים שיצא לי לשמוע שבמקום לריב על ניקיון העדיפו לשלם במשותף על מנקה פעם בכמה זמן... כמובן שיש עוד הרבה סיבות כי כל בן אדם לגופו.
 11. עדכון: בסופו של דבר ksp הזמינו עבורי מטען מהיבואן. היום אספתי את המטען המהיר מהסניף והוא כבר אצלי.
 12. אם אתה מוותר על הwifi 6 (ax) ונשאר עם wifi 5 (ac) אז יש לך בתקציב את הasus ac86u שעונה על שאר הדרישות ב499 שקל בKsp. הOpenvpn דורש 2 שורות אימות שיש בשירותים כמו Nordvpn ושאר הפופולארים ועוד קובץ הגדרות שאתה מוריד שמחבר אותך לשרת שאתה רוצה. אתה יכול ליצור מספר שורות של שרתים שונים ורק ללחוץ על כפתור כדי להפעיל או לבטל. הוא עובד חלק עם הסיבים אופטים של פרטנר בתוספת של ממיר אופטי שלרוב אתה מקבל מהם. spitzi
 13. לי זה לא עדיף. מנקה כל יום את הדירה ולא מפריע לי לנקות לבד, ככה יש פחות לנקות גם. לא מבין אנשים צעירים שמזמינים אנשים זרים לנקות אחרי הלכלוך שלהם. אלא אם כן הזמן שלהם כזה יקר ואין להם זמן לכלום. במקסימום יש לי חברים שמזמינים מנקה פעם בשבועיים או חודש שתנקה יותר יסודי. ועדיין הם מנקים ושוטפים לפני שהיא מגיעה .
 14. עדכנו אותי שפנייתי בבירור מול היבואן BSH ושיעדכנו אותי. מקווה לטוב ולא להאשמות הדדיות.
 15. לגבי זה אז אני לא ממליץ לאף אחד לקנות מוצר עם אחריות של חנות ספציפית. לא קטנה ולא גדולה. רק יבואן רשמי או מורשה ולפנות אליו כשצריך. וזה נכון לגבי כל מוצר. לגבי חלפים וחומרה למחשב אז אין לי המלצה ספציפית.
×
 • צור חדש...