המהירים ביותר לגיימינג? מעבדי Core i9 11900K ו-Core i5 11600K בביקורת מקיפה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המהירים ביותר לגיימינג? מעבדי Core i9 11900K ו-Core i5 11600K בביקורת מקיפה

djelectric
 Share

Recommended Posts

אינטל משיקה באופן רשמי את סדרת Core מדור ה-11 ואנחנו מביאים בפניכם ביקורת אודות צמד דגמים טריים ומעניינים מאוד. האם כתר ביצועי הגיימינג חוזר אל זרועות החברה? תשובות בפנים

לכתבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ליאור היקר.
אני מעריץ גדול של הכתבות הסופר מקצועיות שלך כבר כמעט 20 שנה (עוד מהתקופה של המאמרים המקיפים על OC עם הסדרת הFX המקורית).

הכתבה שאתה מציג פה היום היא זילזול באינטליגנציה של הקוראים שלך.
רמת הליקוק לאינטל עוברת כל גבול פה.

ראשית, רואים שאתה מנסה בכח לא להגיד את המילה בכתבה (אולי אולי כמה שפחות)... זה מאולץ ונראה מגוכח.
שנית, ההשואות שאתה עורך פה בכלל לא נכונות. 11900 עולה הרבה יותר מ5900 אבל בביצועים מציג רמה די שווה ל5800 שזה די מביש... אבל אתה עדיין קורא לו המעבד הכי חזק בשטח (במבחנים מסויימים הוא מפסיד לדור הקודם שלו 10900).
11600 אולי מציג רמת ביצועים נחמדה אבל רמת המחיר שלו יותר גבוהה מה5600 המתחרה שלו.

לא ברור על מה ולמה מתעופפים פה עם המעבדי פח האלו. היתרון היחיד שיש לאינטל שבגללו מישהו אמור בכלל לשקול את כאופציה כרגע זה זמינות מלאי (ולפי השמועות זה גם לא כזה בטוח אז נחכה ונראה).
מאוד מאכזב אותי לראות כתבה כזאת מאתר מקצועי כזה ומכתב סופר מקצועי ומוערך כמוך. הייתה צריכה לקבל פה בראש על בזיוניים עם תג מחיר של מובילי שוק. (אף אחד לא סיפר להם שAMD עקפו אותם כבר לפני חצי שנה?)
כל זה בידיעה שעוד מעט הם מוציאים דור חדש... אז למה לסחוט עוד כסף מאנשים שלא מכירים את המצב בשוק? אנשים שיכולים לקבל הרבה יותר תמורה עבור פחות כסף.

נערך על-ידי jackhammer
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר יש דיון על הבזיון שהוא ההשקה הזאת מישהו יכול להסביר לי למה ה11900K קיים? כאילו זה בדיוק אותו מעבד כמו ה11700K אבל בתוספת אבסורדית של מחיר ואם זה לא מספיק הוא גם פחות טוב מהדור הקודם שהוא אמור להחליף ברוב המוחלט של השימושים. גם בגיימינג עם כרטיס מסך שהוא לא 3080+ כנראה שלא יהיו שום הבדלים ביניהם(אולי ב1080P).

אז אני באמת לא מבין למה הם בכוח יצרו "I9". בתור חברה שממש אוהבת סגמנטציה יכלו פשוט לבטל מלא פיצ'רים כמו שהם אוהבים לעשות וככה ליצור לפחות איזשהו שוני(שכמובן שהייתי חושב שהוא בזיוני ומגעיל, אבל זה לא הפריע להם בעבר ועדיין לא באמת מפריע להם בהווה).

בקיצור זאת השקה שהמילה בזיון מתארת היטב ואם הייתי ממליץ למישהו על מעבד למחשב גיימינג כרגע כנראה שזה היה ה10600KF כל עוד הוא קיים ולכל תקציב גבוה יותר הייתי ממליץ לשכוח מהמילה .

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל שפכה הרבה כסף על שיווק בשנים האחרונות בשביל להגיע למצב שקרוב למצב של אפל

שאפל מפגיזים במחירים ולצערי אנשים קונים

אם זה יצליח להם סביר להניח שלא אבל היו דברים מעולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של jackhammer

הכתבה שאתה מציג פה היום היא זילזול באינטליגנציה של הקוראים שלך.
רמת הליקוק לאינטל עוברת כל גבול פה.

ראשית, רואים שאתה מנסה בכח לא להגיד את המילה AMD בכתבה (אולי אולי כמה שפחות)... זה מאולץ ונראה מגוכח.
שנית, ההשואות שאתה עורך פה בכלל לא נכונות. 11900 עולה הרבה יותר מ5900 אבל בביצועים מציג רמה די שווה ל5800 שזה די מביש... אבל אתה עדיין קורא לו המעבד הכי חזק בשטח (במבחנים מסויימים הוא מפסיד לדור הקודם שלו 10900).
11600 אולי מציג רמת ביצועים נחמדה אבל רמת המחיר שלו יותר גבוהה מה5600 המתחרה שלו.

לא ברור על מה ולמה אינטל מתעופפים פה עם המעבדי פח האלו. היתרון היחיד שיש לאינטל שבגללו מישהו אמור בכלל לשקול את אינטל כאופציה כרגע זה זמינות מלאי (ולפי השמועות זה גם לא כזה בטוח אז נחכה ונראה).

אגיב מאוד קצר ולעניין בנושא הזה. בדרך כלל אני משאיר למשתמשים להשאיר שיפוט בנוגע לתוצאות ומלל, אך אולי זה מצריך התערבות.

הליך הפקת הביקורת הוא מאוד פשוט. אני מקבל את החומרה, סט של בחינות, מסדר את המספרים, ורואה מה אני מקבל. אני קובע תנאים ומתודת בדיקה לפני הכל כדי לשקף תוצאה כזאת או אחרת.

לאחר מכן, אני ניגש לכתיבה של הביקורת והפקת הגרפים, יחד עם סיכום ונקודת מבט אובייקטיבית בהתאם לשוק המקומי והעולמי. לא מעורבת כאן הכתבה של מה כן ומה לא לעשות מאף כיוון - יש לי החופש המוחלט, ככתב שמייצג מדיה בסדר גודל של HWzone.

דעותי נמצאות בביקורת, ולכן חזרה עליהם לא תועיל מדי. לא, אני לא חושב שמעבדי החדשים הם "בזבוז של חול". אני כן חושב שאינטל הייתה יכולה לעשות יותר טוב במיתוג, בתמחור ובכיוונון שלהם. אמנם, העובדה בשטח היא שהם מעבדי גיימינג טובים, ומגיעים עם פלטפורמה מרועננת שמאפשרת יותר ממה שזאת הקודמת איפשרה עד כה.

אולי הביקורת של 11700K שתעלה בעוד שעות ספורות יכולה לספר עוד על המצב מנקודת המבט שלי. אין כאן בחירת צד, אין כאן המנעות מאולצת מציון המילה "AMD". יש כאן בעיקר הסתכלות אוובייקטיבית של חדשה והמספרים שהיא מפיקה. אני לא חוסך ביקורת, גם לא באופן ישיר כלפי האנשים שעומדים מאחורי הנדסת המוצר עצמו, בפניהם.

כפי שאתה בטח שם לב, אף אחד לא מחלק כאן מדליות וציונים לשבח כאשר ביצועי המוצר או חלקים אחרים בו לוקים בחסר. על פי הבחינות שביצעתי, מעבד Core i5 11600K בהחלט קיבל ציון לחיוב בשל ביצועי הגיימינג הבריאים שמציג, ומהווה בחירה ראויה עבור משתמשים שמעוניינים במה שיש לאינטל להציע. אפשר להתווכח אם שווה לבסס מערכת על 5600X או 11600K - על המשתמש להסיק זאת על פי התקציב ודרישותיו. אין כאן רצון לנפנף את החוצה.

אולי החלק הזה בסיכום הביקורת אמור להזכיר את דעתי בנושא:

...אני יודע שאחרי מעל לעשור של ביקורות מעבדים אני שואל גם את עצמי את השאלה הזאת. מובן לי שאינטל צריכה להשיק מוצרים וליישר קווים טכנולוגיים עם התחרות ועם ציפיות המשתמשים, אך אני לא יכול שלא להתהות מה היה קורה אילולי "מאמצי הפיתוח" של Rocket Lake S לא היו קורים, ובמקומם היינו מקבלים רענון לסדרת S (סדרה 10) או אפילו לא דבר חדש כלל עד להשקת תושבת חדשה ופלטפורמה חדשה בהמשך השנה הזאת.

פסקה זאת נכתבה כאשר הכוונה מאחוריה הוא שאולי היה עדיף לאינטל לדלג לחלוטין על סדרת Rocket Lake S עד להגעת S

נ.ב - כן, אני ער למצב הרבה פחות חיובי משלי בביקורות כאלה ואחרות ברשת. אני מכבד תוצאות אחרות, ומבין מסקנות מעט פחות וורודות כלפי סדרה 11 של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבה ברמה נמוכה, נראה שנעשה ניסיון לצייר תמונה אופטימית ומאופקת לאחת ההשקות הכי כושלות של בשנים האחרונות. האתרים/המבקרים המקצועיים קוטלים את ה-11900 ללא רחמים, וכאן ליאור היקר - אתה מנסה לייפות מעשה מכוער של . אינטל היתה ונשארה חברה בריונית, שמוכרת אוויר לתיירים בשנים האחרונות. לצערי - אתה מעודד את התופעה הזו בעצם הניסוחים ומכבסת המילים הזו שלך. ביקורת זה דבר חשוב, אבל לצערי אני לא רואה כאן ביקורת, רק מעריץ של שאפילו לא מנסה להיות אובייקטיבי.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של jackhammer

החלק הזה לא נכון, המחיר של ה 11600KF זול משמעותית מה 5600X באיזור 250 ש"ח פחות

בכל זאת אני אישית הייתי בוחר ב 5600X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההתייחסות.

הנתונים  המספריים והגראפים שאתה מראה מראים בצורה חד משמעית שה11900 עוקף רק בקצת את ה5800 (אם בכלל - כי בחלק מהמבחנים הוא נופל רחוק ממנו). אבל בכל זאת במלל שהוספת אתה מדבר על איך שהמעבד הזה חזר להיות השולט בשוק.

באמת שזה לא ברור לי כי יש עדויות ברורות שהוא נופל במבחנים מסויימים אפילו מול הדור הקודם שאותו הוא אמור להחליף....

לגבי הפסקה הזאת: 

ציטוט של djelectric

...אני יודע שאחרי מעל לעשור של ביקורות מעבדים אני שואל גם את עצמי את השאלה הזאת. מובן לי שאינטל צריכה להשיק מוצרים וליישר קווים טכנולוגיים עם התחרות ועם ציפיות המשתמשים, אך אני לא יכול שלא להתהות מה היה קורה אילולי "מאמצי הפיתוח" של Rocket Lake S לא היו קורים, ובמקומם היינו מקבלים רענון לסדרת Comet Lake S (סדרה 10) או אפילו לא דבר חדש כלל עד להשקת תושבת חדשה ופלטפורמה חדשה בהמשך השנה הזאת.

אחי, זה מכבסת מילים ל"הדור הזה מעפן ולא מציג שום דבר אמיתי". ליאור האמיתי של פעם היה אומר את זה דוך בפרצוף "אינטל פישלו ושיחררו פה מוצר נחות". אבל כנראה שעם הבגרות של האתר, הבנתם שאתם תלויים יותר בנותני החסות מאשר בקהל הקוראים שלכם.

בנוסף, קח בחשבון שהרבה קוראים צעירים שעדיין לא מבינים כל כך בתחום "מסתכלים" עליך ועל מה שאתה אומר בתור נקודת רפרנס. יש לך אחריות בתור סוקר (וגם בתור עיתונאי - כי מה לעשות זאת סוג של עיתונאות לכל דבר) להציג את האמת.

והאמת היא שלא דיברת שום דבר על המצב בשוק. לא הסברת לאיזה משבצת המעבדים האלה נכנסים, מי התחרות האמיתית שלהם (באופן קצת מחשיד, ה5900 נעדר כמעט מכל הבדיקות....), מי קהל היעד שלהם, למי מומלץ לקנות אותם, למי לא... אולי במצב שוק רגיל כל הדברים האלה היו קצת יותר או קצת פחות רלוונטים, אבל במצב השוק החריג שאנחנו נמצאים בו עכשיו, הנקודות האלה סופר רלוונטיות.

אינטל נכנסים למשבצת שהיא מפסידה בה בגדול אבל גובה מחיר פרימיום מנותק מהמציאות.

הסיבה היחידה שמישהו צריך לקחת את המעבדים האלו זה אם הוא חייב מחשב ואין מלאי פנוי של אמד

לסיכום, אני מקווה שאתה לוקח את הביקורת שלי כביקורת בונה של מישהו מהצד. קח בחשבון שאם לא באמת היה לי אכפת מהאתר הזה, כנראה שבכלל לא הייתי כותב פה כלום....

מקווה לקרוא עוד סקירות מקצועיות שלך על מוצרים בהמשך הדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Lavi 1

החלק הזה לא נכון, המחיר של ה 11600KF זול משמעותית מה 5600X באיזור 250 ש"ח פחות

בכל זאת אני אישית הייתי בוחר ב 5600X

על מה אתה מדבר לעזאזל? ה5600X נמכר ב1250 בKSP ממש ברגעים אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

על מה אתה מדבר לעזאזל? ה5600X נמכר ב1250 בKSP ממש ברגעים אלו.

שה11600KF נמכר ע"י הספקים ב 215 ש"ח פחות מ ה 5600 לא כולל מע"מ ככה שהוא אמור להיות זול משמעותית. המחיר שלו צריך להיות באיזור 1000-1050 ש"ח

ביהב מחשבים דגם 11600KF נמכר ב 1149 ו5600X BOX נמכר ב 1500, דגם ה TRAY זול ב 100 ש"ח בערך זה הפרש של 250 ש"ח. (לא מצאתי מחירים ל 11600KF בעוד חנויות)

נערך על-ידי Lavi 1
הוספת פרטים
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לדבר על ריק תראה לי איפה ה11600KF נמכר ב1000 שהם בדיוק 250 פחות מהמחיר שוק שלו שהוא 1250 ברשת חנויות סופר זמינה כמו KSP.
זה שה5600X נמכר ב1500 באיזו חנות קטנה זה לא באמת רלוונטי לקונה סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתדל לא לדבר על ריק, בבקשה תבדוק אתה.

בKSP עדיין לא מצאתי את ה 11600KF לכן לא הבאתי אותם.

ב IVORY ה 11600KF BOX נמכר ב 1190 https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=38248

וה 5600X BOX נמכר ב 1490 https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=35624

נערך על-ידי Lavi 1
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבין שההשוואה היא לא רלוונטית באותה חנות?
אם אני יכול ללכת לKSP ליד הבית(שזה פחות או יותר כל הארץ) ולקנות 5600X ב1250, זה המחיר שוק של זה, מוזמן לבדוק גם בפלונטר ולראות מחיר דומה.
ההפרש במחירים בין המעבדים הוא סופר זניח רק שהלוחות אם והקירור(ואפילו הספק כי ה11600K לוקח כ100W יותר) שצריך ל11600KF הם במאות שקלים יותר יקרים.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...