אני מיואש UNDERVOLTING לא מוריד מהמעלוות של המחשב (90 מעלות ) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מיואש UNDERVOLTING לא מוריד מהמעלוות של המחשב (90 מעלות )

SSD
 Share

Recommended Posts

המחשב בעל מבנה דק .

לא ניסיתי עדיין להחליף משחה 

ביצעתי הרגע בדיקת יציבות ללא UNDERVOLTING  והתוצאה זהה .

קראתי ברשת שאנשים בעל דגם מקביל לשלי הורידו מהמעלות ..

היי לכולם , עשיתי כאן כמו בסירטון בתחתית העמוד :

אלו הן התוצאות :

0.150 או .0.140 core voltage offset הוגדר בXTU

המחשב מרגיש מגיב מהר יותר במשימות הפשוטות.

cpu test pic 1.png

cpu test pic 2.png

ThrottleStop

125- cache

125-offset voltage

cpu test 2 pic 1.png

cpu test 2 pic 2.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תמונות מצורפות

לא רואים את התמונות ובתהאם לזאת לא ברור באיזה מחשב מדובר.

לא ברור באיזה מצבים אתה נתקל בהתחממות.

מומלץ להריץ תוכנה כמו OCCT  , רצוי דווקא גרסה ישנה ( אני אוהב את 5.4.2 )  שם אפשר לראות יחס ישיר בין טמפ' לצריכת חשמל .

מעבד כזה כאשר הוא נמצא בטורבו בוסט מלא  עשוי בהחלט  להגיע ל 90 מעלות .

החלפת משחה זה א.ב. , אנדר וולט זה באזור ה ש.ת.  .

הקביעה ש 90 מעלות זה יותר מידי אינה בהכרח נכונה, זה תלוי בדגם של המחשב , יכול להיות שהוא מתוכנן לאפשר למעבד להגיע לשם על מנת לספק ביצועים גבוהים . 

השאלה היא האם הוא מגיע לשם בעומס של 35 וואט , 45 וואט או טורבו של 67  אפשר לראות לפי OCCT  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

לא רואים את התמונות ובתהאם לזאת לא ברור באיזה מחשב מדובר.

לא ברור באיזה מצבים אתה נתקל בהתחממות.

מומלץ להריץ תוכנה כמו OCCT  , רצוי דווקא גרסה ישנה ( אני אוהב את 5.4.2 )  שם אפשר לראות יחס ישיר בין טמפ' לצריכת חשמל .

מעבד כזה כאשר הוא נמצא בטורבו בוסט מלא  עשוי בהחלט  להגיע ל 90 מעלות .

החלפת משחה זה א.ב. , אנדר וולט זה באזור ה ש.ת.  .

הקביעה ש 90 מעלות זה יותר מידי אינה בהכרח נכונה, זה תלוי בדגם של המחשב , יכול להיות שהוא מתוכנן לאפשר למעבד להגיע לשם על מנת לספק ביצועים גבוהים . 

השאלה היא האם הוא מגיע לשם בעומס של 35 וואט , 45 וואט או טורבו של 67  אפשר לראות לפי OCCT  

כשפרסמתי את הדיון , התמונות עבדו ואז באמת לפתע הפסיקו לעבוד , אבל עכשיו הן שוב מוצגות . תוכל בבקשה להתייחס אליהן ?

המחשב : https://www.notebookcheck.net/MSI-P65-Creator-8RF-442.413532.0.html

תראה אני רק פרסמתי בעבר את הדיון :

מהתגובות הבנתי שהמחשב שלי נמצא בטמפרטורה גבוהה מדי .

בגדול במצבי מאמץ - רק נסיתי לבדוק אותו -שהוא תקין .

איפה אני משיג את הגרסא  5.4.2 של OCCT? ממקור אמין 

אם אחליף משחה למשל לזאת כמו שהבחור בצילום מסך הציע  :https://www.amazon.com/Thermal-Grizzly-Kryonaut-Grease-Paste/dp/B011F7W3LU

כאן יש בחור שיש לו דגם מקביל לשלי (כלומר מבחינת המבנה והחומרה ) והוא כתב את זה :

image.png.2708f0753b03efd72d89d43618856678.png

זה יעבוד גם לי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של aviv00

ביוס מעודכן ?

כן ואני מצטער שעישתי את זה , מאז שעדכנתי את הגרסא הכי חדשה מאתר היצרן MSI

ואז עדכנתי את הקשוחה , המאווררים של המחשב עבדו כמו משוגעים- אפילו כבר בבוט עצמו .

והמצב האידאילי שלהם היה 2800 אחרי העדכון  ולפני 1800.  הצלחתתי לשים את היד על הקשוחה קודמת ומיד שנמכתי והמאווררים חזרו למצב אידיאלי כלומר 1800-2000סל"ד  אבל כשאני עדיין בביוס החדש המעבד כל הזמן מתאמץ  ושומעים את המאווררים עובדים גם שיש רק גלישה של ברקע ולא איזה משהו אינטנסיבי .

לפני השדרוג של הביוס והקשוחה , המחשב עבד בסדר גמור למעט" בעיה" אחת  שקשורה לתצוגה (חשבתי שהשידרוג היה אמור לפתור את זה )

יש לך מושג אם זה מקור אמין :

https://www.bios-downloads.com/product/msi-p65-creator-8rf-white-limited-edition-bios/

נערך על-ידי SSD
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התמונות עדין לא עובדות.

לדעתי הבעיה היא שהגריז הטרמי איבד את יכולות בגלל שהתייבד או בגלל שנוצר שם מרווח.

אם אין מוליכות טובה בין המעבד לצ"ק אז שום קומבינה לא תעזור .

אתה לא חייב לקנות את הנ"ל למרות שהיא באמת איכותית , mx-4 גרסת 2019  שאפשר לקנות בארץ  תעשה את העבודה. 

המחשב שלך באמת קצת קשה לתחזוקה, אם אתה מפרק לבד אז  דבר ראשון תנתק .

אם תבחר להכניס אותו למעבדה, תוודא שהם שמים גריז איכותי , כזה שהם יודעים להגיד לך את השם שלו ואת המוליכות שלו .

הסתכלתי על הדיון הקודם . הטמפ' שם נראית יותר מידי גבוהה . 

כשרוצים לאמץ מעבד ב AIDA אז מריצים FPU בלבד . תוודא שהוא מכוון לעדכון גרף כל 1 שניה.

שנים שאני עובד עם AIDA אבל בערך מ דור 8 בניידים ( כמו שלך ) אני מקבל שם תוצאות קצת  מוגזמות  אז עברתי ל OCCT ואני מעדיף גרסה שנותנת תמונת מצב של טמפ' ביחס לצריכת חשמל . ב 5.4.2 רואים את זה יפה 

אפשר להוריד מכאן :

https://www.filehorse.com/download-occt/44137/

זה אמין .

אם אתה לא סומך על זה אז תוריד עדכני מהאתר הרשמי ותדלג בין העמודות של POWER ו TMP .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

התמונות עדין לא עובדות.

לדעתי הבעיה היא שהגריז הטרמי איבד את יכולות בגלל שהתייבד או בגלל שנוצר שם מרווח.

אם אין מוליכות טובה בין המעבד לצ"ק אז שום קומבינה לא תעזור .

אתה לא חייב לקנות את הנ"ל למרות שהיא באמת איכותית , mx-4 גרסת 2019  שאפשר לקנות בארץ  תעשה את העבודה. 

המחשב שלך באמת קצת קשה לתחזוקה, אם אתה מפרק לבד אז  דבר ראשון תנתק סוללה .

אם תבחר להכניס אותו למעבדה, תוודא שהם שמים גריז איכותי , כזה שהם יודעים להגיד לך את השם שלו ואת המוליכות שלו .

הסתכלתי על הדיון הקודם . הטמפ' שם נראית יותר מידי גבוהה . 

כשרוצים לאמץ מעבד ב AIDA אז מריצים FPU בלבד . תוודא שהוא מכוון לעדכון גרף כל 1 שניה.

שנים שאני עובד עם AIDA אבל בערך מ דור 8 בניידים ( כמו שלך ) אני מקבל שם תוצאות קצת  מוגזמות  אז עברתי ל OCCT ואני מעדיף גרסה שנותנת תמונת מצב של טמפ' ביחס לצריכת חשמל . ב 5.4.2 רואים את זה יפה 

אפשר להוריד מכאן :

https://www.filehorse.com/download-occt/44137/

זה אמין .

אם אתה לא סומך על זה אז תוריד עדכני מהאתר הרשמי ותדלג בין העמודות של POWER ו TMP .

התמונות רק שתדע אצלי מוצגות בדיון באופן תקין :
הנה 2 הראשונות :

0.150 או .0.140 core voltage offset הוגדר בXTU

המחשב מרגיש מגיב מהר יותר במשימות הפשוטות.

https://imgur.com/a/D4pmXNG

2 האחרונות 

ThrottleStop

125- cache

125-offset voltage

https://imgur.com/a/Teq3fc0

זה יכול לקרות גם עם המחשב שיש לו פחות משבוע שימוש? כי בבתכלס קבלתי אותו סביבות סוף ינואר  והשתמשתי בו ממש מעט.

הבנתי אבל אני יזמין אותה מאמזון אם היא באמת איכותית , כי אין לי לחץ אני לא משתמש במחשב הנ"ל כמעט בכלל .

כן אני מתכוון לפרק לבד , במקרה הרע אוני מסתבך לפנות למעבדה . 

עשיתי בדיקת מאמץ בOCCT והטמפרטורה לא עברה את ה86 מעלות  וזה היה בערך 35W 

אבל תראה כאן השוויתי בין התוכנות CPUID- מראה 91 מעלות והOCCT מראה 86

וסתם לא יודע עד כמה זה משמעותי אבל המארז של המחשב בחלקו החיצוני בין המקלדת למסך  ממש לא חם  גם האוויר שיוצא מפתחי האורור בצד לא לוהט !

https://imgur.com/a/Wkea0Zm

ואגב תודה רבה על העזרה .

נערך על-ידי SSD
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

כמו שאני רואה את הדברים  , הכל מצביע לכיוון של בעיה בפיזור חום .

שבמילים אחרות קשורה למשחה?

ולגבי ההפרשים בתמונה האחרונה https://imgur.com/a/Wkea0Zm יש לך מה להגיד?

אחת מהן מזייפת ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין הטמפ' אני מעריך שה OCCT מעגל פינות .

אם האוויר שיוצא אינו חם אז או שהמערכת סתומה  ( אבל אז גם לא מרגישים אוויר כלל ) או שאין הולכת חום .

האם אין הולכת חום בגלל בעיה ברמת המשחה או בעיה ברמת צלע הקירור  ? תדע רק לאחר החלפת משחה .

בעיה ברמת הצלע אופיינית רק למחשבים מאוד ישנים שעבדו המון זמן כאשר המערכת סתומה לחלוטין וגרמו לאיבוד המולכית של החומר בתוך ה HEAT PIPE . לא נפוץ ובטח לא אופייני למחשב חדש. 

כל עוד אנחנו לומדים שחייה בהתכתבות , אני לא חותם על כלום לכאן או לכאן . אי לכך ובהתאם לזאת השימוש בביטוי  " בעיה בפיזור חום "  . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

בעניין הטמפ' אני מעריך שה OCCT מעגל פינות .

אם האוויר שיוצא אינו חם אז או שהמערכת סתומה  ( אבל אז גם לא מרגישים אוויר כלל ) או שאין הולכת חום .

האם אין הולכת חום בגלל בעיה ברמת המשחה או בעיה ברמת צלע הקירור  ? תדע רק לאחר החלפת משחה .

בעיה ברמת הצלע אופיינית רק למחשבים מאוד ישנים שעבדו המון זמן כאשר המערכת סתומה לחלוטין וגרמו לאיבוד המולכית של החומר בתוך ה HEAT PIPE . לא נפוץ ובטח לא אופייני למחשב חדש. 

כל עוד אנחנו לומדים שחייה בהתכתבות , אני לא חותם על כלום לכאן או לכאן . אי לכך ובהתאם לזאת השימוש בביטוי  " בעיה בפיזור חום "  . 

מקובל ! תודה רבה על העזרה ,

אחליף את המשחה ואעדכן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של aviv00

intel Extreme tuning utility

מציג thermal Throttle ?

ישר או אחרי כמה דקות של הרצה של תוכנה כבדה ?

לצערי תוך כמה שניות :

עדכון עכשיו רק שמתי לב ששאלת לגבי הרצת תוכנה ולא בדיקת מאמץ , תוכל להנחות אותי איך עושים את זה ? כלומר איפה רואים את הניטור ברקע עם הXTU?

image.png.429f273e9a7f5da18cf255501df55681.png

נערך על-ידי SSD
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של aviv00

אמור להיות בחלק התחתון של התוכנה

הרצתי משחק , שניצל 20 אחוז מהמעבד ואני חושב שעל ההתחלה היה YES תחת thermal Throttle  הטמפרטורה הייתה בין סוף של 80 עד 92 מעלות 

אגב אחרי  איזה 15 דקות  משחק המאווררים תקועים ההוא עובד חזק הCPU מנותצל משהו כמו 40 אחוז על כלום  כבר במשך 20 דקות 

מה זה הSYSTEM הזה ?

image.thumb.png.1f89c6d1c81bb52d3d09221642b245d7.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...